Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz nasıl kaza yaptınız???*

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cok Yakında
    biliyorum ki çoğumuz ikiteker üstüne biçok kaza geçirmiştir.önce ben anlatım konuyu başlatıyorum;

babam scooter tipi motorla beni okula götürüyordu.caddeden sağa dönecektik.tam orayada kum dökmüşler fakat kumu toplamışlardı.ama asfaltın üstünde biraz kalmıştı.tam dönerken.tekerlek kumda patinaj çekti ve biz yere savrulduk.sonrasında motor üstüme devrildi.henüz 2ye gidiyordum.ama kafamda kask vardı ve bişey olmamıştı.ve kafamı yere o kadar sert çarpmıştım ki eğer kask olmasaydı kafam asfalta bile geçebilidi.babamda kask yoktu.onun başı yarıldı.hala unutamıyorum.çok etkilenmiştim
    KASKSIZ SÜRÜŞ MÜ? EVİNE DÖN EVLAT:bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben park ederken motoru devirmiştim. Yan ayaklık kapandığı için
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    babam daha motoru yeni öğretiyodu motorunda şansımıza arka freni hiç tutmuyordu babamda dedi ne olursa olsun ön frene basma bende tamam dedim daha küçüğüm yolda ilerliyoduk sonra bi baktım bizim sınıftan iki tane kız geliyo sonra onlara hava atayım derken inşaat vardı önümüzde onun kanalizasyon boru hattı çekiliyomuş bende onu farkedemedim sonrada bitane toyotanın teki beni bi sıkıştırdı tamda çamurdaydık ben heyecanla ön freni bi sıktım sonrasını hatırlamıyorum...
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Arkamda 90 kiloluk teyzeoğlu ile son sürat giderken sola dönmeye kalktım.Dönemeyeciğimi anladığımda çok geçti.İstikamet karşıdaki kaldırım taşıydı.1 saniye içinde 3 tane seçenekten birini seçmem gerekiyodu:
    1.Motorun devrilmesine izin vermeden dümdüz giderek tüm gücümle frenlere asılmak.Eğer duramazsam ki durmam mümkün değildi ön teker ilerdeki kaldırım taşına çarpacak ve havada 3 takla atarak serbest düşüş yapacaktık.
    2.O kadar yüksek hıza rağmen dönmeyi deneyerek düşmeden yırtmak.Ancak yolun kenarında kocaman 4 ayaklı bir elektrik direği vardı.Eğer dönemezsem direğe çarpmak kaçınılmaz ve hasar büyük olurdu.
    3.Motoru nazikçe yatırarak hiçbir yere çarpmadan yerde sürüklenmek.

Ben 3 ncü seçeneği seçtim.İyi ki de seçmişim.En azından bir yerlere çarpıp bi tarafımızı kırmadım.Sonuç olarak kollarımda sürtünme etkisiyle baya bi çizik yara oldu ancak zamanla geçti.Kırıktan iyidir.

Motosikleti
    keeway superlight 150
    ben de arakadaşın motorundayken (ben artçıyım) buz üzerinde gaza bastı arkadaş. ağır çekimde 5-10 metre falan buzun üstünde kaydık. sonra kalktık gittik okula hiç bişey olmadı amma kask vardı

Aslında benim bir kazam var ama çok güleceksiniz onu biliyorum.

Şimdi ben arkadaşla buluşacaktım bisikletimle gidiyorum arkadaşında scooteri var kanuni popcorn dedik bi eğlence yapalım ben tutudum arkadaşın koluna motorla bisiklet bir oldu arkadaşta bastı kaza 60a kadar geldik sonra bir denge kaybı yaşadık tabi bisiklet dayanamadı 60km hıza bir an arkadaşın elini bıraktım küt yere sonra bir iki takla sürünmeden sonra kalktım bende birşey yok hadi gittik arkadaşa evde acısı kötü çıktı sürtünmeden ötürü kollarımda sıyrıklar falan korumada yok sonuçta bisikletleyim thisörtle kaza yaptık olan oldu neyse fazla birşey olmadı ama epey gülmüştük.

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    bisikletle cok dusmem oldu ama sukur motorda bır sey yok bır keresınden patlıyordum yokus assa frene basmadım motor hızladıkca hızlandı altandan araba cıkıyormus Allahtan adam hemen kenara cıktı

Motosikleti
    Cok Yakında
    birkeresinde halamın oğlu motosiklet almıştı.kanuni ama modelini hatırlamıyorum.chopper'a benziyordu ama spor daha çok.onu almıştım.karasu'da geziyorum ama yolda değil.blokların arasında.sonra tam sola önücem.ordanda adam arabayı çıkarıcakmış da blokların arasında hala basıyo şerefsiz.bnde farkedemedim.bi gözüm sahildeydi yani dikkatimi tam yola vermemiştim.üstümdfe koruyucu eküpman da yoktu.adam bana solumda bi vurdu.kendimi en son bayaa bi yüksekten yere düşerken hatırlıyorum.zaten yere düştüğüm ama film koptuuyandığımda hastane'deydim.başım delicesine ağrıyordu.başımı yere vurmuşum ve bayılmışım.yerler allahtan kumdu yani.eğer asfalt olsaydı o gün ölebilirdim...bu yüzden tam koruma olmadan motosiklete binmeye korkuyorum artık

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    ben farklı bi başlıkta açmıştımda bende yazayım dursun benimki daha taze bugun yaptım:D
    bugun adanadaki cross gezisine katılmak için saat 05:30 sularında hatay dörtyoldan yola çıktım. yol arkadaşımın motoru biraz yawaş oldugu için otoban yerine kestirme yolları kullanalım dedik(demez olaydık oy ) ceyhanın kurtkulagı kasabasının girişinde yola su akmış
    oda soguktan buzlanma yapmış e tamda virajda olunca bu olay ön tekerim kaydı bi ihtimal toplayabilirim diye direksiyonu ters tarafa çevirince motor beni fırlattı üstünden ölçtüm 22 metre sürünmüşüz asfaltın üzerinde. motor bi tarafa ben bi tarafa.. çok şükür ekipmanlar sayesinde olayı bikaç sıyrıkla atlattım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben kışın don'da motor sürerken 50 ile giderken buzda kaydım motor yokuş yukarı olmasına rağmen 20 metre sürüklendi zemin buzluydu iki gün kolum ağrıdı

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben farklı bi başlıkta açmıştımda bende yazayım dursun benimki daha taze bugun yaptım:D
    bugun adanadaki cross gezisine katılmak için saat 05:30 sularında hatay dörtyoldan yola çıktım. yol arkadaşımın motoru biraz yawaş oldugu için otoban yerine kestirme yolları kullanalım dedik(demez olaydık oy ) ceyhanın kurtkulagı kasabasının girişinde yola su akmış
    oda soguktan buzlanma yapmış e tamda virajda olunca bu olay ön tekerim kaydı bi ihtimal toplayabilirim diye direksiyonu ters tarafa çevirince motor beni fırlattı üstünden ölçtüm 22 metre sürünmüşüz asfaltın üzerinde. motor bi tarafa ben bi tarafa.. çok şükür ekipmanlar sayesinde olayı bikaç sıyrıkla atlattım
    nasıl olii adanada bu mevsimde buzlanma

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    vala sizin kazalar benimkine göre biraz nazik olmuş bende zat150 ile tek şeritli yolda karşıdan gelen araçın benim şeridime girmesiyle kaza yaptım ki o güne kadar hiç ciddi kazam olmamıştı dikkatli kullanıyodum yani sol ayağım 4 yerden kırıldı platin var vitesli motora geçtim kazadan sonra herşeyde hayır vardır diyelim

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    nasıl olii adanada bu mevsimde buzlanma [/QUOTE]

hocam inan benimde anlamadıgım kısım oydu.. yerde bi süre yattım kendimi dinledim sonra kalkınca gidip nası düştügüme baktım suya ayagımı sürünce anladım donmuş. sabahın 6sında ayazdan falanmıydı artık bilmiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl olii adanada bu mevsimde buzlanma
    hocam inan benimde anlamadıgım kısım oydu.. yerde bi süre yattım kendimi dinledim sonra kalkınca gidip nası düştügüme baktım suya ayagımı sürünce anladım donmuş. sabahın 6sında ayazdan falanmıydı artık bilmiyorum [/QUOTE]

sabah 5 miydi akşam 5 mi sabah olabiler belki ama akşam beşte yozgattta bile bu mevsimde buz olmaz

Motosikleti
    Cok Yakında
    az önce bisiklete kaza geçirdim.kardeşim yüzünden
    maçı izlemeye lkahveye çıktım.geri dönüyoruz.bağcığım zincire sıkışmış.ama durumu anladım pedaları çevirmeden sağa çekiyorum tam.kardeşim heycan yaptı.hani!1hangi ayağıın ffalan diye bağırmaya başladı.sol tarafa doğru yani yola doğru ağırlğını verdi.tam da belediye otobüsü geliyordu.kndimi bir anda sağa kaldırıma attım.kardeşim kaldırımdan yaklaşık 5 metre kadar sürüklendi.tabi benim bağcığım hala zincirde oluğu için bisiklete bağlıydım.ve otobüs gelene kadar bisikleti yoldan çekmem grekliydi.bi de insan o anda o otobüsün farlarıyla karşıkarşıya kalınca dona kalıyor.neyse bağcığımı da çözünce bi güzel fırçaladım kardeşimiyok arkadaş.artçı alacaksan artçı bile nasıl binilmesi gerektiğini bilecek.yani ben orada otobüsün altında kalabilirdim.bundan sonr artçı martçı almıyorumuzunzamandır kaza geçirmiyodum.alışık olmamama rağmen paçayı kurtardım

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha sonra anlatim
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    50 cc lik emanet frenli motorumla 2 kere yogun trafikte sonuna kadar frenlere asilmama ragmen arabaya arkadan vurdum. Allahtan 2 sindede dusmedim motoru stop bile etmeden gayet sakin soforun inmesini bekledim tampondaki ufak bikac cizikle direk yola devam ettik. (dusmedim ama motorun gotu havalanmis olabilir okadarda yavas degildim biraz sert oldu )

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    ben geçen sene bu zamanlarda mayısın ortasında bizim yan mahallede scooterla(Keeway 125 arn) kaza yapmıştım..Yokuş aşağı 40la giderken(yolda sağa doğru eğimli ve görüş açısı bi noktada daralıyor tam o noktadayken) aşağıdan üzerime doğru Peugeot 206 geldiğini görmemle aniden sola kırmam bir oldu çünkü ehliyetim yok ve her türlü çarpmada ben suçlu olcaktım.Ancak elim frenin üstünde sürdüğümden dolayı sola kırarken yanlışlıkla arka freni köklediğim için motor altımdan kaydı ve dengesiz bi şekilde yere düşüp sürüklendim kaskta ufak çatlaklar oluşmuştu,dirseğim de kemiğe kadar sıyrılmıştı 2 hafta kolum sargıda gezdim

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala sizin kazalar benimkine göre biraz nazik olmuş bende zat150 ile tek şeritli yolda karşıdan gelen araçın benim şeridime girmesiyle kaza yaptım ki o güne kadar hiç ciddi kazam olmamıştı dikkatli kullanıyodum yani sol ayağım 4 yerden kırıldı platin var vitesli motora geçtim kazadan sonra herşeyde hayır vardır diyelim
    geçmiş olsun valla..

Korumaların nelerdi tam olarak merak ettim bir zat kullanıcısı olarak
    Ben; dizlik, korumalı mont, eldiven, kask ile kullanıyorum.. aynı kazayı ben yapsam ayak gidermiydi gene sence?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kırmızı aşkım ybr, sonrakı YAMAHA R_1 veya R_6
    Gulerek okuyoruz ama hıc kımsenın basına gelmesın, insanlar kazalara bakarak örnek alırlasa, daha dıkkatlı olurlar

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bu arada hepinize geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız benim kazalarım çok anlatmak uzun sürer ama kazaların çoğu artistlikten oluyor birde dikkatsizlikten

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler