Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kusura bakmayin çocuklarinizi çaliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ey politikacılar, ey belediye başkanları, ey adaylar !
    BENDEN KORKUN. ÇOCUKLARINIZI ÇALACAĞIM !

Öpüp koklayarak büyüttüğünüz, saçının teline zarar gelse uğruna dünyayı yıkacağınız çocuklarınızı çalacağım. Benden korkun. Çünkü ben motorcuyum.

Ben yaşam sevincini yollarda köpürtürüm. Ben zengin fakir demeden, siyasi ortaklık aramadan, büyük küçük demeden kardeşlik yapabilen, benzerlerini hesapsız kucaklayabilen, yardımlaşabilen, birlikte gülebilen, aynı tastan su içebilen, aynı ağacın altında birlikte uyuyabilen bir kavmin üyesiyim… Ben çok eski bir masaldan çıkıp geldim, yıllardır sen beni görmedin.

BENDEN KORKUN. ÇOCUKLARINIZI ÇALACAĞIM

Ben Fareli Köyün Kavalcısıyım ! Türkiye’nin her yerinde geziyorum. Dağlar ve yollar benim. Gittiğim her yerde hayranlar ediniyorum. Çocukların benim motor sesimle büyüleniyor. Her gün birinizin çocuğunu peşime takıyorum. Her gün birinizin oğlu ya da kızı benim kavmime katılıyor… Yaşadığımız tehlikeye onlar da ortak oluyor. Çocuklarınızı çalıyorum ve çalmaya devam edeceğim. Dünyanın en güzel sporunu yapıyorum, senin çocuklarınla zenginleşip büyüyorum. Sen ise kendi çocuklarına karşı gösterdiğin kayıtsızlıkla her gün bizden biraz daha uzakta kalıyorsun.

Size güvenmiyorum, sizi sevmiyorum ve size inanmıyorum. Her ne kadar kırmızı, siyah plakalı araçlarınızla aramızda terör estirseniz de çocuklarınızı seviyorum. Onları sizden çalacağım. Her gün birinizin çocuğu daha motorcu olacak. Yaşamı güzel kılma, yaşamın içindeki güzellikleri keşfetme yolunda onlara engel olamayacaksınız. Onlara ben rehberlik edeceğim. Siz ise sadece vurdumduymazlığınız ile bizim talihsiz ebeveynlerimiz olarak geride kalacaksınız. Hep ileri gitmek isteseniz de, bizi göremeyecek kadar arkamızda kaldınız, ya da yanımızdan geçip giderken aramızda çocuklarınızı göremeyecek kadar kendi dünyanıza gömülmüş oldunuz. Bizim için bir şey yapmadınız, ama ben sizin için bir şey yapacağım. Uyarıyorum. Çocuklarınızı çalacağım.

Kendinize benzemeyen herkesi yok etmeyi hak kabul eden bir geleneği izliyorsunuz. Sizin gibi yaşamayanı, yaşam biçimi sizinkine benzemeyen herkesi lanetlemeyi olağan buluyorsunuz. Otomobilinizin içinde çocuklarınızı sigara dumanında boğarken bizim iki teker üzerinde doğa ile kucaklaşan sevincimizi serserilik olarak görüyorsunuz. Bizim için hiçbir şey yapmadınız, ama ben sizin için bir şey yapacağım. Çocuklarınızı sizden kurtaracağım. Onları otomobilin arka koltuğundan alıp yollarda yanıma katacağım. Rüzgarla sırdaş, dağlarda çobanlarla arkadaş olmanın yolunu açacağım onlara…

Sizi uykusuz geceler bekliyor. Sizi, pencere önünde merakla eve sağ salim dönecek mi diye gözlerinizi kırpmadan geçireceğiniz akşamlar bekliyor. Sizden çocuklarınızı çalacağım. Her biri benimle kardeş olduğunda sizden bir adım uzaklaşmış olacak. Sizin motorcular için hiçbir şey yapmamış oluşunuzun sonucuna onlar da benimle birlikte katlanacak. Yollarda güvenliğimizi tehdit eden her ihmalinizde biraz da onların yüzü kızaracak.

Benden korkun. Kafamda kaskım, motorumun üzerinde heybetli duruşumla çocuklarınızın gözünde bir kahramanım. Siz otomobilin içinde seyahat ederken o çocuklar benim motorumun sesi ile büyülenip bana katılıyorlar haberiniz yok. Artık çok geç ama yine de sizi uyarıyorum. Sizden çocuklarınızı çalıyorum. Onlar artık başka bir dünyaya aitler. Onlar motorcu oluyorlar. Onların dünyası kanla, tehditle, küçük görme ve trafikte önemsenmemenin sonuçlarıyla örülü. Bundan siz sorumlusunuz. İşte bu yüzden size güvenmiyorum. Sorumluluğunuzu yerine getirmediğiniz için, kendiniz araçlarınızda güven içinde gülüp eğlenirken benim kardeşlerimin kopan kafaları uykularınızı kaçırmadığı için sizi sevmiyorum.
    Ve size inanmıyorum. Çünkü bizi hep yok saydınız, bizim için hiçbir tedbir almadınız. Sadece aramızdaki kötü örnekleri parlatıp adımızı serseriye çıkartmak gibi kolay bir kaçış yolunu seçtiniz. Evet aramızda kural tanımayan, akılsızlık yapanlar da var, sizin aranızda yok mu ?

Çocuklarınızı sizden çalacağım, benden korkun. Onlar dünyanın güzelliklerini benimle yaşayacaklar. Meraklanmayın, yaşadıkları mutluluk sizinle olan genetik bağlarından doğan utancı boğacak.

Bizim rüzgarla sırdaşlığımızı, birbirimizle arkadaşlığımızı, yağmurla çamurla ve güneşli havalarla olan doyumsuz sevincimizi gölgeleyen trafik canavarlarına gösterdiğiniz tolerans için sizi affetmiyorum. Ucuz çözümlerle ölüm tuzağına dönüştürdüğünüz yollar için sizi affetmiyorum. Kendi “plakalı” araçlarınızla yollarda terör estirdiğiniz, geçiş önceliğini istismar ettiğiniz için sizi affetmiyorum. Size en acı haberi de vereyim mi ! Sizi çocuklarınız da affetmeyecek !

Fareli Köyün Kavalcısı

ps: okudugunuz metin muhtemelen anonimler arasina girecek ve yazari unutulacaktir.
    Fakat basima ne geldiyse meraktan geldigi için elime ne sekilde geçtigine bakmaksizin kim yazmis olabilir? diye dusunup bir arastirma yaptim.
    Son buldugum isim Murat Sahin'dir.
    Metnin ona ait olmasi muhtemeldir.
    Bu nedenle her ne kadar anonim gorunuyorsada tarihe not dusme anlamadinda ulastigim bu ismi zikretmeyi gorev biliyorum.
    Yazi yazarindan izinsiz yayinlanmistir.
    Herhangi bir itirazi olursa tarafimdan silinecektir.
    Fakat boyle guzel duygularla yazilmis bir yazinin topluma mal edilmesine yazarin bir itirazi olacagini sanmadigimdan tarafimdan futursuzca aparilip buraya alinmistir.
    yazarin bir mesaj vermeye çalistigi ve bu mesajin kitlelere ulasmasinin en guzel yolunun daha fazla mecrada yayinlanmasi olduguna kanaat getirdigimden buraya almakta tereddut etmedim.
    Sonuç olarak ellerine saglik diyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazanın ve konuyu buraya aktaranın EMEĞİNE SAĞLIK...

Doğruya doğru...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hocam sagmisin sen yahu?!!!

Ne oldu kusturduk mu yoksa?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sagmisin sen yahu?!!!

Ne oldu kusturduk mu yoksa?
    İlkay Hocam çok şükür yaşıyorum.

Yok..Küsmek diye bir terim tanımam..Çocukmuyuz Allah'ını seversen Hocam..

Yaşı başı kemale ermiş gençleriz..

Siteye eskisi gibi hergün giriyorum..Ammaaaa eskisi gibi yazmıyorum..Yani kısaca herşeye MAYDANOZ'luk yok...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    güzel bir yazı, güzel resimler...
    paylaşıldıkça azalmayan şey sevgidir nice paylaşımlara

emeğinize/lerine sağlık...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650
    Yazanın,hatırlatanın eline koluna sağlık.

cepcell_apo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 HONDA CBF 250
    emeğine sağlıkk çok haklısınz onları hiç bir zaman yok saymayalımmm sevmekle başlar herşeyyy
    sevgi eylem gerektirir.. ee ne duruyorsunn bass gazaa...

Motosikleti
    gt250comet
    anlayana sivrisinek saz

anlamayana davul zurna az....

teşekkürler paylaşım için...

tasarslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LX 150
    Teşekkürle coq,yazıyı okurken aklıma arkadaşların çocuk yuvasına yaptığı ziyaretlerde çekilmiş olan fotoğraflar geldi
    ..İslam kadını dişiliğiyle değil, kişiliğiyle var olandır..

Gülün dikene katlanması, onu güzel kokulu yaptı. - Mevlâna Celâleddin-i Rûmî

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    çoğu siyasetçi o kadar pişkindir ki siz ne söyleseniz, ne yapsanız umurlarında olmaz.. daha trafik yasasını bile çıkaramadılar motorlar hala 70 km sürate tabi, 80 ile gittinizmi ver parayı öde cezayı. motosiklete vergi koymaya geldimi hiç vakit kaybetmezler. bu memlekete idealist insanlar ne zaman gelecek bıktık bu köşe dönmece için siyaset yapanlardan.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

Motosikleti
    hONDA CBF-150 (YAKINDA) :)
    teşekkürler

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Yazı çok güzel bir yazıymış, yazanın ve alıntılayanın emeklerine sağlık..
    Aslında bu yazı şöyle tirajı yüksek bir gazete ya da dergide (motosiklet dergisi değil ama asıl hedef kitlenin aldığı bir dergi olmalı) yayınlanabilse çok daha iyi olur diye düşünüyorum, siz ne dersiniz? Böyle bağlantıları olan arkadaşlar var mı acaba aramızda?
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Teşükkürler coq. Dün akşam başka biryerde daha okumuştum. Bir gecede nerdeyse tüm motosikletle ilgili forumlarda yayınlandı.

Yazıda anlatıldıgı gibi umarım liderlerin çocuklarını çalabiliriz

kuyucadısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    mükemmel bir yazı ellerine yüregine saglık kim yazdıysa
    coq sanada teşekkürler bizimle paylaştıgın için
    durmak yok... yola devam.....

selam dünyalı ben dostum......

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    şimdiye kadar burda okuduğum en etkili yazılardan biri bu.. başka hiçbir şekilde anlamayacaklar..(gerçi onların evlat sevgiside sorgulanır ama..) yazanında , bize hatırlatanında eline sağlık..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abovvv.!!! etkinliğe bak ne güzel şey böyle

uglychild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ gs 500 e Bmw r 25("53)
    Selam Ilkay abi,
    Yine her zamanki gibi guzel seyleri paylasmaktan kacinmiyorsun... sabahin 4 u de olsa;)

uzun zamandir gorusemedik, ben de ne zamandir yazmiyordum pek siteye, seni gordugum iyi oldu... Ben bayagidir Eu dayim... bugun saat 13:00 civari Paris e yola cikiyorum... +49 157 756 74 140 bi hafta kadar oralarda olacagim... haberleselim
    GET UP STAND UP DONT GIVE UP THE RIDE

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Kendi çocuklarını torpille askere göndermeyenler, politikacılar malesef ne yapsalar motor virüsü bulaşınca çocuklarına, artık onları hiç bir şey kurtaramaz. Bu aslında pek çalmak ta sayılmaz gönüllü askerlik gibi biişii olur Ellerine sağlık yazanın ve bize ulaştıranın

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    yazanında paylaşanında yüreğine sağlık MOTORCULUK YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    ilk okuduğumda dedim bune böyle ama sonra ne kadar anlamlı olduğujnu anladım gerçekten çok güzel
    Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!: rahmetlinin sözü

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)