Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorcu ruhunu taşımayan motorcu kimdir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Sabah bir heyecan. Bugün cuma, baktım hava da güzel. Motoru çıkarayım da işe motorla gideyim dedim. Mutlu bir günün sabahında hazırlıklarımı yaptım, motorumu ısıttım, giydim kaskımı montumu çıktım yola... Merter'den E5'e çıktım, Okmeydanına kadar gayet güzel geldim, bomboştu yol. Baktım Okmeydanında hafif bir tıkanıklık var, hafif sağa doğru yanaşayım da sağdan sağdan kaçarım dedim. aaa bir de ne göreyim? Arabanın biri çekmiş sağa, hemen önünde de bir motor. Heralde kaza yapmışlar, bi bakıyım bişeye ihtiyaçları var mı, hem de bi geçmiş olsun derim dedim kendi kendime... Yanaştım yanlarına, motorcu çıldırmış bir halde. Anladığım kadarıyla araba motora arkadan çarpmış. Arabanın sağ ön çamurluğunda çizikler vardı çünkü. Motora bakıyorum, bişey yok?? Sadece çok hafif çizilmiş onun ki de doğal olarak... Ama motorcu arkadaş öylesine sinirlenmişti ki şaşırdım gerçekten. Geçmiş olsun dicem, susmuyor ki araya giriyim de bir geçmiş olsun diyim. Neyse, arabanın şoförü en sonunda araya girmeyi başardı da birkaç laf söyleyebildi, görmediğini ve bilerek vurmadığını ifade edebildi nihayet. İşte o anda motorcu arkadaş benim "geçmiş olsun" diyemediğim için üzüldüğümü anladı heralde ki ağzından "nasıl görmüyosun be kardeşim scooter mı bu?" lafı çıktı. O anda "geçmiş olsun" diyemediğime sevindim resmen. Ne anlamlı ama değil mi? Gözlerim yaşardı benim o sırada.

Sonradan farkettim ki üzerindeki deri ceketin arkasında red wolves yazıyormuş meğer. Bunlar ayrı bir kategoriyi oluşturuyor doğru ya dedim, motorcu ruhu yok bu arkadaşta. Kendilerini yolların fatihi zanneden bir grup olduklarını ama o ruhu taşımadıklarını bugün öğrenmiş oldum. Baktım arkadaşta sapasağlam, ne halin varsa gör diyip gazladım ben de. Buradan o şahsiyeti kınıyorum. Alınganlık yapmıyorum bu arada, yanlış anlamayın. Motoru da goldwing gibi bişey değildi yani, sıradan bir chopperdı işte...

Bu arada, araba/motosiklet kazalarında hiç bir zaman arabanın şoförüne üzüleceğim de aklıma gelmezdi yani.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    Herkes Bir Olmuyo Ama Araba şöförüne üzülmen Güzeldi Neyse Allah O Arkadaşı Daha Kötü Kazalardan Korusun Dielim
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    hehehehhehhehahaha.. nasıl görmezsin scootermi bu dedi demek :D sıkıysa yakala deseydin :D neyse geçmiş olsun diyelim .. ne diyelim ..

ona kalsa scootere çarpılabilir.. sorun olmaz :D
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya scutermı derken kastı scuterin kalıp olarak ufak olmasıdır sen niye öle algıladın alıngan kardeşim ama dedigin gibi özenti bi grupta olabilir motorcu ruhu bambaşka bişi ne bilim anlatılmaz nasıl çok derin bir müzik duydugunda dalar gidersin, yada çok yükseklerde süper bir manzaraya kapılır gidersin, onun gibi bişi üstündeyken ucup gidersin

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya scutermı derken kastı scuterin kalıp olarak ufak olmasıdır sen niye öle algıladın alıngan kardeşim ama dedigin gibi özenti bi grupta olabilir motorcu ruhu bambaşka bişi ne bilim anlatılmaz nasıl çok derin bir müzik duydugunda dalar gidersin, yada çok yükseklerde süper bir manzaraya kapılır gidersin, onun gibi bişi üstündeyken ucup gidersin
    ne içtin sen sabah sabah yaaaaa
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o anki moralle kasdettiği popkorn tarzı sukutırlardır,onları motordan saymamaktan değil,küçükler, bu belli.

şimdi trafikte gelse biri,reno 12 ne vursa, kardeşim smart mı bu görmeyecek denmez mi?

amma velakin smart kiiim reno 12 kim demi ama
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    katılıyorum hocam sana...O motorcu arkadaşın sinirli olması normal, biraz da olayın etkisi yüzünden kelimelerini seçememiş olabilir. Tabi arkadaşımızın da durup yardımcı olmak istemesi, çok çok saygı duyulacak bir davranış...Yalnız anti parantez bir konuya değinmek istiyorum; örneğin ben 50cc motosiklet kullanıyorum ve bazen yolda ya da trafik ışıklarında bazı büyük sikletli motosikletler kullanan kullanıcılara rastlıyorum, selam veriyorum oralı olmuyorlar
    Zamanında bende onların kullandıkları motosikletlerden kullandım ama böyle davranmadım kimseye yani. Sanki hani bahsedilen o motosikletçi ruhu, biraz yerini bindiğin motosiklete göre kategoriye ayrılmış durumda...Allah'tan bizim sitemizde böyle bir durum söz konusu değil; sitede büyük hacimli motosiklet kullananlarla, küçük hacimli motosiklet kullanıcıları birbirine yardımcı olabiliyor ve eminim yolda birbirlerini görseler, selam vermeden geçmezler...

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Ben ben ben nede olsa eski scooterciyim şu an ruh var amma motor yok

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    red wolves Web sitelerine baktımda filmlerdeki gibi ya motorlar güzel olsa yansıttıkları yasam tarzını ben benimseyemedim.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kalidor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'tan bizim sitemizde böyle bir durum söz konusu değil; sitede büyük hacimli motosiklet kullananlarla, küçük hacimli motosiklet kullanıcıları birbirine yardımcı olabiliyor ve eminim yolda birbirlerini görseler, selam vermeden geçmezler...
    Bu sitedeki en çok sevdiğim şey bu..
    umarım hiç bozulmaz...
    ayrıca önemli olan boyu değil işlevidir
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitedeki en çok sevdiğim şey bu..
    umarım hiç bozulmaz...
    ayrıca önemli olan boyu değil işlevidir
    sağol dostum...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    babamla okuduk.
    baya güldük yahu
    Orgazma Dudak Büktürür

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    envai çeşit tip var karakter var karaktersiz var. salt motosiklet sürüyo diye kimseyi kendime yakın görmüyorum açıkçası. fazla bu yönde beklentide olmamak gerek bence.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Zakokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FYM FY250/PL
    Bence Olayın Redwolfle veya başka bir grupla alakası yok. O an arkadaşın kaza şokundan dolayı sinirlenip bu tarz kelkimeler kullanmış olabilir. Koskoca bir gruba maletmek doğru değildir. anti parantez Redwolves larda bizim gibi Türkiyede motosiklet süren bir grup. Hiçte Yolların fatihi felan iddiaları yok. Artı hepimiz motorumuza vurulunca emin olun agresifleşiriz. neler söylemeyizki çünkü çoğu zaman çocuğumuz sevgilimiz kadar değerli olmamışmıdır. Düşün pazar sabahları temizlemek ve parlatmak için verdiğimiz zamanı. Sonra amcamın birisi gelsin sırf motoruz die plakamıza kadar dayasın hatta değdirsin tamponunu. Ben olsam bırakın sinirlenmeyi neler olurdu neler.
    ZAKOKKK//ZAMANI DURDURABİLİRSİNİZ AMA BENİ ASLA

Motosikleti
    Honda, 2008, CBF 150/ Karaböcük Namı diğer KAĞNI
    Bu "motorcu ruhu" denilen şeyden herkes bahsediyor da, yola gelince kimse dinlemiyor ne yazık ki. Her zaman birileri diğerlerinden daha eşit oluyor:( Büyük motor kullananlar küçük motor kullananlara daima tepeden bakıyorlar. Farklı tarzlar arasında da benzer durum söz konusu. Racing kullananlar touringcileri küçümsüyor. Kendilerinin motorculuk evreninde bir numara olduklarını düşünüyorlar, kendilerini bu alemin kıralı görüyorlar. Bu işte ayrımcılık ruhunu ortadan kaldırabilsek. Ama olmuyor, bu ancak bir temenni olarak kalıyor. Çeşitli platformlarda büyük makina kullananlar bir muhatap olarak kabul ediliyor. Her şeyin en iyisini bunlar bilir diye düşünülüyor. Geçenlerde küçük makina kullananları sıfır değil, eksi gören, touringcileri ise lüzumsuz gördüğüne inandığım bir kişinin bir olumsuz hareketine tanık oldum, ürperdim açıkçası. Arkadaşımız şehrin en kalabalık olan bir caddesi üzerinde 1000 cc bir racing makina ile 150-160 km hıza çıkıp arabaların arasında tek teker yaptı. Yanımıza geldiğinde büyük zafer kazanmış gibiydi.
    [COLOR="Blue"][FONT="Verdana"][SIZE="1"][I]Delikanlılığın kitabını yazdım ama basacak matbaacıyı bulamadım:wiinkk: [/I][/SIZE][/FONT][/COLOR]
    [SIZE="1"][FONT="Tahoma"][COLOR="Blue"][I]C.SÜĞÜRTİN__[/I][/COLOR][/FONT][/SIZE]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motorcu ruhu,
    insanin ustune yakisani giymesidir gibi olmus.

Ne alakasi varsa, kazanin ruhla.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Benim başıma gelen bir olayda ise Ataşehirde tın tın gider iken yolun sağında bir R6 gördüm
    arkadaş arızan durmuş çektim önüne geçmiş olsun dedim önce benim
    scooterıma baktı daha sonra bana ne desin bu arıza seni aşar dedi şok oldum ama
    güldüm arkadaşa zinciri patlamıştı nasıl becerdiyse neyse bak bende her türlü takım var
    makina teknisyeniyim 10 dak. hallederdik deyince şaşırdı
    çantadan bak zinciri tutan bu parçan düşmüş diye gösterince fırladı gözleri
    hadi yaa bir yardımcı ol ne olur kusura bakma desede birazdan burdan SS'ciler
    geçer onlar sana yardım ederler dedim ve gazladım scooterla arkamdan
    melül melül baka kaldı ee deve de büyük amma eşşeğin peşinden gider.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Red Wolves'daki eleman doğru söylemiş, ufak scooterları görmek hakikaten zor iş

Ancak önemli olan motorun boyutu değil, işlevi

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Yani benim anlatmak istediğim, arkadaşın o anki sinirle veya ukalalıkla (adını siz koyun) scooterı görmeyebilirsin, ona vurabilirsin ama bana vuramazsın tarzıyla konuşmasıydı. Scooter'lar küçük olabilir ama onun kullandığı makine de 2 teker sonuçta. Bazen ben bile o kadar dikkat etmeme rağmen arabadayken göremeyebiliyorum. Uzun lafın kısası bu şekilde sınıf ayrımı yapılması hoş değildi...

Kazadır olur, adı üstünde kaza bu. Kimse isteyerek kaza yapmaz zaten. Altında 50.000 €. luk makine de olsa o riski alarak çıkılmıyor mu trafiğe... Hepimiz için geçerli bu risk.
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    insanlara kötü örnek olan bir motorcu, kınıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)