Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Acil Eylem!!Acil Eylem!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    Değerli arkadaşlar türkiyedeki tüm motor siteleri ve tüm kurye firmaları ve tüm motoseverlerin katılacağı.binlerin buluştuğu bir dikkat çekici ve trafikte fark edilmemizi sağlayacak büyük bir organizasyon yapılmasını talep ediyorum.değerli site yöneticisi destek versin.mitingimizinde adı '' yollarda ölmek istemiyoruz.....'' olsun.bayraklarımızı alıp toplanalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    evimde huzur içinde ölmek istiyorum da olabilir
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    evet buda olabilir.tam sezon başlarken fark edilmeliyiz diye düşünüyorum yada siteden bir kaç kişinin yaptığı gibi fosforlu işçi yeleklerinden giyip ses getirebiliriz düşünün her motorcu yeşil olmuş trafikte akıyor......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    eylem yapmayla neyi çözebildik bu ülkede arkadaşlar.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    okey yalnız katılımın büyük olması gerek buda organizasyon demek bence herkes bır gül getırse tek tek şörlere dağıtsa anlamlı olur hani ben kaktüs olsun derım ama sempati toplamamız lazım dıye düşünüyorum.

hava ya olur yapılanlar.!!!!!!!
    bir müşterim iş yerime geldi baktıki motor ve motor muhabbeti konuşuyoruz. nedese begenirsin?
    adam yetkim olsa bu motorsikletleri trafikten men ederim diye atladı. yani insanlar AT GÖZLÜGÜ takmışcasına sabitlenmişler fikirleri degişmeyecek işimiz çok zor trafik emniyet amiri bile motorsikletlere kıcık ise düşünün artık gerisini

matagp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    ben hazır secim muhabbeti varken ben İBB'ne (İst.Büyüksehir Bld.) su bariye konusunu yazmak istiyorum.Hergün arka arkaya söylemek istiyorum.Özellikle bariyer sorununu...
    dahada olmadı parti mitinglerine motorla dalalım.
    ne kadar cok motor o kadar ses....
    basında bu konuya ilgi duyacaktır eminim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı matagp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hazır secim muhabbeti varken ben İBB'ne (İst.Büyüksehir Bld.) su bariye konusunu yazmak istiyorum.Hergün arka arkaya söylemek istiyorum.Özellikle bariyer sorununu...
    dahada olmadı parti mitinglerine motorla dalalım.
    ne kadar cok motor o kadar ses....
    basında bu konuya ilgi duyacaktır eminim.
    daha çok gıcık olur insanlar,
    arkadaşlar daha mantıklı düşünün daha akıllıca davranıp yazın.

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    Bu konuda bizlerin sadece talebi olabilir, önde gelen bu işle ilgili kurumsal yapıların bizlere öncülük etmesi gerekiyor yoksa tek başımıza birşey ifade etmediğini düşünüyorum onların yorumlarını ve öncülüğünü bekliyoruz

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Onur arkadasimizi kaybettikten sonra miting yaptik da ne oldu. Katilim oldukca yuksek olmasina ragmen malasef kendimiz konustuk kendimiz dinledik.

Bu ulkede insanlarin kafa yapisi degismedikten sonra hicbirsey degismez. Bu ise oyle 10-15 senede olacak birsey degil.

Sucumuz bu ulkede motorcu olmak.

Motosikleti
    Honda PS150i
    Arkadaşlar biz eskişehirde yerel seçim öncesi haftalık toplantılarımıza her hafta BElediye başkan adaylarını davet ettik. sağolsunlar kırmadılar geldiler. bizlerin o ortamdaki birlikteliğimizi, hedeflerimizi öğrendikten sonra onlar bile motosiklet konusunda ön yargılarını değiştirdiler ve seçim sonrası eğitim pistleri için söz aldık. sizde bunun gibi toplantılar düzenleyebilirsiniz....

böyle motor kazalarını gören insanlar da olacagı buydu diyor binmeseydi bana mı sordu diyerek ön yargılı davranıyor.suçu yada suçluyu aramıyor kazaya karışmış bir motor varsa suç yargısız motorun oluyorrrrr.
    insanlarımız bilinçsizz.daha düne kadar tarlalar at yada öküzle sürülürken ilk traktörün çıkmasıyla traktörü sevmediler ön yargılı davrandılar zamanla herkes traktörün faydasını gördü anladı ama ne testiler kırıldı.

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    gerçekten güzel bi düşünce aslında olabilir
    [B][I]Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!:[/I][/B] rahmetlinin sözü

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    başkalarını uyarmadan önce kendi içimizde bu motosikletleri ne kadar güvenli sürüşü kuralları çerçevesinde kullnıyoruz onu tartışmalıyız arabaların bizi görmeyişinde bizimde suçumuz var.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

matagp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO
    bu gidişle biz gene sessiz kalıp susacagız.
    ancak kendi aramızda tartışacagız..
    bize öncülük eden isimlerin bu konuyu sunmaları daha matıklı gibi.
    motosiklet dernek baskanları,yöneticileri vs.
    rüzgarın kızı da bu konuıyu basına sunarsa ii olur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aposentr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biz eskişehirde yerel seçim öncesi haftalık toplantılarımıza her hafta BElediye başkan adaylarını davet ettik. sağolsunlar kırmadılar geldiler. bizlerin o ortamdaki birlikteliğimizi, hedeflerimizi öğrendikten sonra onlar bile motosiklet konusunda ön yargılarını değiştirdiler ve seçim sonrası eğitim pistleri için söz aldık. sizde bunun gibi toplantılar düzenleyebilirsiniz....
    seçim yatırımları arkadaşım, ben dürüst olduklarına inanmıyorum.
    pist yarışında ölen arkadaşlarımız oldu geçen sezon, pistin ne kadar kötü oldugunu günlerce tartıştık federasyon başkanı (ismi lazım değil) piste sorun yoktur dedi motosiklete binen bir zihniyet bu cevabı verebiliyorsa başkalarından medet ummak fayda sağlamaz bence.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    arkadaslar bu işler sanıldığı gibi kolay değil
    istanbul da bir çok eyleme/konvoya katıldım fakat insanlar görsel şölen
    havasında seyir ediyorlar büyük bir katılım olursa haber arasında kısa bir bant olarak kalıyor
    düşünün sitemizi moderatör adminler var bu adamlar ne yer ne içer 24 saat sitenin başında düzenleme bilgilendirme yenileme gibi çalışmalar içindeler bu durumu örnek alarak

toplu bir hareket istiyorsak tüm motorcular sendika gibi tek bir çatı altında klupleşecek her motor sahibi aylık yada yıllık extra bir aidat ödeyecek
    bu gelir ile idareci ve sözcüler geçimlerini sağlayarak tüm yazışma tartışma arayış işlemlerini gerçekleştirecek ve fondaki bedelleri bizler için faydalı hale getirecek bu iş ancak bu şekilde olur

bir araya gelmiş bir sürü motorcu eylem yaptığında serseriler yine birarada diyeceklerdir.
    kabul görmek için adımı önce bizler atmalıyız...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

omersirin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gara Yılan, Nam-ı Diğer Bandit 650 SA ve F 800 S
    Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onur arkadasimizi kaybettikten sonra miting yaptik da ne oldu. Katilim oldukca yuksek olmasina ragmen malasef kendimiz konustuk kendimiz dinledik.

Bu ulkede insanlarin kafa yapisi degismedikten sonra hicbirsey degismez. Bu ise oyle 10-15 senede olacak birsey degil.

Sucumuz bu ulkede motorcu olmak.

pat diye bir şeylerin değişmesi için veya değiştirmek için değil, gelecek için, şimdi için ses çıkarılmalı.toplumsal olaylarda hemen, çabucak olumlu geri bildirim almazsın,bu bir tür gelecek yatırımıdır.biz ve bizim gibiler bir baskı, görüş grubudur,bize veya muadillerimize sorulmadan bizim de yaşayadurduğumuz alanlarda tasarufta bulunmak bizi yok saymaktır.işte tam da bizim istemediğimiz şey bu değil mi? biz de görülmek istiyoruz.biz de ikiteker tekonolojisine yönelik nimetler istiyoruz.halkın veya siyasilerin kafa yapısının değişmesi bir gecede olmaz.basit bir örnek vereyim. aşağı yukarı hepimiz şu anda 8 saatlik iş sürelerinde çalışıyoruz.bu saat süresi 1840'larda,inanmayacaksınız 8 ila 15 yaşındaki çocuklar için 10-12-15 saatti.şimdiki 8 saatlik çalışma süresi acaba kimlerin ölümü, çalışması, boğuşması üzerine bu hale getirildi? yılmayan, her defasında ses çıkaran insanların sayesinde..eğer bir gün motosikletçinin de insan olduğu anlaşılacak ve saygı duyulacaksa şimdilerde bizim duvara bir tuğla koymamızla ilgili olacaktır bu.susmak, şimdi için uğraşmak yok, toplum böyledir,hep biriyden geridir, geç kalır,hareketleri değişmesi yavaştır.o ancak bizler,biz tek tek bireyler değiştikçe değişirir..her türlü girişime ve toplantıya varım.
    Türkiye köylüsü çalışkandır ve kafasının değerini bilir! Rüya dediğin şey de bizden oluşur işte / Ve minicik ömrümüzü yine bir uyku noktalar. (We are such stuff. As dreams are made on; and our little life. Is rounded with a sleep)

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    MALESEF

1 Hafta Sonra Bu Da Unutulup Gidecek.bu Bir Kısır Döngü Haline Geldi,allah Kimseye Göstermesin,bir Sonraki Kazada Yine Aynılarını Söyleceğiz,netice Sonuç Yok.hepimiz Bişeyler Yapmak Ve Bir Sonuç Almak Istiyoruz Ama Bu Işi Organize Etmek Için Bizleri Bir Araya GetireBilecek Ve Mantıklı Projesiyle Ses Getirebilecek Bir (yetkili,önder,lider,) Gerekli Diye Düşünüyorum.

ŞUAN İLK SIKINTIMIZ GİYOTIN BARİYERLER,VE ÇELİK HALATLARIN DÜZENLENMESİ,MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ O VE YA BU NEDENDEN DÜŞEBİLİR.ÖNEMLİ OLAN YERE DÜŞTÜĞÜNDE VE DÜŞÜRÜLDÜĞÜNDE O SÜRATLE KAYARAK BARİYERLERİN ALTINDAKİ AÇIK KALAN KESKİN DİREKLERE ,VEYA ÇELİK TELLERE,ÇARPMAMASI GEREKİR
    ORASI KORUMALIKLI OLSA BELKİ UZUV KOPMALARI,VE ÖLÜMLER %90 ORANINDA UFAK KIRIKLAR VEYA SIYRIKLAR İLE ATLATILABİLİR,
    YETKİLİLER TRAFİKTEKİ SÜRÜCÜLERİN HER BİRİNİN BAŞINA POLİS DİKEMEZLER O KONU
    SÜRÜCÜLER VE MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ ARASINDAKİ BİR DURUM.
    AMA BARİYER VE ÇELİK HALAT OLAYI
    KARAYOLLARI VE MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ ARASINDAKİ ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU.

YANİ BİZLERİ İLGİLENDİREN 2 AYRI KONU VAR.İLK HEDEFİMİZ KARAYOLLARI İLE İLGİLİ OLANI OLMALI BENCE.ÇÜNKÜ KAZALARIN ÇOĞUNDA BARİYERLER SONUCU YAŞAMINI YİTİRENLERİN,UZVU KOPAN VE SAKAT KALANLARIN SAYISI HAYLİ YÜKSEK.İLK MÜRACATLAR ORAYA YAPILSA SORUN KÖKÜNDEN ÇÖZÜLMEYE BAŞLANMIŞ OLUR,HİÇ BİR YERE RESMİ OLARAK BAŞ VURMADAN EYLEM VEYA BİR YERLERE DALARAK DAHA ÇOK KAOSA GİREBİLİRİZ.
    GEREKİRSE HER GÜN YAZILI OLARAK POSTANE'DEN İADELİ TAHÜTLÜ ŞİKAYET DİLEKÇESİ GÖNDEREBİLİRİZ.ELLERİNE GEÇMEME GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU OLAMAZ.
    ALIN BİZE TOPLU VE RESMİ YOLDAN SES GETİRECEK BİR EYLEM.KARA YOLLARI MÜDÜRÜ BUNLARI OKUYUPTA BİŞEY YAPMAZSA DAHA KİMSEDEN BİŞEY BEKLEMEYELİM.4 BİN KİŞİ AYNI ŞEKİLDE GÖNDERİM YAPARSA SES GELMESİ LAZIM ARTIK.

YOLLARDA TOPLU OLARAK OLUŞTURULACAK KORTEJLER İSE SÜRÜCÜLER TEPKİ OLARAK ORGANİZE EDİLEBİLİR.MOTOSİKLETLERİ FARKEDEİN PROJESİNDE OLDUĞU GİBİ
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Benim fikrimde şu ; kendimiz plaka gibi bir malzemeden şu bariyerlerin altına Avrupada konan malzemeden 1 adet yapalım ve törenle bu aparatı otobanda uygun bir yerde bir bariyerin altına monte edelim yani sembolik olarak takalım .Üstünede ölmek istemiyoruz asalım kalabalıkta olursak baya bir ses getirir hemde yetkililerin bu bariyer altına konan malzeme için biraz olsun akıllarına bir şeyler gelir en sonundada açıklamada bariyerlerin altına bu malzemeler döşenmden bu belediyeye oy vermeyeceğimizide belirtelim.En azından seçim yatırımıda olsa yoğun yerlere e-5 gibi bu malzemeleri takarlar.

Ne dersiniz?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)