Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

1.000 TL lik koruma paketi

Motovento
    REKLAM ALANI
    perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45230 340,00
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...D=72&cat_ID=41 189,90
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ID=0&cat_ID=81 79,90
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...D=92&cat_ID=87 169,90
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ID=0&cat_ID=79 199,90
    hocam kaldı mı 20 lira 40 kuruş? 20'siyle benzin alırsın 200 300 km yolu (motosikletin ne kadar yakıyor bilmiyorum) bedavaya dolaşırsın. yolda da 40 kuruşa bir çay fazladan içersin. motorun benzini, sen de çayını içerken beni hatırlayıp gülümsersin.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı perishte adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=45230 340,00
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...D=72&cat_ID=41 189,90
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ID=0&cat_ID=81 79,90
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...D=92&cat_ID=87 169,90
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...ID=0&cat_ID=79 199,90
    hocam kaldı mı 20 lira 40 kuruş? 20'siyle benzin alırsın 200 300 km yolu (motosikletin ne kadar yakıyor bilmiyorum) bedavaya dolaşırsın. yolda da 40 kuruşa bir çay fazladan içersin. motorun benzini, sen de çayını içerken beni hatırlayıp gülümsersin.
    hoca seni çay içerken hatırlamak istiyorum ama motomax tan verdiklerin asp hatası veriyor linkleri açamadım yav

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten o kadar risklimidir çeneden açılır kask yahu

Nolan ya da laser in çeneden açılırlarını da mı almayayım?
    Çeneden açılır kaskı 250 000 km üstü sürüş yapan biri olarak şiddetle öneririm.. özelikle sıcak yaz aylarında full kask bayar .. bu seni kask takmamaya yöneltir. uzun yılardan beri flip-up kullanan biri olarak yok fli-up korumaz düşünce çeneden açılr diyeleri ispata davet ediyorum(yaz kış 12 ay motora binerim yaş 40 ve ben 14 yaşından beri selenin üstüdeyim )

Münferit olaylar olmuştur.. forumu yakın takip edenler çok iyi bilirki bir çok arkadaşımızı full koruma ile yaptıkları kazalarda kaybettik.

koruma seni belli bir seviyeye kadar korur. dünyanın en iyi korumalarını kulanan bu iş için yapılan özel alanlarda yarışan sorcular dahi kazalarda can vermektedir.

Burdan çıkan sonuç şudur .. eğer kaza anındaki düşüşün uygun değilse full değil plus full kaskın dahi olsa ölümcül sonuçlar ortaya çıkar..

trafik polislerine devlet para olmadığındanmı veya bilgisiz olduğundanmı flip-up veriyor aynı şekilde jandarmalara..

avrupa ve amerikada acaba bu polisler full-face mi kullanıyo..

Tecrübesini bilmediğim Enduromania kadar çalışmıyomu bu adamların kafası

Donald duck konu hakkında kitap yazmış, adamın resimlerine bakıyon kafada flip-up, Enduromania kadar bilmiyomu bu işi .. yazık amerikada öğrenememiş aynı benim 26 senelik tecrübemle öğrenemediğim gibi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Var
    @BRRR

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44285
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44102
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44432

şunlar arasından neyi seçmeliyim peki?

bir anda güneş gibi doğdun valla flip up mevzuunda

Motosikleti
    yamaha ybr 125

Motosikleti
    Var
    nedir bu trip şimdi anlamadım?

shadow_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    kask- olarak kesınlıkle LAZER dıyorum okadar . modelı (lazer vertigo dragon )
    Rüzğarı_hissSet

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ben yardımcı olıyım dedim. tmm ifademizde yanlışlık olur ama herkes topa tutmuş. düşmana bu kadar laf demezler amma neyse

Motosikleti
    Var
    Alıntı hao_asakura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yardımcı olıyım dedim. tmm ifademizde yanlışlık olur ama herkes topa tutmuş. düşmana bu kadar laf demezler amma neyse
    Ha sen şu ilk mesajında dalga geçen arkadaşsın.Dandik motora bu kadar koruma olurmu diyerek mesaj atan.

Neyse yanlışlığı kabul etmekte bir şey.Kapatalım bu konuyu.

Gelelim flip-up lara

arkadaşlar kafamda bir çok şeyi netleştirdim ama 300-400 arası (hadi de ki 450) fiyat/güvenlik paritesi en yüksek flip-up kask tavsiyeniz nedir?

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    ben mesela honda beat 100'lük bi scooter kullanıcısıyım ama bende güvenliğe önem veriyorum fazlasıyla...motorumun hacmi küçük olabilir ama büyük hacimli bi motorda olsa küçük hacimli bi motorda olsa sonuçta hepsi iki teker ve kazaları geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurabiliyor..Geçen gün mont aldım mesela..Alpinestar Rhoma Drystar..Fiyatı 585 YTl...Canımdan daha değerli değil sonuçta..Korumada asla paradan kaçmamalıyız..Sonuçta yaptığımız bu yatırım bi nevi kendi kaportamıza grenajımıza..kaportada grenajda biziz sonuçta motorda...

Ben COX diyorum üçü arasından..
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]
    [B]E-Mail =[/B] unknown_member07@hotmail.com
    [B]Facebook =[/B] https://www.facebook.com/ozan.gulmez2

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım 450lik kask 175 likten fazla korumaz .. sadece farklı özellikleri vardır ..

koruma işinde zaten bi standart var.. kaskların üstünde bu standartlar belli harflerle gösterilmiştir.

1 ) çeneden açılır olsun
    2) illaki ekstra güneş vizörü olsun (bunun faydasını kulanınca anlayacaksın)
    3) içi çıkıp yıkanabisin ki en az 3-4 yıl kullanabilesin

cox trip"i hala kullanıom fakat yanlarda kırıklar oluştu bu kronik sorun bir çok kullanıcıda olmuş bu kırıkar.. bu kırıklara rağmen kask öle yere düşüce falan çenesi açılmıyo..

hatta sana başımdan geçen bi olayı anlatiim .. 2 yıl önce sağda dururken arkadan bir skutır çarptı ben de düştüm motordan .. motor çarpmadan önce çene açıktı yerde yatarken milet başıma toplandı kendimi topadım bi baktım çene kapalı çok güldüm çok

bu tamamen rastlantı yani her düşüşte kapanacak diye bişi yok .. ama kaza yaparsan çene açılır diyenler aklıma geldi

o verdiğin linklerde ki ile aynı standartlara sahip içide çıkıp yıkanabiliyo al

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44780

mis gibi kask ...

ha paravar huzur var diyosan nolan n103 derim tabiki

mont alacaksanda yerli üretim olan ve fiyatı emsallerinden ucuz olan NİC markasını tavsiye ederim..

Yerli üreticiye destek..pantolonda üretiyolar. sırf adı "X" olsun diye paraları savurmaya değmez..

para senin karar senin ..

Herkes kendi kaskını beğenir tavsiye eder. bu normal ama ben COX kullanıyom tavsiye etmiyom daha ucuzu olan ls2 bence daha iyi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi arkadaşlar shoei ve arai kasklara bende baktım ama sıfırlarını 799 dan aşağı göremedim..

motorum maxi scooter olacak..Çin işi motor alıyorum evet fiyatı da 3.000 ve evet 1.000 TL de korumalara ayırdım yani bunun neresi garip geldi size onu da anlamadım?

4.000 liralık bütçemin 4 te 1 ini korumaya ayırmak benim bileceğim iş..

Ben sadece 1.000 Tl ye başta kask olmak üzere (muhtemelen öncen açılır olacak) neler öneririsiniz bunu RİCA ediyorum..konuyla alakasız yazı yazmanın manası yok..
    Abicim açılır kask önermiyoruz kesinlikle alacaksan full face al.Senin canın önemli burada.Dediğimiz gibi Arai ve shoei lar bir numara kasklar dünyada,şu anlık gücün yetmiyorsa önerebileceğim tek kask lazer,onun dışında daha ucuz nolan,gdr,caberg,ls2 orta sınıf kaskları öneririm.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Çeneden açılır kask asla önermem. Çenen açık giderken kaza yapar ve açık olan kısımdan darbe alırsan çenene ve dişlerine elveda de.

"Tam kapalı kask yazın bayar, kasktan soğutur" görüşüne katılmıyorum. Bütün yaz tam kapalı kaskımla dolaştım durdum asla soğumadım kasktan. Biraz daha terlemek çeneme alacağım bir darbeye kıyasla her zaman daha iyidir.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı hao_asakura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zmn git bi lazer vertigo(siyah gözlükle beraber) al 330 kağıt
    sonra bi daniese, revit 450 kğıt
    son en alpine star 120 dizlik
    kalan paraya da bi yazlık bi kışlık eldiven al.

hacı senin para bol heralde iyi para ayırmışın kenan sofu oğul bile bu kadar bütçe ayırmıyo.
    motorun 600 lük ya da 1000dir inşş ,
    yoksa scooter alcam demee
    ,o zmn al kasımpaşa, üstü şeşhane olursun gülerler valla.
    sen dandik bi bisiklet al bunla bin. hemen tv ye çıkarsın. anahaberlerde.
    demek ki şekil olsun diye koruma kullananlar var.
    aslfaltı öptüğün zaman nerden geldin diye sormuyor sana.. scooterdan mı racerdan mı diye..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kasklar hakkinda genis bir bilgiyi derleyip, foruma asmistik.
    Faydali Bilgiler forumunda bulabilirsiniz.

Kisaca ozetlemek gerekirse, pahali kask en iyi koruyan kask demek degildir.
    Fiyati belirleyen unsurlar, kullanilan malzemenin kalitesi, konfor ve hatta uzerindeki boya gibi seylerdir.

Eger guvenlik sertifikasina sahip bir kask alirsaniz,sizi en pahali kask kadar koruyacaktir.
    Geri kalani hurafedir.

Motosiklet hayatimda, çenesi açilir kaskla kaza yapip zarar goren bir motosikletçiye rastlamadim.
    Yani çenesi açilir kask yeterince korumaz, cumlesi bir sehir efsanesidir.
    Ustelik scooter ile çene ustu dusmek de ozel yetenek isteyen bir konudur.
    Fakat en garantili kask tam kapali kasklardir.
    Fakat aradaki kuçuk farki onemli hale getirecek buyuklukte bir kaza yapmaniz durumunda, yasaminiza kaldiginiz yerden devam etmenizi saglamak için kask yeterli olmayacaktir.

Motosiklet dusmek için degil, kullanmak için alinir.
    Bu nedenle dusmeye degil, kullanmaya odaklanin.

Oncelikle kendinize su soruyu sorun.
    Bu motosikleti, nerede ve nasil, hangi sartlarda kullanacagim?
    Bu onemlidir.
    Sehir içinde ve surekli kaskini çikarip takmak durumunda olan bir surucu için tam kapali kasklar, bir iskence haline gelebilir.
    Bu iskence bir zaman sonra kasktan sogumaniza ve hatta tamamen birakmaniza neden olabilir.
    Bu nedenle bu tur bir kullaniciysaniz, çenesi açilan kasklar sizin için iyi olacaktir.

Kask zaten sart.
    Fakat vucudumuzu da korumamiz gerekiyor.
    Her motora bindigimizde kaza yapmiyoruz.
    Yani vucudumuzu sadece kazadan degil, diger etkenlerden de korumamiz gerekiyor.
    Bu nedenle yagmur ve ruzgardan korunabilecegimiz,dusersekte, dirsek, omuz ve sirt bolgemizi koruyacak sekilde dizayn edilmis herhangi bir mont isimizi gorecektir.

Scooter da ayrodinamik gibi problemleriniz olamayacagi için, uzun enduro tipi mont almanizi tavsiye ederim.

Bir diger ihtiyaciniz da eldivendir.
    Bu aparati da dusersek diye degil, soguk ve ruzgarin ellerimize yaptigi iskenceleri onlemek için alacagiz.
    Parmak eklem yerlerinizin dis tarafini ve avuç içinizi koruyabilecek herhangi bir eldiven isinizi çok rahat gorecektir.

Scooter için yaris tipi eldiven gereksiz bir masraftan baska bir sey degildir.

Ayaklariniz onde bitisik olacagi için, scooterlarda hiyarin birinin uzerinize kapi açip, dizinizi kirma ihtimali yoktur.
    Fakat duserseniz, diziniz aciyacaktir.
    Temkinli olmak lazim diyorsaniz, dizlik de alabilirsiniz.
    (Ben olsam almazdim)

Bot konusu da ihmal edilebilir.
    Gunluk hayatinizi kolaylastirmak için aldiginiz, motosikletin hayatinizi zorlastirmamasi için dikkatli kararlar vermek onemlidir.
    Ayagim da korunsun diyorsaniz, yarim bot seklinde olanlar, gunluk kullanima da uygun oldugundan, sizin için biçilmis kaftan olacaktir.

Sonuçta pistlere çikip, Rossi'ye kafa tutmak için degil, gunluk hayatinizi kolaylastirmak için bir motosiklet aliyorsunuz.
    Abartmamak hem sizin için, hem de butçeniz için yararli olacaktir.
    Bu nedenle ilk harcamalarinizi kisitli tutmanizi oneririm.
    Zamanla kullandikça; ne eksikse
    kalan parayla tamamlar, ya da memnun olmadiginiz bir esyayi yenisi ile degistirme imkanina sahip olursunuz.

PS: Kask hakkinda onemli bir uyari daha.
    Insan kafa yapisi çesit çesittir.
    Yani burada marka model tavsiyeleri bir yere kadar faydali olacaktir.
    Fakat kaskta en onemli unsur, kafaya tam oturmasidir.
    Her markanin kalibi farklidir.
    Bu nedenle kask almadan once kafaniza uygunlugundan emin olmalisiniz.
    Bunu ihmal ederseniz, alacaginiz en kral kask bile hiçbir ise yaramayacaktir.

Kask hakkinda daha detayli bilgiyi,

surdan

bulabilirsiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

hegemonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu adresten kaskları karşılaştırabilirsin. Ben ingiliz makamlarına güveniyorum ama burada kimileri güvenmiyor , aklında bulunsun.

Marushin Tiger
    ve
    Marushin Samura güzel kasklar. fiyatları da ortalama bir kask fiyatı.

küçük bir hatırlatma; testten 5 yıldız alan 2 adet açılır kask varken 16 adet tam kapalı kask var.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim sitedeki bu ilanı mutlaka incelemeni öneririm, bu fiyata bu kask kaçmaz. Ben aynısının siyahını kullanıyorum ve çok memnunum. 1 sene önce 700 küsür liraya almıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/satm...-530-lira.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Sayın Moderatörüm BBRR,

Araştırma geliştirme çalışmaları,testler,para...

Tabii ki insanlar birşeyleri hesap ediyorlar üretim yaparlarken.

Yanlız "Yanlış birşey olsaydı üretilmezdi." diye birşey yoktur bu dünya üzerinde.

Çünkü herkes herşeyi para için yapıyor ve paranın aslında hiçbir değeri yoktur.

Bu yüzden bu dünya "Yalan dünya" dır ya...

Bakınız adamlar cep telefonu üretiyorlar beynimize dayayarak saatlerce kullanıyoruz,yeterli kar sağlandıktan sonra "cep telefonları sağlığa zararlıymış."deniliyor.

Adamlar 1900'lerin başında elektrik gücüyle kamu hizmeti veren araçlarını (polis hariç) yürütüyorlar,sonra da "elektrikle araba mı yürür??Oyuncak mı bu??" düşüncesini yayıyorlar ki benzin satılsın...

Acaba bilmiyorlarmıydı o zamanlarda da küresel ısınma,kirlilik vs. olacağını...

Tabii ki biliyorlardı ama PARA daha önemliydi...

Açılması için yapılan herşey açılır,mesela lüks bir otomobilde dahi giderken kapıya dayanmayız...

Çünkü "YA AÇILIRSA" ihtimali vardır her zaman.

Adamlar open face kask da üretiyor,nazi kaskı da...

Firmalar,Bu kağıtlar savaşı...Kendini korumayı o kadar iyi biliyor ki mutlaka bir şekilde kendini korumuştur flip-up konusunda da diye düşünüyorum.

Acaba flip-up kaskımız kaza anında açıldığı zaman firmaya tazminat davası açarsak kazanma ihtimalimiz yüzde 1 dahi olsa varmıdır????

Hiç sanmıyorum.

Ben 1998 yılında başladım motosikletle ve tabir-i caiz ise siz tam olarak benim yaşım kadar motosiklet tecrübesine sahipsiniz.

Fakat bu flip-up (çeneden açılır) konusunda hemfikir değilim

Saygılarımı sunarım.

CBR- KADİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 125r repsol idi..
    şimdi reklama girer diye sölemiyorum fenerbahçe stanının karşısında bi yerden 2 adet nox kask ve iki adet dg newtoon ceket aldım belliklerle beraber toplamda 1,100tl tuttu normalde iki katı fiyat ama 4 ürün aldığın zaman yarı yarıya ödüyosun serisi biten ürünler çok ucuza veriyolar düşünebilirsin
    Telefon ;
    +90-216-345-3-666 (pbx)
    Fax ;
    +90-216-345-00-84
    Adres ;
    Bağdat Cad.No:19/1-2
    Kızıltoprak / İstanbul / Turkey
    motorumla hayatımı çeyrek mil yaşıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Zs 200 Gy-2
    Bir not eklemek isterim,

Bana göre bir güvenlik biriminde çalışan memur çantasında tabancasını taşıyamayacağı gibi fullface kask da takamaz.

Çünkü müdahele etmek zorunda olduğu saniyelik durumlar karşısına çıkacaktır.

Bu adam nasıl case'den tabancayı çıkartamaz ise iki elini kullanarak kaskını da çıkartamaz çünkü görevdedir.

Her an hazır olmak zorundadır.

Keza kuryeler;adamlar profesyoneldir,günde 50 defa kask çıkartıp takamaz.

Bu yüzden tabii ki flip-up kullanırlar,ama flip-up yokken de açık kask kullanıyorlardı...

Eski amerikan filmlerinde otoban polisleri mesela...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)