Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acil Eylem!!Acil Eylem!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Ya trafiği yavaşlattığımız sırada o trafik içerisinde acil bir yere ulaşması gereken hasta,yolcu,kan taşıma aracı veya organ nakil taşıma aracı varsa,veya o kişi için zaman hayat memat meselesi ise,yada biz trafiği yavaşlattık veya kapattık diye hayatını kaybederse,hiç birimiz suçluluk hisstmeyecekmiyiz,bişeyler yapalım derken daha kötü olmasın.en mantıklısını bulmaya çalışalım ,eğer trafiği tam kapatırsak ki hemen polisler gelip açtıracaktır,
    ve trafikteki tüm araçların bize saygıları yok ken bir kere daha kıl olacaklardır. ve sıkıştırmalar artacaktır.onları bizim orada ne amaç için trafiği yavaşlatığımızı yada kestiğimiz hiç ilgilendirmiyor
    onlar kendini düşünür.ve bir an önce oradan trafikten kurtulmayı isterler
    benim aklıma gelen ve milletide mağdur etmiyecek olanı sağ şeritte bayraklı ve durumu arz eden pankartlı hareket halinde bir kortej oluşturmamız nasıl olur?sadece bir fikir ben hepsine varım ben olabilecek durumu sesli olarak düşündüm o kadar.
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    motorcunun motorcudan başka dostu yoktur ne yaparsak boş ,

ne eylem olursa ben kabulum o ayrı
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    bence mantıklılardan biri e-5 üzerinde fosforlu işçi yeleklerinin üzerine reklam şeklinde yapıştıracağımız ''motosikletleri farkedin'' çıkartmaları ile 50 km hızla yüzlerce motorlunun gövde gösterisidir.ama yoğun saatte.ambulans ve itfaiye gibi önem arz eden araçlar için tabiiki emniyet şeritleri tıkanmayacak.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten, ben kalkıpta yarım saat kapatalım demedim...

sadece 1 dakika!!!!!!!

trafikte, başka bir sebepten dolayı 5 dak. yol kapansa ''kaza var'' deriz...yada bişey olmuştur deriz.... sonuçta bişeyler denecektir...

ama yapılan eylemler, medyada yer alınca olayın seyri değişecektir....

sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    ayberk dostum bir dakika trafiği tıkadığın an 2 km gerideki araç 15 dakika bekler istanbul trafiğinde.....! Ayrıca ulaşım hakkı kişilik haklarına tecavüze girer, motor sevmeyen bir avukata denk geliriz başımız ağrır.yanlışmı düşünüyorum sizce..?Antipati değil sempati toplamalıyız diye düşünüyorum.!!

sende haklısın.... bizde haklıyız.... otomobillerde haklı....

haksız kimse yok ki!!!!

acaba boşunamı kürek çekiyoruz....

politikacılar,hükümet,meclis,millet vekilleri ve diğerleri...

bunlar bişey yapmadıkça, yada bunların başına birşeyler gelmedikçe; hiç birşey yapamayız gibime geliyor!!!!

belkide biraz gerçekçi düşünmeliyiz!!!!!!!

herkes öldüğüyle,yaralandığıyla yada her neyse onunla kalıyor!!!

hani derlerya; '' ağlarsa anam ağlar,gerisi yalan ağlar'' diye!!!

işte bizler burda ''ANA'' rolündeyiz!!!!!!

gerisi yalan.......

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    şu yunan varya yunan dikkatimi cekti
    bir cocuğun ölümüyle cıkan olaylar nerelere vardı.Aynı gün sanırım antalyadaydı simitçi çocuğa zabıta telsiziyle vurması sonucu aynı kaderi paylaştılar.Duyan varmı yok peki yunanistan ayağa kalktı.sonuç orada neler getırdi bilemem burada unutuldu gitti. Biz bu kadar cok düşünüyorsak fikir paylaşıyorsak terör gibi esmeyelimde adam gibi derdimizi anlatalım dediğimiz icindir.Motorcu arkadaşların butün fıkirlerini okudum hepsi ince güzel fikirler beledeiye seçimleri öncesi yapılacak her şey ses getırır düşüncesındeyim katılım fazla olmalıdır. BİRDE FESTİVAL VAR DENSE BİNLERCE MOTORLU ARKADAŞLAR KATILIM YAPIYOR eminim buna kimse duyarsız kalmaz hepinize kazasız sürüşler.

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    ayberk ben varım istediğin yeri kapatalım
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

askon....

ağzına sağlık...

Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayberk ben varım istediğin yeri kapatalım

Ben bu gidişle meyhane kapatıcam....

protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    arkadaşlar bu sarı reflektörlü yelek giyme kampanyasını ben hala sürdürüyorum.inanın işe yarıyor her ne kadar tek tabanca kalsamda....

olabilitesi yüksek bir öneri sunmak istiyorum;

bahsettiğiniz gibi büyük organizasyonlar biraz zor oluyor herkes gelemiyor vs.ama duyduğum kadarıyla 3-5 motorda olsa bi yerlerde kişisel buluşmalar organize ediliyor.bu buluşma yerlerine toplu olarak gidilse en azından 1 km bile beraber sürüş sağlansa bu yapılırken dikkat çekecek aksesuarlar da alınmalı bence pankart,sarı yelek vs.inanınki 3 motor gidilse 50 arabanın dikkatini çeker.

En önemliside bunun devamlı olarak yapılmasıdır.1-2 kez yapmakla olmaz belki 1 sene belki 5 bilemiyorum ama uğraşmalı bizim ve bizden sonra motor kullanacaklar için...

Not:her türlü destek için sizlerle beraberim...

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    ayberkcim izin olayını umursamıyosun ama

birincisi yaptıgımız eylemin ne olursa olsun ne için yapıldıgını açık olarak belirtmeliyiz.

ikincisi yaptıgımız eylemi olabildigince çok kişiye duyurmalıyız

basını haberdar etmeliyiz.

bizi fark etmeyelerini saglamaya çalışırken nefretlerini kazanmamalıyız..

vede canım arkadaşım güzel birşeyler yapalım derken canımızı sıkıcak olaylara karşı önlem almalıyız.

canımızın sıkılmaması polisin müdahale etmemesi gönül rahatlıgı ile yapılan planı tamamlamamız için tüm izinleri almalıyız. aksi takdirde bizleri üzebilecek müdehalelerle karşılaşabiliriz.
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Alıntı Limankalesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fikrimde şu ; kendimiz plaka gibi bir malzemeden şu bariyerlerin altına Avrupada konan malzemeden 1 adet yapalım ve törenle bu aparatı otobanda uygun bir yerde bir bariyerin altına monte edelim yani sembolik olarak takalım .Üstünede ölmek istemiyoruz asalım kalabalıkta olursak baya bir ses getirir hemde yetkililerin bu bariyer altına konan malzeme için biraz olsun akıllarına bir şeyler gelir en sonundada açıklamada bariyerlerin altına bu malzemeler döşenmden bu belediyeye oy vermeyeceğimizide belirtelim.En azından seçim yatırımıda olsa yoğun yerlere e-5 gibi bu malzemeleri takarlar.

Ne dersiniz?
    aslında süper fikir ama bariyeri takmanıza izin verirler mi acaba?

Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar...

mümkün olduğunca grup halinde sürelim ve trafik yavaşlatalım... çevre yolunda 1 dakika trafik yavaşlasa ne olur?????

sabahları bir çok radyo canlı yayın yapıyor!!!! bu radyolara bilgi vereceğiz... ama o an olacak....

şu saat'te,şurda olacağız.... tepkimiz budur....

gibilerinden!!!!!

3-5 gün sonra dikkat çekecek!!!! 10 gün içinde rahatsızlık verecek!!!!

etki-tepki olayı!!!!!!!

nasıl iş yavaşlatma varsa,grev varsa,taksiciler eylem yapıyorsa... yaşamak için bizde bişeyler yapacağız.....

madem trafikte 4 tekerlek hakimiyeti ön planda,bizleri adam koymuyorlar...

o zaman ''TEPKİLER NET VE ANLAŞILIR OLMALI''

yazdıklarım doğru olmayabilir,ama içimden gelenlerde böyle....
    yazdıkların gerçekten biraz yanlış olabilir ama mantıklı ve olmıcak gibide değil...

Motosikleti
    05 ' CbR 6oo RR
    bu hafta olaylar peşpeşe geldi..bence bu sefer daha büyük bi katılımlı eylem olursa dikkat çekebiliriz..
    izin alıncada teker teker yolluyolar ve bulusma yeri olarak kıyıda kösede yerlere izin veriyorlar..
    taksim meydanı gibi bir yer olsun eğer vermezlerse izin bile almadan toplansak olur bence..

ayberke katılıyorum..
    '
    [COLOR="Blue"]
    JustBe..[/COLOR]

zargana_21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cenix 18 vites bisiklet:)
    merhaba arkadaşlar pek fazla okumadım yazılanları ama gercektenacilen bişiler yapmak şart ses getirecek bişiler yapmak şart motosikletleri farkedin mitinginde kendimiz çalıp kendimiz oynadık bence kimse kızmasın ama bu sefer farklı olmalı bir iki gazete degil hepsi bir iki tv degil hepsinin haberlerini işgal eymeli tabikide izinsiz olmaz göz altına alına bilir yada motorsikletlerimize cezalar yazıla bilir yani pahalıya patlar bize izinli olmalı ama trafik kitlenmeli yada çelik halatlara kask baghlanmalı özellikle arkadaşlarımızı kaybettigimiz yerlere çelik halat istemöiyoruz yazılabilir seçi,m öncesi fırsatta olabilir neyse yarın bisler içimn mutlu güzel günlerin başlangıcı olması dilegiyle saygılar...
    İNSANLARIN EN ACİZİ DOST EDİNMEYENDİR BUNDAN ACİZİ İSE DOSTUNU YİTİRENDİR
    AKLINI KULLAN ADINI ÇIKAR DELİYE HERGÜN BAYRAM EĞLENMEK KALIR GERİYE
    (özlü sözler)

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    2 veya tek şerit kapatırsak trafiğin kilitlenmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca ben A4 kağıdına 'FARK ET !' , 'CÜSSENE GÜVENME !' gibi yazılar yazıp, fotokopi ile çoğaltıp, orada motosikletlerine yapıştırmaları için katılımcılara dağıtabilirim... Ses getirmek istiyorsak bu işi seçim arefesinde yapmalıyız ve kısa sürmemeli..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Motosikleti
    Derbi Terra 125 4T
    Acun medya ya mail atsak acaba Tv den böyle bir çağrı yapma şansımız olurmu?Hani acun'da motorcu bildiğim kadarıyla.Programda herkes tarafından izleniyor.
    [COLOR="Red"]Ѻ[/COLOR] [COLOR="Red"]яedline[/COLOR]...the line between [COLOR="Green"]life ::fool:: [/COLOR]and [COLOR="Red"]death [/COLOR]::156::

Motosikleti
    cbf500
    arkadaşlar eylem yapmanız için daha doğrusu bunun yasal olması için valilikten izin almamız gerekiyor.eylemin hangi güzergahta yapmak istediğimizi belirtiriz ve onlarda bize müsait olan bi yol gösterir hatta eskort polis bile verirler.eylem sürüşünün sonunda uygun bi yerde basın açıklaması yapılır.
    We believe in sky,not to sunroof!

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı kameraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar eylem yapmanız için daha doğrusu bunun yasal olması için valilikten izin almamız gerekiyor.eylemin hangi güzergahta yapmak istediğimizi belirtiriz ve onlarda bize müsait olan bi yol gösterir hatta eskort polis bile verirler.eylem sürüşünün sonunda uygun bi yerde basın açıklaması yapılır.
    ...sonra herkes evlerine dağılır, ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi devam.. Keşke izin alınarak bi yerlere varacağımızdan emin olabilsek ama olmuyo işte..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı sıradışıbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar türkiyedeki tüm motor siteleri ve tüm kurye firmaları ve tüm motoseverlerin katılacağı.binlerin buluştuğu bir dikkat çekici ve trafikte fark edilmemizi sağlayacak büyük bir organizasyon yapılmasını talep ediyorum.değerli site yöneticisi destek versin.mitingimizinde adı '' yollarda ölmek istemiyoruz.....'' olsun.bayraklarımızı alıp toplanalım.
    İyi güzel de, Bu tarz toplu gösteriler için haftalar öncesinden idari ve mülki amirlere resmi bir dilekçe ile müracaat edilmesi gerekiyor..iznin çıkacağı da kesin değil Çok ama çok iyi düşünülmüş ve organizasyonu sağlam olmalı yoksa havanda su dövmeden öteye gitmez.

Katılırmıyım....EVET can gönülden
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    cbf500
    Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...sonra herkes evlerine dağılır, ertesi gün hiç bir şey olmamış gibi devam.. Keşke izin alınarak bi yerlere varacağımızdan emin olabilsek ama olmuyo işte..
    izin almadan bişeyler yapmaya çalışıbilir tabi.emniyet bizi dağıtırken kameraman arkadaşlarım bizi çeker böylelikle basına daha güzel malzeme oluruz ben sadece yasal prosoduru söyliim dedim.basın açıklaması sonucu isteyen isteği gibi hareket eder.isteyen 5 motorlu arkadaşıyla isteyen 20 motorlu arkadaşıyla bişeyler yapar.buna da kimse bişey diyemez.neyse zaman uygun olduğu sürüece ben varım.
    We believe in sky,not to sunroof!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)