Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorcu ruhunu taşımayan motorcu kimdir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum hocam sana...O motorcu arkadaşın sinirli olması normal, biraz da olayın etkisi yüzünden kelimelerini seçememiş olabilir. Tabi arkadaşımızın da durup yardımcı olmak istemesi, çok çok saygı duyulacak bir davranış...Yalnız anti parantez bir konuya değinmek istiyorum; örneğin ben 50cc motosiklet kullanıyorum ve bazen yolda ya da trafik ışıklarında bazı büyük sikletli motosikletler kullanan kullanıcılara rastlıyorum, selam veriyorum oralı olmuyorlar
    Zamanında bende onların kullandıkları motosikletlerden kullandım ama böyle davranmadım kimseye yani. Sanki hani bahsedilen o motosikletçi ruhu, biraz yerini bindiğin motosiklete göre kategoriye ayrılmış durumda...Allah'tan bizim sitemizde böyle bir durum söz konusu değil; sitede büyük hacimli motosiklet kullananlarla, küçük hacimli motosiklet kullanıcıları birbirine yardımcı olabiliyor ve eminim yolda birbirlerini görseler, selam vermeden geçmezler...
    söylediklerine %100 katılıyorum 150 cc lik bir motorla eşimle birlikte yolda giderken yanımdan (hatta dibimden) teker yaparak geçen vatandaşlar vardı,kim neyin peşinde anlamış değilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ya bnce bu olayı genel olarak dusunmemek lazım yani bütün gruba bu yukü yüklememek gerek bnce tamamen kişisel bi olay adamın motoruna araba çarpmış bnde olsam bnde sinirlenirdim ama tabiki bi schooterı ezmesi yanlış birşey... Ama RedWolves lar okadar kötü insanlar deil en azından hepsi deil xD ayrıca bnce motor kullanan insanların en azından %99 unun motorcu ruhuna sahip olduğuna inanıyorum...

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    bende bu arkadaşların sitesine baktım ilginc
    bende büyünce böyle motorcu olacağım
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bnce bu olayı genel olarak dusunmemek lazım yani bütün gruba bu yukü yüklememek gerek bnce tamamen kişisel bi olay adamın motoruna araba çarpmış bnde olsam bnde sinirlenirdim ama tabiki bi schooterı ezmesi yanlış birşey... Ama RedWolves lar okadar kötü insanlar deil en azından hepsi deil xD ayrıca bnce motor kullanan insanların en azından %99 unun motorcu ruhuna sahip olduğuna inanıyorum...
    Aslında biraz yanlış ifade etmişim sanırım kendimi. Tüm gruba yüklemiyorum ben bunu tabiki. Ama yine de 10 tanesinden 7 sinin bu şekilde düşündüğüne eminim.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında biraz yanlış ifade etmişim sanırım kendimi. Tüm gruba yüklemiyorum ben bunu tabiki. Ama yine de 10 tanesinden 7 sinin bu şekilde düşündüğüne eminim.
    Görüşünüze saygı duyuyorum. Ama yukarıdaki mesajımdada dediğim gibi bir insanın suçu ki ( ben suç olmadığı kanatindeyim ) Tüm bir gruba yansıtılamaz. 10 kişiden 7 sinin bu şekilde olduğu kanatindeyim yazmışsın ama eminimki ne grup hakkında ( RED WOLVES ) nede MC kültürü hakkında bir bilgin olmadığını düşünrek bu yazıyı yazdığını zannediyorum. Ön yargılı olmayalım bence.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim abicim belkide bn yanlış anladım ama RedWolves lar kesinlikle çok iyi insanlar bnce 10 kişiden 7 si deil 10 kişiden 1 bile ole dusunmuodur.

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı Zakokkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüşünüze saygı duyuyorum. Ama yukarıdaki mesajımdada dediğim gibi bir insanın suçu ki ( ben suç olmadığı kanatindeyim ) Tüm bir gruba yansıtılamaz. 10 kişiden 7 sinin bu şekilde olduğu kanatindeyim yazmışsın ama eminimki ne grup hakkında ( RED WOLVES ) nede MC kültürü hakkında bir bilgin olmadığını düşünrek bu yazıyı yazdığını zannediyorum. Ön yargılı olmayalım bence.
    Ben de sizin görüşünüze saygı duyuyorum. Bu sadece benim şahsi fikrimdir. Scooterların her ortamda bu şekilde aşağılanmasından sıkılmış bir durumdayım. Bunu da sadece o gruba yüklemiyorum, yanlış anlamayın beni. Bugün o arkadaş veya bir başkası, aynı durumla karşılaştığında hemen bu savunmayı yapıyor; "Scooter mı bu görmedin" diyor yani. Veya başka bir ortamda "amaaaan scooterın mı var senin", "scooter da motor mu?" gibi abzürt ötesi düşünceler var insanların kafasında. Benim de bugün karşılaştığım olay tıpkı böyleydi. Heh dedim gitme vakti gelmiştir. Az önce de dedim, ilk mesajımda kendimi tam ifade edememişim. Sanki tüm gruba yüklemiş gibi görünüyor ama öyle bişey düşünmüyorum tabiki. Ama bugün sorun scooter kullanmayan birine, az önce yazdıklarımı söyler bir çoğu. Günümüzde Gilera GP800' de scooter olarak satılıyor. Gerisini düşünün artık.

Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim abicim belkide bn yanlış anladım ama RedWolves lar kesinlikle çok iyi insanlar bnce 10 kişiden 7 si deil 10 kişiden 1 bile ole dusunmuodur.
    Olabilir. Tanımıyorum... Sadece kendi fikrim bu.

ben kazaya şahit oldum. ve bu anlattıklarını kınıyorum arkadaşlar.
    scooter : küçük motosiklet demek olduğunu herkes bilir sanırım, bilmeyenler ingilizce sözlüğe bakabilir. ve olayın en büyük gerçeğide arabanın motora bilerek vurmasıdır!!!. yanındaki aracta ben vardım. motorcu eliyle gözünü işaret etti beni gör diye ve sonra araba direksiyonu motorcunun üzerine kırdı. bu sizin yazdıklarınızın önyargılı olduğunu söylemek isterim. ve eminimki onunda scooteru olduguna eminim. atlantic e yazıyorum. keske durup dinleseydin ve görseydin sonra gelişen olayları. ama nafile senin motorculuğun bu kadarmış, bırak git ne hali varsa görsün mantığı.

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Atlantik önemli olan senin davranışın,karşı taraf bunu nasıl algılarsa algılasın,sen elinden geleni yapmışsın eğer sana pozitif yaklaşsaydı sen daha farklı davranırdın,negatif yaklaşmış yine duruşunu bozmamışsın buda senin iki teker ruhunu yansıtıyor sen çizgini bozma,utanan kendisi olmuştur.

yineliyorum
    motorcunun orada kimseye pozitif bakma şansı yoktu. bilerek yapılan bir kazada sen ne kadar pozitif olabilirsin. ?

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı yoldan biri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter : küçük motosiklet demek olduğunu herkes bilir sanırım, bilmeyenler ingilizce sözlüğe bakabilir. ve olayın en büyük gerçeğide arabanın motora bilerek vurmasıdır!!!. yanındaki aracta ben vardım. motorcu eliyle gözünü işaret etti beni gör diye ve sonra araba direksiyonu motorcunun üzerine kırdı. bu sizin yazdıklarınızın önyargılı olduğunu söylemek isterim. ve eminimki onunda scooteru olduguna eminim. atlantic e yazıyorum. keske durup dinleseydin ve görseydin sonra gelişen olayları. ama nafile senin motorculuğun bu kadarmış, bırak git ne hali varsa görsün mantığı.
    öncelikle seni takdir ediyorum şahit oldugun hafif atlatılmış bir kaza ile ilgili acaba hangi motor sitesinde yorum yapılmıştır deyip arayıp bulmuşsun
    atlantik ne halin varsa gör mantıgı ile haraket etmiş olsaydı; ne olmuş bişeye ihtiyaç varmıdır geçmiş olsun diyeyim gibi düşünceler ile durup yardım etmeye çalışmazdı.... kazanın oluş şekli değil kelimenin kullanılışı burda söz konusu olan... olayı yaşayan ve bahsi geçen kelimeyi bizzat duyan arkadaşımız kadar kimse emin olamaz neden bu kelimeyi kullandıgına.. çünkü bazen (genelde) kullananılan kelime ses tonu beden dili mimkler ile birleştiginde söylenmek istendiği manayı taşır.
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Piaggio X9 Evolution ArTÇıSı ;)
    Alıntı kuyucadısı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle seni takdir ediyorum şahit oldugun hafif atlatılmış bir kaza ile ilgili acaba hangi motor sitesinde yorum yapılmıştır deyip arayıp bulmuşsun
    atlantik ne halin varsa gör mantıgı ile haraket etmiş olsaydı; ne olmuş bişeye ihtiyaç varmıdır geçmiş olsun diyeyim gibi düşünceler ile durup yardım etmeye çalışmazdı.... kazanın oluş şekli değil kelimenin kullanılışı burda söz konusu olan... olayı yaşayan ve bahsi geçen kelimeyi bizzat duyan arkadaşımız kadar kimse emin olamaz neden bu kelimeyi kullandıgına.. çünkü bazen (genelde) kullananılan kelime ses tonu beden dili mimkler ile birleştiginde söylenmek istendiği manayı taşır.
    :cherry: :cherry: :cherry:

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim başıma gelen bir olayda ise Ataşehirde tın tın gider iken yolun sağında bir R6 gördüm
    arkadaş arızan durmuş çektim önüne geçmiş olsun dedim önce benim
    scooterıma baktı daha sonra bana ne desin bu arıza seni aşar dedi şok oldum ama
    güldüm arkadaşa zinciri patlamıştı nasıl becerdiyse neyse bak bende her türlü takım var
    makina teknisyeniyim 10 dak. hallederdik deyince şaşırdı
    çantadan bak zinciri tutan bu parçan düşmüş diye gösterince fırladı gözleri
    hadi yaa bir yardımcı ol ne olur kusura bakma desede birazdan burdan SS'ciler
    geçer onlar sana yardım ederler dedim ve gazladım scooterla arkamdan
    melül melül baka kaldı ee deve de büyük amma eşşeğin peşinden gider.

+1
    harikasin yaa bu kadar güzel ve akıcı dille anlatılabilir,
    bravo sana kardeşim
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Red Wolwes gurubu hakkinda bir arastirma yapmanizi oneririm.
    Geçen yil bu gurubu tartismistik.
    Bu nedenle iyi ya da kotu demeden once gurup hakkinda bilginiz olsun.

Burdaki olay bir kazadir.
    Adamin soyledikleri ile hangi gurubun mensubu oldugunun ne ilgisi oldugunu anlayamadim.

Fakat tum bunlarin disinda kizdiginiz konunun ne oldugunu da anlayamadim.
    Ne ki bu asagilik duygusu?
    Vay efendim adam scooter mi bu deyip, scootrerlari asagilamis.
    Ne diyecekti?
    Bisiklet mi bu?
    O zaman da bisikletlileri asagilamis olacakti.
    Adam oyle dedi diye niye scooterlari asagilamis oluyor.
    Nedir bu kompleks?
    Niye kullandiginiz araçlari bir statu gostergesi gibi algiliyorsunuz?

Birakin boyle seyleri.
    Binin motosikletlerinize, zevkini çikarin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

fazla lafa gerrek yok

bence kaza yapan arkadaşın söylediği kelime öylesine söylenmiştir herkesde çok iyi bilirki scootere kullanan ve kuryelik yapan birçok arkadaş deli gibi makas yaparlar araçların arasında ve araçların çoğu onların farkına varamaz bile kendilerini geçmeden ben cbf600 kullanan biri olarak böyle motor kullanan birçek kişi tarafından bir motorun bile zor geçtiği emniyet şeridinde sollanmaya çalışıldım ve sollandım hem kendilerini hemde beni defalarca riske attılar ve atıyorlar herkes motorcu ruhundan bahsediyor yerim böyle ruhu ben redwolves'a gelince hiç kimsenin onları pek tanıdığını düşünmüyorum ezbere kulaktan dolma konuşuluyor kimin beraber olmuşluğu var onlarla ilgili konuşanların merak ediyorum nede MC nin ne olduğu hakkında dünya ülkelerinde mc ler sürdükleri ülkelerde camia içerisinde en üstte olan guruplardır sıkı insanlardır biri hepsi hepsi biri için mantığıyla hareket ederler biri için birşey söylüyorsan dikkat etmelisinki bunu hepsi için söylüyorsundur onları ayırarak yargılayamazsın adamlar bütün kardeşim %7 10 u yok bunların %100 bütünlerdir her ne kadar hiyerarşik yapılar varsada dışardan çok sert gözükselerde ki gerçekten sertlerdir saygı gösterdiğin sürece herkezede sevgiylede yaklaşırlar ( denemesi bedava ) sahah bir olay olmuş öğle olmadan 2 sayfa dedi kodu dönüyor motorcu ruhu bu olmamalı diye düşünüyorum

Bak arkadaşım sen bu sitede kimsenin motorculuğuna laf edemessin sözlerine dikkat et lütfen:@...Tabiki o sırada pozitif dusunmek mümkün değil.Atlantic abi de saten yardımcı olmak amacı ile gidip elinden bise gelebilirmi diye bakıp en azından İNSANCIL bir şekilde geçmiş olsun demek için durmuş.Kendiside schooter kullandığı için kişinin söylediği schooter mı bu ... lafını üstüne alınmış kendisi ve yapabilecek bişeyi olmadığından oradan ayrılmış.Kusra bakma ama senin ''ama nafile senin motorculuğun bu kadarmış'' deyimin beni gercekten cok sinirlendirdi lütfen insanlar hakkında yorum yaparken bir daha düşün ...

''^bırak git ne hali varsa görsün mantığı'' nasıl oluyorda bu mantığı çıkartabiliyorsun anlamıyorum...

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    sonra bi motor geçerken bak şu sersilere oradan birisi atlıyo abi hepsi p.c bunların biri başka biyerden atlıyo şeytan aleti 2 tekere güven mi olur sonra noluyo motor tehlikeli ve istenmiyen bi taşıt oluyo biraz saşma oldu ama muhabbeti anlıyan anladı
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

kazayı anlattığım bir arkadaşım linki verdim hemen cevap yazma isteği duydum beyler. motorsiklet kullanmadım ama haksızlığa tahammülüm yok.

haksızlığa tahammülüm yok diorsun sen atlantice haksızlık yapıosun...

Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Red Wolwes gurubu hakkinda bir arastirma yapmanizi oneririm.
    Geçen yil bu gurubu tartismistik.
    Bu nedenle iyi ya da kotu demeden once gurup hakkinda bilginiz olsun.

Burdaki olay bir kazadir.
    Adamin soyledikleri ile hangi gurubun mensubu oldugunun ne ilgisi oldugunu anlayamadim.

Fakat tum bunlarin disinda kizdiginiz konunun ne oldugunu da anlayamadim.
    Ne ki bu asagilik duygusu?
    Vay efendim adam scooter mi bu deyip, scootrerlari asagilamis.
    Ne diyecekti?
    Bisiklet mi bu?
    O zaman da bisikletlileri asagilamis olacakti.
    Adam oyle dedi diye niye scooterlari asagilamis oluyor.
    Nedir bu kompleks?
    Niye kullandiginiz araçlari bir statu gostergesi gibi algiliyorsunuz?

Birakin boyle seyleri.
    Binin motosikletlerinize, zevkini çikarin.
    Herhangi birşeye karşı kompleksim yok. Kompleksli olmamı gerektirecek bir durumda yok zaten. Benim demek istediğim sadece o arkadaş değil bunu Türkiye'de çoğu insan bu şekilde düşünüyor. Yaşadığınız ülkede Türkiye şartlarına göre oldukça gelişmiş, kültür seviyesi çok daha yüksek bir ülke olduğu için bu şekilde düşündüğünüzü varsayıyorum.

kazayı anlattığım bir arkadaşım linki verdim hemen cevap yazma isteği duydum beyler. motorsiklet kullanmadım ama haksızlığa tahammülüm yok.
    Ben haksızlık yapmıyorum ki zaten. Kazanın nasıl oluşu ile ilgili en ufak bir fikrim yok. Zaten farkındaysanız kazayla ilgili hiç bir yorum yapmamışım. Tamamen iyi niyetimle yanına yanaşıp bişeye ihtiyaç olup olmadığını öğrenmekti amacım ama arkadaşın lafına kırıldım ve bunu paylaşmak istedim. Benim de haksızlığa tahammülüm yoktur, ki bu ülkede bir motosiklet sürücüsü olarak biz ne haksızlıklara uğruyoruz tahmin bile edemezsiniz!!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)