Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

muayene ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    arkadaşlar sorum kısaca şu.. lütfe tecrübeli arkadaşlar yazsın öylemi böylemi kararsız arkadaşlar kafa karıştırmazsa sevinirim teşekkürler

1.ruhsat sahibi olmadığımız motosikleti muayene harcı ve temiz belgesi alıp muayeneye götürebilirmiyiz ruhsat sahibine gerek varmı?

2.eski ruhsatın (2yaprak) değişmesine gerek varmı 2009 muayene için? son muayene 2004 de bitmiş herhangi bir ceza varmı masrafı normal muayene harcını geçermi

şimdiden teşekkürler
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sorum kısaca şu.. lütfe tecrübeli arkadaşlar yazsın öylemi böylemi kararsız arkadaşlar kafa karıştırmazsa sevinirim teşekkürler

1.ruhsat sahibi olmadığımız motosikleti muayene harcı ve temiz belgesi alıp muayeneye götürebilirmiyiz ruhsat sahibine gerek varmı?

2.eski ruhsatın (2yaprak) değişmesine gerek varmı 2009 muayene için? son muayene 2004 de bitmiş herhangi bir ceza varmı masrafı normal muayene harcını geçermi

şimdiden teşekkürler
    rusat sahibi olmana gerek yok.
    vize için yazılacak yerde boşluk varsa değişmesine grek yok.
    bu konu ile ilgili arama yaparsan forumda bir sürü topic vardı. yüzde 5 cezadan bahsediyorlardı.
    En önemli şeyi unutma kaskız gitme vizeyi alamazsın.
    lambalarının çalıştığından emin ol plakalık dahil.
    frenlerini kontrol et.
    lastiklerin abartı kötüyse değiştir.
    seri numaralarını okunur oldugunu kontrol et yeter
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rusat sahibi olmana gerek yok.
    vize için yazılacak yerde boşluk varsa değişmesine grek yok.
    bu konu ile ilgili arama yaparsan forumda bir sürü topic vardı. yüzde 5 cezadan bahsediyorlardı.
    En önemli şeyi unutma kaskız gitme vizeyi alamazsın.
    lambalarının çalıştığından emin ol plakalık dahil.
    frenlerini kontrol et.
    lastiklerin abartı kötüyse değiştir.
    seri numaralarını okunur oldugunu kontrol et yeter
    sadece sinyallerim yok onları takacağım gerisi tamam gibi ohh! içim rahatladı teşekkürler
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafa karıştırmaya geldim
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafa karıştırmaya geldim
    artık faydası yok zararıda

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    artık faydası yok zararıda
    Olsun ben karıştırıcam yinede
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    birinin bana kask tak kasksız gitme demesi çok tuhafıma gidiyor yaa

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    arkadaşlar sorum kısaca şu.. Lütfe tecrübeli arkadaşlar yazsın öylemi böylemi kararsız arkadaşlar kafa karıştırmazsa sevinirim teşekkürler

2.eski ruhsatın (2yaprak) değişmesine gerek varmı 2009 muayene için? Son muayene 2004 de bitmiş herhangi bir ceza varmı masrafı normal muayene harcını geçermi

şimdiden teşekkürler

ruhsat sahibine gerek yok
    temiz belgeside alabilirsin sadece ruhsatın kendisi yeterli
    2004 vizenin altına 2009 vize kaydını yapacaklar.
    Aradaki yılları yıllık ve aylık gecikme bedeli alarak tahsil edecekler.
    Vizede en önem verdikleri elektrik tesisatı
    lastik kontrolü
    frenler
    seri numaraların okunaklığı
    fren hortumları

Gecikme Bedeli Yazdır

--------------------------------------------------------------------------------

Değerli Müşterimiz,

Muayene süresi geçen araçlardan muayene geçerlilik tarihinden itibaren gecikme bedeli alınmakta olduğunu önemle hatırlatmak isteriz.

Gecikme bedeli muayene süresi geçirilen her ay için muayene ücretinin %5'i olup, bu tutarlar Maliye Bakanlığı Gelirler İdaresi Başkanlığı'na aktarılmaktadır.

Trafikten çekme belgesi alıp belli bir süre sonra tekrar trafiğe çıkarılan araçlardan sadece trafikten çekildiği ve belgelenebildiği süre boyunca gecikme bedeli alınmamaktadır. Muayene süresinin kanıtlanamadığı durumlarda 01.01.2005 tarihi esas alınarak gecikme bedelinin tahsil edilmektedir.

--------------------------------------------------------------------------------

şimdiden kolay gelsin
    Farınızda Yolunuzda Açık Olsun:cat:

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Cezası ile birlikte 200 TL yi rahat bulur.

KEMALETTİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar sırası gelmişken ben de sorayım.Bildiğiniz üzere ben motorumun rengini değiştirdim.(faturası mevcut)Rengi ruhsat'a işletmem için devir sahibine gerek var mı?Veya da şöyle sorayım,bu şekilde motor muayeneye girebilir mi?

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    1. Muayen için ruhsat sahibi olmana gerekyok. trafik belgende yer varsa ruhsat değişmene gerek yok.
    2. aylık 3,20 tl gibi bir gecikme üceti ödersin 1-1-2005 tarihi baz alınırsa 235 - 240 TL gibi bir rakam tutar.

geçerli bir trafik sigortası ve aracın plakası üzerine vergi ve trafik cezası olmaması lazım
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Valla temiz bi ceza seni bekliyo
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    Alıntı KEMALETTİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sırası gelmişken ben de sorayım.Bildiğiniz üzere ben motorumun rengini değiştirdim.(faturası mevcut)Rengi ruhsat'a işletmem için devir sahibine gerek var mı?Veya da şöyle sorayım,bu şekilde motor muayeneye girebilir mi?
    iki tane Ek-1 belgesini Şöförler odasından doldurtup muayeneye girebilirsin.
    ruhsat işlemlerini yaptırabilmen için ruhsat sahibi yada noterden vekaleti olan bir kişi yapabilir. ruhsatın iki parçası değişir ve kaportacıdan fatura istenebilir
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Bugün muayene gittim arkadaşlar.Bulunduğum ilçede(ayvalık) daha randevulu sisteme geçmediği için direk sıraya girdim ve motorumun muayene işlemini hallettim.Vergi dairesinden borcu yokturu öğrendikten sonra ruhsatımla beraber istasyona gittim.Ayrıca sigorta poliçesininde olması gerekiyor.

sıra bana geldikten sonra motorun şase ve motor numaraları kontrol edildi.Tüm lambalarına bakıldı ve far ayar cihazına sokuldu.Lastik dişlerine bakıldı.Ayrıca son olarakta ben üstünde kullanırken frenlemesine baktılar...Allahtan eksoz sesine birşey demediler...

Bu yeni sistemi gerçekten başarılı buluyorum.Öteki karayolları sisteminde motoru görmeden muayeneyi gerçekleştiriyorlardı.

Sonuç olarak benim motorum hafif kusurlu olarak muayeneyi geçmiş oldu.

kusurlara gelince kısa farımın yönü bozukmuş..
    ayrıca park lambalarım mavi renkte olduğu için lamba rengim uygun değilmiş...

biraz nazlansamda görevli pulu yapıştırdı plakaya, muayene pulu yapıştırılmak zorundaymış

[COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    haa bakın ben sigortayıda unuttum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler