Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yavaş Gitmek İstiyorum!

Motovento
    REKLAM ALANI

Çok normal şeyler istiyosun,alışık değiliz normal şeylerin olmasına biliyosunuz,bünyeye ters
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motopisklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motora binmek istiyorsam

100%30 sesi icin

100%10 gosteriş yuksek ccli motosiklete binen herkezde var

100%60 hiz icin binerim yoksa iki tekerde işim olmaz :p:p
    %99 kısa zamanda patlarsın...

%50 sakat kalırsın,%50 ölürsün

İnşallah kendinden başka kimsenin ölümüne sebeb olmazsın yada sakat kalmasına o zaman zaten %100 yanarsın.
    We are many...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağda sağdan geliyolar..................

.................................................. ...............................................

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    yav sen ne dıyosun sen yat kalk şukret ankara gıbı trafige :D bugun ısdanbuldaydım lanet olsun oyle trafıgede yolada ben hayatımda böle bişi gormedım otobus dolmusu sıkısdırıo dolmus taksıyı taksı motoru herkez tampon tampona o ordan fırlıo o ordan fırlıo yaw bu nasıl bişeydır bayanlar bile cambaz gıbı araba kullanıo yollar patates tarlası gibi yok yaw ben hayyatta uyum saglayamam oraya motorla girsem cenaze olarak cıkarım heralde gozunu seveyım ben ankaramın yaw meger ankara ne kadar guzel bı sehirmiş

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    aslında hepsinin toplamı bu ülkeden gitmek istiyoruma çıkıyor başka çacer yok isteklerin imkansız
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bende katılıyorum bir yerlere yetişme telaşı olmadan sakin sakin kullanmayı ben hep hayal ediyorum.

Birde yüksek güçlü cruiaserlar la hangi şeritte olduğu önemli değil 120 ile bile gitse sanki otuzla gidiyor gibi öyle bir rrelax havada kullanılıyor ya ona bitiyorum ya :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Arkadaşım dertlerimi yazmışsın ellerine sağlık,

Ne yazık ki bu ülke de medeni bir şekilde motoruna binerek işine gitmek mümkün değil...

Gerçi arabana binip gitmek de mümkün değil, ama onda hiç olmazsa ayna kırılır, kapı çizilir atlatırsın, motorda direk canına kastediyor senin ama farkında değil, insanlıktan çıkmış bir yapı var İstanbul da ...

Hafta sonu scooterla 480 km yapıp 4 il sınırlarından girip çıktım...(Bursa, Bolu, Sakarya Bilecik ..raporu haırlıyoprum yayınlayacağım inşallah) İstanbulda feribottan indim dakka 1 gol bir adam bizi kapıya sokuyordu az kalsın...

Şirket bir kurs için hollandaya göndermişti...7 den 70 e herkes motorlu bisikletli
    fotografları eklemeye çalısırım, burada biz kendimiz binmeye korkuyoruz, bebeği ile motosiklete binen anneler var, boyle trafik mi olur , boyle saygı mı olur , boyle insanlık mı olur, bir hafta ağzım açık gezdim...Efsanelerle buyuyoruz gavurda sevgi saygı yok yir içer mıçar, biz türkler var ya sevgili saygılı misafirperver vs. vs. insan görünce masalları daha iyi anlıyor....

arkadaşlara katılıyorum ya direk hollandaya kaçacaksın motora bineceksen

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    yavaş gitsen plakaya kadar girip arkadan kornaya asılırlar, hızlı gitsen hah git vur bi yered aklın başına gelsin derler... bunu diyenler zaten trafikte motora saygı göstermezler... hızın yeri ayrıdır, rüzgarı hissederek içine çekerek, rolantide gitmesi ayrıdır... ikiside bambaşkadır.. ama bu şartlar altında bırak yavaş gitmeyi, arabanın birinin altında kalmıcam diye iyice açmak gerekiyor gazı... tabi ters yönden üstüne süren biri yoksa

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    yavaş binemiyorsan tek çözüm kulunun yettiği kadar kolu çevireceksin artık
    Yüksek Kalite Üstün Performans

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    kanayan bi yara ya değinmişşin..

sagdan yawaş yawaş gidersin biri yanaşır korna çalar..halbuki sol şerit boş.

korna çalınca basarsın makasa girersin,sonra ilerde kırmızı ya denk geldin mi

solladıgın araçlar gelir,çok yakın geçtin,hemen önüme girdin gibi laflarla

kavgaya başlarlar..nası gidecegimi bende yeni yeni ögreniyorum..
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    RAMZEYQM250 2010
    çok doğru yazmışsın kardeşim ama malesef bu yazdıklarını çok istesekte bir türlü gerçekleştiremiyoruz.yani sağolsun devlet baba önüne gelene ehliyet verince sonuç böyle oluyor genellikle.

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    yavaş ve sakin kullanmanın daha rahat, daha az yorucu olması gerekirken bu sebeplerden dolayı malesef kullanılamıyor..

trafiğin aktığı hızdan biraz daha süratli gitmek daha kolay oluyor bu sefer de..
    yavaş giderken arkama birileri yanaşıyor bazen bende dayanamayıp kısa süreli açıyorum gazı, peşime düşmüyolar neyseki

Allah hepimizi korusun diken üstünde ilerliyoruz yollarda :(

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün ilk kez evimle, işim arası 10 km yolu 50 km hızla geldim arkamdan korna çalanlar oldu ama motor arızalı hareketi yaptım yavaş gitmek daha güvenli ama bir rahat bıraksalar.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250R
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağda sağdan geliyolar..................

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    selam, ben de daha yeni motosikletimi aldım ve öyle trafige cıkmıslıgım da yok. düşünüyorum sagdan ilk önce yavas yavas gideyim diye yazdıgın birçok problem aklıma geliyor, en solda gidecek kadar da cesaret yok, nerede binip pişicem ben diye düşünüyorum kara kara.. amacım hız yapmak degil, gezmek icin binmek istiyorum bu merete bir de fotograf cekmek için... sanırım türkiye sartlarında bizi kasan bir durum bu.. dileğin olur umarım.. bende ders almayı bekliyorum
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    sen burda bin tane şiir şarkı türkü makale deneme ne yazarsan yaz bi cacık olmaz.

burası türkiye burda böle gelmiş böyle gider sen almanya isviçre isveç fransa norveç gibi avrupa ülkelerinde özellikle almanyada otomobil ve motosiklet ve otoban kütürü müthiş gelişmiş sen oraya git. mis gibi 5 şeritli yol. hız limiti yok
    ği kadar sen sağdan yavaş git isteyen soldan istedii gibi gider

ben de gidiyorum yolda sağ şeritten pat minübüs basıyo freni . takip mesefasi iyi olmasa gittik.. bazı motor kullanan arkadaşlarda nerdeyse kaldırımdan gidicek bunu gören sürücülerde şeritleri vermiyo. bizim gibileri sıkıştırıyo. ulen hız sınırı 50 biz zaten gidiyoruz 60la git sol şerite istediğin kadar bas.

zaten türkiyeye gelen araçlara sinyal takmaya gerek yok. adam dönüyo dönüş bittikten sonra selektör yaparcasına aç kapa yapıyo sinyali. ne anladım bu işten bide yolda sola dönücen mecburen sol şeride geçip yavaşlaman lazım. ama ne oluyo arkadann datt dütt vınn zınn kendimi istanbul parkta payrak sallayan adamlar gibi hissediyorum. 1 saniye beklesen ölürsün sanki 90 yapmasan çok geç kalırsın. yani burdan ne köy olur ne kasaba. bence sen çık kaldırıma ordan git. bi tek orası boş
    yayalar kara yolunu ve bisiklet yolunu kullanıyo nasıl olsa. orası boş. bisikletlerde yoldan gidiyo.

en iyisi kaldırım.

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı hao_asakura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen burda bin tane şiir şarkı türkü makale deneme ne yazarsan yaz bi cacık olmaz.

burası türkiye burda böle gelmiş böyle gider sen almanya isviçre isveç fransa norveç gibi avrupa ülkelerinde özellikle almanyada otomobil ve motosiklet ve otoban kütürü müthiş gelişmiş sen oraya git. mis gibi 5 şeritli yol. hız limiti yok
    ği kadar sen sağdan yavaş git isteyen soldan istedii gibi gider

ben de gidiyorum yolda sağ şeritten pat minübüs basıyo freni . takip mesefasi iyi olmasa gittik.. bazı motor kullanan arkadaşlarda nerdeyse kaldırımdan gidicek bunu gören sürücülerde şeritleri vermiyo. bizim gibileri sıkıştırıyo. ulen hız sınırı 50 biz zaten gidiyoruz 60la git sol şerite istediğin kadar bas.

zaten türkiyeye gelen araçlara sinyal takmaya gerek yok. adam dönüyo dönüş bittikten sonra selektör yaparcasına aç kapa yapıyo sinyali. ne anladım bu işten bide yolda sola dönücen mecburen sol şeride geçip yavaşlaman lazım. ama ne oluyo arkadann datt dütt vınn zınn kendimi istanbul parkta payrak sallayan adamlar gibi hissediyorum. 1 saniye beklesen ölürsün sanki 90 yapmasan çok geç kalırsın. yani burdan ne köy olur ne kasaba. bence sen çık kaldırıma ordan git. bi tek orası boş
    yayalar kara yolunu ve bisiklet yolunu kullanıyo nasıl olsa. orası boş. bisikletlerde yoldan gidiyo.

en iyisi kaldırım.
    Doğru diyorsun.

Biz istediğimiz kadar yırtınalım,dert yanalım millet gene bildiğini okumaya devam ediyor.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Honda SH Mode
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru diyorsun.

Biz istediğimiz kadar yırtınalım,dert yanalım millet gene bildiğini okumaya devam ediyor.

selam asım abi istediklerin çok normal ama birazda biz bunları adam etmemiz gerek...mesela motorun önüne bağladığımız kamera ile sinyalsiz dönenlere ceza yazdırabiliriz böyle hatalı parklar yada trafik ışıklarında emniyet şerdini kullananların bi fotoğrafını çekip eminyeti sitesinden şikayette bulunup ceza yazdırabiliyoruz....herkes böyle yapsa millet yediği cezalarla az da olsa akıllanır bence....

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı ugur89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam asım abi istediklerin çok normal ama birazda biz bunları adam etmemiz gerek...mesela motorun önüne bağladığımız kamera ile sinyalsiz dönenlere ceza yazdırabiliriz böyle hatalı parklar yada trafik ışıklarında emniyet şerdini kullananların bi fotoğrafını çekip eminyeti sitesinden şikayette bulunup ceza yazdırabiliyoruz....herkes böyle yapsa millet yediği cezalarla az da olsa akıllanır bence....
    Aleyküm Selam Uğur'cum

Zaten bu gidişle ben fahri trafik müfettişliği için başvuracağım şartlar elverince.

Trafiğe fena halde kafayı takıyorum. En ufak düzensizlik kafamı kurcalıyor.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demekki soldan gidecekmişsin
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler