Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sinüzit hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba.Bir sorum olacaktı
    Balgam çıkarmamdan dolayı doktara gittim.Kafa röntgeni çekildikten sonra sinüzit olduğumu söyledi.Soğuk içecekler,kendimi rüzgardan koruyacakmışım.Ben sordum motor kullanabilirmiyim diye.Evet ama fazla rüzgar almaman lazım felan dedi.Bu sene ehliyetim ve motorum olucak inş.Motor sürerken kask takıcam kasktan rüzgar felan geçermi üşütürmüyüm?
    Gerçekci ol,imkansızı iste.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Çeneden açılır rüzgar geçirirmi peki daha kullanışlı gibi geldi bana

TWG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    bende de sinüzit var dikkat edersen kendine bir problem olmaz
    3 yıldır açılan kask kullandım
    daha yeni tam kapalı kaska geçtim
    üşüme açısından bir farkı olmaz istediğini alabilirsin
    ama soğuk havalarda kesinlikle maske veya balaklava kullanmalısın
    yoksa önce boyun sonra yüz ve burnun soğuktan kötü etkilenir

geçen hafta motokros yarışlarını izlemeye gittim hava tahminimden serin çıktı ve çok rüzgar vardı
    motorda hiç bir problem çıkmadı üşümedim bile ama orada izlerken beremi takamadım çünkü yanıma almamışım
    kötü üşüttüm 5 gündür ilaç kullanıyorum ancak hafifledi
    yani esas faktör rüzgar yememek
    FAZER = ZAFER

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı furkan43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Bir sorum olacaktı
    Balgam çıkarmamdan dolayı doktara gittim.Kafa röntgeni çekildikten sonra sinüzit olduğumu söyledi.Soğuk içecekler,kendimi rüzgardan koruyacakmışım.Ben sordum motor kullanabilirmiyim diye.Evet ama fazla rüzgar almaman lazım felan dedi.Bu sene ehliyetim ve motorum olucak inş.Motor sürerken kask takıcam kasktan rüzgar felan geçermi üşütürmüyüm?
    kesinlikle fullface öneririm..
    bu arada sinizüt rezil bir hastalıktır. çoğu kişi basit bir şey sanır anlamaz. ama ilerlemişse adamın burnundan getirir..

ve eğer kaskın içinde bunalırsan ama çok bunalırsan kafanı hafif öne doğru eğ ve sadece tek bir kademe aç kask camını.. buğu yaptığında da aynı şekilde davran..

yoksa inan yarım saatlik motosiklet keyfi senin burnundan getirir. bikaç saat sonra bayılacak gibi gezmeye başlarsın, başının ağrısından tüm gece kıvranır durursun yatakta..

Doktor hap ve burun fısfısı verdi kullandım ama pek işe yaramadı hala balgam var yani sinüzit devam ediyor.

dedem eski motorculardandır.Dedemle motor muhabbeti ederken ben bahsetmiştim sinüzit meselesini,sen motosikleti unut felan demişti ama kaskı düşünmedi sanırım

Motosikleti
    hyosung gt 250 comet
    saçlarını ve yüzünü ıslatmadan motora binmen lazım hiçbir şekilde saçların ıslakken motora binme kaskın dahi olsa akşamına nur topu gidi bi baş ağrın ve acayip bi geniz akıntın olur ondan hariç bi sıkıntı olmaz sadece motora binerken dikkat ediceksin ıslak saçlarla binmiceksin

ALPERRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500 GRİ
    bende de var aynı sorun çok soğuk havalarda mümkün oldukça kullanmamaya bak. bu sabah dersaneye giderken şöyle bi açayım dedim vizörü biraz hava alayım diye 2 dakika içinde burnumdan nefes alamaz oldum. yaş kış kollayacan kendini artık. ha bide belfıtığına da dikkat edin agrısı çok beter.( tecrübe ile sabittir )

Teşekkür ederim hepinizden,kask kullanmak için bi sebep daha oldu

Arabayla bile giderken camları açınca sonuna kadar,rahatsız oluyorum hemen başım felan dönmeye başlıyo kötü bi hastalık devamlı dikkat etmeklazım

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    yani ilk zamanlar çok anlayamayabilirsin. ama dikkat etmezsen biriki ay içinde ağır sinizüt haline gelir.. ondan sonra çekersin benim gibi..

geçmiş olsun hepinize,kask sayesinde korunucaz artık.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    yazılanların hepsine katılıyorum, gerçekten "nalet olsun" :D dedirtir özellikle başağrısı kısmı, burun akıntısı da sınav,toplantı gibi bi yere gidersen , o sessizlikte çok antipati toplat rezil eder adamı ,o da cabası.., şapka giyiyorum,bide bu askerlerin kullandığı kışlık boğazlıklar varya onu takıyorum,onun üstüne kaskı takıyorum :D
    If you want peace, prepare for war

Benim baş ağrısı yok şükür ama rüzgardakaldığım zaman başım dönüveriyor hemen balgamda cabası

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaskin bir faydasi olacagini zannetmiyorum.
    Maske takmani tavsiye ederim.
    Bu yuz kaslarin içinde faydali olacaktir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Bugün yolda bi amca gördüm.Hava çok sıcak değildi.Kaskının alt kısmına atkı bağlamıştı.Buda bi çözüm yolu olabilir ama sıcak havalarda dediğinizgibi maske takılmalı.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    geçmiş olsun,bence güzel bi kask ve mont al birde maske al.bunca yıl deri ceketle vs motor kullandım geçenlerde bi motosiklet montu aldım ''yıllardır işkence çekiyormuşum'' dedim.o derece rahatlık..

mach1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zn125 (pırpır)
    Banyodan veya dustan sonra saçları çok iyi kurut ogün motora binme gerekirse
    Ben normalde bisiklet kullansam sinuzit olan bir insanım ama bu sene Allaha şükürler olsun hasta olmadım kapalı kask sayesinde
    Malımızı mülkümüzü bir horoz taşır,keyfimizi Sultan Mecit vapuru taşıyamaz
    Drift Religion

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Fullface kask ve balaklava. Bu ikisi varsa sorun olmaz.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazılanları okurken bile başıma ağrı girdi,bildim bileli çekerim bu illeti.Kaskın kafan tam oturmasına dikkat et.Şu an kullandığım kask kafama tam oturuyor hatta biraz rahatsız bile ediyor ama kesinlikle araya rüzgar almıyor.Ayrıca ipek balaklava alırsan kafan terlediğinde dışarı atmasını sağlıyorki bu çok önemli.Hemde ipek balaklava kaskın daha rahat takılmasını sağlıyor.Hastalığının bilincinde olursan pek bişey olmayacaktır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Kesinlikle çok kötü bir hastalık benimki artk kronikleşti geçen doktora gittim 17 yaşına filan gelince ameliyat olman şart dedi bana daha 2 yıl var ama tamda ehliyet alıcağım yıl olurmu xD Bn motora binerken uludağdan aldığım yüz koruyucusunu takıodum super oluo kaskın içinde biraz rahatsız edio buhar yapıo ama genede kullanışlı ...

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Alıntı mach1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banyodan veya dustan sonra saçları çok iyi kurut ogün motora binme gerekirse
    Ben normalde bisiklet kullansam sinuzit olan bir insanım ama bu sene Allaha şükürler olsun hasta olmadım kapalı kask sayesinde
    haklısın dostum, bak bana haftalarca yıkanmıyorum motora binebilmek için
    If you want peace, prepare for war

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)