Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Beyoğlu İstiklal caddesi YKB nin önü

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Beyoğlu belediye zabıtalaları tarafından cezalandırılarak ilk cezamı aldım:(
    Sebep: 5326 numaralı kabahatler kanununun madde 38-1
    Zaman :Cumartesi akşamı
    Parkyeri : Beyoğlu Galatasaray'daki YKB 'nin önü ...

"İŞGAL

Madde 38 - (1) Yetkili makamların açık ve yazılı izni olmaksızın meydan, cadde, sokak veya yayaların gelip geçtiği kaldırımları işgal eden veya buralarda mal satışa arz eden kişiye, belediye zabıta görevlileri tarafından elli Türk Lirası idari para cezası verilir."

herkes görevini yapsın ama konuşmadanda edemeyeceğim.

1- Gelişmiş ülkelerde bu gibi yerler motor parkı olarak kullanıma açılır.Hatta o vergiler ile demirden herbir motor için ayrı yerler yapılır ve isteyen motorunu bağlar.

2-Yaya geçişini engellendiği uydurma bir sebep bence .Hiçbir yayanın rahatsız olduğunu düşünmüyorum.Herkes nizami birşekilde parkediyor.Yayanın orada işi olmaz.

3- Döndüğümde bu cezayı veren zabıtaların 3 tane arabası kaldı ki bir tanesi koca kamyonet heykelin paralelinde istiklal caddesine bakar bir şekilde orada durmaktaydı.Eğer yayaların yolunun kapanması ise sebep bunu yapan asıl zabıtadır. Görevdeyiz diye görünmez olmuyorlar ben görüyorum.

Ayrıca oradaki tüm motorlara 69 lira kesilmiş ve 15 gün içerisinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğüne ödenirse %25 daha az ödeyecekmişiz! Ceza gelmemesi için motorunu oraya parkeden diğer arkadaşlarıda uyarırım.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    geçmiş olsun... söylenebilecek herşeyi söylemişsin zaten.. tekrar geçmiş olsun..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    sana qeÇmiş oLsn... Zabıtayada ............................... sanırım bayaa açıklayıcı oldu...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sana qeÇmiş oLsn... Zabıtayada ............................... sanırım bayaa açıklayıcı oldu...
    tek başına .....................me, ben de varım.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek başına .....................me, ben de varım.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben olsam ödemem....Kaldı ki teslim imzası da atmamışsın....

Onlar arasın dursun seni...Korkma bişey yapamazlar...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

zabıtanın da bi yerleri kalktı hee. Biraz yetki verdiler havalara girdi hepsi. Arkadaşın dediği gibi onların arabası dahaçok yer kaplıyo...

Bizim iş yerinin önüne koyuyolar arabayı iddia oynuyolar arabanın içinde ne zaman görsem elinde bi kupan bi şeyler çözüyo......

Bi iki kişiye ceza yazıyolar sonra doğru arabaya ya tavla ya iddia vbbb....Düzgün çalışanları istisna tutarım tabiki. Ama hiç düzgününe denk gelmedim....
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Belediyeye bu konu hakkinda defalarca mail ve dilekce verdim , beyoglunda esnafim bahsi gecen yere motosikletimi ara ara birakirim , mis sokak ve gs meydanda gerceklestirdigim parklar icin 10 ad plakama kesilmis ceza ve park halindeki motosikletimin resmi elime tutusturuldu , yukarida yazilan mesaja aynen katiliyorum ve hatta belediyeye madem isgal ediyorum isgaliye odemeyi bile kabul edebilecegimi soz ve yazi ile beyan ettim ama kabul gormedi ve sonunda gozumden uzak bir noktaya biraktigimda ise motosikletimin yerinde yeller esiyordu ve 2005 den bu yana hala calinan motosikletimden ses yok.

selamlar
    First Day Of My Life

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    geçmiş olsun arkadaşım zabıtaya......... sevgiler
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Cosa 200
    Deynekciler icin yer zaman bolca park yerini her daim bunyesinde barindirmis olan beyoglunu yoneten kolluk guclerinin motosiklet ve motosiklet suruculeri icin almis oldugu bu tavir cok garip bundan 2 yil oncesine kadar bu sekilde bir uygulama ile karsilasmadik.

Otopark varda Motopark neden olmasina getirdim bir dilekcemde olayi , uygun alan olmadigi icin bunun mumkun olamiyacagini belirten bir cevap aldim , belediye'den.

E bize motopark yok peki tamam kabul , hersey sut limanmi simdi beyoglunda ?

O zaman paket serviscilerde ceksin motosikletlerini ?

Motosikletin hayatin ne kadar icinden oldugunu fark edemiyen bir zihniyet ne yazikki.
    First Day Of My Life

Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belediyeye bu konu hakkinda defalarca mail ve dilekce verdim , beyoglunda esnafim bahsi gecen yere motosikletimi ara ara birakirim , mis sokak ve gs meydanda gerceklestirdigim parklar icin 10 ad plakama kesilmis ceza ve park halindeki motosikletimin resmi elime tutusturuldu , yukarida yazilan mesaja aynen katiliyorum ve hatta belediyeye madem isgal ediyorum isgaliye odemeyi bile kabul edebilecegimi soz ve yazi ile beyan ettim ama kabul gormedi ve sonunda gozumden uzak bir noktaya biraktigimda ise motosikletimin yerinde yeller esiyordu ve 2005 den bu yana hala calinan motosikletimden ses yok.

selamlar

türkiye abi herşey mümkün.... Onun bunun anayasasını kullanırsak ne hakkımızı arayabilriz. Ne de hakkımızı alabilriz....
    Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir....

Motosikleti
    Cosa 200
    Hem esnafim , hemde beyoglu cihangirde ikamet ediyorum , fazlasi ile burdaki kolluk guclerinin tutumunu begenmiyorum , kaldirim isgal ediyormusuzda bilmem ne ? arkadas yaz geldi sokak aralarinda yuruyemez hale geldik neden ? motosikletlermi ? Neden plansizca verilen isgaliyeler " cafe ve barlara " . Yahu eve gelecegim duzergah uzerinde o kadar cok cafe ve bar varki ve onlerinde yani yayalar icin ayrilan kaldirim kisminda sandalye ve masalar ve ben yayayim , isgaliye icinden gecmek zorunda kaliyorum , yemek yiyenler icki icenler gulusenler vesayre sen belediye olarak para kazanmak adina ki isgaliye ucretleri bu sene oldukca yuklu benim yasam hakkima tecavuz edecen sonra benim hakkimi savuyormus gibi bide ceza kesicen ben boyle isleyen hukuk devletine inanmam arkadas.
    First Day Of My Life

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Taksim'e her çıkışımda paket servis motorlarının arasına park ediyorum, hem çalınmaya karşı önlem, motor sürekli göz önünde; hem de ceza kesmeye kalkarlarsa itiraz edecek esnaf var.

Ceza yiyen arkadaşlara geçmiş olsun.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun... söylenebilecek herşeyi söylemişsin zaten.. tekrar geçmiş olsun..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Mecburen ödeyeceğiz gibi gözüküyor.Yalnız 69 çok değil mi? Bu rakam doğru mudur?
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Geçmiş olsun dostum ne desen haklısın, dostlar alışverişte görsün hesabı zabıtaların ayıp olmasın diye boy gösterdikleri zamana denk gelmişsin gibi gözüküyor, ancak mevcut durumda cezayı erken ödemek daha mantıklı bence..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Cosa 200
    Bir kac satir yukarida belirttigim uzre plakaya kesilen cezalarin hic birini odemedim yaklasik uzerinden 2 yil gecti ne adima nede motosikletimin plakasina kesilen cezalar , sistemde gorunmemekte.

Zaten her ceza sonrasinda memura itirazimi sozlu olarak yapmisdim ve kesinlikle ceza makbuzuna imzami atmadim.

istedikleri kadar yazip cizsinler odemiyecegim.
    First Day Of My Life

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Belediyenin yetkisi var veyler Trafik hizmetlerinde polis kadar yetkilidir...ha biz tınlamayız o ayrı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    69 lira mı?aman tanrım.ordada zabıtayı dövmeye kalksan linç ederler.rakamda dalga geçer gibi 69 :S sen bi lira daha ver düz 70 yap kötü hissetmezsin hiç değilse.geçmiş olsun

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    jonturq Bir kac satir yukarida belirttigim uzre plakaya kesilen cezalarin hic birini odemedim yaklasik uzerinden 2 yil gecti ne adima nede motosikletimin plakasina kesilen cezalar , sistemde gorunmemekte.

Zaten her ceza sonrasinda memura itirazimi sozlu olarak yapmisdim ve kesinlikle ceza makbuzuna imzami atmadim.

istedikleri kadar yazip cizsinler odemiyecegim.
    Kardeş 10 yıl sonrada olsa çıkar merak etme, zabıta 6 sonra belediye idari işler e yazar onlar 6 ay sonra muhasebeye yazar onlar alacak kaydedip 6 ay sonra maliyeyeye yazar, maliye borç kaydedip 6 ay sonra emniyete yazar 3 yıl motoru satarken 69 tl 690 tl olarak karşına çıkar imza atıp atmaman bir şeyi değiştirmez ceza tutanaklarında,

Selamlar Kolaylıklar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)