Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletleri fark edin...

Motovento
    REKLAM ALANI
    scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    yasayla felan ne ilgisi var bir sey yazmadan yukardakileri bir zahmet okuyun yasalar sana carpılmasına engel olmaz ilk basta trafikte kendını saydırman lazım saygı görmen lazım,ayrıca her motor kazasında suclu diger araclar degil trafik bu kaza olur ama kaportamız olmadıgı ıcın zararlı bız cıkıyoruz..tüm türkiye capında afisler asılsın bakalım önce insanların aklına gelsin motosiklet,ilkokuldan baslayarak motosikletinde motorlu tasıt oldugu kac km hızlara cıktıgı eksigi fazlası anlatılsın...webden sanal alemden bu iş olmaz medya ve yazılı basın destegı sart yasaları unutun yasalar otomobilleri bile düzenlemeye yetmiyor hem herkes yasalar degissin der sonrada yasaları delmek için her haltı yer en önemlisi bilinclenmek bilinclendirmek bu sitede motoru olmasına ragmen bir sürü bilincssiz insan var..kimse bu ülkede elini tasın altına sokmadıkca hic bir sey degişmez oturdugumuz yerden ahkam kesmeklede olmaz...e diceksiniz koca federasyon var o sokmuyor bız neden sokalım haklısınız biz kendimiz için bile degil gelecek nesiller için bir seyler yapmaya calısmalıyız ayrıca motosiklet kullanmak kültürdür tüm dünyada ancak Türkiye'de degil tüm sorun bu yüzden...Ülkemizde pratik olsun az yaksın beni tasısın mantıgıyla tarihten bu yana anadoluda kullanılmaktadır ne guvenlık ne teknık hic bir sey yoktur..bu kültürde zamanla bizlerin sayesinde oturcaktır...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasayla felan ne ilgisi var bir sey yazmadan yukardakileri bir zahmet okuyun yasalar sana carpılmasına engel olmaz ilk basta trafikte kendını saydırman lazım saygı görmen lazım,ayrıca her motor kazasında suclu diger araclar degil trafik bu kaza olur ama kaportamız olmadıgı ıcın zararlı bız cıkıyoruz..tüm türkiye capında afisler asılsın bakalım önce insanların aklına gelsin motosiklet,ilkokuldan baslayarak motosikletinde motorlu tasıt oldugu kac km hızlara cıktıgı eksigi fazlası anlatılsın...webden sanal alemden bu iş olmaz medya ve yazılı basın destegı sart yasaları unutun yasalar otomobilleri bile düzenlemeye yetmiyor hem herkes yasalar degissin der sonrada yasaları delmek için her haltı yer en önemlisi bilinclenmek bilinclendirmek bu sitede motoru olmasına ragmen bir sürü bilincssiz insan var..kimse bu ülkede elini tasın altına sokmadıkca hic bir sey degişmez oturdugumuz yerden ahkam kesmeklede olmaz...e diceksiniz koca federasyon var o sokmuyor bız neden sokalım haklısınız biz kendimiz için bile degil gelecek nesiller için bir seyler yapmaya calısmalıyız ayrıca motosiklet kullanmak kültürdür tüm dünyada ancak Türkiye'de degil tüm sorun bu yüzden...Ülkemizde pratik olsun az yaksın beni tasısın mantıgıyla tarihten bu yana anadoluda kullanılmaktadır ne guvenlık ne teknık hic bir sey yoktur..bu kültürde zamanla bizlerin sayesinde oturcaktır...
    yukardaki yazıyı da okudum arkadaşım sen merak etme senden çok okudum senin burda beni yada başkalarını terslemenin bi anlamı yok elimizden geldiği kadar bişeyler yapmaya çalışıyoruz ancak burdan görüş beyan edebiliyoruz bu kampanyayı ben de kendi forumumdan destekliyorum sen daha fazlasını yapabiliyosan buyur sen tok taşın altına elini

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    "Motosikleri fark edin" dersek ve fark ederlerse, başımız belaya girecek...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 PM ----------

Aslında "Motosikletleri Fark Edin" biraz ithal bir slogan gibi geliyor kulağa bence. ABD'de de "You car can kill" yani " Araban Öldürebilir" diye yazıyorlar motosikletlerin arkasına. Bence burada kızdığımız araba sürücülerine daha etkili bir slonga bulmaya da çalışabiliriz.

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Motosikleri fark edin" dersek ve farkederlerse, başımız belaya girecek...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:31 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:29 PM ----------

Aslında "Motosikletleri Fark Edin" biraz ithal bir slogan gibi geliyor kulağa bence. ABD'de de "You car can kill" yani " Araban Öldürebilir" diye yazıyorlar motosikletlerin arkasına. Bence burada kızdığımız araba sürücülerine daha etkili bir slonga bulmaya da çalışabiliriz.
    neden

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çünkü adamlar (özellikle kamyonlar) arabaları bile fark etmiyorlar, değil motosikletleri...

Belki arabalarla birleşip, kamyon, pick-up türü hafif ticarileri uyarabiliriz.

Motosikleti
    Bildiğimiz ayar çin...
    Arkadaslar bencede en guzel fikir afiş. Gerek renkleriyle gerekte cüssesiyle dikkat çeken afişler bu işe bir nebze olsun derman olabilir. Fakat bunu tüm türkiye geneli yapmak lazım. Gerçi istanbul hallolduktan sonra hallolmayacak yer yok. Eğer afiş işini düşünürsek bizim uşakta sadece bir adet ana cadde var mesela. Uşakta evden dışarı çıkan kişi muhakkak caddeye uğrar. Sadece oraya bir afiş bütün uşak halkını etkileyecektir. Uşak gibi olan illerde azınlıkta değil türkiyede. Fakat yinede imkanlar ve maddiyat konusunda gelişecek bir fikir. Allah(cc) hepimizin yardımcısı olsun.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı forumgrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet koruması az bi araç olduğundan çarpılması cinayete eşdeğerdir benim görüşüm eğer böyle olursa artık inşanlar da "aman abi motosiklete dikkat et" şeklinde arabalarının içinde birbirlerini uyarırlar diye düşünüyorum
    Aynen

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    motosikletlerin farları gündüz de yanmalı..

mümkünse farlar xenon ve yukarı doğru kalkık olmalı ki göze batsın. bu biraz tepkiye yol açabilir ama başka çaresi var mı..

sağlam bi korna

sağlam bi egzoz

küçücük sticker'la mı motosikleri farkedicekler

Miximum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki dr650
    konuyu açan arkadaşın farkedilmekten kastı dikkate alınmak olsa gerek.yani trafikteki diğer araçlar motorları pek iplemiyorlar.diğer sürücülerin aklına motosiklet in bir ulaşım aracı olduğunu mizahi bir şekilde sokmak gerekiyor.afişlerde karikatür kullanmak dikkat çekici olabilir.afişler tek merkezli ve TR nin heryerinde aynı olursa bunun ciddi bir faaliyet olduğu daha rahat anlaşılır benim düşüncem.motorun en çok kullanıldığı şehirlerden biri olan Bodrum 'da yaşıyorum ve bahsettiğiniz problemleri ve olumsuzlukları birebir yaşıyorum.haziran 13 te üni bitiyor ve bodruma dönüyorum.birçok motosiklet kullanan arkadaşım var.bölgeye hakim olabilecek çalışmalarda yeralmak isterim.

foruma pek giremediğim için msn mi bırakıyorum.teknolojimerkez@hotmail.com

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Başlık , yanlış anlaşılmalara yol açabileceği için düzeltilmiş , konu dışı mesajlar silinmiştir.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    motorlarımızın üzerine'' bize dikkat edin'' gibisinden yazılar yazıp böyle dolaşalım ilgi çekene kadar .sonuç vermez mi acaba.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Malesef ama malesef TÜRKİYEDE motosikletleri farkettirmemiz için çok köklü değişimler,tanıtımlar olmalıki oda belki olabilir.Nedeni hala bazı kafalar bisiklet gibi görmektedir.yoldan Ana yoldan senin motosikletle geldiğini göre göre Tali yoldan ana yola çıkan ve sonunda haklı çıkan bir magandaya motosikletlerinde bir motorlu taşıt olduğunu anlatmak zor olur...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Bugün Sapanca'ya bir gezi yaptım. Yine alışılmış bir şekilde, İstanbul sınırlarına dönmemle, hayat riski almam bir oldu. Pendik sahilinde, iki kez, sağımdan yaklaşık 100km hızla, 30cm yakınımdan iki araba geçti. Görmedim ve şerit değiştirmeye kalksaydım, altlarında kalacaktım...

Hem başlık yukarıda kalsın, hem de başlığı haftasonu okuyamayanlar okusun..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sadece fark edilmek adına kaskımı beyaza boyamayı yada reflektörlü yelek almayı düşünüyorum..ki bence mesele fark edilmenin ötesinde iplenmemek..4 tekerler bakar kör motosikletlere karşı..istersen sabah güneşi gibi gez ortalıkta..

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Arkadaşlar, forumdaki reklam, halkla ilişkiler ve benzer sektörlerde profesyönel olarak çalışmakta olan arkadaşları bekliyoruz.

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Bugün de Esentepe'de bir araba tarafından arkadan sıkıştırıldım. Korna çalarak yanıma yaklaşan ve "hızlı gitsene!" diye bana bakan adama öyle bir baktım ki herhalde, birikmiş olan sinirimle; lafını tamamlayamadan sustu ve önüne baktı. Artık sinirlerimi kontrol edemiyorum sanırım, "çek kenara" diye bağırdım adama. Allahtan adam korktu da halimden, kenara çekmedi. Yoksa sabah sabah boş yere kavgaya girecektim. Yanımızda da trafik polisi olması, işi daha da eğlenceli hale getirebilirdi.

çok yerinde bir konuya değinmişsiniz..
    fakat ben şunuda sormak gerektigine inanıyorum
    acaba bizler kendimizi farkettirmek adına neler yapıyoruz ?

belki çoğumuz trafikte gayet bilinçli hareket edip tüm kurallara uyuyoruz ama

-bırakın gündüzü gece farları yanmayan
    -hava atmak adına simsiyah giyinen
    -sıkışık trafikte kuralları hiçe sayarak adeta slalom yarışcısı gibi ilerleyen
    -kornası çalısmayan

motosiklet kullanıcılarını görmek mümkün.. ve bu gibi kullanıcılar yüzünden motosiklet kullananlar bir genellemeye sokulup hepimiz GÖRMEZDEN GELİNİYORUZ..

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Çevirmen ve redaktör olarak çalışıyorum. Gereken desteği vermeye hazırım.

Benim aklıma ilk gelenler şunlar:

1- Motosikletli bir protesto geçidi düzenleyelim. Mesela motosikletlerle Bağdat Caddesi'ni baştan sona 20 km/s hızla geçelim. Parkurun sonunda da bir basın açıklaması yapılsın.

2- Bu biraz daha fantastik bir fikir ama neden olmasın: Taksici ve dolmuşçu arkadaşları arkamıza artçı olarak alıp 1 saat İstanbul trafiğinde dolaştıralım. E5, Minibüs Caddesi, Köprü gibi güzide mekanlara kurallara tamamen uygun bir şekilde girip çıkalım. İzleyip sonuçları görelim.
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Alıntı stahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok yerinde bir konuya değinmişsiniz..
    fakat ben şunuda sormak gerektigine inanıyorum
    acaba bizler kendimizi farkettirmek adına neler yapıyoruz ?

belki çoğumuz trafikte gayet bilinçli hareket edip tüm kurallara uyuyoruz ama

-bırakın gündüzü gece farları yanmayan
    -hava atmak adına simsiyah giyinen
    -sıkışık trafikte kuralları hiçe sayarak adeta slalom yarışcısı gibi ilerleyen
    -kornası çalısmayan

motosiklet kullanıcılarını görmek mümkün.. ve bu gibi kullanıcılar yüzünden motosiklet kullananlar bir genellemeye sokulup hepimiz GÖRMEZDEN GELİNİYORUZ..

Kesinlikle haklısın. Bu işin zaten iki yönü olmalı. Diğer sürücüleri bilinçlendirmek kadar, kendimizi de bilinçlendirmeliyiz. Ben her zaman iğneyi kendime batırıyorum. Siyah mont, kask pantolon ve ayakkabı kullanıyorum. Ama bir yandan hepsinin reflektörleri olması gerektiği gibi, bir de kullandığım moor sarı renkli, piyasadaki en büyük motorlardan biri. Kendim de yeterince büyük sayılırım

Ama dediğin gibi, kendimizi bilinçlendirmek de bu işin önemli kısımlarından biri. Zira hem kendimiz, hem de birbirimiz için tehlike oluşturuyoruz. Yaşadığım en büyük tehlikelerden biri, köprü yolunda emniyet şeridinden 120 km hızla giden küçük cc bir racing'ci arkadaşla çarpışmama ramak kalmasıydı.

iyi bir motorcunun hedefi 1 km daha hızlı gitmek değil, 1 km daha gitmek, 70 yaşına geldiğinde de, popoyu seleye, elleri gidona koyabilmek olmalı.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Motosikletleri fark eden bu abinin hakkını nasıl ödeyeceğiz?

tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler