Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tavsiye lütfen.Hyosung GT250r alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motor amerikadada satılıyor diye korumayın çünkü Ford fabrikasında çalışan arkadaşlarım anlatıyorlar avrupaya gidecek arabalarla TR piyasasına gidecek arabaların civataları bile farklıymış.çok daha uzun sürede üretiliyormuş.hangisine sorsam sakın ha ford alma ne alırsan al diyorlar ama avrupaya gidenleri taş gibi diyorlar.
    O arkadaşlarınla arkadaşlık ilişkilerini gözden geçir derim.

Böyle birşeyin olması belgelerde belirtilmediği sürece IMKANSIZDIR.
    Ford yada başka otomobil fabrikaları özerk bölgeler falan mı? Denetimden arındırılmış, kendi kafasına göre iş yapan?..

Bu kötü bir karalamadır. Aman FORD yetkileleri duymasın, başına bela alırsın.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ford yada başka otomobil fabrikaları özerk bölgeler falan mı? Denetimden arındırılmış, kendi kafasına göre iş yapan?..

fordu falan bilmem, ama kardeş olay doğru, bizim ülkemizdeki tse de dönen rüşvet olaylarını araştır, 1.2 sene önce medyanın gündemindeydi, rüşvet olan bir yerde ne denli sağlıklı işler yapılır biliyorsundur ? bak ülkemizdeki satılan araç gereç ve eşyalara ortada yedek parçaları bile yok, önemli olan yedek parçaları bile yok ortada, çok acil mahkemelik durum olduğu zamanda, firmalar başka sıfır araçtan ,söküp parça tedariki yapıyorlar, ben kaç kere şahit oldum, pejo arabamda bile, kaza yaptım maşbiyer ve direk ortada yoktu 2.3 ayda gelir demişlerdi o bile gelmedi, başka yollarla telafi yaptık,ayrıca xt660x vardı bir ara ona bile ara bir boru lazım oldu, bayisi 2 ay bulamadı ve getiremedi gene işlem yaptık devam ettik, TÜRKİYE MİZDE işler yolunda olsa bu ülke böylemi olur ? soykırım yapan şe......ler soykırıma uğradık derlermiydi en basit örnek ( tabiki tüm kurum ve firmalar demiyorum ama çoğusundanda ağzım yandı veya millet olarak ağzımız yandı ) bence sorun dürüstlük ve en önemlisi yerli üretim olmaması

mustafa3265 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kawasaki 9,900 ytlhttp://www.sahibinden.com/ninja_250_...XQQdisplayitem
    hysung gt250r 9,450 ytl http://www.sahibinden.com/st_kanuni_...XQQdisplayitem
    bence 450 tyl daha az vereyimde hysung alayım demeyin
    kawasaki çoğu zaman iyidir(bence).

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostum Ford fabrikası evimin 4 km ilersinde ;) ve işçi alır o işçiyi 6 ay çalıştırıp şutlar felsefeside budur.haliyle etrafımdaki herkez o fabirikaya girmiş insanlar..ford ister duysun ister kulağını tıkasın her giren çalışan aynı şeyi söylüyorsa bunun yalanı iftirası kalmaz 30 yaşında adamlar yalan neden söylesin hepsi ağız birliği ile bi hayali gerçeğe mi dönüştürmeye çalışacaklar.bu arada bahsettiğim araçlar connect ler.hatta bir ara TR için olan araçları yollamışlar avrupaya sipariş yetiştiremeyince aynen geri yollamışlar adamlar o parti malı =) nasıl ki almanyaya hormonlu oldugu tespit edilipte ihraç edilemeyen domates salatalık TR iç piyasasına rahaaatlıkla veriliyorsa buda aynı olay işte..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım, ben sana sadece kendi tecrübemle sabit kullanıcı yorumumu aktarabilirim. Motorun krankını bilyasını görmedim, görsem de anlamam zaten. Sana başka markayla kıyaslama vs. de yapmam, sadece öğrenmek istediğin motor hakkındaki bilgimi paylaşabilirim.
    2006 senesinde 8000km'de 2. el bir GT250R aldım, 1 sene boyunca kullandım ve 19000km'deyken bir arkadaşıma sattım. O arkadaşım da şu anda 24000km'yi devirmiş durumda. Dediğin gibi redline'a girmeden 150-160 rahat görür. Ben, motorum optimum sıcaklığa ulaşmadan asla yola çıkmadım. İlk 10 dk. boyunca redline'a kadar zorlamadım. Yağını vs. hep kontrol ettim ve bakımlarını zamanında yaptım. Boşa geçme problemi bazen oluyordu, o da diğer arkadaşların dediği gibi ufak bir ileri geri hareketle ya da biraz gaz vererek yerleşiyordu yerine. Bir defa yağsız kaldığı için debriyaj telim kopmuştu. Bunlar haricinde ben kullandığım 1 senelik ve 11000km'lik periyod boyunca hiçbir problemle karşılaşmadım. Sağolsun ben onu üzmediğim gibi o da beni üzmedi.
    Bir defada en uzun yolum 3 saatlik 350 km oldu, motorda hiçbir problem olmadı ama ben bittim ağrıdan. Site moderatörlerimizden Gürkan (Komtan) GT250R ile 3 günde 2500 km yapmıştır.
    2008 ya da 2009 model almak senin takdirin, fiyat farkı haricinde motor aynı motor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Çok açıklayıcı olmuş.Sağol.İnşallah senin gibi memnun kalan kullanıcılar azınlıkta olanlar değildir.Ben de biraz titiz insanımdır.Özellikle sıfır alacağım bu motora özenle bakacağım.Ben de sorun çıkarmıyacağına eminim.

Arkadaşlar japon alın diye tutturmuş.Herkesin görüşüne saygım var.Ancak bundan önce sıfır aldığım cbf150'yi 10.000 km kullandım.Fakat onunda 30.000'den sonra yağ eksilttiğini söyleyenler var.Arkasından cbf250 aldım.20.000'de ekzantirik zinciri değiştirme gibi kronik sorunları var.Hem de yedek parçaları çok pahalı.Onu da sattım.EE kawasaki de sorun olduğunda aylarca yedek parça beklediğini söyleyenler var.Sorunsuz motor var mı?Ben onu merak ediyorum.Sanki japon alınca 100.000 km sorunsuz binebilecek miyiz?

kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    GT250R ve Ninja'yı ses (hangisi daha oturaklı, racing sesine yakın vb), ivmelenme ve azami hız bakımından karşılaştırabilecek olan var mı?

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı vtemizkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki japon veya kore kymco neden krank kırmıyor..İstersen sabaha kadar redline git.Bir de bunu düşün...Sen hiç gt250'nin motorunun krankını biyel kolunu silindirini pistonunu gördünmü?Ben gördüm oturup ağlarsın...Made in china.Hemde en kalitesizi.sıfır pistonda bile 50 tane çapak var.Arkadaşım ikincisi krank kırılmıyor krank ve biyel kolunun arasındaki dişliler dağılıyor doğal olarak da yağ pompası,marş motoru,biyel kolları pistonlar segmanlar...v.s. gümbürtüye gidiyor.Hyosung kaporta ve şasi olarak iyi ama motor olarak kusura bakma arkadaşım...(2007 öncesi modeller için konuşuyorum)
    krank kırmıyomu devamlı redline yapınca şaşırdım......başkabbişi demeye gerek yokkk.....allah yapısı bozouluyo kul yapısımı bozulmaz....

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

: )

yazılanları okuyorum ve sadece gulumsuyorum altı ustu 250 lık motor sureklı red line olursa tabı kırar bu her modelde boyledır benım kı 2006 ve 2 kişi 160 dıyoruz sorun yok ama yınede karar sızın.benım bütcem bu ve gittim 2, el hyo aldım benım aldıgım fıyata kawasakının pek cok yedek paracasının toplamını vermezler ..: )))

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Evet.... Al Kawasaki Ninjayı. Bekar isen eğer hatun almana bile gerek yok. Ne dersin ?

http://www.motordelisi.com/forum/duy...ka-okuyun.html

şuraya bir bakın st kanuni kırank kırıyormu

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu sıralar ben bidaha almayı dusunuorum almıstım st almıstım sattım. ama sımdı hyo almayı dusunuyorum 2008
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

bu konuyu bile bile almak gerçekten büyük cesaret tir tebrik ederim hayasung yada st kanuni alacagım diyenleri

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    YBR 125 Al sen en iyi
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu konuyu bile bile almak gerçekten büyük cesaret tir tebrik ederim hayasung yada st kanuni alacagım diyenleri
    biraz eski sayfalarıda oku. 35 bin km kullanan sorun yasamyanda var. kullanıcı hatalarını unutmayınız.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    2006 fazer a
    bence tabiki alınabilir ama imkanın varsa sıfır değilde
    temiz bir 2. el al.. en azından aldığınile sattığın arasında fazla fark olmaz..

ben sıfır alıp 16.500 km hiç bir sorun yaşamadan büyük bi memnuniyetle gt250 kullandım...sonra motor u arkadaşıma sattım şimdi yaklaşık 30.000 km de ve önemli bi sorun yaşatmadı
    FAZER size asfalt da uzamak dan ve cadde de bakışları üzerinize çekmekden çok daha fazlasını verir

st kanuniye bindim hiç zevk alamadım. desem yeri var. adranalin yok asılış yok teker bile yapamıyor. sadece görüntüsü hoş 2 ci elde fiyatı uygun. fakat ben kırank kıracakmı diye düşünmek istemem dogrusu.elimde hayasung olsa hemen kırmadan da satmayı düşünürdüm. bu şahsi görüşüm onun için sizleri tebrik ediyorum.
    işte bu bence uçurumun kenarında dolaşmaya benziyor. ben düşmedim ya hesabı

Motosikleti
    2006 fazer a
    motosiklete biniyorsan bu hyo da olsa honda yada yamaha da olsa yola çıktığında motosikletim krank kırar mı acaba diye düşünmekten önce düşünmen gereken o kadar çok şey var ki emin ol krank kırma riski risk bile değil
    FAZER size asfalt da uzamak dan ve cadde de bakışları üzerinize çekmekden çok daha fazlasını verir

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı kantele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT250R ve Ninja'yı ses (hangisi daha oturaklı, racing sesine yakın vb), ivmelenme ve azami hız bakımından karşılaştırabilecek olan var mı?
    hyosungun sesi biraz tok kawasakinin de biraz elektrik testeresine benziyor hangisinin güzel olduğuna youtube daki videoları izleyerek karar ver
    facebook.com/kaskafa

yapma gözünü seveyim. yolda kırank kırdımı eziyetin bini bir para rezil olduguna mı yolda araç geçsede ona atıp gitsek diye düşündüğüne mi yanarsın ben o yüzden motorlarımı devamlı yol öncesi bakımını bir gün önceden yapar ve aklımda sadece ne kadar benzin atarım diye düşünürüm. yılda 16 binle 25 bin arası uzun yol yaparım. geçen pazar bile akhisar dırag yarışlarına gittik geldik 390 km aklımda sadece yarışlar vardı

he yolda kaza olayları nı düşünmem ALLAHA havale ederim.gerisi boşdur.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Ya arkadaşlar ister hyosung olsn ister honda 6oo rr kullanmayı bilmedikten hor kullandıktan sonra dayanmaz krankta kırar..Sürenin kafasınıda Kırar..
    gtr 25o r'la ninjaya gelince alıcak arkadaş..
    Ben'de düşünüyorum gtr 25or'ı ama 0'a o kadar para wermem..Ama aynı şekilde kawasaki'yede o kadar para bayılmam..Zaten 25o'liqi 1 sene kullandıktan sonra yükseltmek isticeksin bu benm fikrim..Ve benm hayalimde gtr 25o R alıp sonra 6oo F'e geçmek ..Bana sorarsan az kullanılmış temiz bi hyosung aL.
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)