Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Tavsiye lütfen.Hyosung GT250r alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Evet beyler o motor mu bu motor mu derken niyeti bozdum.En sonunda gidicem kanuniye 36 ay vadeyle bi gt250r alıcam.Ancak size danışmak istedim.Biliyorum gt250r hakkında açılmış bir konu var ve toplam 150 sayfanın üstünde.Hepsini okuyamadım.En çok tartışılan motor olduğu kesin.Videolarını izlediğimde redline'a girmeden 150'yi rahat görüyo.Sizce redline'a girmeden kullanımda sağlam bir motor mudur?Kore malı olduğunu biliyorum.Ancak hyundai otomobil kullanmış biri olarak kore sağlamlığına güveniyorum.Adamlar 5 yıl garantili otomobiller satıyo.Ancak gt250r lerde krank kırma problemleri sadece redline'a girme nedeniyle mi oluyo?Başka kronik arızaları var mı?2009 model sıfır almak yerine 2008 model sıfır almak daha mı mantıklı?Uzun süre kullanımda dayanıklı bir motor mu?En fazla kaç km mesafede yolculuklara çıktınız?Yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Evet buraya yazılacak mesajlara tavsiyelere benim de ihtiyacım var bende CBR-125 den geçiş yapmak istiyorum bu motora ama çok tartışılan bi motor olduğu için henüz kararsızım sizce nedir nasıldır ???
    CBR-125 CBR-250-R CBR-600-F

Motosikleti
    Artık Yok
    Arkadaşım ben 2007 öncesi modellerde bu krank kırma olayını duydum yakından tanıdığım bir kişninde başına geldi hatta ama yeni hyosunglarda gaz kesme aparatı koymuşlar sen istesende redline yapamıyorsun ama krank kırma gerçekten redline ilemi alakalı o kesin birşey değil?Yığdırmadan da olabilir veya malzemeden de olabilir?
    Rüzgarı Ruhunda Hisset, Ama Dikkati ve Korunmayı da Unutma!!!::stretche

Motosikleti
    GT250R
    faso fiso diyorum...

sen adam gibi kullandıktn sonra başına öyle birşey gelmez merak etme. 09 ile 08 sıfır arasında fiyat farkı uyguluyorsa bayii kesinlikle 08 model al. aralarında hiçbir değişiklik yok(tabi kadranlarını kontrol et 08-09 olanlarda beyaz spor kadranlar ve beyaz sinyaller var) zaten sen motoru alınca ruhsata 09 model olarak işlenecek 08 olsa bile

benim boyum yeterli olduğu için depoya yatmadan gayet rahat bir şekilde gidonu tutabiliyorum(1.81 boy) bu yüzden yorgunluk falan hissettirmiyor, yani git gidebildiğin kadar
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    Artık Yok
    Faso fiso şöyle oluyor krankı kırınca 1500 ytl bayılıyorsun arkadaşım gözümün önünde 1500 ytl gitti canlı şahidiyim isteyene fatura faxlanır...

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı vtemizkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faso fiso şöyle oluyor krankı kırınca 1500 ytl bayılıyorsun arkadaşım gözümün önünde 1500 ytl gitti canlı şahidiyim isteyene fatura faxlanır...
    herhalde bu tip motorların dandirik sinyali bile 100liradan başlıyo, fiyatlar normal.

he şöyle birşey var sen abanırsan motora tabiki kırarsın krankını sonrada ağlarsın motor dandik 1500bayıldık diye

bu forumda krankı kırılanların yüzde 80i çok uzun süre redline gittiklerini, kalan yüzde 20 ise yağsız sürdüklerini itiraf etmişlerdir...

sonuçta motor 250 ve max 170-80 yapıyor sen yapısına aldanıp 200 zorlarsan 1aya kalmaz sonuca ulaşman, fazla gaza gelmemek gerekiyor
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    Artık Yok
    peki japon veya kore kymco neden krank kırmıyor..İstersen sabaha kadar redline git.Bir de bunu düşün...Sen hiç gt250'nin motorunun krankını biyel kolunu silindirini pistonunu gördünmü?Ben gördüm oturup ağlarsın...Made in china.Hemde en kalitesizi.sıfır pistonda bile 50 tane çapak var.Arkadaşım ikincisi krank kırılmıyor krank ve biyel kolunun arasındaki dişliler dağılıyor doğal olarak da yağ pompası,marş motoru,biyel kolları pistonlar segmanlar...v.s. gümbürtüye gidiyor.Hyosung kaporta ve şasi olarak iyi ama motor olarak kusura bakma arkadaşım...(2007 öncesi modeller için konuşuyorum)

Motosikleti
    tiger800
    ever dusuncelerin benımlıyle ayni kingman30 arkadasim ilk basta hyo basligini oku orada benimde senin sorularına benzer soruların var ve hepsini sağolsunlar
    ilk ağız yani hyo kullanıcııları cevapladı
    benmim dusuncem ise 0alacaksan uzeine birazdaha ekle kawa al
    2.el alacasan temiz bitane bul
    tabi 0ida alinir ama kawasaki ile arasinda fazla bi fiyat farkı yok bence
    yani 250ninja daha kaliteli tabiki

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    bence yinede alınabilir volkan.sonuçta 250cc lik motorun eti belli budu belli o yüzden zorlanmadan kullanıldığı sürece keyfi çıkarılabilecek bir motor.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Artık Yok
    Başka kronik arızlarını da unuttum söylemeyi.Gaz kesme problemi var CDI Unitesinde beyinde problem var yani 5500-6500 devir arasında oluyor ve adamı sinir ediyor.Vitesi boşa geçirmeme problemi var gerçi biraz ileri geri yapınca boşa geçiyor.(Bu arada bendede gv250 vardı)Git japon al kardeşim. Eğer paran bu motoru alabilecek bir miktarsa yapacak başka birşeyin yok çin malından iyidir ama motorun motor parçalarınında kalitesiz çin malı olduğunu unutma.

İkincisi ne kadarlık bir motor düşünüyorsun ona göre tavsiye verelim...

Bak GT250R'nin sıfır fiyatı 9400 TL. Kawasaki Ninja 250 9.900 TL. iyi düşün ve şu anda kawasaki'de kampanya var 2008 modelleri de var satılan 2008'leri daha da ucuzdur.

Bu motoru al kardeşim başın ağrımaz...

Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    hyosung iidir arkadaşım bende 2006 comet var 250lik 5 kere tekirdağ birkerede karayolundan balıkesir yaptım yaklaşık bisene içinde genellikle 9000-10000 devirde vites değiştiririm periyodik bakımları hariç hiç bi masraf olmadı hiçbirşeyi değişmedi sen motora ii bakarsan motorda seni üzmez düzenli yağını değiştirip zincirlerini kontrol edersen bu motor gider vites boşa mı geçmiyo git herhangi bi ustaya 2 saniyede halletsin o problem değil krank mı kırıyo git servislere krankı kırık hyolara bak sana bilgi versinler neden kırmış kullananlar.hyosungun 250 lik motorları suzuki intradur 250 chopper makinelerle aynıdır yani motoru suzuki kullanıyor hiç sıkıntın olmasın st kanuni die de tereddüt yaşama motorun kore sitesine gir ana siteye göreceksin st grup ibaresini hyosung sadece pazarlama adıdır bu firmanın bu motor seni üzmez dostum.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    hyo iyi makinadır.
    180 yapma 170 yap...

Alıntı cometgt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung iidir arkadaşım bende 2006 comet var 250lik 5 kere tekirdağ birkerede karayolundan balıkesir yaptım yaklaşık bisene içinde genellikle 9000-10000 devirde vites değiştiririm periyodik bakımları hariç hiç bi masraf olmadı hiçbirşeyi değişmedi sen motora ii bakarsan motorda seni üzmez düzenli yağını değiştirip zincirlerini kontrol edersen bu motor gider vites boşa mı geçmiyo git herhangi bi ustaya 2 saniyede halletsin o problem değil krank mı kırıyo git servislere krankı kırık hyolara bak sana bilgi versinler neden kırmış kullananlar.hyosungun 250 lik motorları suzuki intradur 250 chopper makinelerle aynıdır yani motoru suzuki kullanıyor hiç sıkıntın olmasın st kanuni die de tereddüt yaşama motorun kore sitesine gir ana siteye göreceksin st grup ibaresini hyosung sadece pazarlama adıdır bu firmanın bu motor seni üzmez dostum.
    evet.aynen öyle.
    gt 650 nin de sv de kullanıldığını hatırlatmama gerek yok sanırım.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Artık Yok
    abicim adam sıfır alacağım diyor kawasaki ile aynı para niye hyo diye ısrar ediyorsunuz anlamıyorum tamam kimse motoruna toz kondurmaz ama kawasaki almak varken niye hyo?Aynı para...Doğru bilgi verelim duygusal olmayalım...

İkincisi suzuki bu mtoru kullanıyor efsanesi tamamen yalan....suzuki intruder 250'nin biyel kolu ve pistonlarıyla hyonun arasında dağlar kadar fark var....

İsteyen kanuni motor bayilerine gidip gt250'nin pistonuna bakabilir.Suzukinin bayisine gidip onunda pistonuna bakılabilir...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    peki japon veya kore kymco neden krank kırmıyor..İstersen sabaha kadar redline git.Bir de bunu düşün...Sen hiç gt250'nin motorunun krankını biyel kolunu silindirini pistonunu gördünmü?Ben gördüm oturup ağlarsın...Made in china.Hemde en kalitesizi.sıfır pistonda bile 50 tane çapak var.Arkadaşım ikincisi krank kırılmıyor krank ve biyel kolunun arasındaki dişliler dağılıyor doğal olarak da yağ pompası,marş motoru,biyel kolları pistonlar segmanlar...v.s. gümbürtüye gidiyor.Hyosung kaporta ve şasi olarak iyi ama motor olarak kusura bakma arkadaşım...(2007 öncesi modeller için konuşuyorum)
    2007 modeller için bizde o model öncesini tasfip etmiyoruz zaten ve önermiyoruzda soran arkadaşlara
    2007de motor renk olarak revizyona girerken revizyon sadece bununla kalmadı motordada revize söz konusu ama şu var cin demek kötü demek olmuyor hondada kimi parçalarını çinde üretiyor diğer markalara göre çok daha fazla hemde ama bu demek oluyormuki honda dandik?olaya sadece bu yönden bakma aynı zamanda 2006 model olupta çok sağlam kaç bin devirmiş aletlerde var bu sadece motorun kalitesizliğiyle alakalı bir durum değil kullanıcınında görüntüye aldanmasından kaynaklanıyor

Alıntı engineng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ever dusuncelerin benımlıyle ayni kingman30 arkadasim ilk basta hyo basligini oku orada benimde senin sorularına benzer soruların var ve hepsini sağolsunlar
    ilk ağız yani hyo kullanıcııları cevapladı
    benmim dusuncem ise 0alacaksan uzeine birazdaha ekle kawa al
    2.el alacasan temiz bitane bul
    tabi 0ida alinir ama kawasaki ile arasinda fazla bi fiyat farkı yok bence
    yani 250ninja daha kaliteli tabiki
    sana bişe söyliyimmi eher hyo değilde önce kawa gelseydi 250 cc 2 baca kategorisinde bence hyodan farkı olmayacaktı millet 200 basmak için abanacaktı görüntüye aldanıp sonuç hüsran olucaktı
    görüntüye değil motoruna göre güce göre gaz kolunu çevirmeyi kimse öğrenemedi daha...

Başka kronik arızlarını da unuttum söylemeyi.Gaz kesme problemi var CDI Unitesinde beyinde problem var yani 5500-6500 devir arasında oluyor ve adamı sinir ediyor.Vitesi boşa geçirmeme problemi var gerçi biraz ileri geri yapınca boşa geçiyor.(Bu arada bendede gv250 vardı)Git japon al kardeşim. Eğer paran bu motoru alabilecek bir miktarsa yapacak başka birşeyin yok çin malından iyidir ama motorun motor parçalarınında kalitesiz çin malı olduğunu unutma.

İkincisi ne kadarlık bir motor düşünüyorsun ona göre tavsiye verelim...

Bak GT250R'nin sıfır fiyatı 9400 TL. Kawasaki Ninja 250 9.900 TL. iyi düşün ve şu anda kawasaki'de kampanya var 2008 modelleri de var satılan 2008'leri daha da ucuzdur.

Bu motoru al kardeşim başın ağrımaz...
    beyin arızası ilk gelen partide oldu daha sonra kimsede sorun duymadım elektronik bir yapılandırma olabilecek birşey ama motorlarını bu yüzden honda kawa vs gibi düzelttirmek için geri çağırmaması firmanın ayıbı o başka
    boş vites olayına gelince serviste kullanılan dandik yağı koydurmazsan sorun olmuyor repsol ve motul kullananlarda tek bir sorun görmedim yada başka orta düzeyli iyi yağları kullananlarda ama sorun oluyorsa bi ara gaz verip deviri 3bine kadar çıkartmak yeterli oluyor çık geçiyor ama hyolarda vardı bu kanunide rastlamadım pek

kawa hyo karşılaştırmasına gelince 2sinide nasıl kullanırsan o kadar gider ama şu var görünüşü herkesi cezbetmeyebilir kawa benim gibi uzun boylu olan biri için pek çazip geleceğini hiçmi hiç sanmıyorum boyum olsaydı 170 felan kalıplı olmasam kawada uygun olurdu birde böyle bir yanı var
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bizde hazır konu açılmışken yararlanalım dedik, daha beter kafalarımızı karıştırdınız bende 2. motorum ybr 125 ten, hyosung 250 naked veya 650 cc sine geçeyim diye düşünüyorum, az meyil etmiş gibiydim, tekrar düşüncelere daldım, motor hem kalıplı, hem 2 silindirli, hemde 2. el fiyatlarında uygun, ama şu motor, krank, sorununa takıldım, vitese zor geçebilir, shadow da da oluyor, ybr dede ,aşırı ısınınca ve vitesi motor durmadan, indirmek gerekiyorki, genel kullanım zaten motorlarda,, bazen hafif gaz verdimi geçiyor, yada ilerlettimi, mesele onlar değilde, şu krank mevzusu önemli, kazada yaptırır insana, bazı arkadaşlar redline diyor ,ben pek inanmıyorum ,uzun süre deli gibi redlineda gidecek insan azdır, asıl sorun motorun krank ve pistonlarını incelemekte ,bence çin malıda olması bir şey ifade etmez, önemli olan kalitesi, yahu başına gelen ve ciddi anlamda çıkarı veya motorum kötülenmesin demeden yazacak birisi yokmu, sitede arkadaşlar ,,,,,,,

Motosikleti
    Artık Yok
    yaw ben bağırıyorumda anlamıyolar arkadaşım ben motorum pistonundan biyel koluna krankına kadar gördüm diyorum aldım tek tek baktım yaw çin malı olması değil çinin en kalitesizi diyorum yukarıda roman yazıyorlar bana sanki ben bu saate kadar at arabası kullandım bilmiyorum hondanın felan çinde parçalarının üretildiğini...ama en kalitesizi diyorum ya ilk gördüğümde mondial felan zannettim yemin ederim ya isteyen varsa gitsin kanuni bayisine baksın yanii.Arkadaş japon pistonu parıl parıl sana güven veriyor taş gibi, hyonunki çapak dolu sanki merdiven altında üüretilmiş gibi isteyen gidip baksın diyorum...Başka da birşey demiyorum...adamlar kawasaki ile hyoyu bir tutuyorlar anlamak mümkün değil...

Motosikleti
    ileride cbr1000 rr
    honda'dan şaşma

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    bilmiyorum hondanın felan çinde parçalarının üretildiğini......
    Çinde üretiliyor derken bunu herkes yanlış anlıyor. Çin de ucuza eleman çalıştığı için o fabrikalarda üretiliyor. Mallar çin değil tabii ki.

Hangi çin malı sahibi görsem, senin altında ki motorda çinde üretiliyor sen biliyo musunnnn tarzı bi moda geçmiyolar mı deli oluyorum yaaa..

Bu arada nacizane yorumum.. Alma...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı yusufharun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda'dan şaşma
    ne diyon birader ya
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Artık Yok
    Abicim işte fark bu dünyada çoğu mekanik/elektronik çinde üretiliyor ama malzeme kalitesi farklı honda/kawasaki/suzuki/yamaha nın çinde üretilen malımı daha kaliteli yoksa hyonunmu bu farkı anlamak isteyen servi/bayilere gidip aynı parçalara bakıp farkı görebilir......

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)