Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ve Uzun Vadede Sağlığımıza Etkileri...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Motosiklet kullanan bizleri uzun vadede ne gibi rahatsızlıklar bekliyor bilen varmı...bu konuda bildikleriniz duyumlarınız doktora gittiğinizde size motora binmemenizi tavsiye ettiği oldumu...

mesela motosiklet rüzgardan dolayı baş ağrısını ve sinüziti tetikler diye biliyorum...vizör açıksa tabi...

Bir olay anlatayım...Tekirdağ merkezde yaşayan Recep Abimiz yıllardır makinaya bindi...sitemizin eski moderatörlerindendir...niki shadow vt idi...Tekirdağın yerlisi...Tekirdağda Body Bouldıng Merkezi var oralılar tanır bilir...başarılı bir işadamıdır...

98 Shadow vardı kendisinde...motora hep kasksiz bindiğini söyledi ve doktor motosiklet yüzünden bu rahatszılığın ortaya çıktığını söylemiş...

Tekirdağ Devlet Hastanesinde boyun fıtığı ameliyatı oldu...çok ağır bir ameliyat geçirdi...bana anlattığı buydu ve aman kasksız motora binmeyin rüzgarın vücudua etkilerini anlatıp durdu...kendisini görmeyelide bayağı oldu...

buna benzer bir detayda bizim laboratuvara gelen bir kurye arkadaşın anlattığıydı...oda rüzgar yediği için böbreklerindeki rahatsızlıktan şikayetciydi...motora binmediğinde ağrı kalmıyormuş...binmek zorunda olduğunda böbreklerine ağrılar giriyormuş...doktorda motora binme demiş ama mecburen biniyordu...

buna benzer çok şeyler duydum...hatta bir beyamca zamanında bana motor yüzünden çocuğunuz olmaz falan bile demişti... bisikletcilerde özellikle olan bir durummuş...yahu biz motorcuyuz dedim...

bu arada dip not...arkadaşlar RÜZGAR ın beden üzerinde inanılmaz negatif etkisi var...siz siz olun rüzgardan korunmaya bakın...sadece bel altı bölgesi için değil yüz bölgesi içinde...şu an diz örtümü pazar günü kullanmadığım için kasıklarımda bir ağrı var...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    bende sinüzit var vizörü açtımı hele kışın tamam bittim....bu kış da maske yada balaklava alıcam....paçalardan giren rüzgarın tabiki biyerlere zarırı olur....çoçuğun olmaz diyen çok neden se...

DooMsDaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki en500
    ben uzun süredir yaz kış motora binen biris olarak.. rüzgar böbreklerde ağrıya yol açıyor genelde bel bölgesini darbelerden korumak için tasarlanmış olan bellikler bu konuya bir nebze faydalı oluyor boyun için balaklava dizler için pantolon olsa dahi yün dizlik.... ve daha bir çok tedbir var üşenmeden kullanmak önemli... en önemlilerinden biride herkesin kolaylıkla ihmal ttiği motosiklet çizmesi , botu....
    http://www.turkchopper.com

cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Rüzgarın eller üzerinde de zararlı etkisi çok büyük. Ellerde kireçlenmeye yol açtığını duymuştum.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    neticede bu rahatsızlıkların tamamı, kişinin kendi alacağı tedbirlerle engellenebilir şeyler..

Motosikleti
    yamaha x-max ''06''
    Maalesef hıza bağlı olarak organlarımızın soğuktan zarar görmesi inanılmaz boyutlarda ve kaçınılmaz oluyor tabii kot-mont ile binenlerde ve uyduruk
    malzemeleri kullananlarda.
    Ülkemiz motor camiasın da egzost veya diğer motor aksesuarlarına eşşek yüküyle para harcanırken koruma ekipmanları ise övey evlat muaamelesi
    görmekte ama hastalık bizi yakalayınca da 2 teker yüzünden diye sızlanıp
    dururuz.
    Bu eğilimin tam tersine dönmesi ve kişilerin giydikleri malzemen kalitesiyle
    övündükleri günleri görmek dileğiyle tekrar hatırlayorum bizleri Akropoviç-devil-remus yada diğerleri değil gore-tex /windstopper/thermal insulation koruyup
    hayata bağlar...
    binbasi nayman x-max ''06
    Yamaha Touching Your Heart.
    Safety First,then RIDE..!

fernando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 V-strom
    eklemlerde romatizma kasksız kullanımda yüz felci ve göz rahatsızlıkları(katarakt olan motorcu bi ihtiyar tanıyorum)
    FARIN DA AÇIK OLSUN YOLUNDA...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Her ne yaparsan yap kasları zayıflatıyor sürekli motosiklete binmek.

Alıntı Enduromania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne yaparsan yap kasları zayıflatıyor sürekli motosiklete binmek.
    Nasıl yani.

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Soğuk rüzgarın zararlı olacağı su götürmez; peki yazın yediğimiz sıcak rüzgar da zarar verir mi acaba? Onu çok merak ediyorum.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

Alıntı katip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soğuk rüzgarın zararlı olacağı su götürmez; peki yazın yediğimiz sıcak rüzgar da zarar verir mi acaba? Onu çok merak ediyorum.
    Bence onunda bir zararı vardır.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı navigator55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef hıza bağlı olarak organlarımızın soğuktan zarar görmesi inanılmaz boyutlarda ve kaçınılmaz oluyor tabii kot-mont ile binenlerde ve uyduruk
    malzemeleri kullananlarda.
    Ülkemiz motor camiasın da egzost veya diğer motor aksesuarlarına eşşek yüküyle para harcanırken koruma ekipmanları ise övey evlat muaamelesi
    görmekte ama hastalık bizi yakalayınca da 2 teker yüzünden diye sızlanıp
    dururuz.
    Bu eğilimin tam tersine dönmesi ve kişilerin giydikleri malzemen kalitesiyle
    övündükleri günleri görmek dileğiyle tekrar hatırlayorum bizleri Akropoviç-devil-remus yada diğerleri değil gore-tex /windstopper/thermal insulation koruyup
    hayata bağlar...
    Yazıla bilecek en güzel satırlar bence
    Kask en önemli korunma aksesuarı o olmaz ise hayatımız sürekli tehdit altında.
    Sağlıksız ayakabılar nedeni ile soğuyan ayak tabanları ve doğurdukları hastalıklar bazen uzun vade de ama kesin kendini göstermeke Kalp,Miğde,Böbrek, Bağırsak,Göz.İnce ve korumasız pantolon nedeni ile aşırı soğuyan bacak araları (testisler) bayanlarda ise ayrı sorunlar kendini göztermekte. Kifayetsiz kıyafet nedeni ile diz ve eklemle ağrılar mutlaka olacaktır. En ciddi bir sorun, En ciddi hastalıklardan birisi, Sağlıksız mont nedeni ile böbrekleri üşütmek...İnanın be 2 yıl tedavi gördüm ve hala rahatsızlık duymaktayım zaman zaman...Eldiven kullanmayanlar kesinlikle eklem hastalıkklarına tutulacaktır er ya da geç ama kesinlikle.
    Korumalı kyafet tartışılmamalı iyi ya da daha az iyi ama mutlaka şart

Hava zaten çok sıcak der ve Motosiklet üzerine ince kıyafetle oturusanız en büyük yanılgıya düşersiniz.
    Hava sıcak olabilir fakat böbrekleri hasta etmek için yeterince soğuktur '' sıcak dediğimiz rüzgar ''
    Hareketten kaynaklanan rüzgar serinletir gibi olsa da, yanmakta olduğumuz fark etmez ve motosikletten indikten sonra başlayan baş ağrısı ve daha farklı rahatsızlıkları görürüz. UV ışınları her koşulda işini yapar.
    Ben yaz - kış tüm güvenlik malzemelerini kullanmaktayım

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neticede bu rahatsızlıkların tamamı, kişinin kendi alacağı tedbirlerle engellenebilir şeyler..
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    GIXXER
    Soğuk havada içliksiz,dizliksiz ve pantolonsuz mptpra binmek dizlerde ağrılara ilerleyen yıllarda da romatizmaya çevirebilir.
    bnm en çok düşündüğüm konu bu açıkcası
    #46#_PSYCHEDELIC RIDER_#46#
    İMAM GAZLARSA CEMAAT YANLARR :)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dizlik takmayan dizini döver yaşlanınca... Kask, mont, eldiven tamamam da çoğumuz dizlerimizi korumayız rüzgardan. Gerçekten ileri yaşlarda dizlere negatif etkisi çok büyük.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devamlı kask takmak saçları döküyo diyo bi arkadaş bi arkadaş diyo yapabileceğim hiç bişi yok valla
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devamlı kask takmak saçları döküyo diyo bi arkadaş bi arkadaş diyo yapabileceğim hiç bişi yok valla
    Evet..Ona katılıyorum işte....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Filmlerde nasıldır ama: Easy Rider olsun, Wild Hugs olsun, diğerleri olsun. Karakterler güneş gözlüğü kullanırlar bir tek ekipman olarak Herhalde iç organları yok robot gibi birşeyler bunlar
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    yaa şimdi böbreklere zarar weriyor diyorsunuzda benim böbreklerde taş wardı crosscuuum saolsun ne zaman binsem rahatlatıyordu beni sonunda düşürdüm:D:D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Filmlerde nasıldır ama: Easy Rider olsun, Wild Hugs olsun, diğerleri olsun. Karakterler güneş gözlüğü kullanırlar bir tek ekipman olarak Herhalde iç organları yok robot gibi birşeyler bunlar
    evet ve bu kahramanlar, o kadar hızlı gitmelerine rağmen de, saçları bile yerinden kıpırdamaz...

Motosikleti
    Artık Yok...
    uzun kullanımlar bileklerde kireçlenme yapabiliyor bel ağrıları (böbrek) ve sinüzit klasik motor hastalıkları

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler