Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnsanın Sabrını mı zorluyorlar ;2 Günde bir Zam mı Olur

Motovento
    REKLAM ALANI

ya ammma nankör adamlarsınız yahu .......
    her sene yıl sonu itibari ile memleketin milli gelirinden payınıza düşen 15000 amerikan dolarını cebinize koydunuz ,hepiniz maşallah 650 cc den aşşa motosiklete binmiyonuz ...
    her hafta sonu 1000-2000 km yol a yol demiyosunuz ....
    ondan sonra hükümet benzine bir hafta da 3 kez zam yapıyor ...benzin litresi 2,95 ten 3.11 oluyor ..
    Buralarda ağlıyorsunuz ...
    Bakın çevrenize bakın yurdum insanı payına düşen 15000 amerikan dolarını ne kadar tutumlu harcıyor ....
    Siz yolculuğa çıktığınız da 5 yıldızdan küçük otellere otel demez ..alacart restoranlar dan aşşa yerlerde yemek yemez hg den aşşa motosiklet elbiseleri kullanmazsanız aff edersenizi tuvalete motosiklet le gider paraları harcarsanız ...
    benim hükümetimin yaptığı benzin zammına kızmaya burda ağlamaya da hakkınız olmaz ......
    kınıyorum sizleri ........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Arkadaşlar benzin bize sıfır maliyetli bile gelse 2 lira 50 kuruşun altına asla düşemez çünkü sabit vergiler var asla düşemez bu durum böyle kahretsin dünyanın en pahalı benzini'ni tüketiyoruz
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akaryakıt = PEŞİN VERGİ sistemi olduğu müddetçe asla düşmez

Motosikleti
    My Kawa..
    Siz hala hissedebiliyomusunuz? Ben hissetmiyorum artık...
    [B][COLOR="Blue"]Eskiden Piyasa nerde biz orada, Artık biz nerede piyasa orda..[/COLOR][/B]

[B][COLOR="Red"]Yüreklerde ünlem akıllarda soru işaretiyim anlayana çok anlamayana az gelirim..[/COLOR][/B]

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok dikkatli olduğumdan farkındayım maalesef...

O anda isyanımı benzincide dile getiriyorum ne oldu yine ZAM gelmiş diyorum onlar ne yapsın kem küm ediyorlar kendileri suçluymuş gibi başlarını önlerine eğiyorlar.

Sonu nereye gidecek bilmiyorum..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    ingiliz vatandaşı maliye bakanımız cep telefonu alışında 40tl vergi koymuş 1 tl de alsan 40tl vergi var bakalım daha neler olacak izlemeye devam edelim
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Adam su kuyusu için sondaj yapıyor petrol çıkıyor sonra amerika gelip betonluyor.Bizimkilerde uyuyor.Avrupa olsun bölgemizdeki ülkeler olsun ennn pahalı benzin bizde...Ne yapmaya çalışıyorlar bilmiyorum ama o kadar insanın nefreti üzerlerinde.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    Napıyorsunuz yaw saçma saçma şeylerle zaman kaybetmeyin
    şu andan Türkiyenin çook büyük ve çook önemli
    çözülmesi gereken "sorunu" var
    tüm kurumlarımız ve yeni kurumlarımızla ona odaklanmış durumdayız
    PLEASE DO NOT DISTURB

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bu memleketin hali ne olacak zaten hiç bilmiyorum.Sonumuz hiç iyi gözükmüyor arkadaşlar,bizi yönetenler kendi çıkarlarının peşinde.Yazık bize.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    benzin zammının başbakan belirlemiyor...burda petrol istasyonlarının kurduğu bir düzen işliyor...ama maalesef kafamıza kuş mıçsa devletten biliyoruz....siyasete girmeden bi tartışma yapmasak olmaz sanki... bazı kurulu düzenler var bu düzeni değil başbakan cumhurbaşkanı bile bozamıyor arkadaşlar zamanında devletin her noktasına yerleşen ahtopot zihniyetli beyinler yüzünden belkide en pahalı benzini kullanıyoruz ve çok vergi ödüyoruz...mesela örnek olarak zamanın başbakını m.yılmaz rusya ile yaptığı doğal gaz anlaşmasına göre yanılmıyorsam 50 yıllık bi anlaşma bu ve hemde en pahalı doğal gaz...işte bizim başımızdakilerin yaptıkları...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    ...Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Türk Gençliği görevini yapmıyor...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin zammının başbakan belirlemiyor...burda petrol istasyonlarının kurduğu bir düzen işliyor...ama maalesef kafamıza kuş mıçsa devletten biliyoruz....siyasete girmeden bi tartışma yapmasak olmaz sanki... bazı kurulu düzenler var bu düzeni değil başbakan cumhurbaşkanı bile bozamıyor arkadaşlar zamanında devletin her noktasına yerleşen ahtopot zihniyetli beyinler yüzünden belkide en pahalı benzini kullanıyoruz ve çok vergi ödüyoruz...mesela örnek olarak zamanın başbakını m.yılmaz rusya ile yaptığı doğal gaz anlaşmasına göre yanılmıyorsam 50 yıllık bi anlaşma bu ve hemde en pahalı doğal gaz...işte bizim başımızdakilerin yaptıkları...

Enkaz edebiyatını geçelim, aşağıdaki yazıyı okuyalım. Nerede yaşadığımız unutmayalım.

" Bir Şenses şarkısı

ADNAN Şenses her fırsatta halkın içinde olduğunu, halkın sıkıntılarını paylaştığını anlatır durur katıldığı programlarda. Ama aynı Adnan Şenses akaryakıt istasyonu sahibi olarak daha fazla kár etmek uğruna tüketicinin yani halkın mağdur edilmesine sesini çıkarmıyor.

Ses çıkarmak yerine beline taktığı ceketi ve kemerine sıkıştırdığı mikrofon ile Başbakan önünde göbek atmayı daha uygun buluyor. Çünkü bu hareket ve sonrasında gerçekten;

- Bu bizim bayi yaplarını artıralım Tayyipciğim.

- Ayıpsın gerekeni yaparım Adnan Abi... muhabbeti gerçekleşiyor.

Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda, Adnan abisine yeşil alan olarak aldığı arazisine imar izni vererek istasyon kurma kıyağı yapıyor; şimdi de bayi arkadaşlarının biraz daha fazla kazanmasını sağlıyor. Bayinin kár etmesi tabii ki yanlış değil.

Ancak bayinin, ben kazanayım da gerekirse tüketicinin daha çok sırtına binilsin demesi yanlış. Adnan Şenses ve 'meslekdaşlarının' aradaki farkın kimden alınacağı umurlarında değil.

Eğer bir grubun sözcüsüne soyunacak kapasitede görüyorsa kendisini Adnan Bey, istediğinin her kesime etkilerini hesaplamak durumundadır.

Yoksa bundan sonra insanlar ‘‘Neden saçların beyazlamış arkadaş'' diye sormazlar. ‘‘Neden cebin bu kadar şişkin arkadaş'' diye sorarlar Adnan Şenses'e...

Nihat SIRDAR-İSTANBUL"

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/gost...582&yazarid=42

Prison Break seyrediyormuşsun gibime geldi, kadrolaşma,company cart curt
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nedir arkadaşlar ya kimse yapılan zamların farkında değil mi.
    2 3 günde bir benzin almaya gidiyorum her gittiğimde biraz daha artmış oluyor

:
    walla arkadaşım bu ülkede 12 eylül diye bir gerçek var...
    ben gidip tepelerine binerim de ailem evlatlıktan red eder...
    atalarımızdan izin çıkmadıkça taksim meydanında durdurup memleketine karşı posizyon aldırsalar gıkımız çıkamıcak
    [B][I][COLOR="Red"]One Love[/COLOR][/I][/B] [B]One Life[/B]
    ::pulp:: ::pulp:: ::whip::
    [B][I]Ben aslında dünyaya uzaylı gibi ziyaretçi olarak gelecek adamdım da neyseee[/I][/B]

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı piranha4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı konularda siyonist güçlerin yaptıgı ,uzun yıllardır yaptıgı çalışmalar gözle görülür şekilde etkisini göstermeye başladı aslında.Bey,efendi yada başka ibareler;bunları bu kelamları kim kullanır...........Tabiki ezilen ezilmeye müsait,ezilmeye gönüllü olan bizler.........Kutsal olan nedir:kutsal kabul edilen mi yada kutsaldır denilen mi?Kimdir bu kutsaldır diyenler,diyebilecek meziyeti kendinde görüp kutsallara hükmedenler?????Biz bey kelimesini beyefendiyi yalakalık olsun diye kullanırız:hükmeden bizi mazur görüp,aciz görüp bizi ezmesin diye.yoksa o zat ın bey veya efendi oldugundan degil(aslında bey-efendi kime denir bilmeyiz.....Bizimkisi:Sahip, hükümdarım şeklinde.)bunları bize aşılayan aslında kültürümüz deyip şeref duydugumuz motiflerin ararsına sızın nifakcılar.Biz askere kutsaldır deyip gideriz(bedava hizmetci nezninde %80 i aslında eline silah bile almaz dogru dürüst.atıştan atışa mermi yakar...)Vergi kutsaldır deyip öderiz.......Tamam bunlarda kutsallık esası haketen fazla fakat devlet bu memleket kutsaldır da yöneten niye kutsalvekilim niye kutsalkurumlar niye kutsalBu kişilerin aldıgı kararlar da mı kutsalYargılamak eleştirmek irdelemek ne haddimize.Adamlar kutsal ya;köprüde trfik vardır yakar tepe lambasını sagdan sagdan sirenleyerek araçları sola zorlayarak geçer gider,trafikten kurtulur tepe lambasını alır içeriYerim senin plakanı da üstlendigin görevi de.Başbakan gelecek yollar kapanır.Bizi uyutmuşlarrrrrrr.....Uyanamayız artıkkkkkk....Bütün büyük firmalar yani aslında sermaye yabancı ellere gitti mi?BİL FİİL İŞGAL....İMF in istedigi şekilde vergiler zorla halktan alınıyormu(ımf e olan borçlar ödensin diye)Askerligini yapmış hiç bir Türk evladı kalkıp ta bana;Askerlik kutsaldır,vergi kutsaldır,bu topraklar kutsaldır deyip de Atalarının kemiklerini hepten sızlatmasın.Anca gülerimyalancıdır diye.He kutsalda onu niye korumuyon

Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her sene yıl sonu itibari ile memleketin milli gelirinden payınıza düşen 15000 amerikan dolarını cebinize koydunuz ,hepiniz maşallah 650 cc den aşşa motosiklete binmiyonuz ...
    ondan sonra hükümet benzine bir hafta da 3 kez zam yapıyor ...benzin litresi 2,95 ten 3.11 oluyor ..
    Bakın çevrenize bakın yurdum insanı payına düşen 15000 amerikan dolarını ne kadar tutumlu harcıyor ....
    Siz yolculuğa çıktığınız da 5 yıldızdan küçük otellere otel demez ..alacart restoranlar dan aşşa yerlerde yemek yemez hg den aşşa motosiklet elbiseleri kullanmazsanız aff edersenizi tuvalete motosiklet le gider paraları harcarsanız ...
    benim hükümetimin yaptığı benzin zammına kızmaya burda ağlamaya da hakkınız olmaz ......
    arkadaşım kendi adına konuş 650cc den aşağı motora binmiyomuşuzda,15.000 doları cebimize komuşuzda gelde göster bakayım bana nerdeymiş benim cebimde 15.000 dolar,nerdeymiş altımda 650cc 125 cc lik bi motoru alana kadar canım çıktı onuda borç harç bi 2. el aldık,evet bazı ları var anlattığın tabirde ayrıca neden benim hükümete çıkıp 2 kelime laf etmeye hakkım yokmuş işte senin gibiler yüzünden bu halk bu hale geldi herkezi böyle koyun ettiniz hadi sıkıysa yapsınlar bakalım bu zammı avrupa ülkelerinde vallahi hükümetin tozunu attırırlar ayrıca kimsenin bindiği motor,giydiği mont,gezdiği yol seni ilgilendirmez bir devletin görevi vatandaşına en iyi hizmete en düşük fiyata vermektir ayrıca senin çıkıpta burda herkesi kınamayada hakkın yok, asıl ben seni kınıyorum

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alper. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım kendi adına konuş 650cc den aşağı motora binmiyomuşuzda,15.000 doları cebimize komuşuzda gelde göster bakayım bana nerdeymiş benim cebimde 15.000 dolar,nerdeymiş altımda 650cc 125 cc lik bi motoru alana kadar canım çıktı onuda borç harç bi 2. el aldık,evet bazı ları var anlattığın tabirde ayrıca neden benim hükümete çıkıp 2 kelime laf etmeye hakkım yokmuş işte senin gibiler yüzünden bu halk bu hale geldi herkezi böyle koyun ettiniz hadi sıkıysa yapsınlar bakalım bu zammı avrupa ülkelerinde vallahi hükümetin tozunu attırırlar ayrıca kimsenin bindiği motor,giydiği mont,gezdiği yol seni ilgilendirmez bir devletin görevi vatandaşına en iyi hizmete en düşük fiyata vermektir ayrıca senin çıkıpta burda herkesi kınamayada hakkın yok, asıl ben seni kınıyorum
    ağzınıza sağlık

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:03 PM ----------

[/COLOR]
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nedir arkadaşlar ya kimse yapılan zamların farkında değil mi.
    2 3 günde bir benzin almaya gidiyorum her gittiğimde biraz daha artmış oluyor

:

oluuuur oluuuur...

Biz yersek taşlı pilavda,nohutta,kuruyuda daha çoook olur.

AFİYET OLSUN MİLLEEEEEET
    YARASIIIIIIN

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bence öyle bişey yok tamam bazı yerlerde hep hükümeti suçluyoruz ama şimdi tayip maliye bakanına benzinden vergi alma diyicek bakan da alacak böyle bi mantık yok sıfır araçlarda ötv yi çek dedi paşa paş nası çekti emir demiri keser onun için dediğinize pek kayılmıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:39 PM ----------

Alıntı nankör adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım ben kendimi bildim bileli bu memlekette yaşıyom ülke sınırları dışına adımımı atmadım daha hiç bi hükümet lideri bana gelip demediki al oğlum sen Türk oğlu Türk sün bırak 15.ooo ü 15$ koymadı o nasıl olacak şimdi bu yazıyı okuyup biri bana versin 15.ooo$ mt ye bağış yapacam hadi versin 1 tanesi
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı alper. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Reşit19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ağzınıza sağlık
    Alıntı anılyuksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

arkadaşım ben kendimi bildim bileli bu memlekette yaşıyom ülke sınırları dışına adımımı atmadım daha hiç bi hükümet lideri bana gelip demediki al oğlum sen Türk oğlu Türk sün bırak 15.ooo ü 15$ koymadı o nasıl olacak şimdi bu yazıyı okuyup biri bana versin 15.ooo$ mt ye bağış yapacam hadi versin 1 tanesi
    İroniden anlamayan nesle aşina değiliz

Haybeye konuşuyoruz. ABD'de benzinin galonu (4.5 litresi) 2002'de 1.20 dolardan 2008'de 3.50 dolara fırladı. Komşu Yunanistan'da benzinin litresi geçen yıl boyunca 1.2-1.4 euro, yani 2.60-3.02 Türk Lirası seviyelerindeydi. Tüm dünya az yakıt harcayan araçlara geçiyor, bu kadar çok yeşil vurgusu neden yapılıyor zannediyorsunuz? Bana hava hoş, benzinin litresi 2.90 olsa 37.70 liraya depom fullenir, 3.03 lira olsa 39.39 liraya. Arada alt tarafı 1.69 TL fark var.

Asıl petrolün varili 45 dolardan 150 dolara fırladığı zaman benzin fiyatları ne seviyedeydi onu hatırlıyor musunuz? Ben hatırlıyorum. 2.70'ten 3.05 seviyesine yükselmişti. Petrol varil fiyatı %333 artarken benzin litre fiyatı %13 arttı; ruhunuz duymadı.

Koyun olmayalım derken koyunlaşmak daha kötü

Önemli olan benzinin dünya piyasasında nekadar oldugu degil.Bizim önem verdigimiz T.C de benzinden ne kadar vergi alındıgı ve bu verginin neden bize dönmedigi.Yol su elektrik okul olmuyor-hastane olmuyor(vergi indrimi adı altında göya memlekete hayır yapan terbiyesizler kimler-bunlara kim izin veriyor)).Aldıgımız maaşlardan neden bürüt üzerinden vergi ssk yatmıyor.asgari ücret neden yol parası nez-inde................Bu kadar açık kime yarıyor-çok işci calıştıran fabrkatörlere.Bunları kim yönetiyor(koç-sa-misali diger holdingler ve niceleri)En başta dedigim gibi:bey-efendi diye yalakalık yaptıklarımız,el pence divan durdugumuz,kendini ne zannettirdik bunlara.Hiç düşünüyormuyuz ki biz bu sümsükler ordusu OSMANLI torunları TÜRK OGLU TÜRK leriz.Bunlar kim bizi yönettiklerini zannediyorlar.YÖNETEMİYORLAR.Beceremiyorlar,anca cuval dolduruyorlar.NE YAPMALIYIZ.??????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler