Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet gözlüğü / Chopper Motosiklet Gözlüğü Kullanan ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar gözümdeki enfeksiyon nedeniyle motosiklet kullanamaz oldum.Kask takmıyormusun kardeşim demeyin takıyorum ama kaskın aldıgı rüzgar dahi enfeksiyonu tetikliyor ve hemen göz pörtlüyor
    Rüzgar almayacak kasklar da benim bütçe mi aşıyor maalesef
    Rüzgarı tutabilecek motosiklet gözlüğü önerir misiniz ?(lastiksiz)

Mesala
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44802

Bu Chopper Motosiklet Gözlüğünden kullanan var mı ?
    Çerçevesindeki süngerler rüzgarı tutabilecekmiş gibi duruyor ama...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    hyosung-gv 250
    ben kullanıyorum memnunum ama suanki aklım olsa beyaz camlı olanından alırdım acık kask kullanırken siyah camlı gozluk kullanınca dogal olarak aksam önünü göremiyorsun ama tavsiye ederim kailetili urun veridigin linkte x loop un gözlükleri var benim dikkatimi cekiyor guzel gozukuyor benimkini arkada kırdı yanlıslıkla yapıstırdık ole kullanıyorum ama en kısa surede almam lazım

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    bende SCORPİO marka gözlük kullanıyordum,
    ama brader kayıp etti maleseff:S
    camları elımde kaldı,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    DUCATI 1198
    normal gunes gozlugu de olur ama acik renkli olsun ve kaskin altina girmesi icin kenarlari ince olsun ben chopperda kullaniyorum

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zamanında bende çok aradım.zannedersem lastiksiz ve chopper motorsiklet gözlüğü diye anlatmaya çalıştığınız resimdeki gibi kenardan ve burun kemerinden rüzgar gelmesini engelleyen bir model

Resimdeki gözlüğün antika olması sizi yanıltmasın , resmi alelacele e- bay dan buldum.ama düşündüğünüz ve gözlerinizi koruyacak tarz gözlük budur.

İlginçtir chopper kullananların en favori gözlüğü bu olması gerekirken , motorsiklet dükkanlarında satılmadığı gibi gözlükçülerde de bulunmaz. sadece ve sadece dağ kamp malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz , ancak ucuz değildir. ama evladiyeliktir. kolay kolay kırılmaz.( 150 - 200 eurodan başlar ) , nisan veya mayıs ayı gibi bende kendime bir tane almayı planlıyorum.tabii param olursa.

Plastik çerçeveli olanları daha ucuzada bulmak mümkün.

Bu klasik gözlük çok hoşuma gitti Çerkes Abi, gözlükçülerde(bir yakınım gözlükçü) bu tarz gözlükler var ,özel spariş sanırım bu gözlük gibisi, daha hesaplı olur. Tabi güneş gözlüğü camlı.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı venom35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kullanıyorum memnunum ama suanki aklım olsa beyaz camlı olanından alırdım acık kask kullanırken siyah camlı gozluk kullanınca dogal olarak aksam önünü göremiyorsun ama tavsiye ederim kailetili urun veridigin linkte x loop un gözlükleri var benim dikkatimi cekiyor guzel gozukuyor benimkini arkada kırdı yanlıslıkla yapıstırdık ole kullanıyorum ama en kısa surede almam lazım
    Çok teşekkür ya yorumun için,işe yarıyorsa gönül rahatlığıyla alayım o zaman .XLoop güzel ama ben şekle bakmıyorum rüzgarın gözüme gelmesini engellemesini istiyorum
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende SCORPİO marka gözlük kullanıyordum,
    ama brader kayıp etti maleseff:S
    camları elımde kaldı,
    Arattım ama nette bulamadım linki varmıydı acaba ?
    Alıntı Alkan1970 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal gunes gozlugu de olur ama acik renkli olsun ve kaskin altina girmesi icin kenarlari ince olsun ben chopperda kullaniyorum
    Normal güneş gözlüğüm var ama olmuyor maalesef.Rüzgardan etkileniyor gözlerim
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında bende çok aradım.zannedersem lastiksiz ve chopper motorsiklet gözlüğü diye anlatmaya çalıştığınız resimdeki gibi kenardan ve burun kemerinden rüzgar gelmesini engelleyen bir model

Resimdeki gözlüğün antika olması sizi yanıltmasın , resmi alelacele e- bay dan buldum.ama düşündüğünüz ve gözlerinizi koruyacak tarz gözlük budur.

İlginçtir chopper kullananların en favori gözlüğü bu olması gerekirken , motorsiklet dükkanlarında satılmadığı gibi gözlükçülerde de bulunmaz. sadece ve sadece dağ kamp malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz , ancak ucuz değildir. ama evladiyeliktir. kolay kolay kırılmaz.( 150 - 200 eurodan başlar ) , nisan veya mayıs ayı gibi bende kendime bir tane almayı planlıyorum.tabii param olursa.

Plastik çerçeveli olanları daha ucuzada bulmak mümkün.
    Derdimi anlatabildiğime sevindim vala
    Çerkez abim süper birşey bu klasik ama 200 avro ucukmuş biraz

Bugün gözlükçüde sordum sizin de dediğiniz gibi kayak malzemesi satan yerlerde falan bulabileceğimi söyledi ama benim de zamanım yok araştırmaya

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer elinizden geliyorsa , Klasik bir ray-ban gözlük , biraz el emeği , birada göz nuruyla bu hale veya daha da basit bir model tasarlanarak işinizi görecek bir hale getirelebilinir.

5-10 ytl ye ucuz bir gözlük alınır. eski bir deri kıyafetten uygun deri parçaları kesilebilinir. biraz bally biraz misina azcıkta dikiş ile deneye yanıla bir model yapılabilinir.yanlız yapacağınız ( yapmayı düşünürseniz tabii ) gözlüğün buğu tutmaması için az da olsa hava alması gereklidir.bir kaç delik açılması şart

Sizde benim gibi hazır almak yerine , kendi kendinize bir şeyler yapmayı seviyorsanuz ve illaki Bu resimdekinin aynısını yapacağım diyen olursa ,deriyi , gözlük iskeletine tutturan metal aparatları rivet diye arayıp bulabilirsiniz. bu resimdekiler daha çok kuşgözü diye tabir edilir. ayakkabılarınızda kullanılan bağcıklarınızı geçirdiğiniz metal deliklerinin aynısıdır ama bunda kullanılanlar daha küçük ,ortası delik olduğu için hava sirkülasyonuda olur.ancak özel bir press ile çakılır.ayrıca kuşgözü çakabilmek için bu presse özel kuşgözü kalıbıda almanız gerekir.

Veya ayakkabı yapayı bilen bir kunduracı bulunur. ağlanır dırlanır. ajitasyon yapılır. bir sigara parasına deri ve rivet de dahil. bu kunduracı ustasına yaptırılır.ustaya bol bol övgü yapılır , onunla iyi geçinilir ki gözlüğünüz kaybolursa , ya da birisi yerse , aynı ustanın yolunu tutmaya , yüzünüz olsun..

------------------------------------------
    Konu ile uzaktan yakından alakası olmayan not: Bu tür usta bulursanız , sele yapması içinde pazarlık yapın.çok çılgın ustalara denk gelirseniz , aklınızda hayalinizde göremeyeceğiniz şekilde seleniz olabilir. hemde cüzzi bir miktara. benim böyle bir tanıdık ustam vardı ama yaptırana kadar adam dükkanı komple kapattı , izini bulamıyorum. mayıs gibi sele denemelerine başlayacağım.
    turka_01 bunu beğendi.

Ben asagidaki websayfasinda daha once gormustum www.onlinebikershop.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)