Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

başlangıç motoru CBF150

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar bugün direksiyon sınavına girdim sonuçlara bakmadım ama %99.9 geçmişimdir.yani ehliyet işi tmm şimdi motora geldi.çok uzun bi araştırma ardından cbf 150 almaya karar verdim.
    sizce bu kararımdan ilerde pişman olurmuyum ... yani cbf 150 almalımıyım.birde ikinci elin fiyatı sıfıra çok yakın sıfırı 3.900 ikinci elleride 3.000-3.600 arası ben sıfır almaya karar verdim siz ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Güzel olur derim.

Eğer babam yeğlerse bende Cbf150 düşünüyorum.

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş artık sende alda kurtul bari.Motorsuz kaldığın yeter.Hep mesajlarını okuyorum acaba ne zaman alacak diyorum.Yanlış anlama dalga geçerek söylemiyorum almanı gerçekten istiyorum.

Motosikleti
    yok
    ben al derim
    inşallah param olursa bende cbf 150 almayı düşünüyorum

cbf 150 güzel bi tercih ama alacaksan da sıfır al derim ben..300 500 lira için hiç 2. el almaya gerek yok

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    şiddetle tavsiye ederimBende 15o cbf almayı düşünüyorum
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Honda eğitimlerinde CBF 15 kullanmıştım, başlangıç için çok güzel bir motor. Ben CBF ile YBR arasında gidip geldim, sonunda YBR'de karar kıldım, çok memnunum. YBR'yi de alternatif olarak düşünebilirsin, CBF alırsanda kesinlikle memnun olursun. Vites göstergesi de var, koruma demiri de taktırdığın zaman senden iyisi yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi motor alda sende kurtul bizde

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF başlangıç için çok iyi bir motor, tavsiye ederim.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    hayret, ybr'ciler burayı basmamış

al birader, keşke dedirtecek bir motor degil cbf 150. senin de kani olduğun gibi, en mantıklı seçeneklerden bir tanesi.

ama ben yine de aklını bulandırayım senin biraz. cbf 150 başlıgının son sayfalarında kullanıcılar motosikletin aşırı yağ eksilttiginden yakınıyorlar. "ah ybr alaydık da kafamız rahat olaydı" diye başlarını duvarlara vuruyorlar.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    cbf alıpta pişman olan yok, içini ferah tut. Kronik yağ yakma sorunu var, ama oda kesinlikle rahatsız edici seviyede değil. 1000-1500 km de 100-150 gr gibi, oda sıkıştırmadan kullanırsan daha da azalıyor, hatta neredeyse yağ yakmıyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf alıpta pişman olan yok, içini ferah tut. Kronik yağ yakma sorunu var, ama oda kesinlikle rahatsız edici seviyede değil. 1000-1500 km de 100-150 gr gibi, oda sıkıştırmadan kullanırsan daha da azalıyor, hatta neredeyse yağ yakmıyor.
    1700 kmde 300 gramdan bahsediyolardi
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

2.el cbf150 satıcıları şu an kafayı yemiş durumdalar. 2009 model temiz cbf 150 nin fiyatının 2500-2750TL olması lazım ama kimse 3000TL den aşşağı vermek istemiyo. o yüzden sıfır al daha iyi bencede. yada 3500TL ye 2.el cbr125 de olabilir.
    :bounce:-Esas problem gördüklerimiz değil göremediklerimiz-:bounce:

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    O bayağı bir eksiltiyormuş siz o motorların keçelerini değiştirseniz ya
    Arkadaş 12ooo oyle bir problem yok diyor ama 2ooode bir yağ değiştiriyor..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1700 kmde 300 gramdan bahsediyolardi
    O arkadaş 35 000 km de ve belki bu km cbf için yüksek sayılmaz ama bu arkadaşımızın genel kullanım tarzı yüksek devirli ve tapa gaz şeklinde, bu durumda zaten yağ eksiltme yapması gayet normal sayılabilir. Benim kuzenimde de var siyah cbf 150 6000 km de, 1000 bakımında yağı değişti. Sonraki bakımı 4000 km de idi. 4000 bakımına kadar yağ seviyesini sürekli kontrol ettik. Hiç yağ eksiltme görmedik. Cbf te yağ eksiltme olayı aslında çok göreceli. ben 8500 deyim çok az bi eksilme var. Çünki uzun yolda kullnıyorukm genelde. Motor çok yüksek sıcaklıklarda uzun süreler çalışıyor. Yağ da az da olsa buharlaşıp uçuyor. Aslında yağ eksiltme kullandığın yağa göre (sentetik yağlar, buharlaşmaya daha fazla dirençli olduklarından eksilmeye karşı daha dirençli), kullanım tarzına göre motorun km sine göre (bi motor vardır 50000 km dedir, ama sakin kullanılmıştır zorlanmamıştır hiç yağ yakmaz, bi motor 20000 km dedir, anası ağlatılmıştır bu süre içersinde, piston gömlek arası aşınma sonrasında yağ yakmaya başlamıştır). Yani şöyle söyliyeyim. Temiz kullanılmış, sıkıştırılmamış, motor ömrü bitmeye yüz tutmamış temiz bi cbf in yağ eksiltme durumu, kullanıcıyı asla rahatsız edecek seviyede değildir. Zaten şuda var, yağ seviye kontrolü her araç için kullanıcı sorumluluğundadır. Ve genelde tüm kitapçıklarda yağ ilavesi gerektiğinde yağ çubugundaki uygun aralığa kadar ..... özellikteki aynı yağ ile ilave yapınız şeklinde. Mercedes Bmv kullanan vatandaş dahi ara sıra yağ seviyesini kontrol eder. Ve günümüz teknelojisi ile üretilen motorların yağ eksitmesinin normal olduğu teknik servis elemanlarınca desteklenmektedir. Ve cbf için konuşursak ben misal her 500-600 km de bir yağ seviyesini kontrol ederim.

Mesela Burgman 400, istediğin Burgman ı al, bi bak, motor nasıl yağ nasıl eksiltirmiş gör. Bu Burgmanlarda kroniktir. Bunu tüm burgmancılar bilir. Dolayısıyla Burgmanlara kötü diyebilirmiyiz. Asla. Bence ve bir çok arkadaşa göre sınıfının birincisi, değil mi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:06 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:01 AM ----------

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bayağı bir eksiltiyormuş siz o motorların keçelerini değiştirseniz ya
    Arkadaş 12ooo oyle bir problem yok diyor ama 2ooode bir yağ değiştiriyor..
    Bahsettiğim gibi bu yağ yakma oranı değişken bi oran, ama hiç bir zaman artmadı. Maksimum gördüğüm yağ eksitme bu şekilde oldu. Geneldede bu oranlarda eksilme görmüyorum. Beni rahatsız etmiyor.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    O arkadaş 35 000 km de ve belki bu km cbf için yüksek sayılmaz ama bu arkadaşımızın genel kullanım tarzı yüksek devirli ve tapa gaz şeklinde, bu durumda zaten yağ eksiltme yapması gayet normal sayılabilir. Benim kuzenimde de var siyah cbf 150 6000 km de, 1000 bakımında yağı değişti. Sonraki bakımı 4000 km de idi. 4000 bakımına kadar yağ seviyesini sürekli kontrol ettik. Hiç yağ eksiltme görmedik. Cbf te yağ eksiltme olayı aslında çok göreceli. ben 8500 deyim çok az bi eksilme var. Çünki uzun yolda kullnıyorukm genelde. Motor çok yüksek sıcaklıklarda uzun süreler çalışıyor. Yağ da az da olsa buharlaşıp uçuyor. Aslında yağ eksiltme kullandığın yağa göre (sentetik yağlar, buharlaşmaya daha fazla dirençli olduklarından eksilmeye karşı daha dirençli), kullanım tarzına göre motorun km sine göre (bi motor vardır 50000 km dedir, ama sakin kullanılmıştır zorlanmamıştır hiç yağ yakmaz, bi motor 20000 km dedir, anası ağlatılmıştır bu süre içersinde, piston gömlek arası aşınma sonrasında yağ yakmaya başlamıştır). Yani şöyle söyliyeyim. Temiz kullanılmış, sıkıştırılmamış, motor ömrü bitmeye yüz tutmamış temiz bi cbf in yağ eksiltme durumu, kullanıcıyı asla rahatsız edecek seviyede değildir. Zaten şuda var, yağ seviye kontrolü her araç için kullanıcı sorumluluğundadır. Ve genelde tüm kitapçıklarda yağ ilavesi gerektiğinde yağ çubugundaki uygun aralığa kadar ..... özellikteki aynı yağ ile ilave yapınız şeklinde. Mercedes Bmv kullanan vatandaş dahi ara sıra yağ seviyesini kontrol eder. Ve günümüz teknelojisi ile üretilen motorların yağ eksitmesinin normal olduğu teknik servis elemanlarınca desteklenmektedir. Ve cbf için konuşursak ben misal her 500-600 km de bir yağ seviyesini kontrol ederim.

Mesela Burgman 400, istediğin Burgman ı al, bi bak, motor nasıl yağ nasıl eksiltirmiş gör. Bu Burgmanlarda kroniktir. Bunu tüm burgmancılar bilir. Dolayısıyla Burgmanlara kötü diyebilirmiyiz. Asla. Bence ve bir çok arkadaşa göre sınıfının birincisi, değil mi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:06 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:01 AM ----------

Bahsettiğim gibi bu yağ yakma oranı değişken bi oran, ama hiç bir zaman artmadı. Maksimum gördüğüm yağ eksitme bu şekilde oldu. Geneldede bu oranlarda eksilme görmüyorum. Beni rahatsız etmiyor.
    dostum 1700 km de 300 gram yag eksilten arkadasimizi taniyoruz öyle zorlayarak son hız denemeleri yaparak motoorunu yıpratacak birisi degildir ne varki uzun yolda kullanir zaten o kadarda yola gitmeyecekse niye alalim biz bu motoru....o ki herkesten fazla özenerek kullanan bi arkadasimiz abimiz... ayni şeyi ybrde yapsan 3 bin kmde bir degiştirsen yagi sana eksiltecegi yagi söyliyim 100 gram oda motorun içinde kalirsenin dedigin şeyin zorlamayla redline ile fazla alakasi yok makinanin kendi kronik bi sorunu
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 1700 km de 300 gram yag eksilten arkadasimizi taniyoruz öyle zorlayarak son hız denemeleri yaparak motoorunu yıpratacak birisi degildir ne varki uzun yolda kullanir zaten o kadarda yola gitmeyecekse niye alalim biz bu motoru....o ki herkesten fazla özenerek kullanan bi arkadasimiz abimiz... ayni şeyi ybrde yapsan 3 bin kmde bir degiştirsen yagi sana eksiltecegi yagi söyliyim 100 gram oda motorun içinde kalirsenin dedigin şeyin zorlamayla redline ile fazla alakasi yok makinanin kendi kronik bi sorunu
    Evet bu makinenin kronik sorunu. Bu sorun dediğim gibi rahatsız etmiyor, ve dediğim gibi. Sıkıştırmalı uzun süre kullanım yağ eksiltme olayını arttırıyor. Bu yetkili servisten aldığım bilgi ve ben de yaşadım. Yani şunu söyliyim. cbf 150 alan bu yağ eksiltme olayını görünce rahatsız olmuyor. Hem yok denilecek kadar az. Hemde kullanıcı hassasiyeti ile çok aza indirilebiliyor. Rahatsızlık vermez ve cbf tercih etmemek için asla bir sebep olamaz. Benim ilk motorun mondi 150 Hs idi. 18000 km kullandım. 1 gr yağ eksiltmezdi. O zaman cbf yaramaz. Yağ eksiltiyor. Mondi mi alalım yanim Bence tartışmak bile gereksiz.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    ben kullanıyorum memnunum..
    yag degiştireli 300 km oldu şimdilik bi eksiltme yok olmazda inşallah..
    tavsiyee edereim ..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Motosikleti
    CBR 125 Yakında benim olucak
    ozamanan biz şimdiden hayırlı olsun diyelim benimde ehliyetime az kaldı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler