Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sisy barlı 600f ten sonra sizlere bi tane daha uzun yol 600f'i :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evet arkadaşlar motorun soft yan ve kuyruk çantası imalatını bitirdim. marka yan çantaların 140 euro ve kuyruk çantasının da aşağı yukarı aynı rakam olduğu düşünülürse oldukça iyi oldu benim için.
    ayrıca gayet şık, pratik ve kullanışlı oldu. iki adet çakma nike spor malzemesi çantası ve 1 adet sırt çantası aldık. spor çantaların dışta kalan saplarını iptal edip içte kalan saplarını birbirine terzi de diktirdik. koltuğu kaldırıp çantları yanlara koyup seleyi kapadık. tabi çantlaların bu şekilde durması mümkün olmadığı için çantaların yine iptal ettiğimiz omuz askılarını çantalara dikip araya da basarak açılan tokalardan diktik. böylece her iki çantayı arka altından gelen kuşaklarla plakanın arkasında kalan bir noktada birbirine sabitledik. çantaların önünden gelen kuşaklara da cırt cırt diktirip onları da yolcu peglerinin bağlı olduğu çataldan geçirip cırt cırtla sabitliyoruz. böylece yan çantalar 4 tarafından stabil bişekilde duruyor.bu arada çantalaırın iç zeminine de kontraplak kesildi böylece çantaların boşken de derli toplu durması sağlandı.

kuyruk çantasına gelince de sırt çantasının askılarını arka yolca tutamağından geçirdik çantayı yolcu koltuğuna yatay olarak koyduk sonra askıları çantanın altındaki yuvalardan geçirip yine yolcu pegini tutan çatala küçük kilitli tokalarla kilitleyip sabitledik. o da gayet stabil durdu.

hiç bi şekilde ahtapotla lastikle vs. ile gerdirip sıkmalık bişey istemiyordum nitekim istediğim gibi yapma durmayan bi tasarım oldu. gayet de pratik. 2-3 dakika içerisinde motora 3 çanta takıp sökmek mümkün oldu. zaten bi de depo üstü çantam var onu da sayınca 4 adet hacim taşıma kapasitem oldu.

terzimiz işlemlere başladı:

bu arada çanta seçimi ve uygulamada yardımcı olan motorcu dostlar Bülent'e ,kontraplağı kesip getiren Tufan'a, sıkılmadan uğraşıp işi ciddiye alan terzi arkadaşa ve de Japon Moto'dan Nevzat Ustaya teşekkürler
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    güzel olmuş bence, güle güle kullanın. bi şey sormak istiyorum, bu depo üstü çanta işini ben de düşünüyorum ama hep sanki yüksek olacak, biraz hızlı gitmek istesem depoya yatamayacağım, ya da çantanın yüksekliğinden dolayı göstergeleri göremeyeceğim duygusu var bende. kullanan olarak sizin görüşleriniz nedir? endişelerimde halı mıyım?

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel güle güle kullanın.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel olmuş bence, güle güle kullanın. bi şey sormak istiyorum, bu depo üstü çanta işini ben de düşünüyorum ama hep sanki yüksek olacak, biraz hızlı gitmek istesem depoya yatamayacağım, ya da çantanın yüksekliğinden dolayı göstergeleri göremeyeceğim duygusu var bende. kullanan olarak sizin görüşleriniz nedir? endişelerimde halı mıyım?
    depo üstü çanta elbette motora kapanma olayını bitiriyo. özellikle böyle yüksek hacimli bi çanta da. 130-140 km/h sürati geçmeden dik konumda sürüş yapmak lazım. ama göstergeleri perdelemesi söz konusu değil. ama topcase olmayan bi motorda bu depo üstü çantalar olmadan da uzun yol mümkün değil, çok kullanışlı.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    çok güzel olmuş.emeklerinize sağlık.
    güle güle kullanın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo üstü çanta elbette motora kapanma olayını bitiriyo. özellikle böyle yüksek hacimli bi çanta da. 130-140 km/h sürati geçmeden dik konumda sürüş yapmak lazım. ama göstergeleri perdelemesi söz konusu değil. ama topcase olmayan bi motorda bu depo üstü çantalar olmadan da uzun yol mümkün değil, çok kullanışlı.
    cevap için çok teşekkürler. haklısınız, çantasız olmuyor. sadece uzun yol değil şehir içinde bile, işten eve dönerken ekmek, tuz siparişi verilse koyacak yerimiz yok. dolayısıyla ya sırt çantası ya da depo üstü çanta olayına girmek gerekecek gibi görünüyor...

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    güle güle kullan. geçenlerde aynısını ben düşünüp çanta araştırmasına girmiştim. üç aşağı beş yukarı aynıçözüme ulaşmışız. ancak ben ne yazık ki egsoz yüzünden uygulamaya koyamadım.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    bu tip motorlara çanta takılmaz diyenlere; iyi bir görüntü ellerin dert görmesin.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Süper olmuş yaratıcılık başka şey yaa ...O kadar para verileceğine bayağı ucua gelmiştir bu çantalar

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bize de size iyi yolculuklar demek düşer
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    güzel güle güle kullanın.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüksek bir hıza çıktığında dikkat etmeni tavsiye ederim..yan çantalar eğer hareket ediyorsa aman.baktın ki çantalar hareket ediyor bir de yanlara demir yaptırabilirsin.ayrıca fermuarlarını da ufak kilitle kapatabilirsin.hırsızlıktan çok rüzgarın etkisiyle fermuarın açılabilir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende 2-3 ay önce Sirkeci'de bir çantacıdan çanta almıştım. Benimkiler laptop çantası boyutlarında fakat hacim olarak daha geniş, körüklü olduğundan daha da genişleyebiliyor. Aynı şeyi bende hala yapacağım ama azimliyim bu hafta yaparım, bu hafta olmazsa önümüzdeki ay muhakkak, o da olmadı kesin bu sene Kişisel fikrim çantalar yuvarlak hatlara değilde köşeli hatlara sahip olsa daha şık dururmuş sanki.. İyi ve kazasız belasız yolculuklar
    Not : 2 adet çantayı 40 TL'ye almıştım...
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    yok
    güzel olmuş
    güle güle kullan

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Oooo yapmışsın yaapacağını güzel olmuş.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Güle güle kullan, çok güzel olmuş valla...dünya para vermeye gerek yok, biraz vakit ayırınca herşey yapılır
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    evet arkadaşlar dün çantalar takılı olarak çorum-ankara yaptım. depo üstü çanta nedeniyle yatmak mümkün değil. genelde 150-160 km*h pek geçmedim. kısa süreli denemek için 190 a kadar çıktım yan ya da kuyruk çantasında sallanma vs. stabiliteyi bozacak bi kıpraşım olmadı. depo üçantası zaten mıknatıslı oladuğu için hiç kıpırdamıyo. uzun lafın kısasaı sağlam yapmışız iyi olmuş

abicim depo üstünbdekı rahatsızlık vermıyor mus eger vermıyorsa gayet güsel olmush güle güle kullan abicim
    ' ρĺىLĺk*

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    güzel olmuş güle güle kullan
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    GT250R
    güzel olmuşta egzost soldaki çantaya zarar vermesin sonra.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler