Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

BAşıma gelenler ve netten gördüklerim motosikletciler neden ölüyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Alıntı BlackEdition adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda iyice karşılaşır oldum adam gözümün önünde kırmızıda basıyor ben geçmiş lsam çarpacak. 2 hipii binmiş clio ya sanki arabayı keşfetmişler Ani hareketler ne yapacakları belli deil önümde ilerliyor . onlarında sağında bisiklet var adam aniden gazladı sağa kırdı bisikletli tepe taklak allahtan bişey olmadı. Bi kaç arkadaş aynı kafadan olsak hiç düşünmeden okşardım. Bence bizim için trafikte şiddet şart yoksa adam olmayacaklar. Şiddet ölümden önemlidir. kendini belli ede ede gidersen herkes yol veriyor. Misal sokakta yavaş gidiyorum adam tınlamıyor nerdeyse yola oturacak. Sanki oyun oynar gibi insanlar sen yoksun gibi davranıyorlar =). ama gaz vere vere şiddet içererek gidersen saniyesinde yol kenarına kaçıyor. İşte budur ben hep böyle yapıyorum ve böyle yapacağım. Şöyle 1000 cc lik bir makinam olsa yolda mal insan koymam burayada yazıyorum. :D:D:D. Tabiki trafikte hep dikkatli ilerliyorum korumasız çıkmıyorum ancak denildiği gibi ne kadar dikkat te etseniz sizi gelip buluyorlar.Bunlar özellikler taksiciler olabilir çünkü ot gibiler, iletişim yok adamlarda. iki kişide olsan sıkıştırıyor herifler. En dikkat ettiğim öncelikli taksiciler sinyal yok, ters şerit, olmayan 3. şerit. Ani duruş. Araç burnunu trafiğin taaaaaaa ortasına çıkartmak daha neler neler.

Eğer 2 kişiyseniz veya hazırlıklıysanız yol vermeyen, görmezden gelen, üstünüze süren ve haklıymış gibi agresif davrananları ;

1. önce durdurursunuz.
    2. arabadan indirirsiniz.
    3. morluk oluşturmayacak şekilde seversiniz.

Böyle böyle bir süre sonra haberlerde yankı bulur ve motosikletçilere hep dikkatli davranırlar. Rahat ederiz. Denemek lazım aslında :D:D:D.
    Ya ters teperde o morluk oluşturmadan sevdiğin kişi motosikletlilere karşı korku yerine nefret beslerse ne olacak? Yani o adamın yanından geçerken sana arkadan ufak bir dokunması ile seni öbür tarafa göndermesi pekte imkansız olmayan bişey değil mi? Kaba kuvvetle çözülmez bu iş. Yol vermedi diye insanlar öldürülüyor bu memlekette. Boşversenize...
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    motorcu arkadaşlar ya bızım yaptıklarımız bizi fark etmemelerıne sebep olan şeyler ben birini söyleyeceğim plakan varmı var trafıkte araçmısın evet vergını verıyormusun evet öylese şerit kullanmasını bil kenara gereksiz cekılme kacma ışıkta duruyorsun bir arac kadar yer kapla sığıntı gibi kenarda durma ikinci sıradasın birinci sıraya kenardan yer bulma kendıne ikinci sırada yerını kapla dur.emın olun yararı olacaktır.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu arkadaşlar ya bızım yaptıklarımız bizi fark etmemelerıne sebep olan şeyler ben birini söyleyeceğim plakan varmı var trafıkte araçmısın evet vergını verıyormusun evet öylese şerit kullanmasını bil kenara gereksiz cekılme kacma ışıkta duruyorsun bir arac kadar yer kapla sığıntı gibi kenarda durma ikinci sıradasın birinci sıraya kenardan yer bulma kendıne ikinci sırada yerını kapla dur.emın olun yararı olacaktır.
    tamamen katılıyorum,trafikte ve nerde olursa olsun normal şeridimde ilerliyorum,ben bu motora dünya kadar vergi veriyorsam o şeridide kullanırım arkadaş ve bu zamana kadarda bir olumsuzlugunu görmedim benden hızlısı varsa buyursun geçsin tutanmı var...
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    paylaşımın için teşekkürler.gerçekten biz dikkat etsekte araç kullanıcılarının bazıları dikkat etmiyor.keşke herkesin canı kıymetli olsa ama onlar için sadece kendi canları kıymetli ve bizim canlarımızın hiçbir degeri yok onlar icin
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı BlackEdition adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda iyice karşılaşır oldum adam gözümün önünde kırmızıda basıyor ben geçmiş lsam çarpacak. 2 hipii binmiş clio ya sanki arabayı keşfetmişler Ani hareketler ne yapacakları belli deil önümde ilerliyor . onlarında sağında bisiklet var adam aniden gazladı sağa kırdı bisikletli tepe taklak allahtan bişey olmadı. Bi kaç arkadaş aynı kafadan olsak hiç düşünmeden okşardım. Bence bizim için trafikte şiddet şart yoksa adam olmayacaklar. Şiddet ölümden önemlidir. kendini belli ede ede gidersen herkes yol veriyor. Misal sokakta yavaş gidiyorum adam tınlamıyor nerdeyse yola oturacak. Sanki oyun oynar gibi insanlar sen yoksun gibi davranıyorlar =). ama gaz vere vere şiddet içererek gidersen saniyesinde yol kenarına kaçıyor. İşte budur ben hep böyle yapıyorum ve böyle yapacağım. Şöyle 1000 cc lik bir makinam olsa yolda mal insan koymam burayada yazıyorum. :D:D:D. Tabiki trafikte hep dikkatli ilerliyorum korumasız çıkmıyorum ancak denildiği gibi ne kadar dikkat te etseniz sizi gelip buluyorlar.Bunlar özellikler taksiciler olabilir çünkü ot gibiler, iletişim yok adamlarda. iki kişide olsan sıkıştırıyor herifler. En dikkat ettiğim öncelikli taksiciler sinyal yok, ters şerit, olmayan 3. şerit. Ani duruş. Araç burnunu trafiğin taaaaaaa ortasına çıkartmak daha neler neler.

Eğer 2 kişiyseniz veya hazırlıklıysanız yol vermeyen, görmezden gelen, üstünüze süren ve haklıymış gibi agresif davrananları ;

1. önce durdurursunuz.
    2. arabadan indirirsiniz.
    3. morluk oluşturmayacak şekilde seversiniz.

Böyle böyle bir süre sonra haberlerde yankı bulur ve motosikletçilere hep dikkatli davranırlar. Rahat ederiz. Denemek lazım aslında :D:D:D.
    yaşadığım bir olayı anlatayım babamla beraber istinyede araçla ilerliyoruz 40 50 km hızdayız şehiriçi limitleri. Sahil kenarından aniden bir motor önümüze atlıyor babam frene basıyor ve o anki telaşıyla korkusuyla motorcuya yavaş ulan .avuk diyerek çıkışıyor motorcu bizi takip etmeye başlıyor. Sağda durup camımıza yaklaşıyor kaskını çıkarıp başlıyor bıdıbıdı yapmaya sen bana nasıl .avuk dersin dua et yanında oğlun var vesaire o daha bu lafları söylerken babam ve ben araçtan iniyoruz ve boksör olduğunu sonradan öğrendiğimiz arkadaş bir güzel dayağını yiyor. motorunu şahsen pert ettim ha bu bir maarifetmi asla değil yapılmaması gereken birşey. bende motor kullanıcısıyım ama şunuda biliyorum ki aklı başında motorculardan çok kaskı başında olmayan motorcular var ülkemizde. o yüzden şiddet kesin çözüm değil genelde bu anlattığın olay benim anlattığım gibi sonuçlanır.(adam levyeyle inerse? levye senide kaskınıda kırar örneğin.) kazasız belasız sürüşler hepinize...

Motosikleti
    Fz6 satıldı
    İstanbulda yaşayan arkadaşlar; gözünüzü seveyim
    istabngulda hemen her gün haberlerde birileri trafik tartışmasından vurulyor
    boşverin erkeklik egolarınızı sevdiklerinizin önüne almayın
    hiç bir şey boşyere ölmekten daha mantıklı olamaz

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Walla abiler size tavsiye sakın motor kazaları diye googla yazıp gireyim filan demeyin klavyeye kusarsınız.
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bence devlet ehliyet verirken otomobil olsun kamyon olsun ne ehiliyeti verirse versin motorculara saygı eğitimi vermeli onların küçücük kazalarda nasıl yaralandıklarının eğitimini vermeli ve otomobilcilere bilhassa dikkat eğitimi vermeli öyle ehliyet vermeli

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    burada paylaştığına göre yeterince şey öğrenmişsin..

bunlara ve daha fazlasına her gün rastlamak mümkün. şahsen daha motosiklete 1 saatten az bile binsem.. yada daha doğru olur.. daha binip te sorun yaşamadığım tek bir sefer bile olmadı..
    en kısa yolculuklarımda bile sorun yaşadım.

her allahın günü bikaç kaza atlattığım da oldu. 1 saatten fazla kullanmam yeterli bu skor için..

daha ağız tadıyla kaza bela savmadan binebildiğim tek bir gün olmadı.. ortalama haftada bir sorun çıkaracak bir kazadan ucuz kurtuluyorum, kesinlikle ayda bir ciddi kaza atlatıyorum.. yılda bir de ortalama yerle sarılıyoruz birbirimize. ama tüm bu olumsuz durumlardan sıyrılmamı sağlayan iki şeye dikkat ediyorum kendimce.. korumalı giysiler ve şartlara uygun ortalama hızla seyretmek..

inan bu saydıkların bir haftalık bir kullanımda başa gelebilecek şeylerin 4 te biri bile değil belki de..

bak sana son bir günde başıma gelen terslikleri söyleyeyim.. kaptırmış giderken ters yönde geri geri giden bir taksiye yapışmamak için solda parketmiş araçlara bindirmeyi göze aldım mecburen.. nasıl kurtulduğumu hiç sorma.. yada taksiciye nasıl küfrettiğimi. duraktakiler çıktı ta..
    alt geçit tünelinde 80 ile giderken arkamdan itin biri dibimize girdi. sıkıştırıp duruyor.. motosiklet arazi tipi daha fazla basamaz ve viraj keskin.. öyleki duvara çarpıyorduk az kalsın tekeri kaydırdım. allahtan motosiklete hakimiz ben ve artçım, ikimizde durumu kavrayıp kayma başlar başlamaz kurtardık.. bu arada hala sıkıştırıyor arkadaki it kardeş.. tünel çıkışında ben gidecektim ama murat bart1969 bırakmadı beni.. it kardeş de arabayı durdurdu.. delikanlı ya.. öldüreceğim ama itoğlanı.. o kadar dengemi kaybettim. parmaklarımı gözlerine sokup oracıkta bırakacağım, kimse de bulamaz bir daha bizi.. aklımdan bunlar geçiyor sürekli o sırada..

yani ölmek için öldürmek için sebep çok.. hele bu ülkede..

bunları göze alamıyorsan yada kendince riskleri en aza indirip telafi edemiyorsan zaten binme motosiklete.. bırak. bir yuvan ve çocukların olsun..

Motosikleti
    // honda beat scv100f
    hepsine katılıyorum sonuna kadar dün de herifin teki parantez içinde o.ç, gidiorum yawaşladı durdu duracak bastı bende bastım pat diye durdu freni sıktım, ayağımı yere sürttüm zor durdurdum sora mal herif dikizden bakıo hiç bişi olmamış gibi sora ben yanından geççem tekrar gaza bastı arkasından küfrettim millet bana bakıp öyle şerefsiz çok boşwer takma diye teselli ettiler. ne şerefsizler war yaa araba desen beş para etmez murat 121 içindeki desen 2 ayaklı bi canlı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler