Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CBR600F Kullananlara Birkaç Soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Merhabalar,
    Arkadaşlar bu sezon CBR600F almak gibi bir niyetim var. Forumda araştırdım fakat cevabını bulamadığım bazı sorular var, bende bir topic açayım dedim

Daha önce kullanma, hatta üzerine oturma fırsatım dahi olmadı. Motor alma amacım; arada şehir içi ama genelde kendimi uzun yola vurmak. Ve yeri geldiğinde yurdum insanlarında basıp uzaklaşmak istiyorum. Dolayısıyla elimin altında biraz güç olmasını istiyorum. Oturuş sitili olarak SuperSport lara nazaran daha rahat burası kesin. Ama uzun yola çıktığınızda mesela 250km durmadan yol yapsanız çok yorarmı ? Yoksa zamanla alışabiliyormusunuz

Yakıt tüketimi olarak herkes farklı şeyler söylemiş. Kullanıma göre değişeceğinin farkındayım uzun yolda 100-120 km arası süratlerde yatık tüketimi (litre) olarak ne durumda Çünkü çooook yakıyor diyenler var

Daha önce Honda motosikletim vardı, Honda konusunda hiç şüphem yok ama üretimi durdurulmuş bir model alma konusunda biraz tereddütte kaldım. Siz ne dersiniz ? Tavsiye ve tecrübelerinize ihtiyacım var, mesela en beyendiğiniz yanı sizce nedir ve en sevmediğini tarafı...
    Şimdiden çok teşekkürler...
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    Sevgili kardeşim;Mahallemde Mehmet Arkadaşımda var;

-2007 model
    -Yoshimura performans ekzoslu
    -600f

Soruların cevaplarını ben dışardan biri olarak onunla devamlı gesen biri olarak açıklık getirmek istiyorum;

-Genel olarak mehmet ile ortaköy,bebek,etiler e kahve çay içmeye boğaz manzarasına kaçarız.akşam saat 10 00 - 12 00 arası
    ;gelelim sadede

-çok çabuk hızlanan ,rahat oturmaya izin veren hatta iki kişinin de rahat yolculuk yapmasına izin veren ergonomik bir düzen üzerüni yapılmıs makıne,sanki biraz super sport dan kasıt ; sport tourıng model gibim, kullanımı rahat ,Bellik kullanırsan 250 km - rahat kullanırsın ,arkadaşım 2 kişi Tekirdağ a gidiyorlardı yazın,

-ivmelenmesi şahane ,makas atması da sahane birden anlamadan 100 km lerınde ustunde bulabılıyorsun kendini, kısaca gazı açarsan kac km de olursa olsun(Türkiye yolları malum) altından uzayan bir makıne,

-yakıt olarak ön kaldırma hızlı cıkıs kırmızı ısıkta yesil yanınca teke kalkma ,kızları görünce ara gazı verme yapmazzsan, sehir içnde kullanmazzsan,

30 kuruşu geçmez,hatta otobanda olursan 200 küsürlerede düşer.

-gelelim sıfır cıkmama olayına;Honda Deil tüm motorlar çıkardığı makınelerin parçalarını(bu arada bende ki cbf 250 nin 10 kullanım ömrü var.)+ 15 yıla varan belki daha fazla müddette yedek parça bulundurmaları zorunludur.

-Bulunduruyorlarda,

-Bu arada araçlarda (motorlu araçların tümü)kadranda kaç yazıyorsa basmak die bir şart olamaz. HIZ=== KAZA YAPMA İHTİMALİNİN YÜKSELMESİ Ve sonucun kötümser olmasıdır.

-en beğenilen yanı ıse Ses SES SES ve çabuk hızlanması co kgaz verınce arkayı savurması veveve teke kalkması en ufak bi geaz vermede ama Bence(bu ıyı yanlarının hepsi kazaya davetiye cıkarmaktadır.)

-kötü yanı ise insnaı grenaj ,şase,far,ses,tip ,ergonomik olarak cıılgınca gaza getirmesi ALLAH Korusun .

-Unutmayalım :HAyır Allah c.c. Şer ise kuldan gelir.

mustafatuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011)
    Ben 2 Aylık Kendi Tecrübelerimden Birşeyler Söylemek istiyorum

t00t'un dediği gibi , İvlenmesi ve Gücü Harika. 240km hıza çıkınca tıkanmaya başlıyor(not:240 hafife alma )

Oturuş Posizyonu Gayet rahat ancak 80 km devamlı gidince kollarda biraz yorgunluk yaptı bende. (senin fiziğine gücüne göre bu değişebilir)

Düzgün bir şekilde kullanırsan , Yakıtı ideal seviyede harcıyor.

Güzel Yanları :
    - Performansı tadminkar
    - kullanımı ve manevrası çok rahat
    - Uygun bir egsozla güzel bir ses alabilirsin ( Devil öneririm )
    - 2 kişi çok rahat gezebiliyorsun

Kötü yanları :
    - Ani Gazlarda kararsız kaldığını fark ettim. ( tekere kalkmaya çalışıyor yapamayınca arka savuruyor)
    - Gidon Amortisörü olmadığı için çukurlarda kafa sallıyor ( yüksek hızlarda )
    * Sakin Gidersen Hiç bir kötü yanı yok

Şehir içi kullanım için İdeal bir Makina , En nihayetinde Honda oldugu için kalitesine diyecek birşey yok. Yedek Parça ve servis sıkıntısı çekmezsin.

Son kez Uyarmak isterim , Eğer Motoru Gördüğün zaman (büyüklüğü,Sesi vs.. yüzünden) içinde tereddüt kalıyorsa , bir kez daha düşün derim.

saygılar

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    bende ilk 600 lük motosiklet olarak 600 f i seçtim ve 2 senedir kullanıyorum gecen yaz istanbuldan mersine gittim tam olarak 1000 km eksik yok fazla yok belki inanmayanlar var ama istanbuldaki evimle mersindeki evimin arası tam 1000 km ) 15 saat sürdü ve 150 tl yakmıstı temmuz ayında idi lilte olarak bilmiyorum ve o zaman benzinin litresi ne kadardı onuda hatırlamıyorum evet ben 250 km bir duruyordum dinleniyordum çünkü kuruk sokumum cok agrı yapıyor ama başka hiç bir problem yaşamadım kol bilek hiç agrı yapmadı şehir içi normal kullanımda 250-300 kuruş yakıyor şehir içi kullanımda da biraz kollara ağrı yapıor akropovic carbon fiber ekzoz takılı ve sesi gayet güzel
    (istanbul mersin seyir km hızı 110 du ) ve bu gune kadar 180 km hızı gecmek nasip olmadı ))))
    ::tutkuy::

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 600f kullanıcısı olarak yakıttan şikayetçiyim ama
    daha önce 600lük makinaya binmediğim için öyle geliyor eminim
    yol tutuşu, performansı, sesi,herşey harika 600lüğe geçmek isteyen herkesin mutlaka alması gereken makina diyebilirim.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

septimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 650 F
    Ben de yaklaşık 20 gün önce aldım. 2006 model. Kawasaki ER-6f ile arasında kalmıştım ama aklımı çelmeyi başardı. Daha önce 600 cc motorum olmamıştı hiç. O yüzden oldukça sakin ve temkinli kullanıyorum. Motora alışmam çok uzun sürmedi ve her geçen gün motorla daha bütünleşiyorum. Bugüne kadar herşey çok güzeldi ama bugün malesef ben onu biraz taşıdım. Yakıt pompası ya da enjektörlerde bi sorun çıktı zannedersem. Yolda 80 km hızla giderken boğulmaya başladı ve durdu. Neyse...Servis yarın halledecek. Bu tür sorunlar her motorda olabiliyor malesef. Almadan hem Türk forumlarında hem de yabancı forumlarda oldukça araştırdım. 600 f'e kötü diyen yok denecek kadar az. Temiz ve bakımlı olduktan sonra uzun seneler zevkini çıkarabilirsin sanırım.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rr dan çok aklım bu makinada, en çok dikkatimi çeken koltuk rahatlığı ve oturuş pozisyonu ve kafa grenajı.. gel gelelim ciddi olarak hobiden hariç alınacaksa çok yakan ve pahalı bir oyuncak.

hobi olarak istediğim için Allah banada nasip etsin,

iş ve günlük kullanım içinde ybr kenarda dursun
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Arkadaşlar bu sezon CBR600F almak gibi bir niyetim var. Forumda araştırdım fakat cevabını bulamadığım bazı sorular var, bende bir topic açayım dedim

Daha önce kullanma, hatta üzerine oturma fırsatım dahi olmadı. Motor alma amacım; arada şehir içi ama genelde kendimi uzun yola vurmak. Ve yeri geldiğinde yurdum insanlarında basıp uzaklaşmak istiyorum. Dolayısıyla elimin altında biraz güç olmasını istiyorum. Oturuş sitili olarak SuperSport lara nazaran daha rahat burası kesin. Ama uzun yola çıktığınızda mesela 250km durmadan yol yapsanız çok yorarmı ? Yoksa zamanla alışabiliyormusunuz

Yakıt tüketimi olarak herkes farklı şeyler söylemiş. Kullanıma göre değişeceğinin farkındayım uzun yolda 100-120 km arası süratlerde yatık tüketimi (litre) olarak ne durumda Çünkü çooook yakıyor diyenler var

Daha önce Honda motosikletim vardı, Honda konusunda hiç şüphem yok ama üretimi durdurulmuş bir model alma konusunda biraz tereddütte kaldım. Siz ne dersiniz ? Tavsiye ve tecrübelerinize ihtiyacım var, mesela en beyendiğiniz yanı sizce nedir ve en sevmediğini tarafı...
    Şimdiden çok teşekkürler...

600f'imi 1 senedir kullanıyorum.
    oturuş pozisyonu olarak rahat olduğunu söyleyebilirim o konuda bir sıkıntı yaşamazsın. güç desen o da var, ivmelenmesi son süratı..vs yeterince tatminkar. ben şehir içinde bi depoyla yaklaşık 200-220 km gidiyorum.
    uzun yolda çok devirli kullanmadığın sürece 270-280 km gidebilirsin tahminimce.

benim çok fazla uzun yol deneyimim yok o yüzden bu konuda bişey diyemicem ama, hiç durmadan ne kadar yol yapabileceğin tamamen senin kondüsyonuna bağlıdır.

genel olarak ben motorumdan çok memnunum, sorunsuz çalışıyor ve benim beklentilerimi karşılıyor. gözüm kapalı tavsiye ederim

tifosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    Carcharoth
    Daha önce kullanma, hatta üzerine oturma fırsatım dahi olmadı.
    demiş,
    ve sonrasında,
    Oturuş sitili olarak SuperSport lara nazaran daha rahat burası kesin
    demiş...

bu ne yaman çelişki ...

muyi
    istanbuldaki evimle mersindeki evimin arası tam 1000 km ) 15 saat sürdü ve 150 tl yakmıstı
    mesaj tarihi dün yani 12.03.2009 dolayısıyla güncel rakam km de 15 kuruş demek.. doğrum bu, yoksa 150 tl yazarak 150 lt, mi demek istedi acaba... :

bunlar takıldığım noktalar...

forum konusuna gelince, 600F hakkında kötü bi şey bende duymadım, hatta banada tavsiye edildi, ancak ben VFR düşünmekteyim, şimdi ben bi soru ekleyeyim.. VFR mi 600F mi ? madem ikiside sport touring sınıfına giriyor, sizce hangisi..?
    İZMİR

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı tifosi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne yaman çelişki ...
    RR'la kıyaslarsan; öncelikle gidonu daha yüksek, ayaklarını daha geride değilde ileride tutuyorsun, ayrıca semerinin daha geniş ve konforlu oluşu rahatlıkla çok önemli faktörler. Bunları bildikten sonra üzerine oturmana pek gerek kalmıyor

Hepinizin tavsiyesi ve görüşleri için çok teşekkür ederim, zaman ayırdığınız için saolun Sadece yakıt konusunda tereddütlerim devam ediyor Gülü seven dikenine katlanacak artık onada yapacak birşey yok

VFR ve 600F aslında birbirinden biraz farklı motorlar parayı düşünmeyen çoğu kişi bana kalırsa 600F yerine VFR yi tercih edecektir. Bence aradaki en önemli faktör para Şahsen benim için öyle. Aynı paraya aynı modelde VFR alabileceğimi bilsem düşünmeden alırdım. Sıralı 4 silindirin o gür sesinide unutmamak lazım.
    Okan ACAR

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    150 türk lirası litre değil
    saatte 100 - 110 km hızla giderken yaktığı yakıt

vfr nin yıllık vergisi 389 tl 600 f in 155 tl vfr den ss tarzı yok ama 600 f de bu da mevcut
    ::tutkuy::

600F fazla yorucu bir motor değil .yakıt konusu değişkendir .
    senin hızına göre değişir.ben tapa gaz gittiğimde 120 km civarlarında bitiriyodumm. fakat demişsinki 120 km hızla gidersem ne yakar .600f gibi bir motorla 120 km hızla seyretmen imkansız bence duruyo gibi gelir sana ;)
    tek zaafı direksiyon dağıtır bazen 600f .dir amortisörü takmanı tavsiye ederim.
    bide frenleri cok iyi değildir dikkatli ol.diğer race makinaların frenleri ile kıyas yaptığında farkı anlarsın ancak.

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    en az yakan 600luk spor motor...
    ben binerken 600f imle abartmadan bir depo ile 260-270 km gidiyordum,
    sehir ici yogunluklu
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı muyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 saat sürdü ve 150 tl yakmıstı temmuz ayında idi lilte olarak bilmiyorum ve o zaman benzinin litresi ne kadardı onuda hatırlamıyorum
    ilginç bi birim tl/saat. saatte 10 lira yakıyo, dakikada 17 kuruş filan, saat ilerledikçe insanın eli ayakına dolaşır
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    600F mi soruluyor
    Kardeşim bu motor anlatılmaz, yaşanır
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    beyler sizler çılgınsınz :d

Allah c.c. Korusun

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ben CBR 600F'in tourer olarak anılmasını anlamıyorum. Bu motor 2003'de 600RR üretilmeden önce Dünya Süper spor şampiyonasını kazanan bir motor. Genleri itibariyla, tasarımıyla saf kan yarış motoru. Peki insanlar neden "biraz da touring aslında" diye söylüyorlar ? Çünkü ondan sonra çıkan 600RR veya Yamaha R6'yla kıyaslıyorlar 600F'i. Evet 600RR ve R6, 600F'e kıyasla daha sert motorlar ancak bu 600F'i yumuşak yapmaz. Sadece 6 yıl önce 600'lük kategorisinde 1 numaralı yarış motoru olduğunu unutmayın. Birileri alacağı motorda tur özellikleri arıyorsa 600F'e bakmamalı. Ancak yarış motoru arıyor ve "biraz da uzun yol yapayım" diyorsa işte o zaman 600RR R6 vs. motorlara göre hem fiyatı hem de biraz daha merhametli ergonomisi sayesinde avantajlı olabilir. Ancak bu kıyaslama 600F'i hiçbir şekilde tur motoru yapmaz.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Durmadan 250km gitmek (motordan bağımsız olarak) çok zor bir iş.

Bizim gibi yan yatıp sonra motora binenler için 100km git 15-20 dakika dinlenlen en iyisi.

Ben 600F kullanmadım ama arkasından takip ederken hep çiğ benzin kokusu geliyordu. Muzaffer ne biçim motorun var dedikçede bunlar yarım enjektör gibi teknik bir terimle () beni susturuyordu. Zira adam 600F'ine aşık, hatta daha ötesi.

tifosi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 X
    arkadaşlar cecvaplar için teşekkürler.. umarım kırmadım sizi..
    İZMİR

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tifosi izmirde bitane 7500 km de 2006 f var akrep var eksoz çok güzel bi alet gönlüm var onu alma :D

http://www.sahibinden.com/sifirdan_f...XQQdisplayitem

13 bin edermi bu makina
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler