Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Zehirli Atık

Motovento
    REKLAM ALANI
    hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arkadaşlar, bugün motosikletimin zincirini ilk defa zincir temizleyici ile temizledim ve sonra da yağladım.

Ancak her iki kutunun üzerinde de "çok zehirli ve yanıcı" olduğu, solunmaması gerektiği vs. yazıyordu.

Temizlik yaparken yere akmasın diye altına gazete kağıdı sermiştim. Artan temizleme sıvısını bu gazete kağıdı ile toplayıp bir paket yaptım. Ama bunu nereye atacağımı bilmiyorum. Çöpe atamam çok zehirli. Yakmak doğu mu bilmiyorum. Motor yağı ve bu tür atıkların tasfiyesi için Istanbul da bildiğiniz bir yer var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    walla ben olsam direk atardım çöpe.
    bakalım arkadaşlar ne dicek
    Orgazma Dudak Büktürür

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Dostum harikasın, keşke herkes senin kadar duyarlı olsaydı. Seni tebrik etmek istiyorum. Bana kalırsa yerleşim yerleri dışında metal çöp bidonlarının içinde yak gitsin veya arsa üzerinde. İnan bende bilmiyorum daha önce öyle bir olaya girişmedim çünkü. Sanayi sitesi filan varsa yakınlarda onlar daha iyi bilirler veya buradan'da zaten tavsiyeler akar birazdan. Ben aslında duyarlılığın için teşekkür etmek istedim.
    Önce emniyet, sonra hareket...

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bugün motosikletimin zincirini ilk defa zincir temizleyici ile temizledim ve sonra da yağladım.

Ancak her iki kutunun üzerinde de "çok zehirli ve yanıcı" olduğu, solunmaması gerektiği vs. yazıyordu.

Temizlik yaparken yere akmasın diye altına gazete kağıdı sermiştim. Artan temizleme sıvısını bu gazete kağıdı ile toplayıp bir paket yaptım. Ama bunu nereye atacağımı bilmiyorum. Çöpe atamam çok zehirli. Yakmak doğu mu bilmiyorum. Motor yağı ve bu tür atıkların tasfiyesi için Istanbul da bildiğiniz bir yer var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
    Yakmak daha kötü ama tam nasıl yapılması gerketiğini bende bilmiyorum..

Su Silahı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Çok güzel ve örnek bir davranış sergilemişsin. Tebrik ederim. Gerçekten de bu tür atıklar sorun öyle bir toplama merkezinin var olduğunu sanmıyorum inşallah vardır ama yoksa... en mantıklısı yakarak imha etmek olur.
    Gitti TDM kaldık yine ybr ile başbaşa..

sternboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok..
    bu konuda sana yardım edemem ama böle duyarlı birisi oldugun için seni tebrik edemeden geçemicem keşke senin gibi olsada herkes küresel ısınma olmasaa
    81VATAN__54MEKÂN

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yanık yağ çöpe atmak yada bişekilde kurtulmak kanunen yasak arakdaşlar.

TR de yanık yağı alan çeşitli firmalar var. Bunu gelip sizden almazlar ama yakındaki herhangi bir servisin atık yağ tankına konması için yardım isteyebilirsiniz.

Ama diğer atıklar bez kağıt gibi yapacak bişey yok çöpe atacağız.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    duyarlı bir davranış ve takdir edilmeli... kaç litre yağ var ki elinde, eğer gazete kağıdı ve ya bez tarafından emilmiş haldeyse o zaman yapacak fazla şey yok. ya yakacaksın ya da killi bir toprağa derin bir çukur kazıp gömeceksin. sanayi sitelerinde bile bu tür durumlarda çöpü kullanıyorlar.
    ayrıca bu tür temizleme malzemesi içeren tüm kutularda bu uyarıları kanunen zaten yapmak zorundalar. yani her zincir temizleme sıvısı kutusunda yazdığına emin olabilirsin...

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakmakta sağlıklı değil bence birçok poşete sar sonra bunu cam kavanoza koy sığmazsa artık ikimi olur üçmü olur kavonoz saysısını arttır üstüne zehirli madde vardır solunması sakıncalıdır diye yaza bilirsin.Çöp kamyonuyla gelen görevlilere durumu iza edersin onlarda kırılmasını önlerler.Böylece olabildiğince sağlıklı şekilde kimseye zarar vermeden kurtulursun.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    1. Belediye
    2. Çevre ve Orman Bakanlığı

arayıp bilgi alabilirsin (kolay olmayacak)

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    yakınında bulunan bi yetkili servise gidip teslim edebilirsin. yağ yağ filtresi ve yağlanmış bez gibi katı atıklar imhaya gönderiliyor.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    izaydaş
    firmasını arayabilirsin

takdir ettim kardeş

Motosikleti
    BuKart
    servislerde yağ boşalttıkları ağzı huni biçiminde aletler var onun içine dökebilirsin resmini bulamadım.Tüm insanlar senin gibi olsa küresel ısınma olmazdı

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    bende yağımı kendim değiştiriyorum yağı biriktirip en yakın servise aktar
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Vallahi iyi düşünmüşsünde sonrası zor iş atsan bir türlü atmasan bir türlü türkiyede hangi makam gidersinki 1-2 litre yağ için gitsen yada arasan 1-2 litre yağ içinmi arıyorsun derler zor iş yaşamak
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler