Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

motor piyasasında çin e DİKKAT

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    her malın bir alıcısı vardır. Mesela yeni başlayan biri neden gidip motora 7-8 bin YTL versin... O azaman herlkes Ferrari'ye Porsche'ye binsin... Yollarda Fiat, Renault vs olmasın. Önemli olan amaca hizmet etmesidir. Bende çin de var, Dragstar da var. İtiraf etmeliyim ki 125T'ye daha çok biniyorum çünkü trafikte daha çok işime yarıyor. Her deliğe girip çıkıyor. Bilgisayarda da aynı şey geçerlidir. Ben Laptop'ta sadece word-excell kullanacaksam neden gidip de 1 gb ram'li pentium IV/3.2 ghz hyperthreading alayım ki? Anlamsız bir muhabbet. Çin de gerekli bu piyasaya. Birsürü avantajları da var hatta.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    basbali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı delimavi adlı üyeden alıntı
    ya siz varya harbi komik insalarsınız. uzaya giden çinliler he bence sen kendine gül uzayda olan japonlar
    delimavi bu konu hakkında hiçbirbilgin olmadığı her halinden belli oluyor.Sizlerin çinli diye küçümsediğiniz devlet dünyanın hem ekonomik hem askeri açıdan geleceğin en büyük bugünün ise ikinci güçlü devleti olarak gösterilmektedir.Gerçekten de çin artık uzayda hemde çok komik maliyetlerle.Ben çin mallarının bahsedildiği kadar kalitesiz olduğuna inanmıyorum.Bunu bizzat yaşıyorumda.
    Ben beyaz eşya servisiyim.İşimde çin malları piyasaya girmeden önce avrupa dan ithal yedek parçalar geliyordu.Garantisi yoktu.Avrupa malı iyidir diye senelerce kazıklandık.Hatta kaliteli mallarda değildi bunu nasıl anladın derseniz Piyasaya çin malları girdikten sonra kıyasladım.Şimdi çin mallarına göre avrupa mallarını kıyaslıyorumda komiktir arkadaşlar daha çin malı yedek parçalarda hiçbir sıkıntı yaşamadık.Sizlere basit bir sorum olacak çindeki demirle çelikle aliminyumla avrupadaki veya japonyadaki demirler... farklımı.Bence değil farklı olan işçilik ücretleri ve daha yeni dışa açılan çin in pazarda yer edinebilmesi için bir oyun.Unutmayınki bir zamanlar avrupanın çin i de bizdik.Sizce biz Türk'ler olarak kötü mallarmı yapıyoruz...

vasox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu olay tamamen duygusal arkadaşım,,,,

basbali kardeşim haklı 70 ve 80 li yıllarda japon mallrı hiç tutulmazdı çöp olarak kabul edilirdi elektronik eşya konusunda ama bizim gibi yan gelip yatmıyorlar çalışıyorlar alibaba.com dan çindeki motorsiklet fabrikalarının videolarına bir göz atında bizim otomobil fabrikalarından bir farkları varmı görün gecenlerde gazetede 2006da resmi tatilin 100 günün üzerinde olduğunu okumuştum

senin motorun markası neki allah bilir mondial filandır

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Alıntı salihgureli adlı üyeden alıntı
    Ok kalitesiz ama fiyatlar bence komik değil asıl komik olan otomobil fiyatı motorlar.Ben sadece evden işe ve birazda gezmek için bi çin motoru aldım problem çıkarıyomu tabiki çıkarıyor, ben zaten bu motordan daha fazlasını beklemiyordumki X marka sıfırı 12.000 ytl ok kaliteli, servis sıfır, parça yok sipariş ver 1 ay bekle(bir çuval para) yada çin marka servis iyi ,iki sene parçaya para yok daha ne isterimki amacım atlayıp zıplamak yada hız yapmak değilse.Lütfen kimse hiçbir malı menşei çin diye karalamasın, İnsanların parası olsa zeten memlekette herkes avrupa arabaya binerdi kimse şahin almazdı ve şimdiye kadar niye kimde şahinle mercedesi yada mercedesle ferrariyi karşılaştırmadı, yapmayın o ayrı o ayrı bu yazıyı yazan ve ALT KESİM olan ben tüm üst kesim pahalı motor kullanıcılarına selam ederim

salih kusura bakma ama çok zengin dahi olsam şahin e binmezdim diye bişey yok bu memlekette şahin hastaları çoktur bunlardan biride benim yani
    ha motor konusuna gelince haklısınm bu motorlardan çok fazla bişey zaten kimse bekleyemezdi çünkü çin mallarının kalitesizliği zaten bilinen bişeydi

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ufak bir hatırlatmayıda uygun görüyorum Japonya sınırları içinde artık motosiklet üretilmiyor. Bu işi uzakdoğuda yapıyolar. honda - yamaha - suziki- kawasaki sadece japon kökenli olmaktan öte değil g.kore tayvan çin singapur pakistan ve hindistanda üretim yapıyolar. Azcık okusak araştırsak böle şeyleri yazmak durumunda kalmayız.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Mc afromos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kahraman34 adlı üyeden alıntı
    lütfen çinlileride anlayalım bilip bilmeden atmayalım,adamlar 200-300 dolara motorsiklet üretiyorlar haliylen tabiki gidipte 5000-10000 dolarlık motorlarlan bir tutulamaz ama bana göre bu paralara alabilecegimizin an iyisi bi bisiklet olmuş 500 ytl motora 1000 ytl veriyorsun daha ne istiyonuz.
    Sana katıılıom ..

Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50
    Aslında ben çin mallarını hiç onaylamıyorum ama, maliyet açısından bakıldığında bence fiyatlar çok uygun ve kullanılabilir. Belki sorun yapabilir ama maliyet oranını düşündüğünüzde karlı olduğunuzu anlayacaksınız.
    Benim kızdığım tek birşey var motorsiklet konusunda hiçbir bilgisi olmayan bazı insanların kaliteliyle kalitesizi karıştırması.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler