Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    merhaba arkadaşlar benim sizlerden bi kaç motor önerisi almam gerek aslında ben gt250r almayı düşünüyodum ama hiç motosiklet tecrübem yok ve maddi durumlardan dolayı biraz ertelmek mecburiyetindeyım. şimdi geçiçi bi süre yani başlangıç motoru olarak bi motor almayı düşünüyorum ama sıfır almam lazım çünkü taksitle almam lazım o yüzden yani üç beş ay kullanıp bi kenara bırakabileceğim bişe yani ikibin liraya kadar vitesli dediğim gibi elimi alıştırabileceğim bi motor önerirseniz çok makbule geçer çünkü önümüzdeki günlerde alcam galiba şimdiden teşekürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    ilk once kask ve korumalar ile ise baslamani tavsiye ediyorum zaman ve sabr ile motosiklet alirsin nasil olsa eger korumalarim var diyorsan biraz daha biriktir ve iyi bi sey al 2 sene gez alis bu benim gorusum
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Malzeme kalitesi ve titreşim sebebiyle pek önerilmeyen fakat marka imajı ve ucuzluğu sebebiylede tam sana uyan vitesli bir makina:Kymco CK125 Pulsar! Bir araştırmanı tavsiye ederim.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

eğer plaka ve taksitli hali dahil 2000liraya sıfır düşünüyorsan
    aldıktan sonra rahat satman açısından ve çok fiyat düşmeden stabileceğin modeller benim aklımda olan
    mondial ukh 100
    mondial uag 125
    mondial uag 100
    bu motorlar plaka ve taksitle yaklaşık 1800 civarı olacaktır satarken de 1300 civarı satarsın
    parçaları çok ucuz ve Ceyhan da 2.elde tutulan modeller bunlar
    biraz daha pahalı ybr 125 var o da çok tututluyor
    2.el düşünürsen cbr 125 var
    edit: evet kymco ck 125 var bide fiyatı hakikaten uygun
    satarken ne eder onu tam bilemeyeceğim

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    yamaha ybr 125 ve honda cbf 150 onerileri gelecektir biraz sonra.

lakin darkdiamond' un kymco önerisi de güzel. çünkü:

bu kymco pulsar kuryelerin tercih etmedigi bir model olduğu için ikinci el alacagın motor hemen hemen kesin olarak kuryeden cıkma olmayacak. benim yukarıda bahsettigim iki model, kymco'dan çok çok az daha fazla tercih edilesi modeller olsa da alacagın 2. el motorlar %99 kurye motoru olacaktır. bu da yorulmuş motor anlamına geliyor.

kısa sıre sonra satacagını da düşünürsek ikinci el alman daha mantıklı. yok sıfır alacaksan cbf veya ybr.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malzeme kalitesi ve titreşim sebebiyle pek önerilmeyen fakat marka imajı ve ucuzluğu sebebiylede tam sana uyan vitesli bir makina:Kymco CK125 Pulsar! Bir araştırmanı tavsiye ederim.
    Cok saglam bir makina katiliyorum kymcoya bir bak derim 2. elleri cok ucuk degil yedek parcada sorun yok malzeme saglam yag sogutmali
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    ben ilk motorum ybr çok memnundum tavsiye edebilirim 250 ağır gelebilir çünkü hiç tecrüben yok benim oldğu halde ybr aldım
    Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!: rahmetlinin sözü

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kanuni Racer 200 // Northwing SLR 150
    yanı denılenler gıbı taksıtle alıcam dıosun 2.el taksıtle zor ımkansız deıl ama zor 3000tlden baslıo sıfırlar ybr cbf 200racer gıbı modeller onlarda

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    arkadaşlar önerileriniz için teşekürler
    Kymco CK125 sözde bayısı olan yere gittim bugün yok o motor artık üretilmiyor falan dedi :S hemde biz getirmiyoruz artık dedi
    şu kanuni windys 125 düzgün gibime geldi o nasıl bi motordur arkadaşlar

Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar önerileriniz için teşekürler
    Kymco CK125 sözde bayısı olan yere gittim bugün yok o motor artık üretilmiyor falan dedi :S hemde biz getirmiyoruz artık dedi
    şu kanuni windys 125 düzgün gibime geldi o nasıl bi motordur arkadaşlar
    kanuni windy çin malı sen bilirsin ama istersen biraz bekle iyice karar ver
    ayrıca osmaniye de bir sürü sıfır satılan kymco ck125 var ayrıca kymco nun sitesinde de ck125 görünüyor bi tel aç istanbula gelecek sene gelecek mi diye
    eğer almak istersen Osmaniye den ben fiyat ve taksit konusunu bir kaç gün içinde öğrenirim gel al Osmaniye den 2 yer satıyor burada

Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    tamam hocam sen onları bi sorup öğrensen çok iyi olur eğer banada uyarsa gelir alırım ordan

Motosikleti
    Motoran Baracuda
    UYARI MOTORAN MARKA MOTOR ALMAYIN SAKIN AMAN HA!!!!!!
    Arkadaşlar motor alacaklara bir UYARIDA bulunmak istiyorum....
    SAKIN MOTORAN ALMAYIN...
    ben daha 11 Ay olmadı alalı sadece motoru değişmedi...ve yolda kaldığımın hadi hesabı yok..MOTORAN firması yetkilileri değiştirecez biz malımızın arkasındayız martavalını okuyup okuyup uyutmaya çalışıyor....
    MOTORAN BARACUDA MODEL MOTOR SAKIN ALMAYIN...sanayiden çıkamzsınız....VERDİĞİM SERVİS PARALARI 20-30 MOTORUN FİYATINI GEÇTİ...
    aman ...MOTORAN almayın.....
    Hakkımı yasal yoldan arıyacam....
    Alırkende en iyi scooter diye sattılar...sadece eksoz sorunu yaşarsın dedilerdi)
    MOTORAN MARKA MOTOR ALMAYIN........

Motoran Baracuda 150 cc motorunuzu aldım...Alanya ----.motordan..hiç memnun kalmadım...ilk aldığımda zaten binemeden ön düzendeki bilyeler değişti motor zig zag yapıyordu,motor 6000 kmde şu an ve tüm bakımları düzenli yapıldığı halde elektirik aksamı 3 kez değişti yine bozuk,kayış 3 kez değişti,arka balata 6 kez değişti,ekzos 1 kez garantiden değişti,servis sonraki zamanlarda iki kez ekzosu kaynak ile müdahale etti bittimi hayır,konjektör değişti,bu arada 9 kez farklı zamanlarda yolda kaldım..aldığımdan beri sol müşür çalışmıyor....farlar 4 kez değişti yine patladı..orjinal aküsü ile çalışmıyor 12 w akü ile çalışıyor....----- motor servis bakımından elinden geleni yapıyor ama ben her hafta 2 gün servise uğramaktan bıktım....Tayfun beyle zamanın da tanışmıştım onun hatrına ve akgünü hatrına bu zaman kadar bekledim...Gereken tarafınızdan yapılmazsa hakkımı yasal yollardan arıyacağım.Kimse keriz değil..Motoran yetkilileri birebir bana söz verdiklerini hatırlasın...Sözünüzün arkasında durun...
    daha yeni bunu gönderdim yetkililerine aman ha!!!

Alıntı mertka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam hocam sen onları bi sorup öğrensen çok iyi olur eğer banada uyarsa gelir alırım ordan
    tamam inşallah ya yarın yada sonraki gün sorarım
    kaç taksite kadar düşünüyorsun onu sorayım adama bir de kartlamı yaptıracaksın taksiti plaka dahil anahtar teslim fiyatını sorayım istersen nakiti de sorayım hatta nakitte yüzde 10 a kadar pazarlık bile edebilirsin

Alıntı bukalemun54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    UYARI MOTORAN MARKA MOTOR ALMAYIN SAKIN AMAN HA!!!!!!
    Arkadaşlar motor alacaklara bir UYARIDA bulunmak istiyorum....
    SAKIN MOTORAN ALMAYIN...
    ben daha 11 Ay olmadı alalı sadece motoru değişmedi...ve yolda kaldığımın hadi hesabı yok..MOTORAN firması yetkilileri değiştirecez biz malımızın arkasındayız martavalını okuyup okuyup uyutmaya çalışıyor....
    MOTORAN BARACUDA MODEL MOTOR SAKIN ALMAYIN...sanayiden çıkamzsınız....VERDİĞİM SERVİS PARALARI 20-30 MOTORUN FİYATINI GEÇTİ...
    aman ...MOTORAN almayın.....
    Hakkımı yasal yoldan arıyacam....
    Alırkende en iyi scooter diye sattılar...sadece eksoz sorunu yaşarsın dedilerdi)
    MOTORAN MARKA MOTOR ALMAYIN........

Motoran Baracuda 150 cc motorunuzu aldım...Alanya ----.motordan..hiç memnun kalmadım...ilk aldığımda zaten binemeden ön düzendeki bilyeler değişti motor zig zag yapıyordu,motor 6000 kmde şu an ve tüm bakımları düzenli yapıldığı halde elektirik aksamı 3 kez değişti yine bozuk,kayış 3 kez değişti,arka balata 6 kez değişti,ekzos 1 kez garantiden değişti,servis sonraki zamanlarda iki kez ekzosu kaynak ile müdahale etti bittimi hayır,konjektör değişti,bu arada 9 kez farklı zamanlarda yolda kaldım..aldığımdan beri sol müşür çalışmıyor....farlar 4 kez değişti yine patladı..orjinal aküsü ile çalışmıyor 12 w akü ile çalışıyor....----- motor servis bakımından elinden geleni yapıyor ama ben her hafta 2 gün servise uğramaktan bıktım....Tayfun beyle zamanın da tanışmıştım onun hatrına ve akgünü hatrına bu zaman kadar bekledim...Gereken tarafınızdan yapılmazsa hakkımı yasal yollardan arıyacağım.Kimse keriz değil..Motoran yetkilileri birebir bana söz verdiklerini hatırlasın...Sözünüzün arkasında durun...
    daha yeni bunu gönderdim yetkililerine aman ha!!!
    uyarıyı yanlış yerde yapıyorsun zaten motoran almak isteyen arkadaş 2 alt topik te şu anda

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    öncelikle arkadaşım;

göz önünde bulundurman gereken asıl mevzuyu unutuyorsun..

motosiklet kullanmak mı istiyorsun.. elbette.. neden olmasın.. ama önce... önce..

ehliyetsel bir sorunun olmadığını düşünüyorum..
    şu an için yerinde duramıyorsun istediğimi alamasam da bişi alayım bineyim diyorsun.. ayrıca satarken de değerini çok yitirmesin ki sen de üstüne biraz bişiler koyup yenisini alabil..

belli bir de bütcen var.. diyelim ki ikibin tl..

motosiklet almak (noter/ruhsat) ..... 160+70 gibi sigortada 30 tl dersen..
    bu masrafı aklının bir tarafına yaz..

şimdi..
    kask (daş gibim kafam vardır demiyorsan)......150-250
    dizlik (ben türk evladıyım dizimle asfaltı delerim demiyorsan)......40-60
    eldiven (ellerim çeliktendir demiyorsan)...........60-90
    mont (bana bişi olmaz demiyorsan)..........150-250

ayrıca bunları aldıktan sonra
    para ayırabilirsen bot (bot derken çizme.. sakat kalıp topallamamak için) ve pantolon da öneririm. (kot pantolonlar ne kadar kalın olurlarsa olsunlar asfaltın ilk birkaç metresinde eriyor ne yazık ki.. sonra asfaltla başbaşa kalıyorsunuz.. beni kot pantolonumun iki kat olması ve içliğimin olması kurtarmıştı)
    bot.... 180-250 bot derken bot demiyoruz çizmeyi kastediyoruz unutma...
    pantolon..... 200

bu masraflarıda zihninin diğer tarafına yığ..
    yani bir köşede 260 tl ilk kısım, diğer köşede ekipman masrafı 600-1000 gibi ikincil bir kısım var..

buna ortalama 900 tl olsun. motosikleti aldığında depoyu doldurma kankilere bi kola ısmarlama aldığının yağını bujisini değiştirme diye bi 100 daha ekle..

yani senin kafadan bi giderin var..
    geriye kalan para ile alabileceğin motosikletlere bak..
    sana ikinci el (kurye çıkması değil) ybr125, cg125, cgl125 öneririm.
    çine yanaşıp zayi olmasın paran.. çünki ikinci el olarak aldığın motosiklet sen satarken pek bi itibar görmeyecektir..

al sana nasihatın en doğrusu.. şimdilik tabi.. umarım burada benim aklıma gelmeyenleri de tamamlayan arkadaşlar çıkar..

son olarak.. taksitle çin malı alacağına iki üç ay yeme içme para biriktir. iyi kötü bişi al daha iyi..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-listesi.html

Buradan ilgilendiğin/ilgilenebileceğin tüm motorların konularına ulaşabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)