Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Korumalı ceketlerde neden on kisim korumasizdir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Arkadaslar bir suredir takip ettim alman ve italyan siteler dahil ingilteredede ayni sekilde korumali urunlerin on kisimlari arka kadar korumali degil bence hayati onem insan vucudunda on tarafdadir ve kaza aninda takla atmadikca direk on tarafimiz darbeye magruz kalmakdadir.buna bir cozum yokmudur?yorumlarinizi bekliyorum...
    Ben sahsen ceketimi alir almaz arka kismina extra kuvetlendirip korumasini guclendirdim omurga kismina ek koruma yerlestirdim.Ancak on tarafda neler yapilabilir?biliyorsunuz ki on taraf fermuarli ve kullanim kisitlanmamali ve rahat olmali
    peki sizce daha iyi ne olmali ???
    Benim aklima yelkencilik yaptigim gunlerde giyindigim sisme can yelegi geliyor en azindan icime giyersem darbe aninda hava bi nebzede olsa tampon olusturur diye dusunuyorum...
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espri kutusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gsr600 gitti :'( er6n geldi :D
    bence önün arka kadar korumalı olmamasının sebebi, düşme esnasında %99 en az 1 takla atılır ve bu takla sonucu insanın arka tarafı ön taraftan daha düzgün bir simetriye sahip oldu için direk asfalta temas edip dengeyi bozmayarak sırt üstü sürüklenmesine sebep olur(tabii tamamen şahsi fikrim, bilimsel bir açıklamayla alakası yoktur çünkü bu montları dizayn eden firmaların onlarca mühendisleri var, zannedersem ki bizim düşündüğümüz onlarda düşünüyor, eğer dediğin gibi yüz üstü sürüklenme gibi bir durum söz konusu olsaydı önede arka kadar koruma yaparlardı heralde... bence böyle

Ben de anlamış değilim, hadi sırt koruması omurgayı koruyor, ön neden korunmaz kaburgalar kırılıp iç organlara zarar vermez mi

Motosikleti
    ornek versem 2 kisi oldugunda genelde videolardan baktigimda arkadaki taklaya geliyor ama ondeki kullanici 2 kisi olmasindanmidir bilinmez taklaya gelmiyor:( endisem bu nedendendir yani...

Motosikleti
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ornek versem 2 kisi oldugunda genelde videolardan baktigimda arkadaki taklaya geliyor ama ondeki kullanici 2 kisi olmasindanmidir bilinmez taklaya gelmiyor:( endisem bu nedendendir yani...
    hocam eğer takla atmaz yüz üstü düşersek ve öyle sürünürsek okkalı bir şekilde babalara geliriz heralde şahsen ben daha yüz üstü düşen olabilir ama yüz üstü sürüneni görmedim. eğer dediğiniz gibi eğer sürünürse zaten ön taraf perte çıkar zanendersem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bence şacma olur depoya falan yatiyorsun uzerine yattigin gibi vibrasyonda ziplatir seni bir insan kaza aninda takla veya surukleniyorsa anne karninda oldugu gibi pozisyon aldigi zaman zarar gelmez

Motosikleti
    endisem bu yuzden zaten:S

Düştük, ağaca bodoslama çarptık önden ,kim koruyacak bizi

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yüzüstü sürüklenmek daha zordur, isterseniz deneyin veya MotoGP kazalarını seyredin. Göğsü üstünde sürüklenmek çok ender rastlanan bir durumdur.

Motosikleti
    bodoslama ???valla o zamanda artik kollarini onune destek alcan ya ne bilim bodoslama girdiginde at kendini zaten anlicagin anda tabi o an akildan hayat filmi gosterime sunuluyo malum....Aklina gelirse ben oyle yapardim herhalde...Allah etmesin ama atardim motosikletten kendimi yada dedigim gibi kollarimi onume capraz yapardim gogusume

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tahimimce kaza anında insan refleks olarak cenin pozisyonuna geçtiğinden, vücudunun ön tarafını koruması biraz daha mümkün. Bir de tabiiki önde koruma varken motosiklet kullanımı pek konforlu olmaz.

Motosikleti
    bwenim fikrimi mantikli bulan varmi peki?icden sisme can yelegi???

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çarpmadan önce sende arkanı dön

Forumdan Uzaklaştırıldı
    agaca sen bayramlik amcanami sariliyon yan cevir kendini veya arkani donmeye calişirsin

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ön kısım için önemli demişsin ama sırtındaki omuriliklerinden geçen sinirleri hiçe saydın sanırım dikkatini özellikle çekerim ama şuda varki düştüğünde kendini düz bir şekilde sürüklenebileceğin en rahat pozisyon sırt üstü kollarının sırtınla aynı hizaya gelmesi olabilir açtığında ama ön kısım kollardan önde olduğu için yan düştüğünde zaten ister istemez insan kendini cenin pozisyonuna sokuyor çok hızlı değilsen motor altından kaçıyorsa düştüğün taraftaki ayağını motorun altında kalmayacak şekilde hazırlayıp kendini motordan bırakıcaksın zaten cenin poziyonunda bulursun kendini
    ama kafadan çarpıyorsan ayağakalkmanda fayda var depoyla testislerinin çarpışmaması için (sitedede yazıyordu yarışçıların önerisi )
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    bwenim fikrimi mantikli bulan varmi peki?icden sisme can yelegi???
    hocam zaten montlar kaba, hareketi zorlaştırıyo, birde montun altına onu giydin mi sumo güreşçileri gibi olur insan, rahat hareket edemez tahminimce.

Motosikleti
    Allah gostermesin arkadaslar basima otobanda boylesi bi olayda geldi...Allah kimseye yasatmasin verdigim karsi geldi belkide otobandayim 3 seritli... uzakda 2 tir var biri en sagda digeri orta seritte ortadaki digerini solluyor bende uzakdan onlari takip etmekdeyim ve saganak yagmur...yol kaygan cunku yagmur yeni,cek baslamis...tira iyi den iyiye yaklasmamla 2 tirda aniden aci fren koymasi ile neye ugradigimi sasirmisdim ki sol seritte Allahdan arac yoktu kendimi aniden sola attim akabinde nemi oldu?solda ilerlerken spin atan bir arac tirlarin onunden onume gorundu....gerisini anlatamicam gercekden olumden donmusdum...motosikletimin vucuduma ufak gelmesi onu cevirmemi sagladi valla tirci nasil selektorler cekti bilemem spin atarak onumde serite ters duran adamla goz goze geldigimizde adam gozleri kapatmis direksiyonu sikmisdi...Valla kurtıldum Allah sevdiklerime bagisladi saniyorum...

Genelde ani refleksle düşmeden elimizi öne atuyoruz ondan dirsek koruması ve eldiven öne çıkıyor sanırım.

Motosikleti
    Allah gostermesin arkadaslar basima otobanda boylesi bi olayda geldi...Allah kimseye yasatmasin verdigim karsi geldi belkide otobandayim 3 seritli... uzakda 2 tir var biri en sagda digeri orta seritte ortadaki digerini solluyor bende uzakdan onlari takip etmekdeyim ve saganak yagmur...yol kaygan cunku yagmur yeni,cek baslamis...tira iyi den iyiye yaklasmamla 2 tirda aniden aci fren koymasi ile neye ugradigimi sasirmisdim ki sol seritte Allahdan arac yoktu kendimi aniden sola attim akabinde nemi oldu?solda ilerlerken spin atan bir arac tirlarin onunden onume gorundu....gerisini anlatamicam gercekden olumden donmusdum...motosikletimin vucuduma ufak gelmesi onu cevirmemi sagladi valla tirci nasil selektorler cekti bilemem spin atarak onumde serite ters duran adamla goz goze geldigimizde adam gozleri kapatmis direksiyonu sikmisdi...Valla kurtıldum Allah sevdiklerime bagisladi saniyorum...
    hocam allah korumuş seni, aman gözünü seveyim dikkat et, kendine değil diğer sürücülere güvenme... tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Genelde ani refleksle düşmeden elimizi öne atuyoruz ondan dirsek koruması ve eldiven öne çıkıyor sanırım.
    bu mantikli aslinda ama yinede endiseler olunca :(
    malum az once bahsettigim gibide bi olay yasayinca!!!!

Alıntı espri kutusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam allah korumuş seni, aman gözünü seveyim dikkat et, kendine değil diğer sürücülere güvenme... tekrar geçmiş olsun.
    endisem bu yuzden zaten kim derki otobanda 2 tir onunden spin atan bi araba sol seride firlasin ve sende kisilip kal tirla ters donmus sol seritte duran araba ile saniyenin onda biri ama bir omur gibi geldi anlatamiyom bile...Allah kimseye yasatmasin valla...Allahdan artci yoktuda motosiklete hakim olabildik...iyiki cussesi ufak motosiklete biniyorum kendimden...eger bi daha alacak olsam yine kendimden ufak motosiklet alirim...Kanimca

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)