Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Siz Zor motor satarsınız !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşım burada çalıştığı gazeteye gelmiş Yunanistan'dan, elinde kaskla içeri girmiş. Herkes, 'ne bu kask motorla mı geldin? Deli misin oğlum tehlikeli değil mi?'...
    Yukarıya toplatıya çıkmış yine aynı şeyler...
    Bana dedi ki, 'Benim ne annem, ne ablam, ne karım karıştı. Burada onları bırak iştekiler bile karışıyor, böyle şey olmaz...'
    ..................

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    tamamen kibir,müsriflik ve gösteriş,kaliteli bişey istiyorum diyorsan al bitane Japon chopper ı bak keyfine,benimde gördüğüm kadarıyla bu site orta sınıftan ve motoru gerçekten sevdiği için binenlerden oluşuyor, bence mütevazılık bir motorcuya en çok yakışan erdemlerden biri...param olsa da vermem harley'e, gerçekten
    If you want peace, prepare for war

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    çıkma harley vaaaarrr
    gel abla gel, dört tarafı bariyerli
    ekmek arası, servis harleeyy geeeel,,,

NOT: ev ve işyerlerine servüs yapıluuuu

ben maraşa gittimde de aynını yaptılar ( tehlikeli değil miymiş ) ulan daha önce bindiğim otobüsün şöförü cep telefonuyla konuşuyordu yolda giderkeneee...
    ama çok zengin olayım, tutacam açık aksa bir kamyonet, bindirecem makineyı da sabitlice. sonra çıkacam üstüne, kamyonete yüürrüüüü dicem hem güvenli olacak, hem de iki elimi direksiyona koymadan hatta ekirdek yiyerek gidecem. o zaman güvenli olur işte.. hatta giderken motordan inip çişimi bile yapabilir ve tekrar aynı hızda motoruma binebilirim...

ben buldum ben buldum
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar egri oturup dogru konusalım Harley'in hakkını yemeyelim...ülkemizde pahalı olabilir, motorlu ne ucuzki bu ülkede üretim kalitesi malzeme kalitesi dizaynı baslı basına bir mühendislik harikası olan bir makina...herkes Harleye bincek diye de bir şey yok , bu ülkede her parası olanın Ferrariye binmedigi gibi...benim içinde motorlu aracların sahip oldugu karakteristik özellikler önemlidir..Ferrari bir otomobil degil Ferrari'dir benim için bir sanat eseridir tabi herkes her seyi bu gözle göremez..Harleyin de motocular için öle olduğu kanısındayım....
    sonuna kadar aklımdan geçeni yazmışsın

harley in hakkı yenemez arkadaşlar , hele bir arkadaşımız japon kalitesi yok demiş , güldüm sadece 1920 model hala çalışan harleyler var
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Motosikleti
    Artık Yok...
    valla kim alır kim almaz o kısmı beni ilgilendirmiyor harleyde sonuçda bir marka bir tercih triumph gibi ducati gibi malaguti gibi agusta gibi

bu markaların hepsinin iddası harley gibi biz farklıyız biz motorsiklet satmıyoruz tarz yaşam biçimi satıyoruz falan filan ıvır zıvır geyikler...

benim hoşuma gitmeyen bu harley ceo sunun söylemi çok ukala ve çok sınıflandırma barındırıyor onlar ve biz diye amerikada fazla asimile olmuş arkadaş..

zaten bu harleyin başında gerçekden türkiyede motorcu olan tabandan gelme biri olsa bilirki harley amerikada alt kesimden üst kesime kadar her keze satış yapan her kesme göre üretim yapan bir firma işçi sınıfınada var zengin kesmede var modelleri bir nevi bizdeki kanunin sadece chopper sattığını düşünün aynısı..

bu mantıkla türkiye de düşünseler her kesme satalım diye amerikayla adamlar temasa geçer gerekirse fabrikalarına gider oturur konuşur türkiye motorcularının tarzı sürüş şekli bütçeleri üstüne bir çalışma yapar ordaki yetkililerle..

harley türkiyeye özel iki model üretse yani alt kesme dar gelirli kesme özel iki ara modeli üretse misal 250cc ve 400 yada 600 lük modeller bunlarıda uygun fiyatlarla güzel taksitlendirmelerle kampanyalarla satsalar peynir ekmek gibi harley satar.. hatta sadece türkiye değil türkiye yi bir üst olarak kullanıp ortadoğu kafkaslar türkmeni ülkelere bile bu modeller satılabilirler..

ama ne yazık ki bu motoru getirten insanlarda böyle bir zihniyet yok onlardaki zihniyet bizim motorumuzu sadece asil kan asil insan zenginler alır gerisi bizi ilgilendirmez böylede sınıf farkı güttükleri sürece ancak yılda 40 gibi komik bir satış yaparlar...

yazık böyle kuvvetli bir marka türkiye gibi büyük bir piyasayı çinlilere bırakmış seyrediyorya yazık hakkatten çok yazık.. millet 3 milyara 250 lik çin malı chopper alıcağına 7 milyara harley satsa biraz bekler biraz dişini sıkar bir yerlerini sıkar ama gider 250 lik harley alır insanlar..

Motosikleti
    DUCATI 1198
    Cin motoruna binip Harleye ozenirsin ta ki Harley sahibi oluncaya kadar.Simdi ne degisecek farkli bir insan mi olacaksin Harley ruhuna mi sahip olacaksin ?
    Bunlar hikaye laf.. inanmayin ,eski Harleyler hala calisiyor olabilir ama nasil korunmus bazi parcalari modifiye olmus conta problemi coktu eski harleylerde ayrica Japon motosikletlerin gecmisi uzun degil ama en eski motorlarini hala goruyorum tikir tikir calisiyor ayrica modifiye gerektirmeden uzerindeki kromaji da yipranmamis sekilde.Gecenlerde 97 model Harley gordum kromaji birakmaya baslamisti
    Simdi pahali diye harley ruhu var diye kimse harleyi savunmasin.

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hoşuma gitmeyen bu harley ceo sunun söylemi çok ukala ve çok sınıflandırma barındırıyor onlar ve biz diye amerikada fazla asimile olmuş arkadaş..
    Kesinlikle. Harley'in kalitesine ve güzelliğine lafımız yok fakat Türkiye CEO'sunun üslubu çok itici.

harley türkiyeye özel iki model üretse yani alt kesme dar gelirli kesme özel iki ara modeli üretse misal 250cc ve 400 yada 600 lük modeller bunlarıda uygun fiyatlarla güzel taksitlendirmelerle kampanyalarla satsalar peynir ekmek gibi harley satar.. hatta sadece türkiye değil türkiye yi bir üst olarak kullanıp ortadoğu kafkaslar türkmeni ülkelere bile bu modeller satılabilirler..
    Aynı fikirdeyim. Hatta Yamaha, Honda, Suzuki vd. Japon markalar da bu konuda sıkıntılı. Örneğin Honda Shadow'un yurtdışında 250cc'lik modeli var. 400cc'lik var... Dragstar'ın da öyle.

Türkiye'deki ürün yelpazesine bakınca ortada bir yelpazenin bile olmadığını görüyorsunuz. Shadow'lar 750cc, Yamaha'nın cruiserları ise 1000cc, 1600 cc filan. Öyle ya, Türk motorcusunu "kesmez" daha azı.

"Ara model" tabirine tamamen katılıyorum. Güzel fikir. Ama bu CEO'lar olduğu sürece dediğin gibi yılda 40 tane satıp "Harley tutkusu" diye bir konseptle kendilerini avutmaya devam ederler.
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harley düşük cc li makina üretmez, bu firmanın üretim felsefesine aykırı olur. Sonuçta makinasının bir mazisi, dayanıklılıgı, japon motorlarının bu sınıfta uzun süreler harleyi taklit etmesi falan böle üstünlükleri var ama sonuçta size marka vede bir imaj satıyor, onun için oldukça hesaplı en azından türklerin düşük bütçesine hitap eden bir motor üretemez...

Bana göre öyle ahım şahım bir motor deil, belki tarzım deil diye diyorum.. Ama çok param olsa bir ducati 1198 alırdım

Harleyinde hastaları var, hemde ruh hastası gibi Bir rezidansın kapalı otoparkında adamın üç tane harleyi yan yana arzı endam ediyordu. üçünün fiyatının toplamı lüks bi daireye tekalbil eder sanırım

Zevk meselesi... parası olan adamda gidp japon taklitlerini almaz, ben olsam bende almam, ha yanına bi tane 200 beygir V-MAX cekerim o ayrı..

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Harley gibi bir marka da varsın Türkiye'de az satsın kardeşim ne var ki yani!
    Yok biraz daha fazla satmayı amaçlıyoruz derlerse önce işe yöneticilerinin vizyonunu değiştirmekle başlayabilirler, ya da reklam stratejilerini. Ama sanırım önce bu ülkeye yol lazım, sonra da o yolu adam gibi kullanacak 4 teker sürücüleri. Belki ondan sonra Harley bu ülkede biraz satmaya başlar diye düşünüyorum.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bu ne harley düşmanlığıymış be !
    İmkanım olsaydı sırf üzerinde harley yazdığı için gider alırdım.
    Bazı yorumlar çok saçma geldi bana.. kediyle ciğer arasındaki yüzyıllardır süre gelen o ilişki burda da kensini gösterdi.

Şekilci miyim yani? alakası yok.
    Harleyin ruhu var. onunla bastırılmış duygularıma mı hizmet edeceğim. pehh gerekirse evet.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harley düşük cc li makina üretmez, bu firmanın üretim felsefesine aykırı olur. Sonuçta makinasının bir mazisi, dayanıklılıgı, japon motorlarının bu sınıfta uzun süreler harleyi taklit etmesi falan böle üstünlükleri var ama sonuçta size marka vede bir imaj satıyor, onun için oldukça hesaplı en azından türklerin düşük bütçesine hitap eden bir motor üretemez...

Bana göre öyle ahım şahım bir motor deil, belki tarzım deil diye diyorum.. Ama çok param olsa bir ducati 1198 alırdım

Harleyinde hastaları var, hemde ruh hastası gibi Bir rezidansın kapalı otoparkında adamın üç tane harleyi yan yana arzı endam ediyordu. üçünün fiyatının toplamı lüks bi daireye tekalbil eder sanırım

Zevk meselesi... parası olan adamda gidp japon taklitlerini almaz, ben olsam bende almam, ha yanına bi tane 200 beygir V-MAX cekerim o ayrı..
    harley bakınız görüceksiniz pazarını büyütmek yada tam tersi kaptırmamak istiyorsa ufak hacimli motorlar üreticek çünkü kendi ülkesinde bile benzin fiyatları aldı başını gidiyor kendi ülkesinde bile artık benzin değerli yıllardır dizel in mazotun ne olduğunu bilmeyen amerikalılar dizelle tanışdı ve amerikan araba firmaları tarihlerinde ilk defa kendi iç piyasalarına dizel araçlar üretmeye başladılar.. ve 2.0 gibi amerika orantılarında çok düşük hacimli araçlar üretmeye başladılar..

Harley davidson amerikada motorların babasıysa

General Motors da Amerikada arabaların babasıdır ve general motor bakın iflasın eşiğinde kaç defa amerikan hükümeti para pompaladıki batmasın diye haylada çok kötü durumda

yarın kim harley davidsonın aynı pozisyona düşmiyceği garantisini kim verebilir..

yılların mercedesi bile ufak kasa ekonomik kasa araçlar üretmeye başladı a kasa b kasa gibi.. pek çok büyük firmalar 2.0 ın altında motor üretmeyen araba firmaları artık 1.4 1.6 araçlar üretmeye başladılar..

bakın dünya bir dönüşümde bir geçişde ve bu dönüşüme geçişe ayak uyduramayan firmalar yok olmaya mahkumdur.. en başda pazarını gündeme uyan dönüşüme ayak uyduran firmalara kaptırır..

ve firmasınıda motor ruhu harley ruhu diyerek kurtaramaz..

harley sizinde dediğiniz gibi şu anda residanzlarda garaj motoru olmakdan öteye geçmiyor bu mantalite ve kafaylada geçiceğini sanmıyorum..

altını çizerim ben harley düşmanıda değilim tamamen tarafsız bir insan olarak yazıyorum..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bence yüklenmeyin bukadar adam yazıda tam darbe vurmuş gerçeklere.aynen öyle bnmde yüzlerce akrabam kaskı görünce''aman evladım sat sat sat sat sat'' zorla motoru sattırmaya kalkıyorlar böyle bir baskı yok kaldı ki haklılar çünkü dünyada Türkiye kadar motosikletlere trafikte saygısızlık yapılan yer yok (bence) gelelim harleylere.bence çok deli makinalar eğer çuvalla param olsaydı alırdım bitane bide gider TT de kocaman bi teker taktırır harley yazılarını söker gezerdim

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senın 4 tekerin benım çin malı 2tekerim den bin kat iiidir bu anlatılmaz sen motor nedır bılmeden yazmıssın bu bır aşk tır onsuz elın kolun bağlıdır yanı ben dedimya çin malı olsada senın 4 tekerıne değişmem.........

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Meraklısı alır abiciim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    ewet meraklı para babaları alır
    Yüksek Kalite Üstün Performans

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla arkadaşlar sizi okuyanda servet düşmanı sanacak...ortada bir tarih var...bir geçmiş var...bir alışkanlık bir tarz bir üslup var...bırakın para babaları kıçına ne don...altına ne motör alırsa alsın bizi bağlamaz...sonucta iki teker değilmi...bizden veye değil...çoğunluk oluncada BİZ olmuyoruz...onlar kendilerini neden özel hissediyor...çünkü o motora sahipler...ama o RUH a sahipler mi...hayır...eee gerçek Harley ruhu bu melmeketde yaşayan agaların içine işlemez...biz rahat milletiz...

be dangalak Harleyle PAZAR günü BEBEK-ORTAKÖY trafiğine neden giriyorsun...sende vursana kendini ARİZONA ÇÖLÜ ne ahmak ...ruhunu teslim etsene çöle...

nerde bizimkilerde o ruh tabakası o katman...masabaşı agaları damızlık rus mokoko avcıları parası bol güruhu dar merkep suratlı ihtiyarlar...

nerde o ruh...

HARLEY DAVIDSON USA muhtemeen bizimkilere şu mesajı yollamıştır...

Motoru satın alabilirsiniz ama ruhunu asla...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    günah ama okadar para bir motora yani nebileyim alacak okadar şey varken gidipte bir harley e okadar para vermek mantıklı değil bence
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    motosikleti bana sevdiren şey "harley davidson" markasıdır. ilk tanışma mesajımda yazdığım gibi yıllarca motosikletlere uzaktan bakıp 2 tekeri eksik araç-ne gereksiz birşey gibi düşüncelere sahipken bir harley resmi gördüğümde içim bir tuhaf oluyordu; sanki aşk gibi. büyük ihtimalle farklı tarzı ve büyüklüğü bir de sanırım reklam konseptlerinde kullanılan özgürlük teması etkilerdi beni. ama sonuçta harley bir zengin oyuncağı değildir (maalesef güzel ülkemde iyi şeyler sadece sonradan görme para babalarına sunuluyor). yine de bugünkü şartlarda alınıp kullanılacak bir makine de değildir.
    arada yazdığım oluyor; hayalim bir HD softail Rocker-c almak; kullanamasam da evimin bir köşesine koyar, bakar bakar mutlu olurum; bir çocuğun yıllarca istediği oyuncağı alması gibi yani...
    sonuçta dediğniz gibi keşke şartlar daha iyi olsa da herkes hayalindeki motora ulaşsa...

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bazı yorumları okurken sanki harleyden değilde bi çin motorundan bahsediyormuşuz gibi geldi..teknolojişi kötüymüş filan...arkadaşlar bu motor harley...anlamayanlar için h--a--r--l--e--y d--a--v--i--d--s--o--n ...parası olan alır yani bana göre dünyada en tanınmış ve adını bile söylediklerinde isnanda bir heyecan yaratmaya yeticek bir makine
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı bassy_bolu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı yorumları okurken sanki harleyden değilde bi çin motorundan bahsediyormuşuz gibi geldi..teknolojişi kötüymüş filan...arkadaşlar bu motor harley...anlamayanlar için h--a--r--l--e--y d--a--v--i--d--s--o--n ...parası olan alır yani bana göre dünyada en tanınmış ve adını bile söylediklerinde isnanda bir heyecan yaratmaya yeticek bir makine
    chrysler ve general motor da amerikan malı. hala 70 lerin motor bloklarını kullanıyorlar. onlarca 8 supablı motorları var. işte tam bu yüzden japon otomobillerinin karşısında esameleri okunmuyor artık.

yazdıklarınıza bakınca harley davidson'un milyondolarlık reklam harcamalarının sonuç verdiği anlaşılıyor.

teknolojinin klasik cruiser tarzı motorlarda başat hedef olmadıgı, hatta bu konuda muhafazakar bir tutumun kullanıcılarca tercih edildiği söylenebilir. buna hak veririm. fakat japon bir cruiser ile harley davidsonu karşılaştırdığımda onca fiyat farkının saçmalığı ortadadır.

bu tarz markalar motosiklet degil, yaşam tarzı sattıklarını iddia ederler. para kazanmak için mükemmel bir stratejidir. bu doğrultuda harley davidson, seri üretim yapan japonlardan çok daha ticaridir benim gözümde. bu da harley davidson' un bana halihazırda hissetirmediği heyecanı tümden alıp götürür.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)