Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uzun yol için tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    mirty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kle 500
    Arkadaşlar uzun yol yapanların yardımını bekliyorum. Ben artçımla beraber Ankaradan Amasraya gitmek gibi bir takım planlar içerisindeyiz. Daha önce uzun yol yapmadığımdan tavsiyelerinizi ve yanımda ne gibi ekipmanların gerekeceğini söylerseniz çok sevinirim. Bu arada motorum 93 model hava soğutmalı kaç km'de bir durmam gerekiyo bu konudada yardımcı olusanız çok sevinirim(inşallah yolda bırakmaz)
    virago 250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

cep telefonu şart zaten alırsın
    akşam da sürecekse seyahat yedek ampül
    kask ve kıyafet ekipmanı
    arkaya da bir sırt çantası veya çengelli lastikle bir poşet koyarsanız mont vb şeyleri koymak rahatlık verir gibi
    buji de alsanız yanınıza olur
    yağ eksiltiyorsa petrol istasyonlarında tamamlarsınız

saat başı mola verseniz de olur hem siz hem motor dinlenir dinlenmeseniz de hararet yapmaz

yola çıkmadan önce bakıma sokarsanız motoru daha iyi olur gibi
    iyi yolculuklar

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaç cc olduğu dinlenme zamanlarında etkili , hava sıcaklığıda. artçılı 150km de dinlenmenizi tavsiye ederim.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikletin yükleme kapasitesi ve yıpranma payını ekleyip ona göre dinlendir veya daha az yüklen. Kapasitesine uygun ağırlıkla sakin, devrinde bir sürüşle dinendirmek gereksiz olur.

Motosikleti
    kle 500
    toplam yük en fazla 150 kilo olur tahminimce, seyir hızıda 90-100 en fazla havalarda çok ısınmadı, buji değişimi gerekirse bide anahtarı lazım dimi başka bir ayarlama yapmaya gerek varmı?
    virago 250

Elektrik sistemini-buji kablolarını komple bir gözden geçirt .Mekaniğinde yağ seviyene - bakım parçalarını konrol et hepsi bu.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    evet motosikletini yormadan, takım çantası, lastik dubles değilse yedek şambrel far ve park ampülü yağmurluk vs. amasranın yolları safranboludan sonra inişli çıkışlı ve virajlıdır dikkatli ve keyifli geziler.

Alıntı mirty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplam yük en fazla 150 kilo olur tahminimce, seyir hızıda 90-100 en fazla havalarda çok ısınmadı, buji değişimi gerekirse bide anahtarı lazım dimi başka bir ayarlama yapmaya gerek varmı?
    senin motor düz yolda 90 la giderken hararet yapmaz motorun dizaynına aykırı bir kere hararet yapması cruiser yamaha 4 zamanlı önden hava geldiği için 90 la giderken hararet yapmaz ama zaten 1-2 saate biir mola verirsin osırada dinlenir motorun

buji anahtarı da al

bu arada bakıma sok motoru dememin sebebi mesela gaz ve debriyaj telinde belki kopma pozisyonuna gelmiştir veya yağlatırsın mesela
    veya zincirin çok yıpranmıştır fren balatanı hem sıktırır hem yenisi lazımsa değiştirirsin
    lastiklerinin siboplarını ve iç lastiğini havasını kkontrol ettirirsin veya subap ayarı yaptırırsın yağlatırsın zinciri hatta yola çıkmadan buji hava filtresi karbüratör temizliği yaptırman senin için iyi olacaktır

Motosikleti
    XCİTİNG 250İ
    lastik spreyi al mutlaka arkadaşım

Motosikleti
    kle 500
    tavsiyeleriniz için çok teşekkürler hepsini uyguluycam sağolun umarım birgün beraber gezeriz
    virago 250

Motosikleti
    Dragstar 1100
    Alıntı mirty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada motorum 93 model hava soğutmalı kaç km'de bir durmam gerekiyo bu konudada yardımcı olusanız çok sevinirim(inşallah yolda bırakmaz)
    Güneş kremi almanı tavsiye ederim.
    Hangi kilometrede ihtiyaç molası vermek istersen durabilirsin.
    hava soğutma'nın böyle bir hendikabı tarihinde olmuş değil.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Her ihtimale karşı gideceğin istikametlerde veya yakınlarında bulunan tamirci, çekici vs. en zor anında ihtiyaç duyabilceğin yerleri araştır internet üzerinden ve telefonlarını al.
    Önce emniyet, sonra hareket...

philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    Harita alman iyi olur sanırım.. Hani yol çalışması vs. olabilir başka bir yol bulmak için.. tabii sora sora bağdat demişler
    Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanına pompa al yedek lastik al, ampul al yedek zincir al yedek akü al, lastik spreyi al, gaz ve fren yedek tellerini al, saç kurutma makinesi ve bigudileri de unutma

bu ne ya paris dakar rallisi yapanlar bu kadar önlem almıyor.. yolda kalırsan en yakın ilçede sorunlarını çözersin ..

sorun istemiyosan atla otobüse git ..Motor maceradır ya ..

aksaklığın nerden kaynaklanacağını bilemessinki her aksaması ihtimali olan olaya bi çözüm getireyim dersen yanında bir tırla gitmen lazım bi cep telefonu işini görür.

uzun yol öncesi sadece 1 saatliğine git bi servise yağını , lastik havalarını , fren balataların kontrol ettir yeter. iyi bir uyku sonrası çık yola benzinini ya geceden yada yola çıktığında fulle çeyrek deponun altına inme yolda en yakı istasyon nerde bilemessin .

1-1.5 saatte bi dur mola ver bi yudum çay-kahve iç .. bu hem seni ısıtır hemde dikkatin yoğunaştırır.. zaten hızını yolun durumuna ve yüküne göre ayarlarsın . depo üstü çanta bu gibiuzun yollarda çok işe yarar .

gideceğin güzargahın http://www.kgm.gov.tr/images/turkiye.jpg linkten büyükçe bi çıktısını al . depo stü çantanın en üstündei saydam bölmeye yerlerştir.

ya Bismillah de çevir kontağı.. yolun açık olsun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    dost gerçekleri söyler, 93 model motorun markası ne olursa olsun uzun km.li seyehatlara uygun değildir. çünkü tüm kauçuk aksamı ( hortumlar kablolar vs..) çürümüştür.. sen bu sevda'dan vazgeç . ankara'dan dışarı çıkma..
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Motosikleti
    kle 500
    link çok işe yaradı bende böyle bişey arıyorum nezamandır. Motorun yolda kalmasını göze alarak çıkıcam zaten yola, ama bişey olacağını zannetmiyorum çünkü çok iyi durumda, yolda kalırsamda canım sağolsun işin zevkide orda, tabii artçımın haberi yok böyle yolda kalma gibi bi durumdan
    virago 250

ben yeni ehiyet aldım guzl dayanıklı ve hızlı bı motr almk ıstıyorum ne onerırısınız bırazda ucuz olmalı

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Slm.94-95 arasında aynı 93 viragom vardı ve çok uzun yol yaptım (350-700km civarı) bir seferde.Lastiklerini,zincirini,yağını,hava filtreni,bujileini kontrol et.Bir arkadaşın da bahsettiği gibi benzin aksamına (hortumlar v.s)bak.Artçılı olduğun için çok sıkıştırmadan ortalama seyir süratin 80-90 civarı max. olsun.Rampalarda vites küçültüp hemen hemen yarım gaz gibi git.Dinlendirmene gerek yok,sen dinlenme ihtiyacı duyana kadar devam Ben bir seferinde ağustos sıcağında çanakkale üzerinden istanbul yapmıştım.Acelemde vardı bayağı sıkıştırmama rağmen bir sorun yaşamadım.Ama dediğim gibi mekanik olarak makinanın hazır olması gerek.Uğraşma dağ bayırda.Kolay gelsin.Birde lastik spreyi bulundurmanda fayda var.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    mirty arkadaşım bahsttiğin motor sen daha 5 yaşında iken imal edilmiş, motor şu anda 17 yaşında ( tabii ilk sahibi isen her yere gideceğine emin olabilirsin....)
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

perishte - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef...
    Alıntı sony e adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeni ehiyet aldım guzl dayanıklı ve hızlı bı motr almk ıstıyorum ne onerırısınız bırazda ucuz olmalı
    dostum öncelikle hoşgeldin. foruma da, motosiklet olayına da yeni başladığın belli oluyor. çünkü birincisi farklı bir başlık altında böyle bir soru sormuşsun ikincisi de ne tip motosiklet istediğini söylememişsin. istersen bir süre forumu incele. mesela motosiklet karşılaştırmaları konusunda http://www.motosiklet.net/forum/mark...kiyaslamalari/ linkinden, modeller üzerine testler konusunda da http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/ linkinden biraz fikir edinebilirsin. ardından yavaş yavaş cruiser mı enduro mu olur artık sana neyin en uygun olduğuna karar verirsin. daha sonra da markaları incelemeye başlarsın. inşallah en yakın zamanda bir küheylan sahibi olursun.
    Zalim olsa ne rütbe bi perva yine bünyad-ı zulmü biz yıkarız
    Merkez-i hâke atsalar da bizi küre-i arzı patlatır çıkarız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler