Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yine cbr 125.. 0-100 km hızlanma zamanı ve max. hız konusu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    stranded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fabrika verileri max. 110 diyor ama millet 155-160 lardan bahseder. Aslı nedir arkadaşlar bilen var mı?

» Bu Başlık Moderator tarafindan taşınmıştır.
    Foruma yazilacak konular ilgili bölümlere yazilmalidir. Yanlış bölüme açılan başliklar yöneticilerce ilgili bölüme taşınır... Tekrarı halinde SİLİNİR! Bu nedenle itiraz türü yazilarin da silinmesi, veya cevaplandirilmasi sorumlunun yetkisindedir.
    » Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    » Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    » Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: BBRR **************

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    bildiğim kadarıyla 140 falan yapıyo birazda modifiye yaparsan 150 160 yapıyomuş
    110 da değildir artık ybr yapıyo onu....

fastboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ocakta cbr125r olucak
    ban bi arkadaşın arkasındayken 2 kişi 4. viteste 120 gördük düz yolda motorda 2250kilometrelerde falan ama motorun rodajı falan mükemmel geçti
    bazı arkadaşlarda 160 gördüm diyo bence rampa aşşada olsa görmüşlerdir
    golf lerde(arabadan bahsediyorum) tanıtım kitaplarında 220 maximum yazıyo ama benim komşumda var ve modifiyesiz beraber 260 gördük red line ibresi bida döncek sandım

o zaman alınır galiba. ama serimi ki acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    0-100 km x saniye ???

yes kaç saniye?

serhat_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 olacak
    16 saniye olabilir.

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu yazıyı daha önce koymuştum bu siteye ama bilgin olsun diye tekrar ekliyorum bu yazı alıntıdır sana yardımcı olabilir
    çııÖÖçşHonda CBR 125R 1000 km testi
    Dün Honda CBR 125 R'ı 1000 km bakımına götürdüm.
    İlk 1000 km de oluşan problemleri, hızlanma, yakıt sarfiyatı vb. performans sonuçlarını yazıyorum.

Ön rüzgarlık vidası biraz gevşemiş bu yüzden hızlanırken tıkırtı yapıyordu. Vidaları sıktım düzeldi :-)

Ön frenler çok iyi durumda ilk günden hiç bir farkı yok. Arka frenler zaten kendisini çok çabuk kitliyor. Ayarını kaçırmamanız gerekiyor.

Caner'in motorla tek tekere kalkmasından dolayı zincirimiz bir hayli bollaşmış. Arka çatala sürttüğünü farkettim ve zincir gergi payı bayağı bir gevşemişti. Ayrıca makinayı araba sanmış olacakki 6000 den 3000 devirlere düşerek zincire yüklenmiş. Çektim kulağını :-(

Hararet vs. yürür aksamda hiçbir sorun tespit edemedim. Bunun dışında egsozun sesi ben 10 gündür binmiyorum belki o yüzdendir biraz yükselmiş ve toklaşmış gibi geldi. Diğer bir cbr 125 le yanyana gelmedikleri sürece birşey diyemiyorum.

Benzin: 22 milyonluk benzinle full 260 km rodajlıyken yaptım. Bu sabah işe gelirken motorla geldim tekrar. İşyerim Şile'de, evden 38 km uzaklıkta. Sabah benzini sıfırdı. 10 milyonluk aldım yarıyı geçti ve işyerine geldiğimde tık düşmedi. Akşam belli olur.

1000 bakımından sonra motorun ivmesi arttı. Yağı değiştirildi full elden geçti zincir, suyu vs. si.

Sabah motor ısınmış halde 0-100 km 9 saniye civarı (İçimden saydım) çıktım ve gazı verdikçe 130'a kadar düz yolda 6. vites 8000 devirde çıktım. Gaza biraz daha yüklenip 10.500 devirde 150 - 155 arası bir hız gördüm.

Ömerli yokuşunu çıkarken ortalama göz kararı (20 ila 30 derecelik kazık gibi dik bir yokuş) 1500 - 1800 metre uzunlukta, girişte viraj var,

120 ile girdiğim yokuşun ilk 300 - 400 metresinde hızımı 110'a kadar koruyabildim. Sonrasında 100 sabit motor 8500 devirde performansını düşürmede n canavar gibi çıktı.

Cbr 125'i kullananlar yada alıpta gelmesini bekleyenlere söyliyim; Motorun en iyi akserelasyonu 7500 ile 9000 devir arasında. O zaman hızını cok cabuk yükseltiyor.

1. vitesimiz çok kısa ancak birden gaz cekip hafif kaldırırsanız motoru tek tekere cıkıyor. Sonrası size ait )

2. vitesimiz bizi 60 civarı bir hıza kendı kategorisine göre iyi sayılabilecek bir performansla cıkartıyor.

3. viteste 6000 devirden sonra hızlandığını hissediyorsunuz. Sonrasındaki vteslerde az çok belli.

Araçla yatıyorum yatabildiğim kadar. Büyük makina kadar güvenemesemde yatabileceğim kadar yatıp o virajlarda nasıl patlamadığıma hayret ettim 8O Denge perfect.

Ortalama yol sabit hızı 80 - 100 olan otoyollarda araçları cok iyi solluyorsunuz. Hafif devire yüklenince koparıyor (125 lik kıvamında kopuyor)

Hele ki 3 4 tane 125 lik yada scooterla falan yanyana gelmeyin. Tam moto gp oluyor :D Hepsi yarışmak istiyor tozunuzu yutuyor.

ybr ve cbf 250 lerle sakın aynı kategoriye koymayın. Tozunuzu yutuyor. Ben 3 4 kez denedim. Canları çıktı :-)

Sonra repsol alanların bir avantajı var :-)))))) Hiçbir yerinde 125 cc yazmadığı için yanınıza gelen kızlara yada acemilere 300 - 400 cc ye kadar sallayabiliyorsunuz :-) Dün akşam maltepede çocuğun birine 400 lük dedim bitti motora :-)))) Kızın biri de "ayyy yerim ben seniii sen ne şeker bişisin öyle yeriiim yerim" dedi ben kıskandım motor olasım geldi :D

Kullanması çok keyifli. Ben büyük yerine genelde onunla geziyorum çünkü su yakıyor resmen :-))) Cbr 125 alanlar çok keyifli gezintiler yapacaklar. Özellikle büyük racing makinalar yanınıza gelip sizi himayeleri altına alıyor ve geziyorsunuz.

Dün akşam srad lı bir eleman dalgasını geçti zaten koydu bana :-) Servisten gelirken durdum kartal ışıklarda, adamda yanımda durdu. Yeni mi dedi evet dedim rodaj bitti bakımdan geliyor. Adam bana yeni mi öğreniyosun dedi. Yok bende ninja zx12 var dedim. Herif gülmeye başladı "hadiiiiii dedi" kopartıp tozunu attırıp gözden kayboldu, yerin dibine geçtim :-))))) Ah ulan caner kepaze ettin bizi bir srad'a :D

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    fastboy golf hakkında sallamışsın gibime geldi.ama golf GTI sa olabilirde modifiyeli değil falan demişsin düz golf se 260 yapması için baya bi rampa aşağı olması lazım

nx4_falcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crossrunner
    gerçekden komik olmuş fast boyun yazısı. Terorün alıntı yapdıı arkadaşda atmayı seven bir arkadaşdı. Biliniz olsun.
    Ne Mutlu Turkum Diyene...
    2003-2005 NX4 FALCON
    2006 CBF600S ABS

Peril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 140 yaptım daha yukarısını denemedim ama çıktığından eminim gaz sonuna gelmemiştim..
    atyrıca sallanma fala da yoktu yani düz yolda çok rahattı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler