Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yamaha'nın yeni fiyatları

Motovento
    REKLAM ALANI
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Beldeyama yeni fiyatları açıklamış. YBR 70 milyon artmış.
    Yeni Yamaha fiyatları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavibisiklet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150

Harika

Aferin Beldeyamaya'ya gerçekten tüketiciyi mağdur etmediler. Fırsatçılar bir iki gün belki birilerinin canını yakmış olabilir. İkinci el satanlar fiyatlarını abartmışlardı umarım biraz daha düşünürler bu fiyatlardan sonra...

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    hadi fiyatları da ben kopyalayayım.. aferin Yamaha'ya, karlarını azalttılar ötv'yi drekt olarak yansıtmadılar..

600 cc ve üzeri ürünlerde kampanya!
    ÖTV artışından kaynaklanan fiyat farkının
    üçte ikisini biz karşılıyoruz...

YAMAHA MOTOSİKLET LİSTE FİYATI KAMPANYA FİYATI

SUPER ROADSTER
    MT-01 32.664,00 YTL 28.055,00 YTL
    MT-03 17.252,00 YTL 14.817,00 YTL

SUPER SPORT
    YZF R1 30.254,00 YTL 25.985,00 YTL
    YZF R6 SV 30.795,00 YTL 26.450,00 YTL
    YZF R6 Yeni 24.990,00 YTL 21.463,00 YTL
    YZF R6 21.406,00 YTL 18.385,00 YTL

TOURING
    FZ6 Fazer 17.696,00 YTL 15.199,00 YTL
    FZ6 Fazer ABS 19.599,00 YTL 16.833,00 YTL
    FZ6 16.427,00 YTL 14.109,00 YTL
    TDM 900 A 22.326,00 YTL 19.175,00 YTL
    FZ-1 Fazer 23.594,00 YTL 20.265,00 YTL
    FJR 1300 A 34.250,00 YTL 29.417,00 YTL

CHOPPER
    XVS 1100A 22.516,00 YTL 19.339,00 YTL
    XVS 650 A 18.362,00 YTL 15.771,00 YTL

ENDURO
    XT 660 R 13.795,00 YTL 11.848,00 YTL
    XT 660 X 14.429,00 YTL 12.393,00 YTL

600 cc altındaki ürünlerde ÖZEL FİYATLAR!...

YAMAHA MOTOSİKLET KAMPANYA FİYATI

SCOOTER
    XP 500 T-MAX 17.850,00 YTL
    YP 400 Majesty 12.390,00 YTL
    X-Max 250 7.390,00 YTL
    CYGNUS X 4.395,00 YTL
    BWS 100 2.999,00 YTL
    CRYPTON 2.875,00 YTL
    CYGNUS RS 2.625,00 YTL

125 CC
    YBR 125 2.995,00 YTL
    XT 125 R 5.550,00 YTL
    XT 125 X 5.900,00 YTL

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne aferini abi?Adamlar demek ki bunca sene inanılmaz kar marjlarıyla çalışmışlar?

Motosikleti
    Arıyor
    orası öyle tabi ama direkt olarak ötv'yi fiyatlara yaslayabilirlerdi de, bu parayı devlet alıyor diyerek. mesela Kawasaki ötv'yi aynen uyguladı. Suzuki'yse çok daha güzelini yaptı 3 ay sonunda ötv'nin üzerine bir de Yüzde 2.5'lik kar koydular.. bu durumda Honda'yla Yamaha'yı tebrik ediyorum. en azından ötv'nin bir kısmını karlarından düştüler. gerçi Yamaha kampanya fiyatı olarak açıkladı fiyatlarını belki de 1 ay sonra kampanyayı bitirip direkt ötv'li fiyatlara geçecekler..

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    hayir pazer, digerleri hala inanilmaz kar marjlariyla calisiolar.......

On7_li - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulunduğum yerdeki Yamaha bayii listedeki fiyatı 2.995ytl olan YBR125 i 3.100ytl den sattı. Bayiilerin liste fiyatının üzerinde fiyat belirlemesi normalmi? ÖTV artışına müthiş sinir olmuştum birde bayii kazığı yiyince sinirim 2 katına çıktı. Beldeyama yı arayıp şikayet etsem herhangi bir yaptırımları olurmu.
    Diğer bir konu da sıfır km. motor alıyorum. Motosikleti bayii den servise götürüyorlar, teslim edilmeden son kontroller yapılıyor, elektrik bağlantıları kontrol ediliyor neyse... Servis benden akü şarj parası adı altında 5.00 ytl para istiyor. Yahu sıfır km motosiklet alıyorum daha üzerine binmeden saçma sapan nedenlerden extra para çıkıyor cebimden. Belki büyük bir meblağ değil ama bulunduğum yerdeki servis aynı zamanda başka firmaların da teknik servisliğini yapıyor. Günde en az 10 tane motosiklet gelse hesap edin haksız kazancın tutarını...

Bunları da beldeyama ya bildirmeyi düşünüyorum. Umarım Beldeyama, servis, bayii istediği gibi davranmakta serbesttir demeyip şikayetlerim dikkate alarak yaptırımlarda bulunur...
    [CENTER][B]Çarp tamponuma kır farımı, Bedenime zarar verebilirsin ama RUHUMA ASLA...[/B][/CENTER]
    [CENTER]:bounce:[/CENTER]

Motosikleti
    Arıyor
    hiç biri yasal değil arkadaşım aç beldeyama'ya şikayet et olmaz öyle şey.. motorun fiyatı belli üzerine kar koyamazlar. akü şarj parası neymiş, ahlaksız adamlar.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    demekkı motor servıse arızaya ğelse ayakbastı parası aklcaklar ılk şerefsızler
    abı çoğu trde oluyor bunların aç ğozlu servısler

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    valla gelen vuruyor gecen vuruyor ne olucak halımız boyle

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    arkadaşlar indirimli fiyatların nasıl oluştuğunu biliyormusunuz peki. aferin diyorsunuz ama bir de şunu düşünün. firmalar stoklarındaki motorları kendi üzerlerine eski ötv den satın alıp, daha sonra ötv indirimi yaptık diye tüketiciye satıyorlar. veya başka yollar kullanarak yine zarar etmeden bu işin içinden çıkıyorlar. hangi firma zararına motor satar ki. olan yine motor alcak arkadaşlara oluyor.
    ALPAY

Motosikleti
    Seyhan 125
    explorer dedığın kardan zarardır
    bu motorlar tekrar yerıne konulacak ama
    ve bu adam yenı otvlı fıyattan alacak
    dedığımı anlamışsındır umarım

Motosikleti
    Arıyor
    ya arkadaşlar olur mu öyle şey ya.. ÖTV'yi motoru satın alan öder.. sen motoru aldıktan sonra bayi gidip vergi dairesine ÖTV'yi yatırır. yani bayiye giren çıkan bişey yok.. ÖTV zamlanınca da bunu motosikletin satış fiyatı üzerine yansıtırlar. Motosiklet fabrikadan bir satış fiyatı belirlenerek çıkar. bayiden satış yapılırken de üzerine kdv, ötv, mtv gibi ne kadar ıvır zıvır varsa eklenir ve son alıcıya o şekilde satılır.

devlet ötv'yi de kdv'yi de satıcıdan değil alıcıdan alıyor!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    explorer bahsettiğin gibi birşeyin olacağını sanmıoyrum çünkü dediğin gibi olması için aracın faturasının kesilmesi lazım. Aracı aldığında fatura sana kesilir ve ödenen ÖTV oranını belgelerinde görebilirsin.

On7_li , 100 YTL olan fark ruhsat plaka masrafı olmasın ???
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akü şarj parasını isteyip,istememe tamamen firmanın satış politikasıyla alakalıdır.Bir marka isterken,bir marka istemeyebilir.Ama sana mutlaka önceden belirtmeleri lazım.
    Bu arada Yamaha bayii,liste fiyatından satmak zorunda değildir.Dikkat ederseniz fiyatların duyurusunda mutlaka küçük puntolarla tavsiye edilen perakende anahtar teslim fiyatıdır yazar.Genelde bayiler buna uyar,ama uymayanı da sana denk gelmiş demek ki.Yani buradan yapacağın şikayetden hiçbir sonuç alamazsın.
    Alıntı On7_li adlı üyeden alıntı
    Bulunduğum yerdeki Yamaha bayii listedeki fiyatı 2.995ytl olan YBR125 i 3.100ytl den sattı. Bayiilerin liste fiyatının üzerinde fiyat belirlemesi normalmi? ÖTV artışına müthiş sinir olmuştum birde bayii kazığı yiyince sinirim 2 katına çıktı. Beldeyama yı arayıp şikayet etsem herhangi bir yaptırımları olurmu.
    Diğer bir konu da sıfır km. motor alıyorum. Motosikleti bayii den servise götürüyorlar, teslim edilmeden son kontroller yapılıyor, elektrik bağlantıları kontrol ediliyor neyse... Servis benden akü şarj parası adı altında 5.00 ytl para istiyor. Yahu sıfır km motosiklet alıyorum daha üzerine binmeden saçma sapan nedenlerden extra para çıkıyor cebimden. Belki büyük bir meblağ değil ama bulunduğum yerdeki servis aynı zamanda başka firmaların da teknik servisliğini yapıyor. Günde en az 10 tane motosiklet gelse hesap edin haksız kazancın tutarını...

Bunları da beldeyama ya bildirmeyi düşünüyorum. Umarım Beldeyama, servis, bayii istediği gibi davranmakta serbesttir demeyip şikayetlerim dikkate alarak yaptırımlarda bulunur...
    ilnapoli
    hiç biri yasal değil arkadaşım aç beldeyama'ya şikayet et olmaz öyle şey.. motorun fiyatı belli üzerine kar koyamazlar. akü şarj parası neymiş, ahlaksız adamlar.

Motosikleti
    Arıyor
    bir motoru anahtar teslim satış fiyatı üzerinden alıyosan eğer boş aküyle alamazsın. anahtar teslim motorun marşına bastığında motoru çalışır. şarj parası gibi bir şey alamazlar. tavsiye edilen satış fiyatı da motorun fiyatına zam yapabilirsin anlamında değil. karından kırıp indirim yapabilirsin anlamındadır. motora bayinin yaptığı zam markayı direkt olarak etkiler ve böyle bir şey yapamazlar. fakat Eyong'un dediği gibi o fark plaka ruhsat masrafları için olabilir.

Motosikleti
    Seyhan 125
    banada şerefsızın bırı akuyu ayrı parayla satmıştı
    bu servıslerın çoğu aç ğözlü

chaos106 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax
    yahu hakkatten çakallar vadisi olmuş ortalık herkes tuttuğuna geçiriyor,bakalım bende haftaya alıyorum kısmetse bize kim geçirmeye kalkıcak bakalım

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    yahu evvelsen yamaha nın fiyatları alternatiflerine göre makul ve ya az biraz fazla idi.
    şimdi kampanyalı fiyatları bile bana (misal honda ya göre) pahalı geldi
    FZ6 Fazer 17.696,00 YTL 15.199,00 YTL
    FZ6 Fazer ABS 19.599,00 YTL 16.833,00 YTL

bana göre muadili
    honda cbf 600 14,175.00 YTL
    ustelik hondada böyle bir kampanya yok
    (tamam belki kimisi fazerle kıyaslanmaz diyecek ama bu fiyat farkı benim gibi düşünenlerce seçim için önemli bir faktör olacak)
    kısaca yamaha bu fiyatlarla bence pazar payı kaybeder.

Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Eyong, valla ben de Ayşe Şule Bilgiç'in yalancısıyım, bunu ben kafadan atmadım yani . arkadaşın en son çıkan yazısına ulaşabilirseniz bir okuyun derim.

ahanda aşağıya linki verdim:

http://www.hurriyet.com.tr/otoyasam/4240600.asp?gid=55
    ALPAY

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler