Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Görülmeyenler Tehlikeler !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pazar günü yiğenimin tam bir Görünmez Kaza yapması beni bu konuda baya düşündürdü. Kısaca yiğenimin başından geçeni anlatayım (aslında uzun anlatsam baya bi eğlenceli, her ne kadar kaza olsada

Bisikleti ile otoban sayılabilecek bir caddede (Maslak Sarıyer yolu) emniyet şeridinde ilerlerken, ilerde emniyet şeridinde park etmiş bir yolcu otobüsü görür. Otobüse yaklaşdığı sırada her motorcu ve bisikletçinin yaptığını yaparak solunu kontrol edip duran otobüsü sollamış. Ama otobüsün yan bagaj kapağı (sanırım amortisörü çalışmadığı için tam yukarı açık değildi) yiğenimin suratının sağ tarafının göz altından aşşağı sağa doğru çok derin bir şekilde 10 cm yırtmış.

Bu olay hepimizin başına gelebilirdi, motorcu olarak kask takıyor olsak bile o çarpma bizi cadde tarafına düşürebilirdi.

Şimdi ben bu ve bunun gibi Görülmeyen Tehlikeleri bu başlık altında herkesin bir şey katarak çoğalttığı bir liste oluşturmamızı teklif ediyorum.

Herkesin bildiğini sandığımız şeyleride yazalım, aramızda çok acemi ve hatta henüz başlamamış olan motorcularda var.
    Vira Bismillah, siftah benden

1. Yolcu otobüsü yan bagaj kapakları (genelde eski modeller)

2. Açık kask camından içeri girebilecek uçan cisimler, sinek - arı - polen

3. Çok yüksek yük bağlı kamyonların kasa yanlarında serseri olarak sallanan ve rüzgarın etkisiyle suratımıza yada kaskımıza çarpabilen halat/urgan uçları (heleki düğüm atılan kısmı çarparsa korkudan yoldan çıkabilirsiniz)

4.Taksi ve minibüslerin sağındaki şerit, her an yolcu indirmek bindirmek için bodoslama sağa kırabilirler.

5. Otomobillerin arkasından seyrederken öndeki aracı ortalayarak seyretmek, otolar çukurları ortalayarak giderler ve araç geçtikten sonra aniden önümüze çıkan çukura ön tekeri sokup yere yapışmamak için araçların lastik izini takip etmeliyiz.

6.

Hadi devam edelim, hepimizin bildiği şeyleride yazalım bilmeyenler için, saat erken olduğu için aklıma daha fazlası gelmedi. Sadece bildiklerimizi ve gördüklerimizi yazmayalım, hayal gücümüzü kullanarak olabilecek tehlikeleride yazalım. Komik olsa bile...
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavibisiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150
    Trafik durduğunda açılabilcek araç kapıları motorcuyu tehlikeye sokabilir. Çok dikkatli olmak yavaş gitmek lazım.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Eyong, yeğene büyük geçmiş olsun. Yolcu indiren minibüsler bazen açıkta durup indirebiliyorlar bu nedenle inen yolcuyla çarpışılabilir.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Beni en çok anayolda giderken tali yollardan yola fırlayanlar tehlikeye soktu. Otomobilin Motora göre doğal bir üstünlüğü var sanıyorlar herhalde...
    I'M BACK !!!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Sağda durakta duran otobüsten inip otobüsün önünde soğan tarlasına gider gibi caddeye fırlayan yayalar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    talı yoldan cıksa bıle once yol verır gıbı yapıp sonra onunuze cıkabılecek hanzolar
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Terörist karakterli çocukların köprülerden sarkıttıkları ucuna taş bağlı ipler...
    Bunların arabaların camlarını patlattığına şahit oldum. Bizim kaska patlarsa havada birkaç takla atıp arkadaki aracın ön camından girebiliriz.
    Özellikle otobandaki köprülerin mümkün olduğunca sağ veya solundan geçmek emniyetli olur bence.
    Genelde bunu sol şeritten sallıyor şerefsizler ve hedefleri arabaların ön camları.

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    kasalı arabalar veya minibüslerin arkasından giderken ışıkta , yol kenarında vs.vs. yerlerde durunca ortasıda değilde saga veya sola yakın durmak lazım..
    cumartesi su arabası önümde durdu bende arkasında ama tam ortadayım
    adam bu defe geri geri gelmeye başladı korna bağırma adam duymuyor dükkan sahibi biri gelip adamın arabasının kaportasına vurduğunda benim tekerle onun tanpon yapışmıştı geçten bir cocuk müzik dinliyormuş...
    arkada da araba vardı tost olacaktım..

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    + Sağa ya da sola çok yakın giderseniz bazı trafik levhalarının boylarını karayolları ayarlayamadığı için çarpabilirsiniz. Aynı şey çalışma yapılan yerlere koyulan uyarı levhaları içinde geçerli.

+ Belediye yol kenarlarını ağaçlandırıp bize şehir içinde yeşili sunuyor ne güzel ama çiçekler sulamak içim koydukları fiskiyeler asfaltı ve virajları suluyor aman dikkat kayarsınız. Ayrıca bazı virajları öyle ağaçlar dikiyorlar ki virajın çıkışını görmeniz imkansız.

+ Trafik durmuş hava sıcak ama dört tekerleklideki şahıs ısında arabasında klima yok napıcak? Birden kapıyı açacak ve ceketini arkaya asacak.

Bunlar ufak detaylar ama bizlerin hayatına mal olabilir.

kotumuren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150-5 (Mavi) :)
    - Köprü üstündeki çocuklara +1...
    ip sarkıtmaktan ziyade ellerine eldıkları çakılları gelen araçların,özellikle
    motosikletlerin üstlerine boca etmeleri (benim başıma geldi)

- Sokağa aniden fırlayan uyuz bir köpek. (arkadaşımın başına geldi,köpeğin
    kuyruğu neredeyde ön çamurlukta kalıyodu )

- seyir esnasında araçlardan fırlatılarn eşyalar (sigara,meşrubat kutusu v.s)
    ŞŞŞŞŞŞŞ...sadece sessiz ol.....

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Son zamanlarda motosiklete merak salmış dörtteker kullanıcıları.

Kullandığınız motora yakından bakmak için, kıçınıza giriyor, üstelik yola dikkat edeceğine size baktığından ani bir durmada üstünüzde....
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    çok geçmiş olsun

+ geçtiğimiz cuma günü altıyola doğru giderken trafikte durmuş öndeki aracın ilerlemesini beklerken, sol arkamdaki afedersiniz k.çıma kadar girmiş, sol ayağımı ezdi. bunu da sayabilir miyiz?

+ sağda durmuş bekleyen personel ve özellikle öğrenci servisleri. her an birileri aracın önünden yola fırlayıp, karşıya geçmeye çalışabiliyor.

+ otopark vs. girişlerindeki kalkıp, inen bariyerler. bazıları hızlı inebiliyor.

+ uzakta, karşıdan karşıya geçen yaya. heran sizi görüp, fikrini değiştirip geri geri yürümeye ya da tam sizin önünüzde durmaya başlayabiliyor. olmadı zaten sizin olmadığınız yöne doğru bakarak karşıya geçmeye devam ediyor.

+ grup sürüşlerinde tam tekerlek izinden takip etmek de bazen sorun olabiliyor. özellikle takip mesafesini iyi ayarlayamazsanız. bunun için ben, sağ veya sol ayna hizasından takip ederim mesela...

Alıntı skull adlı üyeden alıntı
    + Belediye yol kenarlarını ağaçlandırıp bize şehir içinde yeşili sunuyor ne güzel
    eheh, bazen bu fıskiyeler yola doğru dönüp bizleri de sulayabiliyor. ona da dikkat etmek lazım.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    geçmiş olsun yeğenine olcay
    mesela mıcır yüklü kamyonların vede kütük yüklü kamyonların arkasından gitmekte tehlikelidir herhagi biçimde düşen mıcırlar mermi gibi çarpabilir vede kütük yüklü kamyondan ne kadar güvenlik önlemi almışsada burası türkiye oldugu için aman dikkat
    vede düz dorseli tırların üstünde takozlar bulunuyor rastgele dorse üstünde dururlar baglı falan degil aman dikkat

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    eyong yeğene geçmiş olsun acil şifalar dilerim
    * düşük banketler ya da yol çizgileri bunlar motorun dengesini bozuyor,
    * aniden yola fırlayan top,kedi,köpenk,kuş,fil v.s.
    * bide arılar.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    yol kenarında dekolte giyinmiş güzeller aman haaa
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    şu mıcır meselesini merak ediyorum. Ozellikle naked ya da race lastikleriyle micirdan gitmek cok tehlikeli olabilir diye tahmin ediyorum.
    Ornegin uzun yola ciktiniz ve birden yol calismasi cikti karsiniza, mecbur mıcırdan gideceksiniz bu durumda ne oluyor????

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özellikle çocuklardan bende nasibimi aldım makineyi yakından görmek için kullanırken önüme çıkıp duruyorlar sokak aralarında çok dikkatli gidiyorum yaya geçitlerini kullanmayan yayalar arabanın camını açıp seyir halindeyken yola önümüze çöp atanlar yavaşlamak için okul önlerine konulan belli olmayan yükseltiler İzmirde bunları boyama zahmeti göstermiyorlar bile ayrıca çukurlar
    Dün arkadaşım motosikletini(scotter) kız arkadaşına verip arkasına binmiş kullanırken ön tekerleği kuma kaptırmış ikisininde elleri dizleri yara içinde
    Yiğene geçmiş olsun umarım çabuk iyileşir...

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Eyong yeğenine büyük geçmiş olsun.. acil şifalar dilerim...
    evet... otobüs / münibüs / kamyon / kamyonet / çekici (tır) vb. araçlar...
    büyük çaplı araçlar biz motosikletlileri hiçe sayıyorlar...

geçtiğimiz cumartesi günü E-6 da sağ şeritten rutin hızımda 80km. gidiyordum... bir tır önüme geldi fakat bayağı ağır gidiyordu... bende soluna geçerek sellektör yapıp yanından sollamaya başladım... korna da çaldım ki beni farketsin diye... buraya kadar herşey ok.. tırın önüne geçtim ve 80km hızla devam ettim.. aramız bayağı açılmıştı.. tır şoförü onu sollamamı yediremedi kendine ki orta şeritten bir hışımla gelip önüme geçti... sonuç... mahmutbey gişelerine geldik ve ben oradan devam ettim tır da kontrole takıldı...
    şimdi suç kimdeee..
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Sinyal verebilmeyi usta şöförlük kabul eden bayan sürücüler.
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    Eyong öncelikle yeğenine büyük geçmiş olsun
    görünmeyen en büyük tehlike bana göre dikkatsiz teknik servis elemanları 23.04.2006 günü Denizli'den çıkmış İzmir'e doğru gidiyordum. Teknik servis elemanlarına uyarı yapmama rağmen dikket edilmeyen bir husus arka çamurluğumdaki çatlaktı. Bu çatlağın ben yolda giderken büyümesi sonucu arka çamurlığım kırılmış arka tekerleğimi kilitledi ve ortalama 70 km hızla giderken bi anda kendimi yerde buldum.
    Hayatta o kadar çok görünmez kaza varki!!!!!
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler