Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsanın Sabrını mı zorluyorlar ;2 Günde bir Zam mı Olur

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı anilxx92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +126548123
    aynen katılıyorum yola devam

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:05 PM ----------

Alıntı alper. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inş bi dahaki seçimlerde %75 alırlar müstahak bu halka
    dogru söze ne denir .
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    arkadaşlar geçen gün aklıma geldi de forumda paylaşsam da birlik olup kortej falan yapsak mı die düşündüm. arkadaşlar bu petrol fiyatları varile göre olmuo bildiim kadarıyla çünkü çok zıt çalışıo sistem. devlet dio ki bak kardeşim ben bütün petrollere aynı fiyat tarifesini koyuyorum ister apet ister bpet e git dio her yerde aynı fiyat bu yüzden biz hep devletin koyduu fiyata göre alıorz benzini. biz bi kortej yapsak artık petrol istasyonları da rekabet ile işletilsin. belki fiyatlar 2.50 ye iner de dünya ortalamasına bir nebze olsn yakın olsak. ne dersinz ya sinirden biraz karışık anlattım ama inş anlamışsınızdır. ee görelim bana katılanları yoksa bu yaz geçen yaz gibi 3.50 ytl olur litre fiyatı.

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Alıntı alper. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inş bi dahaki seçimlerde %75 alırlar müstahak bu halka
    Kesinlikle katılıyorum..Ne olsa müstahak hem de bu halka , sonuna kadar da hakediyor..
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Shrieker

...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Türk Gençliği görevini yapmıyor...
    Bunu okumamıştım.kesinlikle;Atam zaten gelecegi görmüş.Çünki yaşamış bizzat.Tarih tekerrür ediyor.Fakat yalnızca bu iktidarın suçu degil bu.30-40 belki daha fazla zamandır iktidarların siyasi iradelerini belirleyen temel prensipler hala aynı şekilde işliyor.Siyasi iktidar veya meclis mensuplarından biri vatandaşla karşılaştıgında ne zamanki vatandaş degil;vekil önünü ilikliye hak yerini o zaman bula(tez haber salın,duyanlar duymayanlara anlata...)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 PM ----------

Yarın motorun arkasına bi yazı asmayı düşünüyorum:EY DEVLET TEZ BENİ SÖMÜRMEKTEN VAZGEÇ.

Motosikleti
    Honda CBR600F sattı :(
    kardeş alıştık artık dünyanın en pahalı petrolünü kullanmaya da ondan zam gelince fazla ses çıkmıyo milletten. yurdumuza komşu ülkeler petrol üretiminde dünya liderleri ama sınırın bu tarafına geçince nedense damla petrol yok yada yetersiz rezerv bu işi anlamak zor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Triumph Thunderbird 900 Yamaha xt600-350 BSA
    Vezirler huzura çıkmışlar:

- Padişahım, hazinede para kalmadı.Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten...

- Padişah, kavuğunun altından kafasını kaşımış,

- Eeee! Ne vergisi koyalım?, demiş...

- Köprülere adam koyalım, geçenden bir akçe alsınlar!

Padişah,

- Tamam, demiş.

Aradan bir süre geçtikten sonra sormuş vezirlerine:

- Tepki var mı?

- Hiç bir tepki yok!

- İyi o zaman köprünün diğer tarafına adam koyun, çıkandan da bir akçe alsın!

Aradan bir süre geçmiş, Padişah:

- Var mı şikayet?

- Yok!

Halkının tepkisizliğine kızan Padişah, gürlemiş:

- Köprülerin ortasına da adam koyun, gelip geçeni becersin!

Aradan birkaç gün geçmiş, hala bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,

- Köyün birine gidelim. Halkı dinleyelim hele bir, demiş.

Gitmişler köye,

Padişah sormuş: - Var mı bir şikayetiniz sıkıntınız?

Ses yok.

Padişah: - Var mı şikayet?

Konuşun yoksa, taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayacağım, diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:

- Padişahım, o köprünün ortasındaki adam var ya..

-Eeee!, demiş Padişah, bir umutla...

- Akşamları çok kalabalık oluyor, sıra uzuyor, bir adam daha koysanız...

Alıntı triumph_1942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

- Padişahım, hazinede para kalmadı.Yeni vergilere ihtiyacımız var, diyerekten...

Padişah,

- Tamam, demiş.

- Tepki var mı?

- Hiç bir tepki yok!

- Var mı şikayet?

- Yok!

Aradan birkaç gün geçmiş, hala bir tepkinin olmamasına içerleyen Padişah, çağırmış vezirlerini,

Gitmişler köye,

Ses yok.

Konuşun yoksa, taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmayacağım, diye gürleyince arkalardan cılız bir ses duyulmuş:

eline sağlık arkadaşım İŞTE GÖRÜN TÜRKİYENİN HALİ BUDUR

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    biz burda ne yazarsak yazalım çıkıp avazımızın çıktığı kadar bağıralım değişen hiç bir şey olmaz...
    devlet en çok neden para kazanır: petrolden aldığı vergiden... peki biz toplum olarak sesimizi duyurmak için 2 gün kontak kapatsak petrol ve türevleriyle çalışan hiç bir şeyi kullanmasak ne olur...

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    @triumph_1942 : abi bu kadar olur, ilk defa duydum bu fıkrayı , gecenin yarısı bastım kahkahayı, aprtman duydu valla...

anilxx92 'nin de dediği gibi TÜRKİYE'NİN HALİ İŞTE BUDUR. AYNEN ÖYLE... buna uymayanı da o "düzene" alışan bu millet ezer atar.... bir gün bişeyler değişecek ama bakalım ne zaman???

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaz geliyo zam yaparlar artık bu başlangıç.
    durmak yok zama devam.
    para kazanmak için halkı soyuyolar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:36 AM ----------

fıkra cuk diye oturmuş

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı groteks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz burda ne yazarsak yazalım çıkıp avazımızın çıktığı kadar bağıralım değişen hiç bir şey olmaz...
    devlet en çok neden para kazanır: petrolden aldığı vergiden... peki biz toplum olarak sesimizi duyurmak için 2 gün kontak kapatsak petrol ve türevleriyle çalışan hiç bir şeyi kullanmasak ne olur...
    Herkes bisiklete binsin. İstanbul'un yarısı 1 hafta bisikletle gidip gelse işine gücüne, sanırım mesaj yerine ulaşır.

Çok mu ütopik oldu
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes bisiklete binsin. İstanbul'un yarısı 1 hafta bisikletle gidip gelse işine gücüne, sanırım mesaj yerine ulaşır.

Çok mu ütopik oldu
    aslında ütopik değil ama bunu toplum olarak 1 hafta değil 2 gün yapabilsek, ülkemizin günlük petrol harcaması ve devletin bundan aldığı vergiyiyide hesaplarsak düşünün neler olur...

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Yakında borsadada görürüz benzin bugun %0.1 değer kaybederek litresi 5tl olduLPG li motora daha sıcak bakmaya başladım içine koruyucu süngerleri koyacan basacan LPG ile oda olmadı TD yapacaz
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı kingsemo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar geçen gün aklıma geldi de forumda paylaşsam da birlik olup kortej falan yapsak mı die düşündüm. arkadaşlar bu petrol fiyatları varile göre olmuo bildiim kadarıyla çünkü çok zıt çalışıo sistem. devlet dio ki bak kardeşim ben bütün petrollere aynı fiyat tarifesini koyuyorum ister apet ister bpet e git dio her yerde aynı fiyat bu yüzden biz hep devletin koyduu fiyata göre alıorz benzini. biz bi kortej yapsak artık petrol istasyonları da rekabet ile işletilsin. belki fiyatlar 2.50 ye iner de dünya ortalamasına bir nebze olsn yakın olsak. ne dersinz ya sinirden biraz karışık anlattım ama inş anlamışsınızdır. ee görelim bana katılanları yoksa bu yaz geçen yaz gibi 3.50 ytl olur litre fiyatı.
    sistem zaten öyle çalışıyor. benzinin rafineri çıkış fiyatı 80-90 kuruş civarı. buna devletin vergileri binince 2-2,1 lira civarına çıkıyor. onun üstündeki 3 küsür liraya kadar olan kısmı akaryakıt firmalarının karı. ama bu kar oranını devlet belirlemiyor. yani istese X bir firma 2.1'den devletten aldığı benzini 2.2 liradan satabilir. ama onlarda kardan feragat etmeye yanaşmadığı için zam yaparken de, indirim yaparken de ağız birliği yapıp aynı oranları kolluyorlar. yani rekabet ortamı teorikte var, pratikte olması gereken gibi uygulanmıyor.

yalnız burda devleti koruduğum gibi bir sonuç çıkmasın. ben de bu konuda gerekli kişilerin kulaklarını gerektiği gibi çınlatıyorum. bi defa devlet koymuş olduğu fahiş vergi ile ilk kazığı atıyor vatandaşına. ardından da olması gereken rekabet ortamını sağlamayan ve birlikte nerdeyse tekelleşen firmaların kulağını çekmeyerek, denetlemeyerek, itiraz etmeyerek, vatandaşa kendi yaptığı zulümün üzerine zulüm katmış oluyor...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı triumph_1942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Padişah,

- Tamam, demiş.

- Tepki var mı?

- Hiç bir tepki yok!

- Var mı şikayet?

- Yok!

Gitmişler köye,

Ses yok.

Bu fıkrayı okuyunca cuk diye bir ses çıktı sanki
    Hadi arkadaşlar işimiz gücümüz var,yazın tepki mesajlarınızı kaldığımız yerden devam ...

Motosikleti
    ı love Honda&yamaha
    benzinin litresi .3.50 ken bunun 2tl sini devlet kendisi vergi olarak alıyolarmuş ve bunu açıkladılar.kimse öyleyken bişi dedimi hangi ülke bukadar vergi koyabiliyor.bizim ülkemizde petrol çıkıyo artı suriye ırak'a en yakın ülkeyken dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoz kimse neden diyormu.cem uzan mazot 1 tl olucak dediğinde hepimiz gülmüştük meğer adam haklıymış be .millet koyun bu millete laik az bile azzzzzz

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçenlerde benzin zamıyla ilgili bir haber yapmışlardı:

Mondial 125 ZN'ye aldığınız benzine verdiğiniz parayla Arjantin'de 3600 motor Range Rover'ın deposunu fulleyebiliyorsunuz.

İşte size dünyanın en pahalı benzinini kullanan TÜRKİYE.
    Ne zengin memleketmişiz..

Motosikleti
    MOTORAN VENTO S150
    [ı][/ı]allaha şükür motorum benzini kokluyoda bu soruna o kadar kafayı takmıyorum.

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    bu gidişle fiyatlar yine 3.60ları görecek gibi

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ya bi firma belirleyelim o firmadan MT üyeleri ve tandııklarımızıda etkileyerek asla benzin almayalım bunuda duyuralım örneğin bu sezon BP ve opetten yada Shell ve petrol ofisinden benzin almıyoruz diye..herhalde bi etkilenme söz konusu olur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler