Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

savcılığa dillekçe nasıl yazılır. motorum kayıp..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı ferrari_tayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    arkadaşlar, başıma şöyle bir olay geldi..
    bundan bir buçuk ay önce bi kaza yaptım ve motosikletimi yapılması için bi tamirciye verdim, sonra tamirci usta bana farklı bi motor ile takas teklifinde bulundu,
    sana xx marka motoru vereyim dedi, bende tamam olur dedim ama henüz satış yapmadık
    sadece aramızda öyle konuşuldu ben motosiklet almadım motosikletimin satışı için izin vermedim ve sonrasında benim motosikleti adam benden habersizce satmış, duyunca çok kızdım motosikletimi geri istedim takasda istemiyorum ver motosikletimi dedim, bugün gelecek yarın gelecek diye yaklaşık 3 hafta bekletti ve en son olarak bu cuma gel alırsın dedi ama kaç cuma geçti pazartesiye erteledi.
    artık sinir oldum bu cuma motosikleti alamazsam savcılığa şikayette bulunacağım.
    dilekçeye ne yazmam lazım fazla bir bilgiye sahip değilim.
    şimdi ben savcılığa şöyle dilekce yazsam, yazılması gereken yada düzeltilmesi gereken yerleri söylerseniz bir yazı hazırlayıp bu cuma savcılığa vereceğim, birde cumartesi savcılığa verebilirmiyim. birde bu süreçte neler olur sonu nereye varır bu işin.

CUMHURİYET SAVCILIĞINA

34 FB 6133 plakalı Honda marka cbr 600rr model Motosikletim ile kaza yapmam sonucu aracımı tamir edilmesi için 16.05.2008 tarihinde, ferit selim paşa cd. alsancak sk. bahçelievler/İST adresinde faaliyet gösteren MEHMET ŞAHİN isimli tamirciye teslim ettim.
    Aracımın sigorta uzman incelemeleri ve hasar ödemesi işlemleri uzun sürdü. bu süre içerisinde MEHMET ŞAHİN isimli tamirci ''benim aracımı alıp bana başka bir motosiklet vermek istediğini'' söyledi. bende kendisine ''bana vereceğin motosikleti getir, beğenirsem fiyatında da anlaşırsak olabilir'' dedim.
    Yaklaşık üç hafta evvel beni 05057851955 no. lu telefon ile arayan isminin EMRAH UÇTU olduğunu ve kendisinin ÇANAKKALE'de görevli polis memuru olduğunusöyleyen şahıs benim motosikletimi MEHMET ŞAHİN isimli tamirciden resmi satış işlemleri gerçekleşmeden satın aldığını söyledi.
    Bende kendisine bu satıştan benim haberim olmadığını, motorumu bana getirip teslim etmesini istedim. hatta bu şahıs 05.07.2008 tarihinde beni arayarak motorumu teslim edeceğini söyledi ve beni çanakkale'ye çağırdı. ben 06.07.2008 tarihinde çanakkale'ye gittim, şahıs ile görüştüm fakat bu kişi Motor için ödediği para kendisine ödenmeden motoru teslim etmeyeceğini söyledi.
    Bu süre zarfında aracımı yetkisiz olarak 3. kişiye teslim eden METMEH ŞAHİN isimli tamirci ile onlarca kez görüşmeme rağmen motorumu geri almam mümkün olmamıştır.
    Yukarıda da ifade etmiş olduğum gibi, 34 FB 6133 plakalı motor benim adıma kayıtlıdır, bu aracın satışı için ne resmen ne de şifahi olarak kimseye yetki vermedim. bu araç şu anda benim iznim olmadan 3. kişiler tarafından kullanılmaktadır. bu sırada aracın herhangi bir kazaya veya suça karışmasıhalinde araç sahibi olarak sorumluluğum doğabilecektir. Bu nedenle savcılığınız tarafından aracımın sicil kaydına tedbiren YAKALAMA ŞERHİ konularak, aracımın en kısa süre içerisinde tarafıma teslim edilmesini talep etmekteyim.
    Benim mehmet ŞAHİN isimli tamirci ile emrah UÇTU isimli polis memuru arasındaki alacak verecek ilişkileri ile herhangi bir ilgim bulunmamasına rağmen benim aracım bu kişiler tarafından tarafıma teslim edilmemektedir.

Bu nedenle aşağıda iletişim bilgilerini vermiş olduğum MEHMET ŞAHİN ve EMRAH UÇTU isimli kişiler hakkında savcılığınızca soruşturma açılarak sonucunda suçlu bulunmaları halinde kamu davası açılmasını ve aracımın yakalanarak tarafıma teslim edilmesi için savcılığınıza müracaat etmek zorunda kaldım.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

__________________________________________________ _________________________[/B]

evet arkadaşlar 1 seneden sonra bir gelişme oldu ve sonucunu yazmak gereği duydum konuyu okuyupta sonucu merak edenler mutlaka vardır.

geçen sene 16.05.2008 tarihinde yaşadığım bu olay sonucunda neler yaptım şöyle kısaca özetleyeyim.
    savcılığı suç duyurusunda bulundum, bulundum fakat savcı motoru satan tamircinin ifadesini aldırtmış ve ifadesinde biz tayfur ile anlaştık tayfur bana motorumu sat bana başka bi motor al dedi bende sattım ve tayfura sigortadan motor alacaktım fakat ihale bana kalmadı ve alamadım ve tayfur motorunu geri istedi bende tayfura motorunu geri getireceğim..

diye ifade vermiş, savcı bana şöyle söyledi biz alacak verecek olaylarına bakmıyoruz burada suç yok, sen sat demişsin oda satmış dedi aranızda alacak verecek varsa git bilmem ne mahkemesinden motorunun yakalamasını çıkart dedi ve dava açmadı. olayı kapattı. motor kimde zaten biliniyor ama adamlar polis ve bizi şikayet edersen biz sattık der işin içinden çıkarız dediler.
    her ne kadar ben satmasını söylemedim ifadesi yalandır desemde savcı beni dinlemedi neredeyse savcıdan dayak diyecektim o kadar bana sert çıktı.

aradan 1 sene geçti bugüne kadar yalan mehmet lakaplı dolandırıcıya ulaşamadım evini taşıdı dükkanını taşıdı telefonlarını kapattı ve hiç bir şekilde ulaşamaz oldum 1 sene içinde 5-6 defa aradı beni herseferinde şu gün paranı yatırıyorum dedi ama hiçbirinde lakabının gereğini yaparak parayı ödemedi.
    çok aradım kendisini tam ulaştım derken bi şekilde elimden kaçtı vs. vs.

bu arada motorumu bu dolandırıcıdan alan polis memurlarıylada defalarca görüştüm ben gittim çanakkaleye onlar geldi istanbula yalan mehmeti onlarda arıyordu, aradanda koskoca 1 sene geçti artık psikolojik
    orarak çöktüm diyebilirim, sonunda 6 bin tl ye motorun satışını verebileceğimi söyledim polislere ve dün parayı aldım vekaleti verdim.
    tabi motoru alan şahıslar 6 bin tl ye motor almış oldular paralarını yalan mehmetten faizi ile alacaklarını söylediler 8.850 tl vermişler yalan mehmet'e.

başka şeylerde yapabilirdim ama ALLAH 'a havale ettim bu işin içine girmiş ve cebine 1 kuruş kaar girdiğini sanan herkese haram olsun o para. ağlayanın malı gülene yaramazmış derler ahım tutar çoluklarından çocuklarından çıkar acısı diyerek en kötü beddualarımda ALLAH'a havale ettim ve olayı kapattım.

6000 tl ye satılan motorumun son resimleri.
    http://www.sahibinden.com/acil_satil...XQQdisplayitem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    600RR mi kayıp abi?
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600RR mi kayıp abi?
    ewet 600rr kayıp, dediğim gibi kimde olduğunu bilmiyorum ama telefonu var bende konuşabiliyorum.

adameus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125
    direk emniyete git onlar halleder.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ferrari_tayfur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ewet 600rr kayıp, dediğim gibi kimde olduğunu bilmiyorum ama telefonu var bende konuşabiliyorum.
    peqi abi telefonda konuştuğunuz adama savcılığa gideceğinizi söyledinzmi?söylediyseniz tepkisi ne oldu???
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı adameus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk emniyete git onlar halleder.
    emniyete gittim oradan söylediler savcılığa git biz bişey yapamayız dediler.

Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peqi abi telefonda konuştuğunuz adama savcılığa gideceğinizi söyledinzmi?söylediyseniz tepkisi ne oldu???
    tepkisi şöyle, ben paramı almadan motoru teslim etmem f... isimli şahıs paramı versin bende motoru vereyim, savcılığada verin benim için sorun değil..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    abi sen numarayı ver karakola. yer tespiti yaparlar binerler tepelerine.

Motosikleti
    CBR 1000RR
    Alıntı HeadbaNgeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen numarayı ver karakola. yer tespiti yaparlar binerler tepelerine.
    yok onlar savcılıktan emir alıyorlar sanırım, sonuçta çalıntı diyemiyoruz, bir anlaşmazlık sonucu motosikletimi geri alamıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    alla alla
    çkılmaz bu işin içinden.
    bi şekilde yer tespiti yapman lazım.ya da gitceksin olmazsa bi savcıya böyle böyle diyceksin. onlar da inşallah bakıcaklar icabına

Motosikleti
    CBR 125R
    avukat tanıdık varsa görüş, onlar bir yolunu bulurlar

umutkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 250
    Slm buna benzer sorunu bende yaşadım ,güvene dayalı satışlarda savcılık dilekçeni kabul etmiyor savcının bizzat kendisi dedi bunu bana ,napabilirim diye sordum avukatla konuş dava aç dedi davanın'da nekadar süreceğini sen hesap et.Şuan motoru kullanan kişi bir suça karışsa vergilerini ödemese tek suçlu sensin sakat bir durum,insana tek yol bırakıyorlar kimseye acımadan çalıntı diye tutanak tutturucaksın .

Bununda tehlikeli bir yanı var eğer motor bulunurda adam senden aldığını beyan ederse başın ağrır.

teski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avukatla bi konus derim ben. ver adamin telini ilkbastan soyle bir gozdagi versin.
    mahkemeye intikal ettiriyoruz calinti olarak diyerekten..
    baktin olmuyo ver gitsin calinti ihbarini.
    alan adami dusunme sakin (bence) alan adam bilmiyormu hemen moturu ustune alma kuralini filan..
    yarın bir gun kaza yapsa birine vursa senin basin agricak. gel anlat sonra polislere tamire vermistimde falan filan diye..
    zor iş allah yardimcin olsun dostum

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    offf

Yahu Ferrari!
    Sana bunlar az bile ama nedense seviyorum seni.

Başına gelen şeylerin bir çoğunu hak ettiğinin farkındasın umarım.
    Neyse.

Hemen güvendiğin bir arkadaşa borç senedi ver.
    Arkadaşın icra dairesinden motorunu bağlatsın.
    Savcılıkla filan uğraşma.
    Motorun bulunduğu adresi icra dairesine versin.
    Bir kaç günde alırlar motorunu.
    Polisin alamadığını icra memurları alır.

Tarafımdan denenmiş ve kesin sonuç alınmış bir yöntemdir....

Tabii inşallah motor senin üzerine kayıtlıdır.
    Değilse kayıtlı olan kişi senedi versin....

Geçmiş olsun.
    Bi daha da buraya danışmadan kendi başına iş yapmaya kalkışma.
    Türkiye'ye gelince ilk işim kulağını çekmek olacak..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tokat istanbul bingöl denizli mardin ordu van
    Motosikleti
    regalraptor 250e-9
    hocam çok geçmiş olsun.senin motorun videosunu hatırlıyorum.bence motoru alan şahısı ara çalıntı ihbarında buluncam de.ne biçim alıcı o.motorun sahibi olmayan birinden motor alıyo.o sana motorunu versin kendi meselesini aralarında halletsinler.eğer yok derse bence çalıntı ihbarı ver.senin motor satılırken hiç haberin yokmuş.serviscini o adamla iş birliği yapmadıkları nerden malum.

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offf

Yahu Ferrari!

Neyse.

Geçmiş olsun.
    Topicteki en mantıklı teklif bu bence..
    Aynen böyle yap Tayfur abi..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Allah yardımcın olsun....

Motosikleti
    mondi 150MC
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    offf

Yahu Ferrari!

Neyse.

Geçmiş olsun.
    +25..

tayfur abi cok uzuldum ya..
    gecmıs olsun...

yapılcak en iyi yöntemi coq anlatmıs banada mantıklı geldi
    Her beden üzerinde % 5o ölüm ihtimali ; % 5o yaşam ihtimali taşır... !!!!!--HyO--!!!!!

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Eğer motorun devri senin üstüne ise ,ve tamirciye sattığınla ilgili elinde hiç bir evrak yoksa,direk polise gidip motorum çalındı de,kimseyede acıma,çalan kişi olarak tamirciyi söyle,diğer adama bi zarar gelmesin,tamirciyi içeri alırlar onun aklı başına gelir,ondan sonrada coq beyin söylediklerini yap motoru geri al,hep motoru almış olursun hemde ,yapanın yaptığı yanına kar kalmaz,bu ne biçim bi terbiyesizliktir...
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı efendy_iso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorun devri senin üstüne ise ,ve tamirciye sattığınla ilgili elinde hiç bir evrak yoksa,direk polise gidip motorum çalındı de,kimseyede acıma,çalan kişi olarak tamirciyi söyle,diğer adama bi zarar gelmesin,tamirciyi içeri alırlar onun aklı başına gelir,ondan sonrada coq beyin söylediklerini yap motoru geri al,hep motoru almış olursun hemde ,yapanın yaptığı yanına kar kalmaz,bu ne biçim bi terbiyesizliktir...
    iyide ortada çalma yok.adam çalma olayı yok biz takas yapacaktık ben şöyle bir teklif yaptım kabul etti derse(sana xx marka motoru vereyim dedi, bende tamam olur dedim ama henüz satış yapmadık)

tayfur başı sıkıntıya girer
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide ortada çalma yok.adam çalma olayı yok biz takas yapacaktık ben şöyle bir teklif yaptım kabul etti derse(sana xx marka motoru vereyim dedi, bende tamam olur dedim ama henüz satış yapmadık)

tayfur başı sıkıntıya girer
    ortada belge yoksa sözler hiçbir anlam ifade etmez,inkar etsin hiçbişey olmaz
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)