Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Forumda aynı durum bir kaç kişinin başına gelmiş lütfen yardım edermisiniz ??

Motovento
    REKLAM ALANI

arama motorunda başımdaki musibet ile ilgili bilgi araştırırken siz motor severlerin sitesinde buldum kendimi ve bu siteye üye oldum konuyla ilgili bir kaç arkadaşımda madur olmuş durumda neyse olayı anlatayım;
    Ben ankarada yaşıyorum kendime ait 50 cc lik sıfır plakalı ruhsatlı scooterr aldım. Bir kaç sene kullandıktan sonra yakın arkadaşıma motoru sattım fakat aramızdaki güvene dayanarak devrini vermedim ki (keşke vermiş olsaydım ) sonrasında arkadaşımda başka bir kişi ye sattı o kişi motoru tamirciye götürmüş ve tamirci bu modellerin servisinin bir sene önce kapandığını motorun şasesindeki bir parçada kırık olduğunu ve parçanın değişmesi gerektiğini söylemiş. O kişilerle devrini almaları için pazartesi gününe randevulaşmıştık. O gün aradığımda motoru satıcaklarını böyle bir arızasının olduğunu söylediler. Sattığımızdada alacak arkadaşla seni irtibata geçiririz dediler. Yerleri belli olduğu için itimat ettik. 10 gün sonra motoru sattıklarını ve alan kişinin adını soyadını ve telefon numarasını verdiler. Ama şu an o kişiye ulaşamıyoruz telefonlarını sürekli arıyoruz ancak sonunda artık telefonunu sürekli kapatıyor. Ruhsat ve motor şu an en son alan kişide. Ama benim diğer arkadaşlarla motoru aldıklarına dair protokolüm ve ruhsat yapraklarının fotokopileri var. Benim siz motor severlerden ricam beni ne yapmam konusunda bilgilendirmeniz olucaktır. Hepinize saygılarımı sunarım sitede emeği geçenlere başarılarının devamını dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Adamlar mademki telefonları açmayıp kapatıyolar sende bi tane kısa mesajla çözebilirsin işi.Onlara şu mesajı at : "Eğer motoru üzerinize almazsanız polise gidip çalıntı ihbarı vericem " dersen onlar seni hemen bulur.

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar mademki telefonları açmayıp kapatıyolar sende bi tane kısa mesajla çözebilirsin işi.Onlara şu mesajı at : "Eğer motoru üzerinize almazsanız polise gidip çalıntı ihbarı vericem " dersen onlar seni hemen bulur.
    arkadaşın yazdıklarına bakılırsa 1 kaç sene diyor kendi
    zaten motor 50 cc yani ufak bence coktan hurda olmuştur ve parçaları bile kalmamıştır şindiye kadar polise ilan verseymiş daga süper olucakmış kendi fikrim
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ortada yazılı bir kağıt yok aslında en isabetlisi arkadaşımızın söylediği gibi çalıntı ihbarı vermesi. sonra otursun beklesin onlar maduru bulur...
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    bu işler illa çalıntı ihbarıylamı oluyor. bi şekilde bu motorun çalınmadığı ortaya çıkar ve daha büyük dertler açılabilir. ihtarname gibi bi olay yokmu
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Isaac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yayayayayaya.....
    Motor eğer satıldıysa satışı yapılmak zorunda bildiğim kadarıyla... Bence de sn. KİNGMAN30'un dediğini yapmalısın...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Adamı mesajla mı Tehdit etcek...Pff..O adam karakolluk olunca o mesajı polıse gostermıcekmı..Benı tehdıt etti die..

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    çalıntı ihbarı yaparsanız başınız derde girer çünki aranızda sözleşme ypmışsınız.

plaka ve ruhsatı kayıp ettiğinizi beyan ederk yeniden çıkrtıp,aracı hurdaya çıkartın.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sen motorunun elinde bulunduğu kişiye Polise gideceğim diye mesaj atarsan ; polise gitmeden hallolur rahat oL :D
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok

Arkadaşlar ben telefon ilede mesaj gönderdim tıpkı arkadaşımın söylediği gibi yazdım satışını almazsan polise çalıntı ihbarı vereceğim diye ama adam takmıyor ... Çalıntı ihbarı veremem çünkü 3. satıcı sattı motoru bu adama satmış polis bulsa bu adamı sıkıştırsa ben bunlardan aldım motoru diycek ben yalan beyanda bulunmuş olucam burada bir motorcuya anlattım durumu vergisi borcu yoksa bişey olmaz dedi 50 cc lik olduğu içinde vergiden muaf ama gitse bir yerde hırsızlık uğursuzluk yapsa yada bir kaza yada yada trafik cezası yese arkadan direk bana gelir ve nitekimde öyle oldu 3. satıcı ceza yemiş bana geldi adamlara ceza makbuzunu gönderdim ödediler. Başım belaya girmeden kurtulsaydım

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalıntı ihbarı yaparsanız başınız derde girer çünki aranızda sözleşme ypmışsınız.

plaka ve ruhsatı kayıp ettiğinizi beyan ederk yeniden çıkrtıp,aracı hurdaya çıkartın.

Çalındı ihbarı yapmak başınıza dert açar.Mesaj atın almazsanız hurdaya çıkartmak için işlemleri başlatıyorum diye muhakkak size geri döner
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çalıntı ihbarı ver...sen uğraşacağına onlar uğrassınlar......
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çalındı ihbarı yapmak başınıza dert açar.Mesaj atın almazsanız hurdaya çıkartmak için işlemleri başlatıyorum diye muhakkak size geri döner
    hurdaya çıkartmak için plakayıda istiyorlar diye biliyorum sadace ruhsat yetmiyor dostum
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hurdaya çıkartmak için plakayıda istiyorlar diye biliyorum sadace ruhsat yetmiyor dostum
    motor sokakta duruyodu, çalmışlar dersin ama bizim bürokrasi malum yeniden plaka çıkarttırır sonra hurda işlemlerine başlarlar kesin(:
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Ben çalıntı ihbarı ver demedim ki.Çalıntı ihbarı vericen diye tehdit et dedim.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bencede en mantıklısı bu!

Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sence elinde ruhsat varken ve burası Türkiye'yken,plakayı yeniden bastırması ne kadar zor olabilir?
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

3 satıcı şerefsiz yaaa parasını aldı nasılsa ruhsatı motoru bir cep telefonu numarası karşılığında vermiş biz teslim ederken bizden nerdeyse anamızın kızlık soyadına kadar aldılar. Ruhsatı iptal ettirmenin maliyeti ne kadar gider bilmiyorum. Sanırım en iyisi riske girip çalıntı ihbarı vermek olucaktır. Ama işin ucu bana dönerse yalan beyandan içeri girmekte var. Normal bir telefon numarası almış olsalardı o zaman kolay olucaktı. benden size tavsiye arkadaşlar kim olursa olsun isterseniz en iyi arkadaşınız olsun devir bir yana motor bir yana bu arada motor sanırım ankara gölbaşındaymış 50 cc lik Gri mavi Yiying mirrage plakası 06 F 5182 eğerki foruma üye olan arkadaşlarımız o civarlarda veya herhangi bir yerde görürlerse 0505 597 4654 numaralı telefona bildirirlerse sevinirim insaniyetlik namına arkadaşlar....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:30 PM ----------

msn adresim de Manamour_71@hotmail.com gören duyan olursa bi zahmet bilgi verirlerse seviniriz

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    motoru bağlatacaksın bu kadar basit...

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. En kısa zamanda sorunun çözülmesini ümit ederim.

Aranızda satış protokolünden bahsetmişsiniz. Kanunen noter satışı dışındaki hiçbir yazılı belgey yada kağıt, satış işleminin gerçekleşmesini tahakkuk ettirmez. Zira siz boş bir kağıda imza attım, onlar üzerini doldurmuş deseniz, kendisi yalancı çıkacaktır. Kaldı ki, sözleşme sizinle bile değil (zaten o sözleşme de değil). Sadece adi senetler, üzerinde tarih varsa, alacak vereceklerde geçerli oluyor. Onun dışında hiçbir hükmü yoktur belgenin. Çalıntı ihbarı verdiniz. Polis buldu, adamda bende satış sözleşmesi var diyemez, zira adamda sizin imzaladığınız bir belge yok. bu nedenle çalıntı ihbarı vermenizde sorun olmaz.

Ancak en kestirme yolu plaka iptalidir. Aracın plakası ve ruhsatı kaybolduğuna dair bir ilan verin. Siz noterden bir sözleşme düzenleyip trafiğe gidiyorsunuz. Trafikte, motorunuzu trafikten men edeceğinizi beyan ettikten sonra, yaklaşık yarım günde, (vergi borcu yoksa) halledebileceğiniz bir iş. Ben plakamı iptal ettirdim sadece 30 YTl tuttu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler