Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

ÖTV nin 3 Aylık İndirim Süresince Motosiklet Alırmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı [..] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    askari maaşla geçinen insanların cebinden 700-800 tl lik cep telefonu çıkıyor
    arkadaşım var hergün ağlıyor para yok diye dün gitmiş 1600 tl peşin olan teli 24 ay taksıtle 2000 cıvarına almıs bugun hava atıyodu bunu aldım dıye aylık maaş 500 tl
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    [..] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım var hergün ağlıyor para yok diye dün gitmiş 1600 tl peşin olan teli 24 ay taksıtle 2000 cıvarına almıs bugun hava atıyodu bunu aldım dıye aylık maaş 500 tl
    hayırlı olsun

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Aramizda baya ekonomist varmis.

Adam 3 aylik OTV indirimiyle ekonominin çarklarini donduruverdi.

OTV inecek,
    butun patronlar telefonlara kosup, isten çikardiklari isçilerine ben ettim sen etme! gel yarin ise basla diye yalvaracak.

Allah akil versin.

Arkadaslar kriz var demek, para yok demek degildir.
    Eskiden beri piyasada dolasan bir miktar para var.
    Kriz çikinca bu paralar firinlarda mi yakiliyor?

Krizden once piyasada ne kadar para varsa, su an da ayni miktarda para var.
    Uzaylilar gelip doviz bozdurmadilar yani.

Yani millette para yok diye baslanan cumleler yanlis.
    Sadece insanlar parasini harcamaya korkuyorlar.
    Hukumette boyle cazip imkanlar yaratarak, elde kalan parayi piyasaya sokmaya calisiyor.

Nasilsa buradan yaptigi sozde kiyagi fitil fitil burnunuzdan getirecek.
    O yuzden rahatlar.

Bir kaç kalem malda kiyak yapmak biraz enteresan.
    çok iyilikseversen KDV'yi dusur.
    Ama yemez.
    çunku o zaman garibana da yarar.

Ben buraya yazayim, zamani gelince tekrar doneriz.
    Sezon bu islerin yuruyecegi sezon degildir.
    Bu nedenle hareketlilik yaratma çabasi sonuçsuz kalacaktir.
    Bu da patronlarin baskisini getirecek ve OTV indirimi en az bir ay daha ötelenecektir.

3 ay uzun zaman degil.
    3 ay sonra gorusuruz.
    Siz de tekrar ise alinanlarin listesini ve sayisini yazarsiniz.
    Bulursaniz tabii.

Bana asil ilginç gelen bu oneriyi ana muhalefet partisinin sonsuza kadar orda kalmaya niyetli gorunen baskaninin yapmis olmasi ve asabi adamin sen ne anlarsin bu islerden dedigi halde uygulamaya koymasidir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "Siyah"
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir başlasın hele, millette para varmıymış yokmuymuş hep beraber görücez.
    Valla birikmişi olan var olmayan var, hele +250cc'de ÖTV %37 den %20nin falan altına düşsünde o zaman görün kim biriktirmiş kim biriktirmemiş, okuruz yine onu aldım bunu aldım yazılarını. Ben şahset kaç kişi tanıyorum ÖTV insin diye dua eden, almayacak adam heralde bu kadar istemez...
    [MT-BerkaY] - 2008 Ninja 250R - bikepics.com/members/croner_berkay

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyilikseversen KDV'yi dusur.
    Ama yemez.
    çunku o zaman garibana da yarar.
    devlette herşey garibana daha pahalı
    gariban fazla kazanamadığı için 18 keserken eşşekler dolusu yükle para kazanan fabrika sahiplerine bu oran 15 13 oranlarında oluyor ödeyeceği kdv tutarına göre

tabi 100 milyonun 18i ne kadar kaybettiriri

100milyarın 15 13ü nekadar çok kazandırır (devletede kaybettirir) orası baya bi tartışılır konu...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    .
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Bizim millet zaten cebinde para olmadan harcama yapan bir millettir.

Kisi basina dusen gelir seviyesi ile gereksiz luks tuketim harcama orantisina bakildiginda, zirvelerdeyiz.

Bir arkadasin ornek verdigi gibi, adam asgari ucretle calisiyor ama cebinde 1,000 YTL'lik telefon. Sokaklarda ki arabalari bakiyorsunuz, valla Amerika'li biri gelse, derki bu millette ne para var. Ben 7 sene Amerika'da yasadim, Istanbulda ki kadar son model, fiyatlari bu kadar ucuk (yurtdisinda ki fiyatlara gore) olupta, bu kadar tuketilen araclari hic gormedim.

Bu indirim sayesinde ne olacak simdi. Cebinde kotu gunler icin para bulunduran vatandas zaten bu parayi gidipte araba almak icin kullanmaz.

Yine parasi olmayan, ancak araba almayi hep planlamis (nedense bu ulkede insanlarin para kazanmaya baslayinca ilk almak istedikleri seydir), vatandaslar gidecekler, bu firsattan daha iyisi olamaz diyecekler, bankalara kosacaklar.

Krediler cekilecek, bankalar faiz gelirleri sayesinde yine nakit girisini saglamis olacaklar. Otomotiv ureticileri stoklarini yavas yavas tuketmeye baslayacaklar, ama uretim eskisine geri donmeyecek. Fabrikalardan cikarilan, uretim hattinda calisan kisiler islerine buyuk ihtimal geri alinmayacak. Ama en azindan zarar eden otomotiv sektorunde daha fazla yaralar icin bir nevi onlem alinmis olacak.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Hamdolsun...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Toplanıp bir dilekce yazalım ve altına hepimiz imza atalım.

İndirimi geri alsın hükümet, ne biçim iş bu hiç öyle şey olur mu?
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Amaç elde olan paranın dönmesi zaten.
    Sizin tabirinizle "garibanın elindeki para"nın da gitmesi garibana döner kısmen başkasına değil.
    Ayrıca 3 ay tabiki de kısa bir süre ama otomotiv sektörü için işten çıkarılmak üzere olanlar içinde umut kapısı. İşten çıkanların hepsi işe alınacak gibi bir tabir kimse kullanmadı zaten.

Bu indirimler 3 ayla kısıtlı kalır mı? Ben "devlet 3 aydan sona hiç bir şey yapmayacak " diye bir yazı göremedim. Otomotiv , elektronik ve beyaz eşya gibi sektörlerde yapılan ötv indiriminden sonra belki konut (sanırsam kdv'de %8 indirim söz konusu onda da), giyecek , gıda(bu sektörde de %10 kdv indirimi yapılmıştı sanırım geçen sene) gibi sektörlerde bu tip uygulama yapılacak ekonomi biraz belini doğrultana kadar.

Bu işin okulunu okumadım hatta gazete bile okumam. Sadece şahsi fikrim...

flying hellfish
    katılıyorum.
    Bir de şu İstanbul trafiğine arabayla çıkıpta deli benzin/mazot parası harcayan gariban kesim var...
    Hala şaşıyorum kriz kriz diyoruz, ama lükstende vazgeçemiyoruz.

Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplanıp bir dilekce yazalım ve altına hepimiz imza atalım.

İndirimi geri alsın hükümet, ne biçim iş bu hiç öyle şey olur mu?
    Mantıklı bir şey söylendi sonunda
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    250 cc' den büyük motorlarda indirim % 5 oldu.

Yani 20.000 TL lik motor daki indirim 750 TL olarak yansıyacak.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklette böyle bir indirim olursa fiyatlar ne olur örnek cbf 150 nin fiyatı hesabı kuvvetli bi arkadas yapsın.
    350 TL civarında indirim olur.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    seçim yatırımı,başka bir şey değil,tuhaf bir uygulama..tamah etmezdim..
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

Öneclikle hafta sonu siteye bakamadığım için tüm yazılanları okudum. katılımcılara fikirlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

bazı konulara fikrimi yazayım.
    1 tum bayiler zaten ötv indirmini yansıtacaktır çünkü; satıcılara gelen ürünler ham fiyatlardır satış anında öTv yatırılmakta ve bu alıcıdan tahsil edilen bedelden yapılmaktadır. yani bir elle alınan diğer elle maliyeye aktarılıyor.

2 şahsen olaya piyasayı hareketlendirecek bir uygulama olarak bakarken, hani belki maliye bakanımız şaşırırda 3 ay sonra unutur ve bu vergi oranı boyle kalır diye umud ediyorum. yada tavuk ruyasında darı görürmüş olur diyelim.

3 bu indirim en başta motosiklet hariciydi ancak firmaların bakanlığa verdiği stok sayıları neticesinde motosiklette eklendi. ülke stok sayısı 200.000 adet oldugu bilgisinide yazayım size.

unutlumamalıki bu indirimle alıcılara yansıdığı gibi kalıcı olarak bayilerin en çok istediği bir uygulamadır daha çogunuda kalıcı olarak isteriz.

bence tum sektor elele verip hukumete bu uygulamanın devamını sağlayacak şekilde kalıcı olmasını sağlamaktır. böylelikle iş çıkarmalarda dahil bir çok sorun ortadan kalacağını umuyorum

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    Uyan Türk evladı; Uyuma uyan.. Hakikaten ''DURMAK YOK YOLA DEVAM...'''' Bende 18.250 TL''yi denkleştirdim kara kara düşünüyodum 750 TL''yi nerden bulurum acaba diye bu ne iyi oldu böyle. Allah razı olsun bunu yapanlardan. Haydi asgari ücretli, haydi memur, haydi emekli, haydi 6 aydır siftahsız kapatan esnaf, haydi işinden olmuş arkadaş SHOWROMLARA koş yeni MOTORUN seni bekliyor. KUSURA BAKMAYIN AMA BU MİLLET ENAYİ DEĞİL. 5 YILDA BİR DE OLSA Bİ KERE KONUŞUYOR NE DE OLSA...
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    kardesım olsaydı yapsaydı dıyorsun suan 1600 cc altında otomobıllerde ve beyaz esyada var ındırım ındırım olunca yorum yaparız kaldıkı en onemlı konu iş ve geçim sorunudur bu fabrıkalar dehset kar etmıs zamanında sımdıde karlarının bır kısmını ıscılerını cıkarmamakta kullanabılırler ama nerde :? hukumet yanlıs yapıyor yanlıs safta yer alıyor emekcıden halkdan yana degılde kapıtalıst uretıcıden yana suan gereksız yapılan her masraf bıze gerı donecek ? uretım yapmayan bır ulke herzaman batar bu acıktır yerlı uretım yapılması lazım.......

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    16 Mart 2009 PAZARTESİ
    Resmî Gazete
    Sayı : 27171

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2009/14802

Bazı mallara uygulanacak Katma Değer Vergisi ile Özel Tüketim Vergisi oranlarının belirlenmesine ilişkin ekli Karar’ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 13/3/2009 tarihli ve 236 sayılı yazısı üzerine, 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 28 ve 29 uncu maddeleri ile 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 12 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 13/3/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.

hayırlı olsun

Abdullah GÜL

CUMHURBAŞKANI

Recep Tayyip ERDOĞAN

Başbakan

C. ÇİÇEK H. YAZICI N. EKREN M. AYDIN

Devlet Bak. ve Başb. Yrd. Devlet Bak. ve Başb. Yrd. Devlet Bak. ve Başb. Yrd. Devlet Bakanı

M. BAŞESGİOĞLU K. TÜZMEN N. ÇUBUKÇU N. EKREN

Devlet Bakanı Devlet Bakanı Devlet Bakanı Devlet Bakanı V.

M. S. YAZICIOĞLU E. BAĞIŞ M. A. ŞAHİN M. Z. ÇAĞLAYAN

Devlet Bakanı Devlet Bakanı Adalet Bakanı Millî Savunma Bakanı V.

B. ATALAY A. BABACAN K. UNAKITAN H. ÇELİK

İçişleri Bakanı Dışişleri Bakanı Maliye Bakanı Millî Eğitim Bakanı

F. N. ÖZAK R. AKDAĞ B. YILDIRIM M. M. EKER

Bayındırlık ve İskân Bakanı Sağlık Bakanı Ulaştırma Bakanı Tarım ve Köyişleri Bakanı

F. ÇELİK M. Z. ÇAĞLAYAN M. H. GÜLER

Çalışma ve Sos. Güv. Bakanı Sanayi ve Ticaret Bakanı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

E. GÜNAY V. EROĞLU

Kültür ve Turizm Bakanı Çevre ve Orman Bakanı

13/3/2009 TARİHLİ VE 2009/14802 SAYILI

KARARNAMENİN EKİ

KARAR

MADDE 1 – (1) 15/6/2009 tarihine kadar uygulanmak üzere, net alanı 150 metrekare ve üzeri konut teslimlerinde Katma Değer Vergisi oranı % 8 olarak belirlenmiştir.

(2) Mükelleflerin, indirimli orana tabi işlemlerine ait iade hesabına, bu Karar kapsamında teslim ettikleri konutlar nedeniyle yüklendikleri vergiler dahil edilmez.

MADDE 2 – (1) 15/6/2009 tarihine kadar uygulanmak üzere, 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli;

a) (II) sayılı Listede yer alan mallardan bazılarının vergi oranları ekli (1) sayılı cetvelde gösterildiği şekilde belirlenmiştir,

b) (IV) sayılı Listede yer alan mallardan ekli (2) sayılı cetvelde yer alanların vergi oranları % 0 (yüzde sıfır) olarak belirlenmiştir.

MADDE 3 – (1) Bu Karar yayımını izleyen gün yürürlüğe girer.

MADDE 4 – (1) Bu Karar hükümlerini Maliye Bakanı yürütür.

(1) SAYILI CETVEL

G.T.İ.P. NO
    Mal İsmi
    Vergi Oranı (%)

8701.20
    Yarı römorkler için çekiciler
    1

87.02
    10 veya daha fazla kişi taşımaya mahsus (şoför dahil) motorlu taşıtlar

Otobüs
    0

Midibüs
    1

Minibüs
    2

87.03
    Binek otomobilleri ve esas itibariyle insan taşımak üzere imal edilmiş diğer motorlu taşıtlar (87.02 pozisyonuna girenler hariç) (steyşın vagonlar ve yarış arabaları dahil)

[Yalnız binek otomobilleri, steyşın vagonlar, yarış arabaları, arazi taşıtları vb., (Para arabaları dahil), motorlu karavanlar, elektrik, gaz, güneş enerjili vb. motorlu taşıtlar.] [Ambulanslar, mahkum taşımaya mahsus arabalar, cenaze arabaları, itfaiye öncü arabaları gibi özel amaçla yapılmış motorlu taşıtlar, özellikle kar üzerinde hareket etmek için dizayn edilmiş sıkıştırma ateşlemeli içten yanmalı pistonlu motorlu olanlar (dizel veya yarı dizel) veya kıvılcım ateşlemeli içten yanmalı pistonlu motorlu taşıtlar, diğerleri (Golf arabaları vb. taşıtlar) hariç]

-Yük taşımasında kullanılıp azami ağırlığı 3,5 tonu aşmayan ve yolcu taşıma kapasitesi (Yolcu taşıma kapasitesi sürücü dâhil toplam yolcu sayısının 70 kilogramla çarpılması suretiyle hesaplanır. Bu hesaplamada koltuk olmasa dahi, koltuk montajı için bulunan sabit tertibatlar da koltuk olarak dikkate alınır) istiap haddinin (bir aracın güvenle taşıyabileceği sürücü ve yolcu dâhil toplam yük ağırlığı) % 50'sinin altında olan motorlu araçlardan (bütün tekerlekleri motordan güç alan veya alabilenler, binek otomobilleri, steyşın vagonlar, yarış arabaları, arazi taşıtları hariç)

İstiap haddi 850 kilogramı geçmeyip motor silindir hacmi 2000 cm³’ün altında olanlar
    1

İstiap haddi 850 kilogramı geçip motor silindir hacmi 2800 cm³’ün altında olanlar
    1

-Motor silindir hacmi 3200 cm³'ü geçmeyen sürücü dahil 9 kişilik oturma yeri olanlar
    1

-Diğerleri

Motor silindir hacmi 1600 cm3'ü geçmeyenler
    18

Motor silindir hacmi 1600cm3'ü geçen fakat 2000 cm3'ü geçmeyenler
    54

Motor silindir hacmi 2000 cm3'ü geçenler
    80

87.04
    Eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar

(Yalnız kayıt ve tescile tabi olanlar )

- Azami yüklü kütlesi 4700 kilogramı geçmeyip sürücü sırasından başka oturma yeri veya sürücü sırası dışında yanda pencereleri olanlar (kapalı kasalı olmayanlardan motor silindir hacmi 3200 cm³'ü geçmeyenler hariç);

Motor silindir hacmi 3000 cm³'ü geçmeyenler
    1

Motor silindir hacmi 3000 cm³'ü geçip 4000 cm³'ü geçmeyenler
    47

Motor silindir hacmi 4000 cm³'ü geçenler
    71

- Kapalı kasalı olup istiap haddi 620 kilogramın altında olanlar
    1

- Diğerleri
    1

87.05
    Özel amaçlı motorlu taşıtlar (insan veya eşya taşımak üzere özel olarak yapılmış olanlar hariç) (Örneğin; tamir araçları, vinçli taşıtlar, itfaiye taşıtları, beton karıştırıcı ile mücehhez taşıtlar, yol süpürmeye mahsus arabalar, tohum, gübre, zift, su ve benzerlerini saçan arabalar, atölye arabaları, radyoloji cihazları ile donatılmış arabalar)
    1

[(Yalnız kayıt ve tescile tabi olanlar) (İtfaiye taşıtları hariç)]

87.09
    Fabrika, antrepo, liman veya hava limanlarında kısa mesafelerde eşya taşımaya mahsus, kaldırma tertibatı ile donatılmamış kendinden hareketli yük arabaları; demiryolu istasyon platformlarında kullanılan türde çekiciler; bu taşıtların aksam ve parçaları
    1

87.11
    Motosikletler (mopedler dahil) ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlar (sepetli olsun olmasın); sepetler (sepetler hariç)

Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçmeyenler
    11

Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçenler
    32

(2) SAYILI CETVEL

G.T.İ.P. NO.
    Mal İsmi

84.15
    Klima cihazları (motorlu bir vantilatör ile nem ve ısıyı değiştirmeye mahsus tertibatı olanlar) (nemin ayrı olarak ayarlanamadığı cihazlar dahil)

[(Yalnız 8415.10.10.00.00 Tek bir gövde halinde (Self-contained); 8415.10.90.00.00 Ayrı elemanlı sistemler (split sistem); 8415.81.00.90.00 Diğerleri (Bir soğutucu ünite ve soğutma-ısıtma çevrimini tersine değiştiren bir valf içerenler) (ters çevrimli ısı pompaları); (sivil hava taşıtlarında kullanılmaya, binek otolarına, diğer karayolu taşıtlarına mahsus olmayanlar); 8415.82.00.90.00 Diğerleri (Bir soğutucu ünite içeren, sivil hava taşıtlarında kullanılmaya, binek otolarına, diğer karayolu taşıtlarına mahsus olmayan, pencere ve duvar tipi olmayan, motorlu taşıtlarda şahıslar için kullanılmayan klima cihazı); 8415.83.00.90.00 Diğerleri (Bir soğutucu ünite içermeyen, sivil hava taşıtlarında kullanılmaya, binek otolarına, diğer karayolu taşıtlarına mahsus olmayan, pencere ve duvar tipi olmayan motorlu taşıtlarda şahıslar için kullanılmayan klima cihazı)]

84.18
    Buzdolapları, dondurucular ve diğer soğutucu ve dondurucu cihazlar (elektrikli olsun olmasın); ısı pompaları (84.15 pozisyonundaki klima cihazları hariç)

(Diğer soğutucu veya dondurucu cihazlar; ısı pompaları hariç)

8419.11.00.00.00
    Gazla çalışan anında su ısıtıcılar

(Katı yakıtlı)

8419.19.00.00.11
    Termosifonlar (depolu su ısıtıcıları)

(Termosifonlar ve güneş enerjili su ısıtıcıları dışındaki elektrikli olmayan anında veya depolu su ısıtıcıları)

8419.19.00.00.19
    Diğerleri

(Çamaşır kurutma makinaları)

8421.12.00.00.11
    Bir defada kurutacağı çamaşırın kuru ağırlığı 6 kg.ı geçmeyecek kapasitede olanlar

(Bulaşık yıkama makinaları)

8422.11.00.00.00
    Evlerde kullanılanlar

(Kuru çamaşır kapasitesi 6 kg.ı geçmeyen tam otomatik çamaşır yıkama makinası)

8450.11.11.00.00
    Çamaşırı önden yüklemeli olanlar

(Kuru çamaşır kapasitesi 6 kg.ı geçmeyen tam otomatik çamaşır yıkama makinası)

8450.11.19.00.00
    Çamaşırı üstten yüklemeli olanlar

(Tam otomatik çamaşır yıkama makinası)

8450.11.90.00.00
    Kuru çamaşır kapasitesi 6 kg.ı geçen fakat 10 kg.ı geçmeyenler

(Çamaşır yıkama makinası)

8450.12.00.00.00
    Diğer çamaşır makinaları (Santrifüjlü kurutma tertibatlı olanlar)

(Kuru çamaşır kapasitesi 10 kg.ı geçmeyen, santrifüjlü kurutma tertibatı olmayan çamaşır yıkama makinası)

8450.19.00.00.11
    Elektrikli olanlar

(Elektrikli olmayan çamaşır makinası)

8450.19.00.00.19
    Diğerleri

(Kuru çamaşır kapasitesi 6 kg.ı geçmeyen kurutma makinaları)

8451.21.10.00.11
    Evlerde kullanılanlar

(Kuru çamaşır kapasitesi 6 kg.ı geçen fakat 10 kg.ı geçmeyen kurutma makinaları)

8451.21.90.00.11
    Evlerde kullanılanlar

85.08
    Vakumlu elektrik süpürgeleri

(Gıda maddelerini öğütücüler ve karıştırıcılar; meyva ve sebze presleri, vb.; et kıyma makinaları vb.)

85.09
    Ev işlerinde kullanılmaya mahsus kendinden elektrik motorlu elektro-mekanik cihazlar (85.08 pozisyonunda yer alan vakumlu elektrik süpürgeleri hariç)

(Elektrikli)

8510.10.00.00.00
    Traş makinaları

85.16
    Elektrikli anında veya depolu su ısıtıcılar ve daldırma tipi ısıtıcılar; herhangi bir mahallin veya toprak ve benzeri yerlerin ısıtılmasına mahsus elektrikli cihazlar; berber işleri için elektrotermik cihazlar (örneğin; saç kurutucular, saç kıvırma cihazları, saç kıvırma maşalarını ısıtma cihazları) ve el kurutma makinaları; elektrikli ütüler; ev işlerinde kullanılan diğer elektrotermik cihazlar; elektrikli ısıtıcı rezistanslar (85.45 pozisyonundakiler hariç) (8516.40 Elektrikli ütüler hariç)

85.19

Ses kaydetme veya kaydedilen sesi tekrar vermeye mahsus cihazlar

(8519.81.81.00.00; 8519.81.85.00.00; 8519.81.95.00.00; 8519.89.90.10.00; 8519.89.90.90.00 hariç)

85.21
    Video kayıt veya gösterme cihazları (bir video tunerle birlikte olsun olmasın)

(Manyetik bantlar)

8523.29.15.00.13
    Kasetli video bantları

(Manyetik bantlar)

8523.29.15.00.14
    Diğer video bantları

(Diğer manyetik bantlar)

8523.29.39.00.13
    Kasetli video bantları

(Diğer manyetik bantlar)

8523.29.39.00.14
    Diğer video bantları

(Manyetik olmayan )

8523.40.11.00.11
    Lazer diskler

(Manyetik olmayan )

8523.40.13.00.11
    Lazer diskler

(Manyetik olmayan )

8523.40.19.00.11
    Lazer diskler

(Otomatik bilgi işlem makinası dışında kullanılanlar)

8523.40.51.00.00
    Dijital çok yönlü diskler (DVD)

(Dijital çok yönlü olmayan diskler)

8523.40.59.00.00
    Diğerleri

(Harici bir güç kaynağı olmaksızın çalışan radyo yayınlarını alıcı diğer cihazlar)

8527.19.00.00.00
    Diğerleri

(Radyo yayınlarını alıcı diğer cihazlar)

8527.91.11.00.00
    Kaset tipi olup analog ve dijital okuma sistemli olanlar

8527.91.19.00.00
    Diğerleri

8527.91.35.00.00
    Lazer okuma sistemli olanlar

8527.91.91.00.00
    Kaset tipi olup analog ve dijital okuma sistemli olanlar

8527.91.99.00.00
    Diğerleri

8527.92.10.00.00
    Çalar saatli radyolar

(Saatli radyolar)

8527.92.90.00.00
    Diğerleri

8527.99.00.00.00
    Diğerleri

85.28

Monitörler ve projektörler (televizyon alıcı cihazı ile mücehhez olmayanlar); televizyon alıcı cihazları (radyo yayınlarını alıcı cihazı veya ses veya görüntü kayıt veya tekrar verme cihazıyla birlikte olsun olmasın)

(8528.41.00.00.00, 8528.51.00.00.00, 8528.61.00.00.00 hariç)

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı yakut36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence tum sektor elele verip hukumete bu uygulamanın devamını sağlayacak şekilde kalıcı olmasını sağlamaktır. böylelikle iş çıkarmalarda dahil bir çok sorun ortadan kalacağını umuyorum
    Eger kalici olur ise, o zaman helal olsun. Ama malasef hic kalici olacagini sanmiyorum.

Zaten olmasi gereken oranlar bunlar, %37 nedir allah askina.

Tamam %37-40 herseye bu oranlarda vergi verirsin, ama Isvec gibi ulke olursun, kafan her zaman rahat, gelecek is ogrenim kaygilarin olmaz. Tamamen sosyal bir devlet olursun. Issiz olsan bile maas baglanir evin olur, araban olur bir standardin olur anlarim.

Bizde iyi ogrenim almak istiyorsan, ozel okula git, iyi saglik hizmeti almak istiyorsan, ozel hastaneye git, (ornekleri uzatmaya gerek yok) sonra aldigin herseyde OTV, OIV vs ode, alacagin 5,000 YTL lik mal vergilerle 10,000 YTL ye gelsin. Ver babam ver.... Niye, kime verdigimiz belli degil....

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 Mart 2009 PAZARTESİ Resmî Gazete Sayı : 27171
    BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2009/14802
    Bazı mallara uygulanacak Katma Değer Vergisi ile Özel Tüketim Vergisi oranlarının belirlenmesine ilişkin ekli Karar’ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 13/3/2009 tarihli ve 236 sayılı yazısı üzerine, 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 28 ve 29 uncu maddeleri ile 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununun 12 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 13/3/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.

...

MADDE 2 – (1) 15/6/2009 tarihine kadar uygulanmak üzere, 4760 sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli;
    a) (II) sayılı Listede yer alan mallardan bazılarının vergi oranları ekli (1) sayılı cetvelde gösterildiği şekilde belirlenmiştir,
    b) (IV) sayılı Listede yer alan mallardan ekli (2) sayılı cetvelde yer alanların vergi oranları % 0 (yüzde sıfır) olarak belirlenmiştir.

...

87.11 Motosikletler (mopedler dahil) ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlar (sepetli olsun olmasın); sepetler (sepetler hariç)
    Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçmeyenler %11
    Motor silindir hacmi 250 cm³’ü geçenler %32

---------------------------------------------------------

250cc altı %11
    250cc üstü %32

ennginn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Süper Yamaha K12
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc altı %11
    250cc üstü %32
    Yeni fiyatları açıklasaydınız daha güzel olurdu. Oranlar yukarıda açıklandı.
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL, AYNI DUYGUYU PAYLAŞANLAR ANLAŞABİLİR

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Engin Bey; Tüm yeni fiyat listelerini hazırlamam gerekli ancak bilemediğim bir nokta var,acaba yeni gelecek olanları da kapsıyormu yoksa sadece stoktakiler içinmi geçerli..

Ancak tahminimce 20 milyarlık bir motor için;
    ötv indirimi fiyata 600-750 TL civarı yansır.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)