Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

su sogutmalı motor hava sogutmalıya dönüştürülebilirmi

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    sat sat motoru
    Rüzğarı_hissSet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Pompa servisine sordum, eskiden döktürüp sonra tornada çok yavaş işliyorlarmış bu parçaları.

Sevgili coq orjinal parçayı yollayamazsa tornada yaptırma şansın var.

Motosikleti
    ZZR600-YBR125(sattım)
    Alıntı bulut4535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

metal hazne ve plastik halka olan parçaların üretimi mümkün
    yalnız 1 ve 2 nolu kömür parçalarının ne gibi bir malze olduğunu kestiremedim. buluna bilir ve işlenen bilir bir malzeme ise o da imalatı yapılır yayında problem yok her halde ama lastik conta denilen mazleme hazır bulunacak. üretimi zor olacak bir ürün değil conta ve yay kullanılacak curumda ise kömürlerin malzemesi nasıl acaba...

Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bildigin komur :D elımde bıraz oynadım ele cıkııyor karası galıba matkapların ıcınde elektrıgı bobine vermek ıcın kullanılan komurden o plastık halka ve contadan olusan kısım pervanenın ıcıne takılıyor metal kısım ıse gucu verecek olan mıle takılıyor pervaneyı mıle bagladıgınız zaman komur lastık contaya basıyor yayda bıraz basınc uygulayarak sızdırmazlıgı saglıyor

sus sogutmalı motorlar suyu devirdaım ettırebılmek ıcın gereklı olan gucu motordan bır mıl yardımıyla alıyor ve bır pervane yardımıyla pompalıyor motordan gelen mıl suyun ıcıne gırdıgı ıcın o suyu motora sızdırmaması amaclı yapılmıs bı parca

güclü bır fan işini gorcekdır ama yınede bulundugu ortama hava girişleri saglamalısın yoksa ıcerdekı hava ısınır ve sogutma saglamaz aslında resım gorebılsek daha fazla yardımcı olabılırız hıc tekneye bınmeyen bırı olarak motor nasıl bı yerdedır hıcbıfıkrım yok :D

parçanı buldum fotoğraf makinası şuan tok ama en yakın zamanda çekip gönderirim istersen şu an elimde parçan senden merak ettiğim çapı kaç mm.
    4 numaralı tas şeklindeki parça haricindeki tüm parçaların sıfırı var

Farınızda Yolunuzda Açık Olsun:cat:

Bence bir motosiklette en son oynanması gereken şeyler üzerinde kafa yoruyorsunuz. Bulunamayan parçayı yerli imkanlarla özel olarka yaptırmak (eğer mümkünse) bile daha iyi olabilir.

zozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MoNDiaL 150 Zc& ybr125
    Bu Aparatı nereden bulabilirim bilgisi olan arkadas varmı.
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer orjinalse hiç elleme eğer forget piston kapak taşlatma vs varsa yağ soğutma yaparsın onunda kitleri satılıyor yada dozer yağ soğutucusu takabilirsen takarsın
    [URL=http://img136.imageshack.us/my.php?image=oilcooler16911.jpg]http://img136.imageshack.us/img136/3...ooler16911.jpg[/URL
    Birde buna fan tak artık hiç ısınmazzz bak bu fikri bir tek size veriyorum

---------- Post added at 00:36 ---------- Previous post was at 00:33 ----------

ben mevcut motorda değişiklik değil komple motoru değiştirmek istiyorum su soğutmalı motor yerine hava soğutmalı komple motor takmak istiyorum.... Yamaha Wr 125 x motorum var alt motoru yok yerine hangi motoru uydurabilirim

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)