Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

honda motosiklet eğitim merkezi

Motovento
    REKLAM ALANI
    angorstatik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 2006
    merhabalar,
    yaklaşık olarak 2 ay bekledim ve sonunda değdi. bu haftasonu motosiklet eğitimimi tamamladım. gitmeyi düşünen arkadaşlara bilgi mahiyetinde olsun diye yazıyorum. egitimi cumartesi ve pazar gunu aldım.
    ilk gün:
    motordaki sıvılar ve kontrolleri, yan sehpa ve orta sehpa kullanımı, motordan inmek ve motora binmek, düşen motoru kaldırmak eğitimleri teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. hemen akabinde herkese motor vererek oncelikle motoru düşürmekten kesinlikle korkmayın diye bizlere inanılmaz bir güven verdiler. honda cbflerin motor korumalarını uzatmışlar. motorların eni neredeyse 1 metre olmuş. boş viteste motor çalışmadan motoru gezdirdik, bu biraz komik gibi gelebilir ama ileriki aşamada hakikaten gerekli olduğunu anlıyorsunuz. daha sonra orta sehpada vitese taktık ve debriyajın kavramasını ögrendik. hemen ardından orta sehpadan indirdik ve başladık gitneye. kukaların etrafından donmek görüldüğü kadar kolay değil. referans noktası alıp gideceğiniz yöne bakmak gerek. motor baktıgın yere gider hakikaten dogru. bakışları kaçırdığın anda hakimiyet hemen kayboluyor ve kukalara giriş yapıyorsunuz. öğle yemeğinin hemen ardından tekrar atladık motorlara ve hocanın gözetiminde slalom, viraj dönüşü eğitimlerini yaptık. ilk gün bitti, servislerle eve geldik. inanılmaz derecede yorucu bir iş. fakat ben akşam dışarı çıktım yinede
    ikinci gun:
    eğitim daha da zevkli oldu. kukalarla surekli değişik parkurlar düzenleniyor. slalom arkasından ufak bir düzlük (hocalar bu düzlüklerde gaz açmayı tavsiye ediyor) frenaj, arkasından güzel ve sert bir u viraj (bu virajdan çıkarken gitmeniz gereken yerden başka yere bakarsanız zbammm kukalara ) hemen ardından bir şkan ve uzun düzlük vs.vs. gidiyor. inanılmaz derecede keyifli bir eğitim. eğitimin sonuna dogru rampada kalkış ve orgazm bitti diyorduk ki;
    deneme olarak verdiler cbf 500 leri. adam başı 3-4 hatta 5 tur. cbf 150den inip 500e binmek benim içimi titretti. cesaretim oldugu için kullanabildiğim kadar kendi limitlerimde kullandım. ama harbi hargi gazladım. 500 hakikaten çok farklı birşey. o yuzden cbf 150'ye commuter deniyor herhalde
    biraz uzun oldu, fakat gitmeyi düşünenleri veya kayıt yaptıranların kafalarındaki soruları atabildi isem ne mutlu bana..
    gelelim hocalara;
    tayfun hoca ve aydın hoca bizlere sabırla, usanmadan, anlattı gösterdi. ikiside çok ilgili ve deneyimli. eger okuyorlarsa onlara da tekrar çok çok teşekkür ediyorum.
    sevgi ile kalın

PS: cbf 150 motorumu bugun gittim, aldım
    yaşasın motora binmek..
    motorda motor, ille de motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

saolasın arkadaşım bu nası şanstır anlamadım 6-7 aydır siteyi takip ediyorum 1 tane honda motosiklet eğitimi ile ilgili başlığa rastlamadım,ee ne var bunda derseniz işin acayip tarafı şu yarın eğitime gidiyorum hondaya bende nereden bilgi alabilirim diiye çırpınıp duruyordum.
    Tekrar Sağolasın...

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Eğitim almak isteyen arkadaşların işine yarayacaktır. Honda motor, şirket, servis ve eğitim olarak 1 numara. Boşuna hayat onda dememişler.

Motosikleti
    GT250R
    Bu katıldığın eğitim Güvenli Sürüş 1 olsa gerek yazmamışsın ama anlattıklarında o cıkıyor

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    bu honda eğitimleri ankarada varmı ? fiyatı ne kadar

ankarada yok sadece gebzedeki honda fabrikasının yanında veriliyor,fiyatta 280tl

Motosikleti
    FAZER 2006
    eksik bilgi vermişim, dogru..
    güvenli sürüş 1 eğitimi, fiyat 280.tl

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:28 PM ----------

Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın arkadaşım bu nası şanstır anlamadım 6-7 aydır siteyi takip ediyorum 1 tane honda motosiklet eğitimi ile ilgili başlığa rastlamadım,ee ne var bunda derseniz işin acayip tarafı şu yarın eğitime gidiyorum hondaya bende nereden bilgi alabilirim diiye çırpınıp duruyordum.
    Tekrar Sağolasın...

verdiğin paranın karşılığını 10 numara olarak alacaksın anil dostum. ben açıkçası bu kadar faydalı olacagını tahmin etmiyordum.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    şimdi aramaya üşendim ama forumda bununla ilgili başlıklar mevcut..gidenler hakikatten de değdiğini söylüyorlar..motorunuz da hayırlı olsun angorstatik

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    ben bir ara epey düşünmüştüm katılmayı ama o zmanlar motor alabilme imkanım yoktu... ama şimdi tekrardan aklıma girmeye başladı bu olay... hele bi ehliyetimi alayım da :D

Motosikleti
    FAZER 2006
    Alıntı EmoTHEp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir ara epey düşünmüştüm katılmayı ama o zmanlar motor alabilme imkanım yoktu... ama şimdi tekrardan aklıma girmeye başladı bu olay... hele bi ehliyetimi alayım da :D
    amacım tabiki de burada pazarlamasını yapmak değil, ama motora benim gibi yabancı iseniz kesin gidin. çok faydasını görürsünüz. emin olun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 PM ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi aramaya üşendim ama forumda bununla ilgili başlıklar mevcut..gidenler hakikatten de değdiğini söylüyorlar..motorunuz da hayırlı olsun angorstatik
    çok teşekkürler dostum. acemiliğimi atabilmek için aldım. inşallah seneye yaza cbf 600 veya fazer alıp ömür boyu mutlu bir hayat süreceğim

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    şayet vitesli motora geçersem bu eğitimi almak isterim bu 1. ise 2. si felan da var herhalde katılmak lazım esasen. .
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    @:angorstatik; arkadaşım eline/ağzına sağlık. OH BE NİHAYET BİRİ BU KONUDA YORUM YAPTI.

daha önce 2 kez Honda güvenli sürüş eğitimi hakkında yazı yazdım, gidenlerden bir fikir, gidecek olanlardan da tarih ve eğitim sınıfı hakkında bilgi bekledim. sadece 1 arkadaş yanıtlamıştı ama çok yeterli bulmamıştım. şimdi yazdıkların bana bir fikir verdi sayılır (diğer arkadaş yanına alınacak giysilerden de bahsetmişti-güneş altında yanık izileri vs. olmuş herkes).
    şimdi ben de 2 aydır hafta sonu grubu bekliyordum , geçen hafta itibarıyle 20-21 haziran tarihlerine kayıt yaptırabildim. orada olmayı ve bu olaya başlamayı (motorsiklet hayatıma yani) sabırsızlıkla bekliyorum.
    daha başka tavsiyelerin, eğitim dışında şuna buna dikkat edin diyeceğin başka birşeyler var mı acaba? mesela ben cumartesi sabah erkenden bursa'dan hareket edip çok az dinlenerek taksim meydanındaki servisle gideceğim, dönüşte taksim civarında bir motel/pansiyonda 1 günlük kalıp (yapabilirsem eğer senin gibi gece dışarı çıkabilirim) pazar gününü tamamladıktan sonra geri döneceğim. sence saçma bir plan mı? ayrıca yanıma yüklü bir çanta almayı düşünüyorum; laptop vs. bişeyler de olacak içinde. orada dolap vs. şeyler veriyorlar mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:20 PM ----------

bu arada istanbul'lu arkadaşlar bana tek gece kalmak için taksim civarında uygun bir yer önerebilirler mi?

Motosikleti
    FAZER 2006
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @:angorstatik; arkadaşım eline/ağzına sağlık. OH BE NİHAYET BİRİ BU KONUDA YORUM YAPTI.

daha önce 2 kez Honda güvenli sürüş eğitimi hakkında yazı yazdım, gidenlerden bir fikir, gidecek olanlardan da tarih ve eğitim sınıfı hakkında bilgi bekledim. sadece 1 arkadaş yanıtlamıştı ama çok yeterli bulmamıştım. şimdi yazdıkların bana bir fikir verdi sayılır (diğer arkadaş yanına alınacak giysilerden de bahsetmişti-güneş altında yanık izileri vs. olmuş herkes).
    şimdi ben de 2 aydır hafta sonu grubu bekliyordum , geçen hafta itibarıyle 20-21 haziran tarihlerine kayıt yaptırabildim. orada olmayı ve bu olaya başlamayı (motorsiklet hayatıma yani) sabırsızlıkla bekliyorum.
    daha başka tavsiyelerin, eğitim dışında şuna buna dikkat edin diyeceğin başka birşeyler var mı acaba? mesela ben cumartesi sabah erkenden bursa'dan hareket edip çok az dinlenerek taksim meydanındaki servisle gideceğim, dönüşte taksim civarında bir motel/pansiyonda 1 günlük kalıp (yapabilirsem eğer senin gibi gece dışarı çıkabilirim) pazar gününü tamamladıktan sonra geri döneceğim. sence saçma bir plan mı? ayrıca yanıma yüklü bir çanta almayı düşünüyorum; laptop vs. bişeyler de olacak içinde. orada dolap vs. şeyler veriyorlar mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:20 PM ----------

bu arada istanbul'lu arkadaşlar bana tek gece kalmak için taksim civarında uygun bir yer önerebilirler mi?
    benim korumalı mont, kask, eldivenim oldugu için kendi eşyalarımı götürdüm. oradan birtek dizlik kullandım. diğer kursiyer arkadaslara butun koruyucu ekipmanları sagladılar. hava sıcak oldugu için herkesin açıkta kalan yerleri güneşten yandı. biraz amele yanıgı oldular yani güneş kremi götürmeni tavsiye ederim.
    kriz dolayısı ile molalarda verilen ikramlar kaldırılmıs. sadece su, çay ve kahve veriyorlar. açlığa tahammülün yoksa yanına 1 paket bisküvi al istersen ama ben rahatsızlık duymadım.
    valla ben gece dışarı çıktım dediysem oyle sabaha kadar diskoya falan gitmedim onu söyleyeyim. arkadaşlarımla beraber saat 0030a kadar falan içki içtim ama öyle zurna gibi sarhoş olana kadar değil. uyku problemim olmadıgı için 6 saatlik uyku bana yetiyor, ben ertesi gunu eğitimde sıkıntı yasamadım.
    sahsi dolap yok ama sınıfın içinde kaskımı ve montumu koyabileceğim yer verdiler. pazar gunu giderken tekrar yanıma almamıstım. cantanı koymana musade ederler diye dusunuyorum.
    cumartesi sabah erken bursadan geleceksen yorgunluk yasarsın bence. cunku egitimin sonunda omuz, baldır ve avuç içlerin ağrıyor.

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Ben honda Gs2 ye katılmıstım.Gs1 daha once hiç motor kullanmamışlara yönelik gs2 neredeyse gs1 le aynı sadece gs1 de daha fazla teori (motoru tanıma) alıyorsunuz.
    Gerçekten de ben motor kullanmayı biliyorum ne gerek var demeden gidilmesi gereken bir eğitim.
    Gs1 - yeniler için -cbf150
    Gs2 - motor kullanabilenler için -cbf150
    Gs3 - Uzun yıllar büyük motor kullananlar için -cbf500
    gs4 - olayın son noktası -cbf1000 (gs4 için gs3 bitirmek ve honda tarafından davet edilmek gerekiyor)
    Not..gs=Güvenli sürüş.

Herkesin yolu açık olsun.Kazasız sürüşler dilerim.

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    tekrar teşekkürler arkadşlar, yanıma alacaklarım konusunda bayaa fikir edindim sayılır. eğitimi haftasonu almak zorundaydım çünkü çalışıyorum, yıllık izne çıkacağım hafta da hem motor alıp hem de ruhsat/ehliyet vs işlerle uğraşıcam artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler