Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

gelmiş geçmiş motorlarım

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet fotografı elimde bulunan bu güne kadar alıp bindiğim ve memnun oldugum ve olmadıgım motorlarım.
    ilk motorum ilk göz agrım çok yollar yaptık 105 silindir bile taktım.

ah ne gider di ne ses var ya sanki sivri sinek fakat benzini seviyor.ah benim az yakan iyi kaçan motorum 23 bin devirdik kendisiyle bir buji dahi takamadan sattım
    cg 2005 model

daha sonra mz 301 aldım ama fotosu yok daha sonra900 rr aldım.onunda hiç fotosu yok malesef sonra bandit sbandit çok nefis bir uzun yol motoru o kadar ki insan 5 saat ve 500 km süren bir yolculuk sonunda bile keşke daha da yolum uzun olsa da gitseydim diyor. okadar yumşak bir süspansüyona sahip ki o kadar olur kısa mesafede motor agır oldugu için zapted mek zor olsa da en sevdigim motorlardan biri
    son sürat 230 gördüm . çok dengeli fazer gibi degil alt devirlerde yüksek torku ile 6 vites scooter gibi yürü git
    78 hp olmasına ragmen gücü yerinde 100 km hıza 4 saniyede ulaşıyor. yakıtı 1 lt ile15 km
    dengesi 600 f den daha üstün
    daha sonra ailevi sebeplerden dolayı motorumu sattım ,dedim ki kendi kendime bir 250 lik ideal olur diye ve honda diye sfır 250 lik aldım ama inanın bu kadar rezil motorla karşılaşmadım.
    niye mi?çok kronik sorunu var ben bunlara tahammül edemedim.kesilmeyen zincir sesi kesmek için kullanmadıgım yağ çeşiti kalmadı.

amatüsörün oralardan gelen bir ses vibrasyonlu çalışma vuruntulu bir ses
    eksantirik zinciri sesi marş motoru kömürleri bitmiş motor çalışmıyor.sorun üstüne sorunnnn.
    ve sile sile bıktıgım motorun oradan gelen yag sızıntısı her yolculuktan sonra siliyorum artık alışkanlık ettiya birde 120 yi bir geçse düzde 120 ancak yapıyor birde km saatinin fiyatını duydum ya ulan sattım gitti seni dedim ve yolladım.görüntüsü güzel fakat ani ivmelenmelerde kafa salınması yapıyor bunu yapmadıysam 8 dokuz kez yaptım ve benim korkulu rüyam haline geldi kesin direksiyon amatüsörü almalıydım son hız 260 ama çok korkutucu geldi ya sallarsa artık direksiyonu kuş tutar gibi tutuyor motora emanet gidiyorduk. 2 arkadaşımı yine 600 f kazasında kaybetmiştim biri kafa salınmasından digeri şiddetli rüzgara tabi olmuş ve yoldan çıkmıştı
    acaba motorda mı sürücüde miydi suç?kendimde bizzat bu salınmalara maruz kalıyordum.korkum kendime degil arkamda bırakacaklarımaydı ben bu motor sevdasından vazgeçemiyordum ama güvensiz motora da binmek istemiyordum. ve bu motoruda sattım,ahhhhhhh cg125 im nerdesin özledim

seni bırakmakla hayatımın hatasını yapmışım.ama bunları bilmiyordum . göremiyordum şimdi ybr yi övenler var ya keşke denemk amacıyla bir hafta cg ye binseler.

600 f 2006 model 11 binde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    600 f in böyle bir sorunu olduğunu bilmiyordum

herkes motorunu övüyür. 120 giden motora 150 vurduruyorlar. 200 bin yakan motora 130 bin yaktırıyorlar. okuyanda bunu dogru sanıp alıyor sonra hayal kırıklığı
    avcılarda atar tutar ama motorcular ondan fena

Teşekkürler,yararlı bir motosikletlerim sunumu olmuş

kırık dökük şahsi görüşlerimi belirttim hissesi olan alır.

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    rxzne hayran kaldım usta hep almak ıstedım ama bulamadım sonunda aldım bıtane ama 135kıng ını ona göre bununda sadece turbosu eksıkgüzel motorların olmuş darısı başımıza kazasız sürüşler paylaşımın için teşekkürler
    YAMAHA RXKING135 2002 ZEHIR YEŞİLİ MOTORUM ÇALINMIŞDIR ANTALYA MERKEZDE 07 YZ 291 PLAKALI GÖRENLER YARDIMCI OLURSA SEWINIRIM 0543 850 89 88

arakdaşlar 600F lerde agresif kullanımlarda ve gaz açtığınız yani ivmelendiğiniz zamanlarda ön teker yolda ufak bir tümsek gibi bişeye dokunursa direksiyon çırpma yapar . 600f lerin hastalığıdır bu .ama alışıksanız bu sizi fazla korkutmaz. ben3-4 sene önce kullandım 600f . her geziye cıktığımızda en az 4-5 kez bu olayı yaşardım . kesinlikle direksiyon amortisörü şart olan bir motordur 600f.

belgesel gibi olmuş.çok hoş bence.yanlız 600 f e neden direksiyon amortisörü almadıgını merak ettim???

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Oldukça değişik modeller kullanmışsın fakat en son olarak SYM HD 200 aldım diyordun onu da görseydik bari.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    nekadar motor geçerse geçsin insanın hayatından mutlaka biri iz bırakır arkadaşta demiş cg diye .....

evet hd 200 aldım. ama resimlerini çekmek daha nasip olmadı. çekince koyacağım havalar yagmurlu motora binemiyoruz. hava bir açılsa

600 f e direksiyon amatüsörü alacaktım fakat elimden çabuk kaptılar.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    çok farklı sınıflarda motorlar kullanmışsın..şimdi kullandığın motordan memnunsun heralde....

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    All very beautifull

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Diger arkadaşın dedigi gibi belgesel formatında olmuş.Paylaşım için teşekkürler.

Motosiklet kullanıcıları motosikletlerindeki sorunları genelde sattıktan sonra söylerler. Sen ise şuan kullanmakta oldugun motosikletinde eksik yanlarını söyleyip ve yine şuan kullandıgın motosikletten memnuniyetsizligini dile getirmişsin. Bu cesaretin ve dürüstlügün için tebrik ve teşekkür ederim.Senin gibisi herzaman çıkmaz

-------------------------------Edit------------------------------------------------------------

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

600 f e direksiyon amatüsörü alacaktım fakat elimden çabuk kaptılar.
    Sende sattıktan sonra söylemişsin

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    güzel paylaşım, yalnız resimler yazılar birbirine pek çok girmiş

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Allah asfalt yüzü göstermesin , tekerin düz bassın ne diyelim
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

melcor09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha Tenere 660
    tamam guzel gelmisinizi gecmisinizi ve cok degerli olan bilgi ve deneyimlerinizi paylasmıssınız ama neden kendinize ait olan bir motoru yuceltirken fazer gibi degil gibi ifadelerle baska bir motoru kotuluyorsunuz? sadece bunu merak ediyorum bu bir polemik baslangıcı degil sadece duzeltin pls.
    hayalbuysa HAYABUSA derlerdi inanmazdımmmmm!!!

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    güzel sıralamışsın. en sevdiğim kısmı cbf 250 oldu ikinci el twister almaya niyetlenmiştim, o gün tesadüfen bi arkadaşla konuştum. kendisi cbf 250 sini bikaç gün öncesinde satmıştı ve banada asla almamı söyledi. eksantrik sorunu, motor gücünü çok yüksek devirde vermesi,yakıt sarfiyatı, son hızın pek tatmin etmemesi ve parça fiyatı sorunlarından bahsetti ve cbf 150 almamı önerdi. bende ona uydum ve şimdi her cbf 250 den dert yananı duydukça o arkadaşıma minnet duyuyorum

lijoluna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR-600F vardı çalınanakadar :(
    valla arkadaşım kusura bakma ister kargaya yavurusu şahin görünür de ne dersende 600F i cg ile kıyaslar gibi oldun 110ps makinanın ivmelenmesi tabiki kuvvetli olacaktırki tümsek vb nesnelere çarptınmı eminim bütün motorlar yalpalar..
    600F kullanım rahatlığı bakımından en güzel SS dir.güç ve albenisi vardır benim alma nedenlerim bunlar..allaha şükür hiç bir sorunum olmamışdır 10 aydır sadece keyfi olarak ampullerimi beyaz ampullerle değişdim (yğag,filtre bakımları hariç) benim kullanım gözlemlerim...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ellerine sağlık.......................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)