Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yarış motosikleti faciaya yol açtı: 3 ölü

Motovento
    REKLAM ALANI
    eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    bu kadar yanlı bu kadar sorumsuz habercilik yapılırmı yaa??

şu rezilliğe bakın

Samsun'da iki araç arasından hızla geçen yarış motosikletinin sesinden panikleyerek direksiyon hakimiyetini kaybettiği ileri sürülen otomobil sürücüsü, yoldan çıkarak refüj ortasındaki beton aydınlatma direğine çarptı. Kazada, otomobilde bulunan 3 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, kazaya yol açtığı iddia edilen motosiklet ise kayıplara karıştı. Edinilen bilgiye göre kaza, Samsun-Ordu Karayolu 6. kilometresi Kirazlık mevkiinde saat 10.30 sıralarında meydana geldi.

Muhammet Kandemir (38) yönetimindeki 34 VL 9631 plakalı otomobil, Tekkeköy istikametinden şehir merkezi istikametine seyir ederken plakası ve sürücüsü tespit edilemeyen bir yarış motosikletinin hızla yanından geçmesi sonucu çıkan gürültüden direksiyon hakimiyetini kaybettiği öne sürüldü.

Yoldan çıkan otomobil, refüj ortasındaki beton aydınlatma direğini parçalayıp ağaç fidanı üzerinde yandan yattı. Parçalanan otomobilin içinde bulunan 3 kişi olay yerinde hayatını kaybetti. Ölenlerden birinin cesedi kaza sırasında yolun ortasına savruldu. İki araç arasından hızlı geçip uzaklaşıp faciaya sebep olduğu iddia edilen motosiklet ise kayıplara karıştı. Görgü şahitlerinin kaza yerinden az ileride bulunan kavşakta araçların kalkış yaptığını, bu sırada iki araç arasından geçen motosikletin büyük bir gürültü çıkardığını ve aniden uzaklaşıp kaybolduğunu, bu esnada kaza yapan otomobilin direksiyon hakimiyetinin kaybettiğini söylediler.

Kazada hayatını kaybedenlerin Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Opr. Dr. Hakan Türkmenoğlu, müteahhit ve aynı zamanda otomobilin sahibi Muhammet Kandemir (38) ile Beytullah Kopuz olduğu öğrenildi. Kazazedelerin Rize'den Samsun'a geldikleri ve Tekkeköy ilçesi civarında Samsun'daki arkadaşlarıyla telefonla görüştükleri öğrenildi. Kazada ölen 3 kişinin cesetleri otopsi için Tekkeköy Sağlık Merkezi'nin morguna kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor

alıntı mynet
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    ölenler yazık olmuş ama; Motorcularıda bu kadar aşikar bir şekilde suçlamakta olmaz.. birde mynette bu haberin alttarafında öyle bi acayip yorum var ki; Milletin motosikletler için ne düşündüğünü anlayamadım...
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    madem dikkati dağıldı demekki bu adam aynalarını kontrol etmiyor geçiyor en sol şeride basıp gidiyor (yani biraz bile olsa dikkat yok sadece gidiyor) arada gelirse aklına bakıyor aynalrına mercedes'i varya ondan hızlısı olmaz diye düşünüyordur işte trafikteki cahilliğin en büyük boyutlarından....
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    ölenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum.

fakat kazaya karışan aracın yükse hızla seyrettiği çok açık. o araç o hale başka türlü gelemez.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Allah rahmet eylesin. arabaya ne olmuş öyle. 130 filan vardı diyor anlatan. motosikletli nasıl yaptı acaba . adam belki de çarpmamak için yanından geçen motosiklete hamle yapmış olabilir

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Görgü tanığının anlattığına bakılırsa araç sürücüsü "overcorrection" denilen hatayı yapmış. Arabanın arkası savrulunca düzeltmek için fazla kırınca spin atmış. "Yarış motoru gürültü çıkardı, faciaya sebep oldu" gibisinden bir başlık çok taraflı ve iğrenç açıkçası. Motosiklet sürücüsü gerçekten hatalı olabilir; kazaya debebiyet vermiş olabilir. Zaten motosikletler görünmüyor, bu haberden sonra bir de bilerek üstümüze kıranlar türerse şaşırmam.

Arabanın da aşırı hızlı yol aldığını eklemek gerek. Bir de Mercedes olduğu düşünülürse... Aşırı hız olmadan o arabanın o hale gelmesi imkansız.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Allah rahmet eylesin...

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    130 km ile bir mersedes o hale gelmez ya .. 180 den fazladır o hız ...
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Eğer o araba mersedesse o anki hızı 130 dan bayağı bir fazladır ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    Allah rahmet eylesın ama bır motosıklet surucusu bu sekılde suclanamaz motor sesınden panıklemıs bı surucu gercekten acı

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    başlıkla adamın anlattıklarının çok alakası yok. motosikletin uzakta olduğunu söylüyor zaten. motosiklet sürücüsü dikkat dağılmasına veya paniğe yol açtıysa ona bir şey diyemiyorum. ama arkadaşlar bu araba mercedes..

yanlış anlamayın ama günümüzde bir çok araç gerçekten mümkün mertebe güvenli yapılıyor. tabi her yönden çarpmaya karşı değil elbette ama..

ki bu araç mercedes.. yani güvenliği ve sağlamlığı ile ün yapmış bir markanın aracı. belki de emsallerinden iki kat fazla fiyatlı olmasının sebebi de iki kat daha güvenilir olmasının da etkisi vardır..

bu araba bu hale gelmişse ben hızın 120 civarı olduğunu sanmıyorum. yani bence çok daha fazla olmalı. hatta kişisel fikrimce 150 nin altında değildi hızı..

yada gerçekten kazaın oluş şekli ve darbenin alınış şeklinden dolayı bu şekilde bir hasarla karşılaşıldı orası da var..

yorumları artırmak mümkün.. ama asıl gerçeği yine göremiyoruz. 3 yurttaşımız, 3 memlekettaşımız, 3 kardeşimiz, 3 abimiz, 3 arkadaşımız, 3 dostumuz, 3 evladımız, 3 babamız daha trafik kazası yüzünden hayatlarına veda etti. allah rahmet eylesin hepsine. kimsenin ahı kimsede kalmaz. elbette kusur sahibinin de hesabı bir gün sorulur.

şu durumda geride kalanlar için sabır, vefat edenler için rahmet diliyorum. bizlerse umarım biraz daha dikkat etmeyi akıl edebiliriz. belki en azından annemizin babamızın evladımızın eşimizin kardeşimizin arkadaşımızın yüreğini yakmamak için..

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hacı ben hersene bu yoldan geçiyorum o kadar düzgün bi yol ki istan bul adapazarı otobanını bilirsiniz aynen orası gibi...ya adam cağız nasıl toplayamaz arabayı hayret..ya uyuyodu yada lastiğifelan patlamıştır o yolda bu kazayı yapmak harbiden zor...allah rahmet eylesin....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    ALLAH ölenlere rahmet etsin yalnız haber atmasyon yada yarış yapıyorlardı v.s motor zaten egsozlu ise sesini 1.2 km re den duyarsın ses hızındanda hızlı gitmiyorya :( atmasyon bence sesi duyan araç zaten hazırlıklı olur yanına gelipte gazı açsa diye düşünüyorum mantıksız ve gene de o kadar etkilemez başka birşey var bence önemli olan gene insanların vefat etmesi artık çözüm lazım gene tekrarlıyorum

Motosikleti
    Cheeta T3 150 cc
    ölenlere Allah rahmet eylesin.. komik bi haber.. motorun sesinden korktu vb. vb. sesten kuştan böcekten korkuyosan ne işin var 130'larda be abicim........
    17 KE 795

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İyide bu araba mercedes.. Öyle kolay kolay savrulmaz... Savrulsa bile o hale gelmesi imkansız... Tabi 130 lu hızlarda.....

Zamanında susurluk kamyonunu hatırladım..... 180 le kamyona yandan bodoslama girmiş kamyonu ortadan katlamıştı.... Ve o mercedesten sağ çıkan olmuştu....

Bakıyorum mercedes katlanmış ya... Bu hale getiren direği göremedim.... Çünkü sanırım çok uzakta kalmış.... Ya da eski kum haline geri dönmüş...

Ortada çok yüksek hız var... 200 lerde sanırım......Bu aşikar.... Suçu motorlara atmanın anlamı yok... Trafik anlık bir iş...Dikkat dağılmasına gelmez...

Hayır bu adam bu kadar nasıl emin konuşuyo?... 130 lardaydı diyor..O da 130 larda mıymış?... Zaten diyor motor uzaktaydı diye...Aradam kim geçti dedi anlamadım?....

Ölenlere üzüldüm..Allah rahmet eylesin....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Bi keresinde cbf150 ile seyrederken bir ss yanımdan büyük bi gürültüyle geçmişti.Hem de hızını tahmin bile edemem.Belki 200 km hızı vardı.Beni acayip hoplatmıştı.Eğer ben 2 tekerle dengemi kaybetmediysem mercedes nasıl denge kaybediyo anlamak çok zor.Zaten görgü şahidi uzaktaydı demiş.Nasıl oluyo anlamadım.Adamın eceli gelmiş.Suç motorcuya kalmış.

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    selamlar,
    Ben kazayla değil de kazayla ilgili "şu rezilliğe bakın" dediğiniz haberle ilgili bir şey söyleyim.
    öncelikle meslekten biri olarak bu haberin tamamen tarafsız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Haberci haberinde sıklıkla kullandığı; "ileri sürdü", "öne sürüldü", "iddia edildi" gibi kelimelerle kazaya neyin neden olduğunu bulan taraf olarak değil de, aktaran taraf olduğunu göstermiş. Bunu yaparken de kazaya tanık olanlardan faydalanmış.

Sonuç olarak taraf olmakla suçladığınız haberci; motorcu olsıun çamurdan olsun mantığıyla ""bu kadar yanlı bu kadar sorumsuz habercilik yapılırmı yaa??" diyen sizden daha tarafız bir haber yapmıştır.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    MYnet'teki yorumları okuduktan sonra insanın pek birşey yazası gelmiyor ki...

Biri şöyle demiş
    .. Bu motorsikletlilere bir çözüm buşunması lazım. Hepsi için demiyorum ama okadar çok kendini bilmez bir şekilde davrananları varki herkezi tehlikeye atıyorlar. Başlarına birşey gelincede ortalığı ayağa kaldırıyorlar...
    Bu yorumu yazan kişi motoRsikletliler dediği sanki bir insan değil de bir yaratık gibi lanse etmiş. Nedir bu motosiklet kullanıcılarına duyulan kin ve nefret ?

Haberin taraflı olup olmadığı tartışılır .Amacı belli . Suçu birilerine yüklemek. "Yarış motosikleti faciaya yol açtı" diye bir başlık atınca herkes okur bu haberi. Bir tür strateji olsa gerek.

Ayrıca bende haberde eksiklik olduğunu düşünüyorum. 130 diyor sözde görgü tanığı. ben de arkasındaydım diyor. Yani motor yanından 200 lede geçse 300 lede bu adam hayatında hiç mi motosiklet sesi duymamış ? Yok yalpalamış yok düzeltmeye çalışmış. Sanki görgü tanığı yan koltukta oturuyor.

Anlayamıyorum bu insanları.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    Ben kazayla değil de kazayla ilgili "şu rezilliğe bakın" dediğiniz haberle ilgili bir şey söyleyim.
    öncelikle meslekten biri olarak bu haberin tamamen tarafsız olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Haberci haberinde sıklıkla kullandığı; "ileri sürdü", "öne sürüldü", "iddia edildi" gibi kelimelerle kazaya neyin neden olduğunu bulan taraf olarak değil de, aktaran taraf olduğunu göstermiş. Bunu yaparken de kazaya tanık olanlardan faydalanmış.

Sonuç olarak taraf olmakla suçladığınız haberci; motorcu olsıun çamurdan olsun mantığıyla ""bu kadar yanlı bu kadar sorumsuz habercilik yapılırmı yaa??" diyen sizden daha tarafız bir haber yapmıştır.
    Yarış motosikleti faciaya yol açtı: 3 ölü

bu mudur tarafsızlık,, kaza yapan araçla motorsikletin birbirine alakası % kaç,
    ama amaç tribünlere oynamak olduğu için haberde motorsiklet ön plana çıkartılıyor.
    kaza sebebinin aşırı hız olduğu gün gibi aşikar..
    ileri sürdü", "öne sürüldü", "iddia edildi"
    gibi yazılarda bu işlerin kıvırması herhalde

tanık zaten haberi yapanı inkar ediyo tasdik etmiyorki.. motor ilerdeydi demiş vatandaş,
    Sizde haberci olsun, çamurdan olsun düz mantığı ile hareket etmişsiniz. ve haberci arkadaşın tarafını tutmuşsunuz..
    at gözlükleri ile olaylara bakmayalım lütfen...
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,

Katılmıyorum. %100 katılmıyorum. Hiç katılmıyorum. "Yarış motosikleti faciaya yol açtı: 3 ölü" manşeti hedef gösterir, ön yargı yaratır ve insanların ön yargılarını tetikler. Sen haberin içine istediğin kadar "öne sürüldü" "iddia edildi" yaz. Hiç fark etmez. Manşetin tesirini göz ardı edemessin. Doğruya daha yakını "Yarış motosikletinin kazaya sebep olduğu iddia edildi" tarzında olabilir. Ama "Yarış motosikleti faciaya yol açtı: 3 ölü" gibi bir manşet kesinlikle hedef gösterme amaçlıdır.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler