Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Sinüzit hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    ben rüzgara çare pek bulamadım.
    önce kask, sonra mont aldım kendinden balaklavalı yemedi
    bi yüz mazkesi aldım basitinden oda burun akıntısı yaptı.
    80 tl verip boyun bölgesini ve sırt bölgesini kapsayan balaklava aldım
    italyan işi . ama ince kaçtı. şuan hem o dandik maskeyi hem 80 liği hemde montun boyun korumasını üst üste giyiyorum. Zor tutuyo :D

Yani Şunu düşün.
    Kendine ne yaparsan yap bişi olmuyo.

Ama motoruna ön cam taktır. Çatır çatır gez.. Ben motoru deiştireceim için. Almaya değmez die almadım. Basit bi çin mali scooter 150 liklerden.

Ama yakın zamanda Sym vs 150 alıcam inş.
    Ona her türlü (forever takılıcam) :D

Geçmiş olsun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka değil. dalış çok iyi gelir..

hatta bazı özel harekatçıların tüpsüz dalış yapıp kan gelene kadar derine indiklerini ve ondan sonra çıktıklarını duymuştum. 4-5 sene idare ettiklerini söylerler. (ilk ağızdan dinlediğim şeyler)
    vay be eee yüzme bilmiyom neetcez şindi vallahi utanıyorum desem doğrudur, balıkçı adamım balığa gitmediğim zaman stres basar öyleki
    ama şu meret yüzmeyi öğrenmedim gitti
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Bizim memleketde deniz yok nabıcazşimdi.Bizde hamamlarda dalarız
    Gerçekci ol,imkansızı iste.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    geçenlerde tvde izlemistim ,okaliptüs yağı diye birşey varmış ,burnunuza damlatıyormuşsunuz sinüslerinizdeki iltihabı söküyormuş
    ama birazcık yakıyormuş ona göre

çok şükür sinüzitim yok : )

Motosikleti
    cıks
    yaz gariban kış zengin mevsimi arkadaş

neyse önceki yorumlarda yaban kavunu, cırtatan...v.s değişik isimlerle anılan bitkinin çok tehlikeli olduğunu her yerde görmüşsünüzdür...normal şartlarda yarım bardak suya 1 damla atılıp seyreltildikten sonra her buruna 1 damla gelecek şekilde kullanım yapılır demekteler, kaldı ki buna rağmen ölümcül olabilmekte ve her sene bu meret yüzünden 25-30 kişi hastanalere yatmak zorunda kalmakta, arada ölümler de olmakta

son 3 gündür sinüslerim feci dolmuş şekilde ve araştırmaya başladım, bunun bir mantar hastalığı olduğu söylenmekte(CANDİDA mantarı) ve bu mantarın beslenme şeklimizle direk alakası varmış, sinüzitli hastaların canı, şeker ve türevlerini( içinde şeker olan ne varsa) çekermiş... [COLOR="#FF0000"]AYRINTI İÇİN TIKLA[/COLOR

kendimi bildim bileli bu illeti çekiyorum, denize gittiğim zaman illa tekne turuna çıkar, teknenin en üst katından atlarım burnumu kapatmadan... sonra şıpır şıpır direk dökülür bildiğim en etkili doğal yöntem bu

gelgelim şimdi napıyorum, ibrahim saraçoğlunu tv lerde izler aman ne diyo bu der geçerdim, sinüzit için bir kür vermiş ucuz basit etkili bir yöntem

1 lt suya bir avuç papatya(aktarda var), kaynayacak, havluyla kapanıp 5 dakka soluyacaksın, 10 dk dinlenerek 3 defa bu işlemi her akşam yapacaksın, bahar nezlesi ve alerjik astıma iyi geliyormuş.
    diğeri üzerlik tohumu 1 lt suya 3 yemek kaşığı üzerlik tohumu at kaynasın 2 dk solunacak

bu yöntemlerle ciddi ciddi iltihapın çözülmesi sağlanmakta, bu kürü uygularken sabırlı olmak önemli, her kişinin bünyesi farklı olduğundan 4 günde de sonuç alan olabilir, 1 ayda da sonuç alan olabilir diyor

Allah razı olsun dedim en azından iltihap bir nebze olsun çözüldü bunun farkındayım ve her gün yapıyorum, sinüzitten çekenler şiddetle tavsiye ederim

ameliyat işleri için balon sinoplasti yöntemi var ama ücret bilgisi için acıbademi aradım uygulama var mı yok mu diye dönüş bekliyorum

https://www.youtube.com/watch?v=ZYu33eXTn5I" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    ameliyat fasa fiso dostum. Alın bölgene kesinlikle rüzgar gelmeyecek ve soğuktan da koruyacaksın. Burunu akmayan arkadaşlar ise dayanabilecekleri acı biberi yesinler. Ben kendimce bu şekilde çözüm buldum. Tuhaf gelecek ama asitli içeceklerden kesinlikle uzak durun. Özellikle koladan. NOT: Arkadaşlar o burun spreylerini 5 günden fazla kullanmayın. Ciddi anlamda burun yapısına zarar veriyor. Ufak bir araştırma yaparsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Bende de sinüzit var. Motora yeni başladım yani motorla alakası yok, yıllardır var.
    Bu havalarda balaklava kullanıyorum, çok soğuklarda kışlık balaklava veya maske kullanırım. Şu ana kadar bir defa sinüslerim azdı motora binmekten. Onda da nasıl olsa kısa mesafe gideceğim diye kask takmamıştım. Önde ki aracı takip ediyordum, plan değişti baya uzun yol gittik. Aracı kaçırmamak için durup, kaskı da giyemedim. Ertesi gün sinüslerim biraz ağrıdı. Onun dışında en soğuk havalarda bile balaklava ile hiç sorun yaşamadım.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yıllardır sinüzit sıkıntısı çekiyorum. Hatta bazı zamanlar bi kapanırdı 3-4 gün açılmazdı. Bu sene sigarayı bıraktım, bilmiyorum alakası var mı ama bugüne kadar soğuklarda sinüzitle alakalı hiç sıkıntı çekmedim.

Motosikleti
    .
    Bana şu ilaç iyi geldi tavsiyeleri kişiseldir.Bitkilerde de öyle herşeyi kullanmamak gerek.Alerjin olabilir yada tüm dengenizi bozabilir.Ot diyip geçmeyin dikkat etmek gerek.
    Kask,maske,koruyucular soğuğu engeller,korur.Sizlere değişik gelebilir ama göz ve boyundan da soğuk alınabilir diye düşünüyorum.Gözede dikkat etmek gerek bence.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    EN BASİT TEDAVİSİ

%100 Kendim denemiş biri olarak sizi sinüzitten kurtarıyorum.

Yıllarca baş ağrısı çeşitli haplar denedim ciddi ciddi ameliyat olmayı düşünüyordum.

10 yıl boyunca baş ağrısıyla yaşamaya alıştım kanıksadım.

Neyse efendim cevabı veriyorum deniz suyu efendim yada tuzlu su gerçekten işe yarıyor.Öyle çok uzun bir tedavi sürecide yok.Alıyorsunuz burnunuza tuzlu suyu genziniz yanana kadar 2-3 sefer doldur boşalt yapıyorsunuz.2-3 günde bir de tekrarlıyın 15 güne rahat bir kafa oluyor sonra haftada bir tekrarlayın acayip kurutuyor sinüziti.Ben kaya deniz lut gölü tuzu bulabildiğim bütün tuzlardan bir karışım yaptım ve efsane oldu.Daha önce bisiklete bile binemezken şimdi kasksız motora bindim denemek için gram ağrımadı.Tavsiye olunur

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Hergün havuza git... Ben gidiyorum, sinüziti geçtim grip bile olmuyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    ben de sinüzit var, eski kaskımın çene pedi düşmüştü ve inanılmaz rüzgar alıyordu. kaskı yeniledikten sonra rahat ettim. Çene pedi olan bir kask tercih edersen ve vizörü kapalı tutarsan sorun olmayacaktır. Kaskımın markası AGV K3-SV tanıtımını kanalımda yapmıştım.
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

zanyoscar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı dertten 3 senedir çeken bir insan olarak şimdi yazacaklarıma dikkatle kulak ver.başka hiç kimseyi dinleme.

Eczaneden ''sinüs rinse'' adlı ilacı alıyosun. günde 1 kere yapıyosun. ondan sonra rahatlamazsan gel yüzüme tükür) yanlış anlama ilaç satıcısı falan değilim.Sadece ben de arkadaş tavsiyesiyle aldım bu ilacı ve sinüzitten başım ağrıdığı zaman direk yapıyorum baş ağrımı geçiriyo anında.

Bu arada şunu da mutlaka yapman gerekir. Kaskında ön tarafta havalandırma kanalı varsa mutlaka kış aylarında kapalı git. arkadaki kanallar açık olabilir. Ama giriş kanallarının hepsi kapalı olsun ve kışlık balaklava kullan.Bunları yap tedavin olmuş demektir
    sağlıcakla..
    Kızıl pars bunu beğendi.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı zanyoscar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eczaneden ''sinüs rinse'' adlı ilacı alıyosun.
    %100 katılıyorum, Sinüzit ve alerji sorunları için Sinüs Rinse çok iyidir.
    Pek çok kişiye tavsiye ettim, hepsi dua ediyor.

Bunun haricinde kapalı kask güvenlik için daha iyidir, hava açısından pek farketmez.
    Güvenlik açısından kapalı kaskı tavsiye ederim.

Yaz - kış duruma göre ince - kalın balaklava kullanmayı tavsiye ederim.
    Kış aylarında veya çok soğuklarda neopren maske kullanabilirsin, çok daha sıcak tutar.
    Dikkatli bin, eğlen, sağlıklı ve güzel yaşa.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    cıks
    Sinüs rinse benim kulaklardan çıkıyor ☺ ciddiyim
    Evet iltihap bir nebze olsun söküyoruz ama devamında kulaklarımda guluk guluk sesler

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinüs rinse benim kulaklardan çıkıyor ☺ ciddiyim
    Evet iltihap bir nebze olsun söküyoruz ama devamında kulaklarımda guluk guluk sesler
    Tabi herkese uygun omayabilir, doktor tavsiyesi iyi olur.
    Bu arada ağzın kapalı iken yapıyor olabilir misin?
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    cıks
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi herkese uygun omayabilir, doktor tavsiyesi iyi olur.
    Bu arada ağzın kapalı iken yapıyor olabilir misin?
    Kanallar o kadar tıkalı ki fazla basınç direk kulağa yönlendiriyor heralde yoksa bende herkes gibi normal uyguladım ağız açık şekilde

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Bende 8 yıldır bu hastalık dan muzdaribim, motora binerken kesinlikle boynunuzdan alnınıza kadar koruyan rüzgarı geçirmeyen vücüt ısısını sabit tutan cold killer diye tabir edilen balaklavalardan giyin.Bu zamana kadar bende motordan kaynaklı hiçbir zaman akıntı yada ağrı olmadı. Akıntı dönemleri için Sinüs rinse de iyi bir çözümdür

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)