Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Kaç kişi çıkıpta ben sürekli kask takıyorum der?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok.. Suzimi sattım..
    Ben sürekli kask takıyorum.
    Doğanın kanunu gereği, kask takmayanlar zamanla telef olur, doğal seçim ile sayıları azalır. Kask takanlar hayatta kalır, türer, neslini devam ettirir, sayıları artar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bu sitenin üyeleri %90'nı Kask takıyordur
    tabiki bende sürekli Kask takıyorum alışınca zaten sorun olmuyor hatta ben yazın bile kapalı kask takarım bu arada bizim burada Gaziantepte sıkıysa takma aynasızlar hiç sorgusuz süalsiz hiçbir mazereti kabul etmeden basıyorlar cezayı

Alıntı karayılan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu sitenin üyeleri %90'nı Kask takıyordur
    tabiki bende sürekli Kask takıyorum alışınca zaten sorun olmuyor hatta ben yazın bile kapalı kask takarım bu arada bizim burada Gaziantepte sıkıysa takma aynasızlar hiç sorgusuz süalsiz hiçbir mazereti kabul etmeden basıyorlar cezayı

bu arada birde şunu sormak lazım bu ülkede araba kullanıcılarının % kaçı acaba emniyet kemeri takılı araç kullanıyor????????????????????????????????????????
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Mesajlara şöyle bir baktım da "arada kasksız çıktığım da olur" diyen hemen hemen hiç kimse yok. Mesajların büyük çoğunluğu bu konuda çok duyarlı olanlara ait. Aslında sayıca daha çok olan diğer grup azar yemekten çekinmiş galiba.

Ben mi? Onca mesajdan öyle gözüm korktu ki artık bakkala yayan bile kasklı gideceğim kesin; bakkal gülerse gülsün ne yapalım.

Motosikleti
    Fazer S2
    Sans ve dikkatli kullanmaktan dolayi hic kazam olmadi ama bir seferlik bile olsa kaskim yokken tekerim 1 tur atmamistir. Kasksiz kullanmayacamda.
    Inaniyorum bu site uyelerinin hepsi bilincli oldugu icin tek-tuk takmiyorum diyen cikar

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı voyagerx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajlara şöyle bir baktım da "arada kasksız çıktığım da olur" diyen hemen hemen hiç kimse yok. Mesajların büyük çoğunluğu bu konuda çok duyarlı olanlara ait. Aslında sayıca daha çok olan diğer grup azar yemekten çekinmiş galiba.

bak işte bu da olabilir

birde şu var
    tv izleme alışkanlığı anketlerine
    en çok izlediğimiz program olarak belgesel deriz
    ama reyting rekorlarını televoleler kırar

roadmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    kasksız çıkmam abi
    TECRÜBE GÜZELDİR AMA PAHALLIYA MALOLUR

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    hiç kasksız çıkmadım.garaja bıle gırerken kafamdadır.
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

mirty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kle 500
    ilk başta sitede kasksız biniyodum, ama trafiğe çıktığımdan beri bi kere bile kasksız binmedim. Zaten kasksız binince bi eksiklik oluyo aynı tadı vermiyo sürekli tedirgin oluyo insan artçımda bile her zaman kask vardır.
    virago 250

enderkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco like 125
    Ben de her zaman kask ile kullandım, kask takmadığımda bi tuhaf ve tedirgin hissederim kendimi.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    2 haftadır motor kullanıyorum. Kask olmadan marşa basmadım,basmam,yolda kasksız gördüğümü ileride polis çevirme yapıyo diyerek gazlarım. Artçı olduğumda bir kere takmadım. Jandarmaya yakalandık...yalvar yakar... Çok komik bi durumdu.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    storm 150
    Alıntı asfalt meleği adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla kimse üzerine alınmasın.. ne evliyim ne de çoluğum çocuğum var. ama bende eşşek değilim ve kasksız seleye k...mı değdirmem.
    Aynen

vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    ben bazen cok sıkıldıgımda kısa surelıgıne cıkarıyorum ama cogunlukla takarım zaten gecen kaza yaptıgımda ALLAH tan kask kafamdaydı suruklenıp ayaga kaltıgımda kaskı cıkardım kaska baktımkı sol taraflar kompıle yere surtunmekten cızılmıs o yuden daima tam koruma arkadaşlar
    booş kooooooooooyyyy gitsin

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    kasksız çıkmam abii!...
    er6 demek hayat demek!..

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Arkadaşlar Çoğu arkadaş dürüst olup takmıyorum dedi dürüstlüklerinden dolayı teşekkürler ben bu kadar msjı okuduktan sonra artık utandım o gittiğim 2-3 km lik yolada artık kask takıyorum
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha yzf r1
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bak işte bu da olabilir

birde şu var
    tv izleme alışkanlığı anketlerine
    en çok izlediğimiz program olarak belgesel deriz
    ama reyting rekorlarını televoleler kırar

Motosikleti
    Derbi GP1 250
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sıkıyo be abi ya bide nefes alamıyosun içinde .. bunalıyo insan.. bazen takıyoruz işte
    bi kaskı kısa süreliğinede olsa takmak ömür boyu tekerlekli sandalyede oturmak yada yatalak ve bakıma muhtaç olmak kadar sıkıcı değildir die düşünüyorum bende..Bende alanyada yaşıyorrum ve herşeye rağmen kaskımı takıyorum..
    [B]OZAN GÜLMEZ[/B]
    [B]E-Mail =[/B] unknown_member07@hotmail.com
    [B]Facebook =[/B] https://www.facebook.com/ozan.gulmez2

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TT ;]
    kafama eserse takmam bu kadar basit.. ama bilirimki hayat bu kadar basit değil.. yaptıgım bi hata ve bu hatayı düzeltmem gerek =) teşekkürler ..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha yzf r1
    ben ilk takmadıgım gün bi kaza gecirdim hemde başkabi motorcu dostumuzla arayoldan dönerken kafalama girdi bana onda kask vardı ve motordan kafalama direkt ceneme agzıma carptı kaskıyla tabi motordan sekti cokta hızlı gelmedi ama üzerime ucucak kadar hızlıydı inanırmısınız bilmem ama dişlerimi tek tek toplayıp cebimdeki kibrit kutusuna koydum ve o şekil doktora bu sadece 1 tanesi ,daha cok var ama yinede belki ders almayanlardanım bazen kasksız cıkıyorum neden yalan söyliym .

wind_northeast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800A
    Bakkala bile kaskı takmadan gitmem.Ve şunu da samimiyetle söylüyorum ki:evet,bakkala bile motorla gidiyorum
    Bundan bikaç sene evvel Çeşme'de iki tane genç bayan duran scooterdan düşüp başlarını kaldırıma vurup yaşamlarını yitirmişlerdi yanlışım varsa düzeltin.Özellikle bizim ülkemizde işini en iyi yapan meslek sahibi azraildir.Kaçarı göçeri yok.Lütfen onu işini iyi yapmasını engelleyelim.Eldiven,dizlik,mont,pantolon,bellik v.s hepsi birden belki biraz abartılı olacak ama en azından kasksız çıkmayalım abi...
    [B][I][COLOR="Red"]Deli poyraz eser durur...[/COLOR][/I][/B]

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İtiraf etmeliyim ki acemilik döneminde sadece 2 defa kasksız "şöyle bir mahallede döneyim yahu" dediğimi hatırlıyorum. Sanırım ikisinde de abim bisikletini onarıyordu ben de garaj açılmışken boş bulunup bu haltı yedim (kask yukarda evdeydi ve çıkıp almaya üşendim). Evet mahallede attığım o iki tur belki şimdiye kadar sürdüğüm toplam mesafenin 1/10.000'ine falan tekabül ediyor ama başıma bir iş gelmediği için şanslı olduğumu düşünüyorum.

Kaskınızı takın. Yolda kasksız gördüğünüz insanları da uyarın arkadaşlar.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)