Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Emniyet şeridi motorlara serbestmi???

Motovento
    REKLAM ALANI

Benimki öyle büyük motor değil ama genelde en sağ şeridin tam ortasından giderim ben. Kornaları, selektörleri de görmezden gelirim. (Sadece tek şeritli yolsa, yanaşırım geçmesi için.) Çok şeritli yollarda iyice kenara yanaşıpta kendimi tehlikeye atmam. Beni sıkıştırıpta canıma kastedeni dövmeyipte ne yapacağım. 1-2 kere dayak yiyince bir daha sıkıştırmıyorlar. Zaten haftada 1-2 kere anca motosiklet sürüyorum ben.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 PM ----------

Alıntı balbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında bunda birazda, kimse yanlış anlamasın ama bu lokanta vb. firmaların çoluk çocuğa verdikleri scoterlarında payı var...deli gibi kullanıyo bu çocuklar motorları...doğal olarakta bizlerinde imajı bunlarla birlikte eski olarak şekiilleniyo....
    O tip motosikletler genelde plakasız, sürende ehliyetsiz oluyor. Onları da bağlattırmak lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    emniyet şeridi serbestmi?
    güzel bi soru olmuş cevabınıda solim

paran bolsa saçmaya yer arıyosan serbest nasıl olsa gelen cezalara ödeyeceğin mikar önemli değildir sadece gidiceğin yere hemen varmak için gidersin oradan (=
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

http://akilli.tv/video/285290/motor.aspx

Mesela bu şöförü ne yaparsınız?

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    metrobüs inşaatından sonra zaten dogru düzgün emniyet şeridi kalmadı bazı yerlerde çok sıkı kamera direkler varken bazı yerlerde hiç yok ben direkleirn oldugu yerde yavaşayıp çizgi üstünden geçmeye çalışyorum gerisi kamerayı izleyen memurlarının insafına kalmış ama trafikte araba gibi bekliceksem zaten binmem motora bazı riskler almak zorundayız bence çok yüksek hızlarda geçmekdikten sonra motosiklet bir emniyet şeridinin emniyetini bozmaz bence.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    arkadaşlar geçen ist a gittiğimde uzun süredir gitmiyordum 5.6 ay oluyor fark etmemişim ceza geldi arkadaşlara sordum ist dakilere onlarada baya yaslamışlar girmeyin ceza aylar veya yıllar sonra gelir kardeşim e 3.000 liraya yakın ceza gelmişti ogs v.s ne varsa yaslamışlar sizede sonradan gelir ama yüzde yüz haksız uygulama bu motorlara zaten emniyet şeridinde zorunlu giden ne olursa olsun motor harici motor ona engel olmaz ve daha hızlı gider ülkemiz gerçekleri yaslanan yaslanana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    valla eger bu cezalar baya sonra gelıosa bende baya bı almısımdır

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    kimse üstüne alınmasın.

ama bu bir şekilde toplumsal görgü meselesi.

sonuçta yasak. çok acil bir işin varsa şartları zorlamak doğal. ama normal şartlarda bu bizim milletül cehaletimizden, görgü görenek eksikliğimizden başka bişi değil.

sigara içip izmariti yere atmak (ben atıyorum şahsen), sokağın ortasına tükürmek, tuvaleti temiz kullanmamak, kırmızı ışıkta geçmek gibi bir şekilde edinilememiş toplumsal görgü..

lakin şahsen tarik kurallarını bırakın, yolda yürümeyi öğrenememiş bir milletin fertleriyiz. ne bileyim bize daha anaokulunda öğretmişlerdi. şimdi liseye kadar öğretemiyorlar demek ki. ana babası da öğretemiyor. kaldırımda yürüyorsan yolun sağından yürürsün.. ne kadar basit değil mi? şimdi bir de yola çıkın bakalım kim nasıl yürüyor bir bakın yarın.. kaldırımda yürümeyi öğrenememiş millete eds yi zorla soksan da öğretemezsin..

3 şeritli yolda kavşakta nasıl durulur? sola dönecekler sol şeritte karşıya gidecekler orta şeritte sağa dönecekler sağ şeritte durur değil mi?
    bizde nasıl olur bir düşünün? şimdi kavşakta ışıklarda nerede duracağını bile öğrenememiş yurdum trafik yozu insanına eds yi nasıl öğretcen? elbet kullanır.. bundan rahatsızlık da duymaz. ama bu da bir şekilde hepimizin suçu.

yani okuma yazmayı öğreten yoksa, gider kendin bulursun öğrenecek yeri.. biraz da insanın içinde olmalı..

ki motosikletlerin küçük tecavüzlerinden daha çok ciddiye alınması gereken konu otomobillerin e.ş. işgali

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 PM ----------

Alıntı YuXeXeS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeş nereden koydun şu videoyu ne moral bıraktın ne ağız tadı şimdi

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    [QUOTE=asfalt meleği;1608796]kimse üstüne alınmasın.

sonuçta yasak. çok acil bir işin varsa şartları zorlamak doğal. ama normal şartlarda bu bizim milletül cehaletimizden, görgü görenek eksikliğimizden başka bişi değil.

sigara içip izmariti yere atmak (ben atıyorum şahsen), sokağın ortasına tükürmek, tuvaleti temiz kullanmamak, kırmızı ışıkta geçmek gibi bir şekilde edinilememiş toplumsal görgü..

lakin şahsen tarik kurallarını bırakın, yolda yürümeyi öğrenememiş bir milletin fertleriyiz. ne bileyim bize daha anaokulunda öğretmişlerdi. şimdi liseye kadar öğretemiyorlar demek ki. ana babası da öğretemiyor. kaldırımda yürüyorsan yolun sağından yürürsün.. ne kadar basit değil mi? şimdi bir de yola çıkın bakalım kim nasıl yürüyor bir bakın yarın.. kaldırımda yürümeyi öğrenememiş millete eds yi zorla soksan da öğretemezsin..

3 şeritli yolda kavşakta nasıl durulur? sola dönecekler sol şeritte karşıya gidecekler orta şeritte sağa dönecekler sağ şeritte durur değil mi?
    bizde nasıl olur bir düşünün? şimdi kavşakta ışıklarda nerede duracağını bile öğrenememiş yurdum trafik yozu insanına eds yi nasıl öğretcen? elbet kullanır.. bundan rahatsızlık da duymaz. ama bu da bir şekilde hepimizin suçu.

yani okuma yazmayı öğreten yoksa, gider kendin bulursun öğrenecek yeri.. biraz da insanın içinde olmalı..

ki motosikletlerin küçük tecavüzlerinden daha çok ciddiye alınması gereken konu otomobillerin e.ş. işgali[/QUOT

kardeş yazdıklarını ben almıyorum, millet neyi öğrenememiş ? bu milletin tarihi ne bakarsan, dünyaca ünlü, insanlara hizmet etmiş, bir millet görürsün, mimarları,doktorları,askerleri,alimleri,bilim adamları ne ararsan, insanlık adına, millet adına, iyi işler yapan, ne kadar insan ararsan görürsün ,siyasete dönecek ama, çağdaş denilen batı (bir kısım halkları katmıyorum) onların ileri gelenleri, sömüre sömüre, kendi işbirlikçileri ile ülkemizide bu hale getirdiler, senin dediğin eğitimi, batı soktu, işbirlikçileri ile, devrim diye yerli araba yaptık, onu bile ürettirmediler, Atatürk zamanında uçak fabrikamız vardı, o bile gitti, niceleri gibi, batı buluyor işbirlikçilerini, başımıza geçiriyorlar, sonradan eğitimsiz oluyoruz ,geri kalmış oluyoruz, neyse konuşacak ,çok mevzu var, ama bu site uygun değil, halkımızın elbette bir kısmı cahildir, kültürsüzdür, peki okumuş cahiller ne oluyor ? her yıl 50 kattrilyon parayı faiz olarak bize ödetenler ne oluyor ? elalemin yabancı arabalarına binip, hava atıpta biz neden üretmiyoruz, diyenler ne oluyor ? neyse senin millete mal etmen, garip, asıl mal edilmesi gerekenler, milleti kandırıp bu hale getirenlerdir....

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    [QUOTE=xterkan;1608853]
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimse üstüne alınmasın.

ki motosikletlerin küçük tecavüzlerinden daha çok ciddiye alınması gereken konu otomobillerin e.ş. işgali[/QUOT

kardeş yazdıklarını ben almıyorum, millet neyi öğrenememiş ? bu milletin tarihi ne bakarsan, dünyaca ünlü, insanlara hizmet etmiş, bir millet görürsün, mimarları,doktorları,askerleri,alimleri,bilim adamları ne ararsan, insanlık adına, millet adına, iyi işler yapan, ne kadar insan ararsan görürsün ,siyasete dönecek ama, çağdaş denilen batı (bir kısım halkları katmıyorum) onların ileri gelenleri, sömüre sömüre, kendi işbirlikçileri ile ülkemizide bu hale getirdiler, senin dediğin eğitimi, batı soktu, işbirlikçileri ile, devrim diye yerli araba yaptık, onu bile ürettirmediler, Atatürk zamanında uçak fabrikamız vardı, o bile gitti, niceleri gibi, batı buluyor işbirlikçilerini, başımıza geçiriyorlar, sonradan eğitimsiz oluyoruz ,geri kalmış oluyoruz, neyse konuşacak ,çok mevzu var, ama bu site uygun değil, halkımızın elbette bir kısmı cahildir, kültürsüzdür, peki okumuş cahiller ne oluyor ? her yıl 50 kattrilyon parayı faiz olarak bize ödetenler ne oluyor ? elalemin yabancı arabalarına binip, hava atıpta biz neden üretmiyoruz, diyenler ne oluyor ? neyse senin millete mal etmen, garip, asıl mal edilmesi gerekenler, milleti kandırıp bu hale getirenlerdir....
    şans.. keşke daha önce görseydim yazını.
    ben cahiliz diyorum. sen cehaletimizin sebeplerini irdelemişsin. burda ayrı düşecek bir durum yok ki. ki vatan millet demeye kalkınca orada bi duracaksın hepimiz türk evladıyız. töresinde yalan kelimesi geçmeyen bir toplum, temizliği ve kültürü ile zamanında önder olmuş bir toplum..

ama sen de kabul edersin ki.. dün yediğimiz yemeğin bugünkü açlığımıza hiç bir yararı olmuyor. önemli olan şu anda açlık (cahillik) çekmemiz. sorun bu..

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Emniyet şeridini bende çok kullanıyordum taki eds ile çekilmiş fotoğraflar ev adresime gelene kadar 3 adet fotoğrafımı çekmişler birde hediye olarak 55 tl ceza göndermişlerdi geçtiğimiz sene.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı üstünde emniyet şeridi. İhtiyaç halinde kullanılması gereken bir yer.
    adı üstünde emniyet şeridi, motosikletle emniyetli gitmek için kullanılıyor işte

Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adı üstünde emniyet şeridi, motosikletle emniyetli gitmek için kullanılıyor işte

Gercekten bazen suruculer motrculara emnıyet seridinden gitmiyor diie kufur ediolar ama bazende cok ii davranıolar bi akrabamla gidioduk emrah abiyle trafik sıkışık nerdeyse gecicek yer yok motor için bile.Yanında durduk arabanın birinin adam açtı camı bize ''abicim biz gidemioruz bari sen gec suralardan motorlusun nasolsa die adam yol verdi ağzm açık kaldı gerçekten çok sasırdım innip adama sarılıcaktm xD genelliklede vapurlarda filan hemen camdan cıkarıolar ellerını gec gec işareti filn yapıolar xD

harbiden bu cezalar birikiosa eminim bazı arkadasların şimdiden geçmiş olsun dileklerimize ihtiyacı var xD

Alıntı YuXeXeS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hakkaten bu ne şimdi yaa... akşam akşam keyfim kaçtı...

Tır şöförü , motosikletli adamı bilerek öldürmek istese bu kadar olurdu... birde tam adamın üstündeyken frene asılmış adamla beraber kızaklamış teker...

Peki onlar göndermeden cezamız olup olmadığını nasıl öğrenebiliriz?

Motosikleti
    keeway superlight 150
    nomal yoldan gitmek imkansız..sağ şeritte otobusun arkasında kalıyosun...yada dolmuslar sıkıştırıyor..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler