Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor Seçimim ve MT Destek hattı

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Selam arkadaşlar ..
    250cc cruiser motorumu sattıktan sonra yeni motor arayışlarına girdim. Yeni motorun hacim olarak 650cc ye kadar olan bir segmentte olmasını ve beni alırken ,kullanırken ve satarken üzmeyecek bir makina olmasını istiyorum.
    İlan sitelerine bakmaktan işimi yapamaz hale geldim.Bu motorları kullanma fırsatım olmadığı için bir eleme yapmak üzere görüşlerinizi rica ediyorum.

Boy 178 Kilo 86
    Bütçe 10000 lira civarı

Kriterler

1- Arkasındaki firma sağlam olsun 5 ay parça beklenmesin.
    2- 600 üstü segmentte şehiriçi ve şehirdışı beni zorlamayacak bir makina olsun.(Hızlanma ,frenleme ,kıvraklık ,kontrol edebilme vs)
    3- Artçı kuş gibi tünemesin ya da ben sırtımda taşımayayım.
    4- Teksilindir olmaz ,
    5- Tercihen touring,enduro ya da sport touring
    6- %90 şehiriçi ve şehirler arası %10 toprak yol ya da bozuk yol.

Bakalım bu özelliklerde neler varmış ?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki secenek fazer ---er-6
    honda kawa
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Kawa er-6f yada N
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bakış açısı önemli demekki.Bencede sadece iki seçenek var fakat farklı;Transalp veya V_Storm! Şehiriçi ve otoyol kullanımı daha çok ve artçın varsa V_Storm benim araştırmalarıma göre daha mantıklı gibi.10000'e bulunabilirmi onu pek bilmiyorum.Kışın temiz makinaların 9000-10000 arası satıldığını biliyorum.Krizin yoğun olmasının etkileride büyük tabi.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    İkinci el alacaksan Yamaha Fazer yada Honda cbf 600 al derim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Fazer agresif olması ve artçı konforu bakımından yetersiz olması yüzünden "sevmeme rağmen"
    Er6 ise ebat olarak biraz küçük oluşu ,kawa markası ,çabuk yıprandığı "öyle duymuştum" yüzünden liste dışı
    Kolaylaştırayım işinizi:S
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R
    fazer v_strom gibi makinaları alabilecek paran yoksa temiz bir er5 düşünülebilir..
    Drift religion

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    bende senin gibi düşünüyordum enduro veya touring diye iki seçeneğim vardı ama şartlar beni kullandığım motoru almaya zorladı ve hiç de pişman değilim 4 silindiri olmasına karşın şehirdışında agresif kullanmamak koşuluyla km'de 140 kuruş benzin harcaması var. oturuş pozisyonu da bir naked motora göre gayet rahat. artçını üzerinde taşımıyorsun (yada ben taşımıyorum az salaş oturduğumdan dolayı). şehir içinde istediğin performansı sonuna kadar alıyorsun ben denedim 6. viteste 30 km den 120 km ye 4-5 sn gibi bi zamanda çıkabiliyo. o kadar dengeli bi alet ki ha 125 ybrye binmişsin ha bu diyebilirim çünkü 125 ybr den direkt buna geçtim ve hiç zorluk çekmedim. sadece gazı açarken yaptığın sürate de göz ucunla bakman gerekiyor çünkü çıktığın sürati birde durdurması var. kısacası ben benim makinadan gayet memnunum eğer düşünürsen bir naked kullanıcısı olarak tavsiye edebilirim.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    Honda cbf 600f başkasına bakma;)

dark_face - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 1000
    enduro turing arası ve artcımda rahat etsin diyorsan v-strom derim
    Honda Hayat Onda...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar ..
    250cc cruiser motorumu sattıktan sonra yeni motor arayışlarına girdim. Yeni motorun hacim olarak 650cc ye kadar olan bir segmentte olmasını ve beni alırken ,kullanırken ve satarken üzmeyecek bir makina olmasını istiyorum.
    İlan sitelerine bakmaktan işimi yapamaz hale geldim.Bu motorları kullanma fırsatım olmadığı için bir eleme yapmak üzere görüşlerinizi rica ediyorum.

Boy 178 Kilo 86
    Bütçe 10000 lira civarı

Kriterler

1- Arkasındaki firma sağlam olsun 5 ay parça beklenmesin.
    2- 600 üstü segmentte şehiriçi ve şehirdışı beni zorlamayacak bir makina olsun.(Hızlanma ,frenleme ,kıvraklık ,kontrol edebilme vs)
    3- Artçı kuş gibi tünemesin ya da ben sırtımda taşımayayım.
    4- Teksilindir olmaz ,
    5- Tercihen touring,enduro ya da sport touring
    6- %90 şehiriçi ve şehirler arası %10 toprak yol ya da bozuk yol.

Bakalım bu özelliklerde neler varmış ?
    Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
    usta kaçarı koçoru yok...

temiz bir fazer alacaksın keyfine bakacaksın...alternatifi z750 diyeceğim ama fazer sana fazlasıyla yeter...

10.000 liram olsa BMW F 650 2003 ve üstü alırdım...üzerine eklemeye çalışırdım diyim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 AM ----------

Fazer agresif olması ve artçı konforu bakımından yetersiz olması yüzünden "sevmeme rağmen"
    Er6 ise ebat olarak biraz küçük oluşu ,kawa markası ,çabuk yıprandığı "öyle duymuştum" yüzünden liste dışı
    Kolaylaştırayım işinizi:S
    ha birde artcı keyfi istiyorsun...o zaman tourıng makina bulma şansın az o paraya...3 kuruşa 5 kuruşluk köfte yok ama...

BMW al diyeceğim ama 12.000 den başlıyor temizleri...sen asfaltı ağlatmak istiyorsun...artcıyla ağlamıyor ama asfalt...ya artçını seçeceksin...ya da makineyi...hangisi önde olursa seçim kriterlerini bozar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:26 AM ----------

neyse bugün şanslı günündesin sana temiz bir makina buldum...İzmirde...

doktordan cbf 600 ..işte aradığın herşey bu makinada...

http://www.sahibinden.com/doktor_sah...XQQdisplayitem
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta kaçarı koçoru yok...

temiz bir fazer alacaksın keyfine bakacaksın...alternatifi z750 diyeceğim ama fazer sana fazlasıyla yeter...

10.000 liram olsa BMW F 650 2003 ve üstü alırdım...üzerine eklemeye çalışırdım diyim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:24 AM ----------

ha birde artcı keyfi istiyorsun...o zaman tourıng makina bulma şansın az o paraya...3 kuruşa 5 kuruşluk köfte yok ama...

BMW al diyeceğim ama 12.000 den başlıyor temizleri...sen asfaltı ağlatmak istiyorsun...artcıyla ağlamıyor ama asfalt...ya artçını seçeceksin...ya da makineyi...hangisi önde olursa seçim kriterlerini bozar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:26 AM ----------

neyse bugün şanslı günündesin sana temiz bir makina buldum...İzmirde...

doktordan cbf 600 ..işte aradığın herşey bu makinada...

http://www.sahibinden.com/doktor_sah...XQQdisplayitem

Abi gönderdiğin linkteki ilan tarihi temmuz 2007 satılmıştır o

Motosikleti
    valla... abi ne bilem kelepir diye atladık valla...dediğim gibi son önerim cbf 600...kaçarı koçoru yok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    10000 kritik bir rakam 1000-2000 lira üste çıkınca çok şey değeşebiliyor ama bu fiyatada çok güzel makineler var ben tercihimi xt 660(şehir için x uzun yol için r) yada ER 6 N/f (Abs) den yana kullanırdım, pişman olmaz sın 10000 ytl verdikden sonra 2006 dan eski makine alma abs li olmasınıda tercih etemye çalış bu fiyatlara abs li sadece KAWA da var sanırım , ben F650 DKR kullanıyorum f650 tavsiye edelim ama fiyatları pek makul dfeğil son zamanlarda ,
    Born To be wild

Motosikleti
    Öne çıkanlar
    SUZUKI VSTROMDL650 ?
    SUZUKI GSR600
    HONDA CBF600 2006
    HONDA TRANSALP 2006
    HONDA CBR600F
    BMW F650GS 2004 sonrası
    KAWASAKI ER6x
    YAMAHA FAZER 2005 sonrası
    YAMAHA XT660x
    Bu kadar galiba, varmı ekleyeceğiniz.

achilesos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    fazer s2 tam sana göre

Motosikleti
    Öne çıkanlar
    SUZUKI VSTROMDL650 ?
    SUZUKI GSR600
    HONDA CBF600 2006
    HONDA TRANSALP 2006
    HONDA CBR600F
    BMW F650GS 2004 sonrası
    KAWASAKI ER6x
    YAMAHA FAZER 2005 sonrası
    YAMAHA XT660x
    Bu kadar galiba, varmı ekleyeceğiniz.

hepsine bindim desem yeridir...izlenimlerimi aktarayım...ama yüzeysel hepsi...

SUZUKI VSTROMDL650 ?

çok sevdiğim bir abim (üst sokağımda esnaf...)aldı...10 numara makina...inanılmaz ağır...turu çok zayıf...şimdi denilcekki kardeşim uzun yol motorudur bu ne alaka tur mevzusu...her gün İstanbulda kullanacak olana büyük eziyettir...söyleyeyim ...tüketim konusunda iştahlı ...inanılmaz torka sahip...fakat zaptedmesi oldukca güc makina...oyuncak gibi oynanamayacak zorlu bir alet...86 kilosun bu notorun hakkını verebilirmisin kendine bir sor...

SUZUKI GSR600

inanılmaz aerodinamik fukarası çıplak olduğu kadar agresif...keskin estetşik hatlara sahip ama 120 den sonra rüzgar seni tokatlıyor arkasına sığınabileceğin kaçabileceğin bir kafası na mevcut...sonradan 150-200 arası kappa taktırıyorsun ama çözüm olmuyor...camın daha yüksek olması gerekli...rüzgarla savaş sanattır...motor deliyor ama sen o rüzgarı delemiyorsun...hpsi çok yüksek...gerçek bir çıplak...

HONDA CBF600 2006

kesinlikle her yola gelen memur motoru...sade çizgilerden hoşlanan gerektiğinde gaz açmayı seven gürültüyü sevmeyen nazlı olmayan her yola varım diyen ideal makina...tavsiye ederim...parça fiyatları pahalıdır...Honda her dönem el yakar...

HONDA TRANSALP 2006

ön lastiğin ebadına kafayı taktığım torku yüksek ama hpsi düşük traktör...bence bir kağnı...taş arabasıda diyebiliriz...bu zamanda bu tarz jantlar da kalmadı...gösterişsiz...hız konusunda yetersiz...

HONDA CBR600F

gerçek bir ss...fakat yeni nesil ss çizgilerinden uzak...agreesif...fakat modası geçti diyebilirim...oturuşta sıkıntı yaratıyor...özellikle kuyruk kısmı kimse tarafından beğenilmiyor..benide çekmiyor...bu ekmeğe bu köfteye uygun makina...performans aöısından tatmin edici...diğer arzuları beklenenei vermez...şehir duruşu yok...otoban karakteri var...

BMW F650GS 2004 sonrası

okumuş dokumuş motoru hatmetmiş kişi makinas...motosikletde son nokta abisi 1200 gs...hız tatmin edici değil...ama istediğin kriterlere uyar...fiyatı 12.000 den başlar temizler...kelepir düşürme ihtimali az olan seçkin bir Alman Mehendislik Harikası...

son üçünüde birazdan yorumlayayım...makarna yiyorumda...

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    dikkatli ol sayılanlar arasında tek silindir olanlar var. senin istemediğin bir tercih tek silindir olayı
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Motosikleti
    Şimdiye kadar anlatılanlardan benim için CBF600 ,TA öne çıktı.Bu ikisi arasından seçim yapacak gibiyim. Ne dersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler