Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sol Şeritte Tampona Yapışan Magandalar...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt250comet
    sol şeritte araba veya motorla giderken arkama tehlikeli biçimde yanaşan biri olursa ben iyice yavaşlıyorum 110'la gidiyosam düşüyorum 70-80'e hatta orta şeritte yavaş giden bir araba varsa hizasında kalıp benim sağımdan geçme ihtimalinide ortadan kaldırıyorum.

Selektör yapıyor, korna çalıyor umrumda değil keyfim ne zaman yerine gelirse o zaman yol veriyorum.

Hatta öyle belediye otobüsü minibüs falan yapıosa bu işi (genelde şehir içinde karşılaşıyorum) o zaman bi rampanın ortasında resmen duruyorum sonra devam ediyorum ama büyük araç malum bi daha vites küçültmek ve hızlanana kadar beklemek zorunda

sizede tavsiye ederim aynadan baktığınızda surat ifadelerini izlemek pek bi zevkli oluyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok
    Ayağa kalkmak olayı mantıklı gibi geldi. Bir de bir yerde okumuştum gene.Hafiften motorda sallanın diyordu.Denemedim ama mantıklı geliyor.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    türkiyede motorun en az 500cc olacak abi.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    gece sis ile yırttık diyelim. gündüz ne yapcaz? taş göstercez demeyin..

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Aslında olay çok basit, bir sorunu çözmenin birinci şartı;
    Önce, o sorunun var olduğunu kabul etmek.Yani, devleti yönetenler (Akparti veya başka bir parti farketmez) diyecek ki-:"Bizde, insan suretinde hayvan çok, bunları kes kes bitmez, en iyisi ıslah çalışması yapmak"

Bu laf söylendikten sonra da şu denecek:"İnsanlar layık oldukalrı şekilde yönetilirler"

Peki çözüm ne?
    Her tarafa kamera konmalı, trafikte hata yapana cezayı yazmalı,ama, öyle 300-500 TL değil, örneğin; adamın arabasının kasko değeri ne kadar 10.000-TL, yazacaksın bu adama ceza olarak %50si 5.000-TL.bakın bakalım bir daha öndeki araca tehlikeli şekilde yanaşabiliyor mu?
    Kerem Akın bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial 151rs
    Alıntı orcunmavis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu işin çaresini bulamayanlara biraz kötü bi örnekte olsa bunu anlatmalıyım

ben eski bi cbf150 & hyosung gt250 kullanıcısı olarak sık sık istanbul a gider gelirdim ve malum durum benim de başıma gelirdi...

baktım böyle olmayacak bu tür sürücüler medeni hareketlerden anlamıyor

ben de montumun sol üst cebinde avucuma sığacak büyüklükte bi taş & kaya bulundurmaya başladım..

böyle durumlarda taşı cebimden çıkarım arkada ki sürücüye gösterince inanılmaz bişey oluyor ve bi bakıyorsunuz ki motorunuzun kıçından ayrılmayan o sürüücü ortalıkta yok

5tl lık kaskımı asla yanımdan ayırmam :D

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    yorumları okudum süper
    ama içime azcık da olsa korku kapladı
    daha motorum yok bu hafta sonu almayı düşünyorum bakalım hayırlısı
    arabayla veya motorla istanbulda özellikle araç kullanmak zor anladığım kadarıyla
    ama yine de motor diyorum
    kısmet

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Allah c.c. onları bildiği gibi yapsın .

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    İstanbulda bu yüzden yüksek hacimli motor lazım. Çok konuşuyoruz bu konuyu genellikle insanlar bunu zevk için yaptıkları için yüksek hacimli kendini tatmin edecek şeyler alıyorlar fakat işin bir de bu bölümü var. Tehlikeden kaçabilmek için tehlikeden daha hızlı olmak lazım. Cbf kullanırken gördüğüm muamele ile er6 kullanırken gördüğüm muamele bile çok farklı. Böyle yaratıklara taş göstersen ne olur ki ? Sinirlenip arkadan dokunmayacağının garantisi var mı ? Yok...
    Kırmızıda sırf gülmek için arkadan motora dokunuyorlar şimdiye kadar birkaç kez başıma geldi farklı başlıklarda da paylaştım. İnsanlar bundan zevk alıyor. Sebebi ise bence çok açık. Coq abimiz çıksın bize bunları Fransada yaptığımızda neler olur bir anlatsın. Burada ne oluyor hepimiz zaten biliyoruz. Farkı görelim anlarız o zaman sebebini.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    bunlar mutant hoppit bıle olamaz
    Rüzğarı_hissSet

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    arabayla giderken değilde motosikletle giderken bu olay gerçekten korkutuyor beni.. çok zamana ihtiyacımız var gerçekten...
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    peki arabanızla sol şeritte giderken 125 cclik bi scooterın üzerinde iki kişinin motora iyice kapanıp uçtuklarını zannederek 80 km ile gittiğini ve de korna, selektör vb. tüm ikazlara rağmen yol vermeyi reddettiğini, sağdaki şeritler dolu ve de vızır vızır olduğu içih onun arkasında dakikalarca ya sabır çektiğiniz olmadı mı hiç ???
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel anlatıp yorumlamışsın, baştan sona katılıyorum. Doğru söze ne denir.

Seda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Alıntı Terrorizer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Tehlikeden kaçabilmek için tehlikeden daha hızlı olmak lazım.
    ...
    Kesinlikle o kadar doğru ki. Allah Türkiye'de düşük hacimli motosiklet kullananlara sabır versin ve yardımcıları olsun. Bana bile yapmaya çalışıyorlar aynı şeyi. Bazen de gaza getirmek amacıyla. İnsan zaman zaman sakin ve keyifli bir sürüş yapmak isteyebiliyor. Veya her zaman yol verecek durumda olmuyor. Sol şeritte gidiyorsunuz, sağınız ve önünüz dolu. Yine de arka lastiğinize değecek yakınlıkta giden araçlar oluyor. Derdi de sizin yok olup, uçup gitmeniz. Nasıl yaparsanız yapın, oradan kaybolunda. Adam sizin varlığınızdan bile rahatsız oluyor. Niye? Öndeki araçla aranızda bıraktığınız takip mesafesini kayıp sayıyor adam. O boşluğu doldurursa gideceği yere daha çabuk ulaşacağını sanıyor. Dedemin aşkına bırakıyorum sanki ben o takip mesafesini

Arkamdaki arabayla olan mesafe rahatsız edici derecede kapandığında hiç çekinmeden el kol yaparak sert bir şekilde takip mesafemi geri istiyorum. Sanırım birgün biri ezip geçecek beni...

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki arabanızla sol şeritte giderken 125 cclik bi scooterın üzerinde iki kişinin motora iyice kapanıp uçtuklarını zannederek 80 km ile gittiğini ve de korna, selektör vb. tüm ikazlara rağmen yol vermeyi reddettiğini, sağdaki şeritler dolu ve de vızır vızır olduğu içih onun arkasında dakikalarca ya sabır çektiğiniz olmadı mı hiç ???
    Diğer taraftan bu adamda haklı şimdi. Böyle motosiklet kullanıcıları da var. Hadi biz motorcuyuz, biz sabrederiz ama diğer araç sürücülerinin bizim kadar anlayışlı olacağını hiç zannetmiyorum. Yaklaşık 20 gün önce arabayla Denizli'den Fethiye'ye gidiyordum. 2 tane şu ince, mobiletimsi hani üstüne boylu boyunca uzandıkları motorla 3 genç düzlükte lastik ısıtıyorlardı. Güldüm, viraj yapacaklar herhalde diye düşündüm. Gerçekten de düzlük sonunda rampa tırmanırken limitlerini zorlamaya başladılar. Fakat kendi şeritlerinde kalamıyorlardı. Hem kendi şeritlerini hemde tırmanma şeridini kullanarak çizgi yapmaya çalışıyorlardı. Arkalarında başkası olsa kesinlikle beklemeden tırmanma şeridine çıkarak onları viraj içinde tehlikeye atardı kendince haklı olarak. Ben onların hızında, gerilerinden takip ederken bir tanesi viraja yatamadı, motoru dikti, sağdaki mıcıra girdiğindeyse motor üstündekileri fırlatarak altından kaçtı gitti. Dağ tırmandığımız için sağımız iri iri kayalar. Aklım çıktı, hemen durdum. Motoru çıkarmasına yardım ettim. Sanırım şoktalardı. Artçısı bacağını açmayı reddetti ama sanırım kırık vardı.

Neyse allah hiç birimize kaza bela vermesin...
    "Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    ben motorla giderken sağ şeritte kamyonların ezmesinde doalıy oluşan ezikler oluyor o yüzden yawaşlıyorum arkadan kamyon tıklıyor hemen =) sola geçsemde bu sefer 120-140 la gelen amcalar dayanıyor arkadan bende napıcam şaşırdım artık..ama şöylede birşey var otobanda adam 110-120 ile sola yatıyor bu seferde ben ona yapışıyorum arkadan çünkü bi otoban var gidebileceğimiz ordada 110 ile sola yatarlarsa her Türkün yapışmaya hakkı var diye düşünüyorum =) ama diğer yollarda haklısın.

Motosikleti
    Daha değil =)
    Asılsaydın frene.. Görseydi...

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Tabii ki. Otobanda kaza olmaz zaten. Olsa bile kimse ölmez. Hele 110, 120'yle giderken.
    J şimdi asker

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Yorumlarınız için teşekkürler....
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    böylesiyle oynayabiliyorsan oynayacaksın oyunu kuralına göre oynamazsan ezilir gidersin büyük şehirde bu kadar basit bir gün herkes bilinçli olacak diye bir şey yok olamazda her zaman hanzolar çıkacaktır.
    Master of Davar

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı motoking16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stop lambasının altına küçük bi yazıyla yaklaş yaklaş g.tüme gir diye bi yazı yaz belki bi faydası olur
    ahahah
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)