Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor üstüne alma

Motovento
    REKLAM ALANI

İlerleyen aylarda motorumu almak istiyorum. Merak ettiğim birkaç şey var.

1-Şimdi evdekilerin pek rızasız olmadığı için kendim halledicem 17 yaşındayım arkadaşım motoru kendi üstüne alabilmen için ailenden birinin noterde olması gerekiyor dedi kendi başıma üstüme alamazmışım bu konuda biraz açıklık getirebilirmisiniz?

2-Birde plaka çıkarma nasıl oluyor yani ondada böyle bir durummu var mı
    ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motor sahibi olman için bir engel yok , ailenden de kimseye ihtiyacın yok. Yaştan dolayı sadece ehliyet alamazsın ama motor sahibi olabilirsin. Sen yine de ailenin rızasını al. Ben 36 yaşındayım , motor almak için kimsenin onayına ihtiyacım yok buna rağmen eşimin rızasını almak için iki ay uğraşmış ve daha sonra motor almıştım.

Motosikleti
    XL700 TA

Bence tam tersi...

Arkadaş 17 yaşında olduğu için A2 ehliyeti alır ancak noterden herhangi alım satım gibi işlemler yaptırabilmesi için velisinin yanında olması gerekir diye biliyorum. Emniyette ki durumu bilmiyorum noterden işlem tamamlandıktan sonra bidaha velisini isteyeceklerini sanmıyorum.
    1881 -193

redali79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox

üstüne alma

abicim motor sevdanı çok iyi anlıyorum, bende sen yaşlarda çok istedim ama anne baba tabiki olmaz tehlikeli dedi bir türlü ikna olmadılar. bende onları kırmadım tabii bü süre zarfında aklımın köşesinde kendim para kazanınca küçükte olsa bir motorum olacaktı. geçen sene 29 yaşımda kısmet oldu tabi artık evliyim annem ve babam yinede istemiyorlar ama artık onlara dikkatli kullanacagım ve olabildigince önlemlerimi (kask, mont, dizlik,....vs) alacagım konusunda ikna ettim ve öylede yaptım ve ilk motorumu aldım. özetle bana sorarsan ailenin haberi olsun bir şekilde rızalarını al derim yoksa aklının bir köşesinde kaçak iş yapma duygusu ile daha güvensiz kullanırsın. tabiki bunlar bir büyüğün olarak benim ğörüşüm uygulayıp uygulamamak senin elinde...

sorunun cevabına gelince 18 in dolmadan motoru üstüne alamazsın, almadan başkası üstünede alsan artık elektrikli motor hariç hepsine ehliyet istiyorlar yakalanırsan motordan olursun. tavsiye az kalmış zaten yaşını bekle trafige çıkmak için...

plaka içinde ruhsat olması lazım tabii

iyi günler.

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    sigortacıya telefon edip sormak zor mu
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sahibi olman için bir engel yok , ailenden de kimseye ihtiyacın yok. Yaştan dolayı sadece ehliyet alamazsın ama motor sahibi olabilirsin. Sen yine de ailenin rızasını al. Ben 36 yaşındayım , motor almak için kimsenin onayına ihtiyacım yok buna rağmen eşimin rızasını almak için iki ay uğraşmış ve daha sonra motor almıştım.
    Cevabınız için teşekkürler.

Alıntı cuncun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş 17 yaşında olduğu için A2 ehliyeti alır ancak noterden herhangi alım satım gibi işlemler yaptırabilmesi için velisinin yanında olması gerekir diye biliyorum. Emniyette ki durumu bilmiyorum noterden işlem tamamlandıktan sonra bidaha velisini isteyeceklerini sanmıyorum.
    Evet bende öyle biliyorum 18 yaşından küçük olunca anne veya babanın izni gerekiyor noterde arkadaşım öyle almıştı.

Alıntı redali79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim motor sevdanı çok iyi anlıyorum, bende sen yaşlarda çok istedim ama anne baba tabiki olmaz tehlikeli dedi bir türlü ikna olmadılar. bende onları kırmadım tabii bü süre zarfında aklımın köşesinde kendim para kazanınca küçükte olsa bir motorum olacaktı. geçen sene 29 yaşımda kısmet oldu tabi artık evliyim annem ve babam yinede istemiyorlar ama artık onlara dikkatli kullanacagım ve olabildigince önlemlerimi (kask, mont, dizlik,....vs) alacagım konusunda ikna ettim ve öylede yaptım ve ilk motorumu aldım. özetle bana sorarsan ailenin haberi olsun bir şekilde rızalarını al derim yoksa aklının bir köşesinde kaçak iş yapma duygusu ile daha güvensiz kullanırsın. tabiki bunlar bir büyüğün olarak benim ğörüşüm uygulayıp uygulamamak senin elinde...

sorunun cevabına gelince 18 in dolmadan motoru üstüne alamazsın, almadan başkası üstünede alsan artık elektrikli motor hariç hepsine ehliyet istiyorlar yakalanırsan motordan olursun. tavsiye az kalmış zaten yaşını bekle trafige çıkmak için...

plaka içinde ruhsat olması lazım tabii

iyi günler.
    Cevabınız için çok teşekkürler.Zaten ehliyet için yaşım tutuyor alıcam gerçi 18 Nisandaki sınava kesin kayıt olucaktım ama ailem istemediği için birdahaki sefere dedim.

Aslında bende sürekli onların aklına girmeye çalışıyorum ama birtürlü babamı ikna edemedim beni bu konuda dinlemiyor bile yoksa bende gidip babamla birlikte motor beğenip almak isterim kendi harçlıklarımı biriktipir ehliyet vs. parasını topladım babam ehliyeti alsan ne olucak sana motor almam vs. canımı sıkıyor neyse kafanızı yordum umarım evdekileri ikna edebilirim. Çünkü başka türlü çok zor.Seneye araba ehliyetini alırken araya motor ehliyetinide alırım belki ozaman ikna olur ama bu seferde benim hevesim kursağımda kalıcak kolay değil 1 sene geçmez ki.

Alıntı by_001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç aklıma gelmedi kusura bakma.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    o zaman teknik sorunlarımızı da servisi arayıp soralım hiç buraya yazmayalım. motor sohbetlerimizi de arkadaşlar arasında yapalım buraya hiç taşımayalım.

boylece kimse kafasını duvarlara vurmasın.

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    duygularını çok iyi anlıyorum aynı olayı 15 yaşımda bisiklet almaya ugraşırken yaşadım ve ailemin izni olmadan arkadaşımla magazadan birer tane dag bisikleti aldık ve eve gelmeden öyle bir düştüm ki bisiklet tanınmaz hale geldi o halde bodrumda sakladım bi süre sonra yaptırıp hurdacıdan aldım diye kandırdım ama eve gelene kadar,senmisin gizli saklı iş yapan diye kndimi yedim..birde onların gözüyle bak,hergün sayısız kazalar oluyor birçok arkadaşımızı kaybediyoruz ailende kullanan yoksa ikna etmek çok zor oluyor ama sana tavsiyem rızaları olmadan alma kardeşim...

Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman teknik sorunlarımızı da servisi arayıp soralım hiç buraya yazmayalım. motor sohbetlerimizi de arkadaşlar arasında yapalım buraya hiç taşımayalım.

boylece kimse kafasını duvarlara vurmasın.
    katılıyorum,neden burada vakit kaybediyoruz ki

Motosikleti
    elbet birgün cbr600rr ama önce cbf 150 xD
    yanlış hatırlamıyorsam burası bi form sitesi ve bu formun amacı bilgi vermek/almaktır. bazen size saçma sapan gelen sorula diğer insanların hislerine tercüman olur. en basitinden ben bu konuya ışık hızıyla girdim. saten gereksiz konular zamanla cvp yazılmdğı için sona atıldığını sende biliyorsun.
    at avrat silah
    motor sefgili telefon :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    bahsedılenler gıbı
    A2 için 17.yasını doldurman yeterlı
    ama ruhsatı ustune alman ıcın 18.yasını doldurman gereklı ben 17yasımda ehlıyetımı aldım ama ruhsat babamın ustundeydı kendı ustume alamamıstım artık 19uma gırdım ruhsatıda kendı ustumde yenı motorumun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen yine de ailenin rızasını al. Ben 36 yaşındayım , motor almak için kimsenin onayına ihtiyacım yok buna rağmen eşimin rızasını almak için iki ay uğraşmış ve daha sonra motor almıştım.

Rıza alınmadan olan işin hayrı olmaz . Biz senin geçtiğin o yoları daha önce geçmiş abileriniz. Unutmaki kendi fikirlerini kabulettirebilmenin ilk adımı karşındakinin fikirlerine hak vererek ve onlara bunu hissettirerek olur
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Hepinize cevapları için çok teşekkürler.Zaten onların rızası olmadan almak istemiyorum yaza kadar bir şekilde akıllarını çelicem izinlerini alıcam bana kolay gelsin geçen gün forumda bir 6 sene ikna etmek için uğraşmış ve almış umarım bu kadar beklemem.

çok dikkatli kullanacağın konusunda teminat verirsen ben de senin moto alman taraftarıyım
    fakat kimseye moto al diyemiyoruum çünkü kaza olsa suçluluk hissederim sen bilirsin alıp almama kararı senin

ailene ise durumu çok iyi anlatman gerek mesela hergün yürümekten bıktım usandım , yeter artık şehir kocaman oldu eskisi köy yeri değil eskiden bile ata biniyorlarmış ben 17 senedir ayaklarıma eziyet ediyorum yazık günah psikolojim bozuldu öss ye çalışamıyorum yorgunluktan, sinir hastası oldum de. ve hatta babanın arabası varsa sende arabaya binme baba de veya baban genç iken motoya binmişse onu da söyle
    yani kısaca derdini anlatabilmek çok önemli
    ağlamayan bebeğe emzik vermiyorlar ne yazık ki

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    motoru kendi üzerine alabilirsin
    noterden annenin sana vekalet vermesi yeterli o vekalet sayesinde ruhtas senin adına çıkar. .
    13-14 yaşlarımda ilk telefon hattımı çıkarmak için ben öyle yaptım kendi üzerime çıkardım
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Geç olsun güç olmasın, bir kandıramadın sen de aileni önce ehlyeti al zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir, umarım Haziran sonu motoruna kavuşursun.

Motosikleti
    ASYA 150 T 19A
    pofff yawww:((
    [B]İyi Gêlişmiş Rêflêkslêr Şanstan Dãhã Hızlıdır..[/B]:cat::cat:

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Ben Motosikleti Almadan Önce Aileye Danışmak İstedim Anneyi Bir Türlü İkna Edebiliyorsun Yine ama baba İnatçı Baba Sende Motosiklet Çok Kullandın Sende Çok Düştün Ama Çok Şükür Ayaktasın Bırak Bende Gençliğimi Yaşiyim Motosiklet Aliyim Bisiklet Kullanmaktan Bıktım Hergün Sür Sür Sür Öldüm Bittim Artık Bırak Aliyim Dedim Zaten Çalışıyorum Senden Bişeyde Beklemiyorum Bak Dizlik Kask Mont Eldiven Tüm Korumalıkları Aldım Vallahi Bırakmasan İşi Bırakırım Eve Tıkanırım Bidahada Hiç Kimseyle Konuşmam Vs.. Vs.. Vs.. Aradan 1 Ay Geçer Ve Sonunda Motosikletime Kavuşurum
    [B][COLOR="DarkRed"]wWw.Motosiklet.Net[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Blue"]Bağımlılık Yaratır[/COLOR][/B]:P

Bende annemi ikna ederim ama babam zorluyor bakalım hayırlısı.

Motosikleti
    BMW R1200GS

Devır Masrafları

selam arkadaslar, ben de ilk motorumu gectigimiz hafta sonu aldim sonunda
    ancak arkadasimdan aldigimdan henuz devir islemlerini yaptirmadim (acelesi yok masraf olmasin sonra yaptirirsin dedi),
    bu islemler ne kadar tutuyor bir bilgisi olan var mi? ve cc'ye gore ucretler degiskenlik gosteriyor mu acaba?
    simdiden vakit ayirip cevap veren arkadaslara tesekkurler

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    Alıntı ounsur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar, ben de ilk motorumu gectigimiz hafta sonu aldim sonunda
    ancak arkadasimdan aldigimdan henuz devir islemlerini yaptirmadim (acelesi yok masraf olmasin sonra yaptirirsin dedi),
    bu islemler ne kadar tutuyor bir bilgisi olan var mi? ve cc'ye gore ucretler degiskenlik gosteriyor mu acaba?
    simdiden vakit ayirip cevap veren arkadaslara tesekkurler
    minimum 150 felan tutuyor olmalı.. artı ruhsat.. tek sayfa 35 tl çifti 70 tl..
    şehir değiştirecekse motosiklet sanırım bi 50-70 gibi extra bedeli var.. sigorta da 30-40 gibi..
    bunlar minimaller..
    sonra aracın yeniliğine yani model yılına.. sonra cc sine yani motor hacmine.. göre noter masrafı biraz büyüyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)