Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor kullanmama yardım eder misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    merhaba arkadaşlar tanışma bölümünde daha önce yaptığım lafı uzatma hatasını tekrarlamadan konuya gireceğim. bu yardım konusunda birkaç başlık açılmış ama ben biraz daha farklı birşey sormak istiyorum size.
    ilk motorsikletimi (regal raptor DD250-E) almama sayılı günler var, ama maalesef ehliyeti bu dönem kaçırdım (ağustos'a inşallah). Şimdi sorum şu:

bisiklet, scooter ve araba deneyimim olsa da her yeni başlayanın korktuğu "vitesli motor" paranoyasından muzdaribim. acaba Bursa'da ikamet eden ve müsait zamanı olan bir arkadaş var mıdır bu konuda bana yardımcı olacak? (her türlü gereksinim/masraf tarafımdan karşılanacaktır).
    birkaç kursla görüştüm ama maalesef yardım edemiyorlar ben de forum ortamına sormak istedim (bana gülün ama lütfen alay etmeyin) bu meseleyi nasıl çözecem diye düşünmekten uykularım kaçıyor!!! yani anlıyor musunuz, motoru alıcam eve götürecek bilgi-tecrübe yok, daha ilginci bunu öğretecek bir kurum-arkadaş da yok! lütfen bana akıl verin nasıl olacak bu iş?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Eminim yardım eden çıkacaktır. Hiç canını sıkma, acele de etme sakın. Sakince halledersin meraklanma. Hepimiz geçtik bu evreden
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

Motosikleti
    mondial 151 rs
    bende senin gbiydim :D sonra scooter aldım kurtuldum iikide almısım :D

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    yazmıştım birşeyler ama tüm mesajım silinmiş

daha önceden motosiklet kullandınmı
    yol tecrüben varmı

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık tabana kuvvet :)
    Motoru ne kadara alıyorsun acaba fiyat olarak?

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    bursada olsam yardımcı olurdum da, sakaryada üniversite okuyorum, bursaya dönersem yazın seve seve yardımcı olurum

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    eğer eğitmenden alıcam dersen 300-400 civarı olmalı
    tam bilmiyorum
    yarın eğitmenin teli veririm

yok eğer
    yol tecrübem var
    motosiklet kullanmayı biliyorum diyorsan bir hsonu erken saatte buluşuruz
    üstelik çaylarda benden
    ama dediğim gibi yol tecrüben var ama vitesli tecrüben yoksa

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    yaa hacı işte scooterda kullanmışsın daha ne istiyosun. boş tena bi yere git sür biraz böle vitesi 5e kadar çık in çık in dur kalk dur kalk
    böle böle öğrenirsin

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    teşekkür ederim arkadaşlar, daha önce ki mesajlarım pek ilgi görmemişti ama bu sefer ilginize sevindim. neyse uzatmadan cavaplayayım:

@muvattali: haklısın arkadaşım ama heyecan işte ne yaparsın.

@storm150_mmk: arkadaşım ben de bir an kararsız kalıp scooter düşündüm ama benim uzun yola çıkma durumum olacak sıkça, bir de chopper/cruiser tarzı kullanmayı düşündüğüm tek model, zamanla onunchopper hacmini büyütebilirim ama tarzı değişmem.

@mertyagci: sahibinden.com sitesinden 2.el pazarlıkla 3000 ytl olacak (tabi ben alana kadar başka bir aksilik olmazsa/ama zaten birden fazla buldum birisi mutlaka olur)

@schumacher: sağolasın arkadaşım yardım etmiş kadar oldun; inşallah yazın beraberce gezmelere gideriz (gerçi ehliyeti almak ağustosu bulacakmış-ne sinir durum yaw) bu arada sana derslerde başarılar dilerim.

@ozan_bursa: sağolasın ozan kardeş, ben özel mesajını aldım, sana yarın cepten ulaşıcam inşallah. sorularına cevaben envai çeşit araç kullandım, her yaz tatilinde scooter kiralarım 1 haftalığına (bodrum/side yada neredeysem). bir de mobylette'nin vites olmayan cross benzeri motorları vardı eskiden çok severdim, bayağı kullandım onlardan. ama şehir trafiğinde vitesli motor hiç kullanmadım. yani bundan ne çıkarsa artık. özel eğitmen olabilir ama bütçemi hesaplarken kask, mont, eldiven vs korumaları da hesaplarsak o dediğin rakamı (300-400) geçmemesi iyi olur.

@hao_asakura: tamam doğrıu diyosun da ben zaten o boş yere gidene kadar eziyet çekeceğimi söylüyorum, hani vitesli motora ilk binişim, sonra motoru aldığım yerden değil boş alana gidip pratik yapmak; eve bile gelemem heralde, ehliyet de yok al başına belayı, budur derdim biri bana canlı olarak göstersin istedim mümkünse yoksa komik/saçma bir istek lduğunun farkındayım.

sağolun arkadaşlar, bir şekilde halledeceğime inanmaya başladım.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    İlk gün çat pat alışırsın trafikte zorlanırsın iki ve üçüncü gün 4. gün artık sol şeritte sellektör yaparsın..KAlkışlar zor biraz az bi gaz ver debriyajı yavaşça bırak zaten motor kalkmaya başlıyor...Deviri gelince debriyaja bas vites arttır..İşin aslı korkma :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)