Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

arkadaşlar akü için yardım lütfen.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway superlight 150
    herkese selamlar arkadaşlar,keeway sl 150 kullanıyorum akünün ömrü bitti sanırsam,yenisini alcam fakat kaçlık oluyo aküler?ben sis lambaları falan da taktım ayriyetten,bunu da göz önüne alarak soruyorum size beyler, kaç amper olması gerek? hepsi 12volt zannedersem. birde fiyatlarından bilginiz varsa teşekkürler arkadaşlar,(çooook kaliteli yada adi bişey almıycam). saygılar iyi akşamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Şimdi arkadasım motorun Orjınal Akusu kac Amper dı bılemıyorum ancak sıs farı falan takmıssın sımdı yanlıs anlasılan nokta su ;

Motor dıyelım kı orjınal 6A dıyelım sen sıs farı vs taktın bu sefer Aku yu 8A aldın yada daha fazla ancak bu Aku nun tekrar bıtmeyecegı anlamına gelmez..Cunku Sarj dınamosunun gucu 6A akuyu dolduracak sekılde tasarlanmıs yanı sen bu motor atıyorum 40A aku taksan senın Sarj Dınamon bu Aku yu beslemeye yetmeyecektır..Ancak su sekılde belkı kurtarabılır eger gunduzlerı hıc far falan yakmayacaksan aksamları yakarım onda da cok uzun sure yakmam dıyorsan gunduz Aku toplar gece harcarsın...
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    keeway superlight 150
    tamam saolun arkadaşlar keewayın kendi topiğinde okudum şimdi, orjinali 6 ampermiş ama hiç dayanmıyormuş,9 amperlik alacağım zannedersem,bi sorunda olmuyomuş. fiyatlar hakkında bilgim yok pek ama

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence alacağın aküyle beraber sis farları için de bir adet röle taktır motora. Sis farlarının Aküyü bitirmesini engeller. Zaten normalde sis farları takılırken o rölenin de takılması lazım. Alacağın akünün fiyatı da 30-60 TL arasında değişir tahminimce.

Motosikleti
    keeway superlight 150
    rölenin takılımı kolaymıdır? fiyatı nedir? yükseltici demi o?

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    arkadaşım sen takalbildiğin kadar büyük tak benimkinin orjinali 7ah biz 45ah akü taktık gayet güzel şarj yaptı fazla bi sorun olacağını sanmam ama sen benim gibi çok abartma 17-18 ah aküler var en iyi işini görecek aküler onlardır ama şu da var 6ah aküyü 1 saatte şarj ediyorsa 17 ah2-3 saat sürebilir onuda söyliyim
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    keeway superlight 150
    arkadaşım zaten ateşleme sisteminde sorun yok aküyü bitirmez hiç bi zaman,benim isttediğim uzun süre sis ve far açıkken sorun etmesin. şu halde korna bile basmıyo:D

istburak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım kaç amper olduğu önemli ayriyetten 12.4 sirkeci aydın motorda 55 lira 12.6 ise 60 lira ikisene garantili bir akü ve kuru bakım gerektirmeyenden ok
    Drift Religion
    fatih şubesi

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı facia42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım zaten ateşleme sisteminde sorun yok aküyü bitirmez hiç bi zaman,benim isttediğim uzun süre sis ve far açıkken sorun etmesin. şu halde korna bile basmıyo:D

ben onu kastedmedim büyük amper li akü taktığın zaman aküyü doldurması biraz zaman alabilir bunu anlatmak istedim yanlış anladın herhalde bak şu formülü kullan amper=volt x watt bu formülü kullanırsan kaç amper aküye ihtiyacın olduğunu bulabilirsin
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AAA Tesadüfe bak tam böyle topic arıyordum benım zealsunada akü lazım ayakla çalıştırıyorum zor oluyor.bana kac Ah önerirsiniz?

E-M-R-E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    yuasa diyorum siz anlayın gerisini
    "Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "

Motosikleti
    keeway superlight 150
    9amperlik alcam artık fiyat araştırıp,orjnali 6ymış. teşekkürler beyle

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı facia42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rölenin takılımı kolaymıdır? fiyatı nedir? yükseltici demi o?

Takılımı kolaydır, fiyat 5-10 TL civarıdır. İçinde akım dengeleyici devre olan küp şeklinde kibrit kutusu büyüklüğünde bir cihazdır.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gün 2.el elektirikcide vardı aldım ücretsiz al bunu dene dedi.Taktım ama nafile.Buda yuasa ydı ama Japan malı olanından değil tabiki çin :D lanet olsun şarj tutmuyor

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    9 amper al tak..işini görecektir
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    benimde motosikletin üzerindeki akü bitmişti yenisini alacaktım ama şarjı dene dediler.. bu gün şarja verdik.. şarj işlemi bittikten 2 saat sonra birdaha ölçtüler eksilmemiş olduğunu gördük.. eve geldim taktım aküyü ve süper bastı marş çalıştı.. çok mutlu oldum.. acaba ne kadar zaman idare eder? yeni bir tane alıp yedek koymalımıyım acaba? tecrübeli arkadaşların cevabı için teşekkür..
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

dalyan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amper yükseldikçe Akünün ebatıda büyür. O yüzden Keeway ve Zealsunlara tavsiye edebileceğim 12V/9Ah sulu akü. Ben Bauhaus'tan aldım Bosch marka 9Amper 39 TL. Adı sanı bilinmeyen dandik akülere 60-70 TL. isteyen güya motorcu dostu! esnafa da yazıklar olsun diyorum!

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı dalyan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amper yükseldikçe Akünün ebatıda büyür. O yüzden Keeway ve Zealsunlara tavsiye edebileceğim 12V/9Ah sulu akü. Ben Bauhaus'tan aldım Bosch marka 9Amper 39 TL. Adı sanı bilinmeyen dandik akülere 60-70 TL. isteyen güya motorcu dostu! esnafa da yazıklar olsun diyorum!
    Budur
    Ama aynı Bauhausta, 15 liralık çin malı kasklar da 50-60 lira.

Kısacası, uyanık olmak lazım.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    Çekik gözlü 125'Lik:D(mondial Mt)
    demekki aküyü bauhasutan:Dkask'ı motorcu esnaftan alcakmışızBanada akü lasımdı bahaus'a bakıyım bi
    scooter modifiyesi yapılcak yer aranıyo

ÇekiK GözLü Scooter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)