Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Siz Zor motor satarsınız !!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MZ 1968 es175/2
    zenginin malı züğürtün çenesini yorar derlerdide inanmazdım
    ::xrock::"No Matter What You Ride, it's All The Same Wind."::xrock::

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Markaya sinen çağrışımlar pek hoşuma gitmese de motorun kendisi beni acayip cezbediyor. Ama ilginç bulduğum başka bir husus hakkında birkaç şey söylemek istiyorum:

Harley Davidson'ı ben bowling'e benzetiyorum. ABD'de Harley kullanıcıları arasında düşük gelirli, eğitim seviyesi düşük, yabancı düşmanı, şoven, at gözlüklü insanların oranı epeyce yüksek. Gelgelelim Türkiye'de -gene tamamı öyledir demiyorum- bunlar kaymak tabakanın motoru. Yüksek gelirli, keyfine düşkün, iyi eğitimli insanların tercihi. Bowling de öyle değil mi? Amerika'da alt tabakanın uğraştığı bir spor. Spor da sayılmaz aslında, eğlence. Ama Türkiye'de sosyete sporu. Çok da pahalı. Kırk yılda bir salona gidip iki üç atış yapanları kastetmiyorum, kendi topu, ayakkabısı şusu busu olan, bowling'e önemli bir vakit ayıran insanlardan söz ediyorum.

Sebep ne acaba? ABD ile özdeşleştirdiğimiz her şeyi üstün kaliteli, çok cazip ve havalı mı görüyoruz? M-16 tüfekleri mesela. Sokaktaki adama sorsanız müthiş kaliteli bir silahtır. Ne de olsa ABD ordusunun piyade tüfeği. Ama Amerikan askeri yıllardır ağlıyor "kurtarın bizi şundan" diye.
    [B]J şimdi asker[/B]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Bu CEO nun anlatım ve motosiklete bakı / tanımlama şekli Harley'i asla almayacağımı tasdikledi.

Alıntı bassy_bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı yorumları okurken sanki harleyden değilde bi çin motorundan bahsediyormuşuz gibi geldi..teknolojişi kötüymüş filan...arkadaşlar bu motor harley...anlamayanlar için h--a--r--l--e--y d--a--v--i--d--s--o--n ...parası olan alır yani bana göre dünyada en tanınmış ve adını bile söylediklerinde isnanda bir heyecan yaratmaya yeticek bir makine
    Pek çok bilmiş, o halde Harley'i Harley yapan nedir onu bir yaz bekelım.

Alıntı katip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onsekiz yaşında olup Harley-Davidson alan varmış... Züppeliktir bana sorarsanız bu, zengin çocuğu olmanın verdiği gösteriş merakı.

Harley kullanıcı profili tek sözle özetlenebilir: zengin.

Röportajın tamamında bir dışlayıcılık ve kibir havası egemen. Neymiş efendim kendisinin motor değil harley tutkusu varmış.

Böyle tutum ve yaklaşımlarla değil gelenekselleşmek, zaten marjinal olan durumunuz daha marjinalleşir, küçülür, atomize olursunuz.

Khutuck'ın dediği gibi parası olsa da satın almamaya başlar insanlar.

Bir de WASP(White Anglo-Saxon Protestant) mevzuunu görmezden gelemeyiz. Gelenekselleşmeyi bırakın da bu gibi gelenekleri kırmaya bakın. Gördüğüm tek zenci Harley kullanıcısı Wild Hogs filmindeki oyuncuydu.
    Harley alabilmek için elbette paralı olmak şart.
    Mahsun da aldı bir Harley acaba kaç kez kullandı???
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Zaten Harley'de sana motor satabilmek için on takla atıyordu sanki............. Harleyin neyini tartısıyosanız hala,daha iyisini yapabiliyosanız yapında görelim ,tum dunyada tanınan bir marka olusturunda basarınızı konusalım,dünyanın en büyük motosiklet fan grubu olusturunda katılalım,,, reklam nedır bılıyomusun bu Harleyin yaptıgıdır bunu burda konusuyo tartısıyo olmandır...

Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu CEO nun anlatım ve motosiklete bakı / tanımlama şekli Harley'i asla almayacağımı tasdikledi.

Harley alabilmek için elbette paralı olmak şart.
    Mahsun da aldı bir Harley acaba kaç kez kullandı???
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

çevremde 3 kişide harley var birisi motoru 1997 de aldı alet hala 6000 km de,birisi sadece hava olsun diye aldı 1 senede 500 km yapmamıştır,diğeride şu harley davidson türkiye grubuna katılmak için aldı yani statü kazanmak çevre edinmek için anlıcanız harley almak motor artı statü için sade motor zevki değil,

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlkay hocam koptum videoya yaaa =)))

Yani şimdi harley sahibi olursak biz önümüze gelenimi yani :D:D:D:
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İlginç, Harley'in bu kadar çok sevmeyeni var

BMW/Honda/Aprilia/Kawasaki/Yamaha/Suzuki/Ducati/KTM/Triumph/Vespa/Piaggio markalarından herhangi birinin bu kadar sevmeyeni yoktur

Demek ki Harley Türkiye bir yerde yanlış yapıyor.

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Özer;1564830]Bu CEO nun anlatım ve motosiklete bakı / tanımlama şekli Harley'i asla almayacağımı tasdikledi.

harleyi harley yapan görünüşüdür sesidir adıdır..rahatlığıdır..ülkemizde haala bir çok insan Chopper tarzı bir motor gördüğünde yanındakilere harley davidson gibi bir motor gördüm der..birde sen harley alsanda almasanda harley yine pek çok kişi tarafından sınıfının 1 numarası gösterilmeye devam edilecek..çünkü o harley
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evlilik resmindeki adam motorla gelen mi yoksa yatakta yatan mı?

Motosikleti
    Artık Yok...
    aslında düşmanlık sanırsam harleye markaya değil

markanın ne kabahati varki elin amerikalısı türkiyedeki ceo nun böyle saçma sapan gereksiz sınflar ayrımı yapan bir söylem yapıcağını nerden bilebilirki..

eminim harley türkyiedeki pazarı bile bilmiyordur burdaki distüribitör motor istiyordur orasıda yolluyordur .. yoksa türkiye piyasa araştırması harleyin kendi bilhassa yapsa ben eminim bu insanların elinden distiribütörlüğü alır kendileri direk satışa başlarlardı..

ve harleyin bu asil kan üst sınıf insan gösteriş motoru residance motoru havasını izlenimini silerlerdi adam gibi türkyiedeki motor kullanıcılarına ulaşmaya çalışırlardı...

çünkü harley amerikada halk motorudur işçi motorudur harleyi harley yapan esasda budur ama türkyiede amerikan özentisi ve amerikan sempatizanı insanlar orda işçinin halkın kullandığı motoru burda ancak asiller kullanır mantığıyla düşünüyorlar yani normal bir türke laik görmüyorlar...

yani bir türk amerikadaki işçi kadar bile olamıyor.. buda harleyin markanın motorun suçu değil...

bence burda kızılan tepki duyulan marka değil bir ayrımı iyi yapalım markayı getirtenler ve güttükleri sınıf ayrımı politika..

CEO, kapıya gelen pazarlamacı gibi konuşmuş. Ürünü ucuz göster, müşteriye toplam maliyeti arka planda kalsın -ayda 200 Euro-; kullanım sorunlarını gözardı et-müşterinin bisiklet sürmeyi bilmesine bile gerek yok, bir iki seans eğitimle yollarda uçar evelallah -; rakip firmalar karşısında marka imajını öne çıkar - onun ruhu var, o bir motor değil, o bir Harleeeey!.

İmajı öne çıkarırken biraz kibirli davranmış. Bakkalları dolaşan Cola Cola bayi arabalarındaki bazı pazarlamacılarda da benzer bir kibir vardır. Pazarın en tutulan markası ya. Adam sanki firmanın sahibi.

Yalnız bir yerde klişe kimliği dışına çıkıp öfkesini açığa vurmuş : " Türklerin bu konuda korkaklıkları ağır basıyor diye düşünüyorum ". Açıkça bizi korkak olmakla nitelendirip ardından da neslin deden ceddin baban tarzı bir cesaretlendirmeye girişmiş. Öfkesinin sebebi sanırım yılda sadece 250-300 adet piyasa payı olan bir firmanın "CEO"su olması. Küçük komşu Yunanistan'da bile bu ciro herhalde olsa olsa büyük bir Harley bayininkine eşittir.

Neyse çok üzerine gitmeyelim. Belki de üstleri ciroyu arttıramadı diye adamı bir güzel haşladılar o da hıncını müşteriden çıkarıyordur.

Motosikleti
    ybr 125
    Sitemize üye bir Harley sahibi ve kullanıcısının bu konuyla ilgili düşüncelerini öğrenmek isterdim...Yoksa altmışbin küsur üye içerisinde bir Harley sahibi yok mu?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerikada acaba kulanıcı portvöyü nedir harleyin.. İşadamları veya sırtı kalın abilermi.. yoksa orta ve daha düşük sınıfmı... veya amerikada BMW motosiklet binen sınıfla harley binen sınıf karşılaştırılsa ortaya ne gibi bir sonuç çıkar .. amerikada yaşayan biri bu sorulara net cevaplar verebilir.

Gümrük+ kdv+ötv+bayi karı binince bu fiyatları bulan harleyler acaba amerikada kaç paradan alıcıya ulaşmaktadır..

yakıt-performans fiyat-performans dengelerinde segmentinde alt sıralarda yer alan bir motor neden tercih edilir.

ben dragstar tercih edersem motorcu ruhum zedelenirmi.. HD dışındaki chopperlar farklı bi zevkmi verir...

Amerikada litre hesabı ile benzin kaç tl dir .. burada kaç tl ..

Bu sorulara mantıklı cevaplar verdikten sonra .. HD alınacak motorlar sırasında son seçeneğe oturmaya mahkumdur. Özelikle otomotiv sektöründe bir amerikan versiyonu zihniyeti vardır ... X japon markası avrupa için ayrı amerika için ayrı üretim yapar .. amerikan versiyonu bol silindirli ve yakıtta savurgandır.. oysa avrupalı hep tasaruflusunu seçer ..

Bence çok iyi satıyolar Türk pazarında ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)