Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Otoparkta motoruma çarpmışlar ayaklığım kırık parça arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı UmARsIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM900
    İşyerimizin ardındaki otoparkta motoruma biri dokunmuş :\ sol taraftaki ayağımızı koyduğumuz ayaklık (motorun destek aldığı değil) kırılmış. Bir de agzostun çıkışında 1 cm lik bir ezik oluşmuş. Neyse ki yere düşmemiş motor. Leventten Kadıköye bir yandan vites attırmaya çalışarak bir yanda ayağımı koyacak yer bulmaya çalışarak zarzor gidebildim. Arkadaşların yardımı ile Artçının ayaklığını ön tarafa alabildim ancak acil olarak ayaklığa ihtiyacım var. Nereden temin edebilirim arkadaşlar? 2007 Yamaha TDM900

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ayak koyduğun peg aluminyumdur büyük ihtimal
    benimkisi kırıldığında sanayide aluminyum kaynağı yapan usta kaynattı inan orjinalinden farksız oluyor 10 lira da para aldı istersen bi resmini çekeyim şimdi koyayım sayfaya

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alüminyum u oksijen kaynağı tutabilir istersen git bi göster

Alıntı halilihsan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alüminyum u oksijen kaynağı tutabilir istersen git bi göster
    oksijen kaynakçıya ben gittiğimde iyi olmaz dedi ama bilmiyorum
    aluminyum kaynakçı iz dahi bırakmıyor aluminyum teli var kalın onu elektrotla kaynatıyor fotosunu çekiyorum şimdi geliyorum

Motosikleti
    TDM900
    Alüminyumdan bir parça. İki tane kulağı var bir tarafı elimizde var ancak diğer parçası yok. başka bir parçadan mı imal edecekler onu merak ediyorum :\

Fotoğraf gelirse çok sevinirim.

ayak koyduğun yeri komple dahi yaptırabilirsin sanayide sıfırdan
    parçası eksikse yine eskisine parça ilave ederek yapabilir veya komple yenisini tornada vb yerde yaparlar

Motosikleti
    TDM900

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayak koyduğun yeri komple dahi yaptırabilirsin sanayide sıfırdan
    parçası eksikse yine eskisine parça ilave ederek yapabilir veya komple yenisini tornada vb yerde yaparlar
    osmaniyeli bu parçanın alimünyum olduğundan emin misin? bana argon yada gazaltı kaynağı gibi göründü
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    TDM900
    Maslak sanayide yaptırabileceğim kimse tanıyor musunuz?
    Az önce Süleymen Memnun'a telefon açtım yaparız dediler ama sanırım biraz tuzluya gelecektir.

Motosikleti
    Comet
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Alıntı UmARsIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok rahat yaparlar benim yaptırdığım aluminyum kaynakçısı başka işle uğraşmıyordu sadece aluminyum kaynak üzerine çalışıyordu
    adamın birer aletleri var göreceksin dişçi gibiydi adam. aletleri görsen

Motosikleti
    TDM900
    Nerede bu dediğin yer??

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmaniyeli bu parçanın alimünyum olduğundan emin misin? bana argon yada gazaltı kaynağı gibi göründü
    abi aluminyum kaynaktı. argon değildi
    büyük bir aluminyum sargı teli var birde makiinesi erittikçe rulo dönüyor makinada aluminyum tel geliyor ucuna

Nerede bu dediğin yer??
    ben Osmaniyede yim ama her sanayide mutlaka vardır

Motosikleti
    TDM900
    Öğlen maslağa kaçayım ben o halde.

makine buydu aluminyum teli eritiyordu adı ise MIG/MAG gazaltı kaynak makinesiymiş

bunun gibi birde aluminyum sargı var makinede

Motosikleti
    Comet
    abi aluminyum kaynaktı. argon değildi
    büyük bir aluminyum sargı teli var birde makiinesi erittikçe rulo dönüyor makinada aluminyum tel geliyor ucuna

ben Osmaniyede yim ama her sanayide mutlaka vardır
    şimdi sanırım kaynattığın bir kısım şase diğer kısım peg, kaynağın iyi olması için kaynatılan metallerin ikisininde aynı olması gerekir.şase muhtemelen alimünyum değildir.

babam kaynakçıydı şimdi üşenmeden tarif ederek sordum senin kaynağın gazaltı olduğunu söyledi ve oldukça sağlammış

tamam şimdi doğru yolu bulduk

Öğlen maslağa kaçayım ben o halde.
    hocam gaz altı kaynağı arayacaksın,işinin ehli bir usta bulabilirsen kırılan parçanın yerine birparça yapabilir

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sanırım kaynattığın bir kısım şase diğer kısım peg, kaynağın iyi olması için kaynatılan metallerin ikisininde aynı olması gerekir.şase muhtemelen alimünyum değildir.

babam kaynakçıydı şimdi üşenmeden tarif ederek sordum senin kaynağın gazaltı olduğunu söyledi ve oldukça sağlammış

tamam şimdi doğru yolu bulduk
    parçayı adam söktü temizledi zaten aluminyum kısım kırıdığı için kaynak yapılan yer aluminyumdu önce aluminyumu kaynatır kalanı da na da başka işlem lazım sa uygular benim kırılan iki kısımda aluminyum olduğu için araya aluminyum kaynnak yaptı

http://www.basakhirdavat.com/tr/inde...id=26&vmcchk=1

bu da satılan makinenin teli

yanlış anlaşılmasın benim kırılan parçam peg şaseden vidalarını söktüm aluminyumla kaynattırdım geri tekrar motoruma monte ettim vidalarıyla kısaca şaseyle işim olmadı sadece pegle oldu

Motosikleti
    Comet
    parçayı adam söktü temizledi zaten aluminyum kısım kırıdığı için kaynak yapılan yer aluminyumdu önce aluminyumu kaynatır kalanı da na da başka işlem lazım sa uygular benim kırılan iki kısımda aluminyum olduğu için araya aluminyum kaynnak yaptı

http://www.basakhirdavat.com/tr/inde...id=26&vmcchk=1

bu da satılan makinenin teli

yanlış anlaşılmasın benim kırılan parçam peg şaseden vidalarını söktüm aluminyumla kaynattırdım geri tekrar motoruma monte ettim vidalarıyla kısaca şaseyle işim olmadı sadece pegle oldu

tamam şimdi anlaşıldı

sanırım bu gazaltı kaynağı kaynatılan metalin cinsine göre tel değişimi yapılabiliyor

Motosikleti
    TDM900
    İnternetten baktım maslak Atatürk Sanayi sitesinde 10 12 kadar gazaltı kaynağı yapan yer varmış birazdan çıkıyorum. Umarım adam gibi yapabilirler. Gelince önceki ve sonraki hallerinin fotoğraflarını çekerim.

Motosikleti
    Comet
    İnternetten baktım maslak Atatürk Sanayi sitesinde 10 12 kadar gazaltı kaynağı yapan yer varmış birazdan çıkıyorum. Umarım adam gibi yapabilirler. Gelince önceki ve sonraki hallerinin fotoğraflarını çekerim.
    haydi hayırlısı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler