Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Neden polisler motosikletleri sık durduruyorlar

Katılımcı sayısı
350. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Ehliyetsiz motor sürücüsü fazla

258 73.71%
  • Kasksız motor sürücüsü fazla

136 38.86%
  • Motosiklet istenmeyen bir taşıt

51 14.57%
  • Motor üzerindeki insanlar aykırı tipler olma ihtimali yüksek

68 19.43%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Neden polisler motosikletleri daha fazla durduruyorlar ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    ya aksine ben hiç durdurulmadım. 2 senede 1 defa durdurdular o da gece 4 de idi..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı hasancolakefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor camiasında bir gurup varki bunların davranışları toplum tarafından kabül görmüyor.bu gurup alkollü motor sürer,hız yapar,risk alır,trafik ekiplerinden kaçar,trafikte tehlikeli hareketler yapar,motor kullanmayı hafife alır otomobil ehliyeti ile motor kulanmakta bir sakınca görmez,birduble rakıdan,bir biradan neolur canım der,kaskı zorunlu olduğu için takar.bence bu nedenlerden dolayı trafik ekipleri motorcuları yakın takibe alır.:
    çok doğru tespit katılıyorum

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    bu kontroller sıklaşsın.sıklaşsınki ehliyetsiz kasksız bir arkadaşında dediği gibi motora tarzan gibi değilde,bilinçli binilsin...
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Motosikleti
    PIAGGIO X8 200
    Bütün seçenekler doğru. Birde motorda eksiklik diğer araçlara göre daha fazla, birde motoru durdurmak kolay yoluda tıkamıyor çek kenara demek yetiyor. Çekmezsen o sihahını çekip seni ............ yaşanmış olay.
    PIAGGIO X8 200 eksi 120 km/h
    Polemik Yok. Sende Kendi Açından Haklısın.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Nazer değdi bana son 1 aydır kimse durdurmadı hatta geçenelrde 2 gün yanıma ruhsatı ve ehliyeti almayı unutarak çıkmışım

Sahi yanımıza ehliyet ve ruhsatı almadan trafikte durdurulursak başımıza gelebilecekler nelerdir ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nazer değdi bana son 1 aydır kimse durdurmadı hatta geçenelrde 2 gün yanıma ruhsatı ve ehliyeti almayı unutarak çıkmışım

Sahi yanımıza ehliyet ve ruhsatı almadan trafikte durdurulursak başımıza gelebilecekler nelerdir ?
    evin yakındaysa getiriym abi dersin motoru bırakır getirirsin ama uzaksa birilerinin sana getirmesini beklersin belki polis inanıp bırakabilir yada cezanı keser bağlar motourunu şans
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    suzuki volusia 2004
    arkadaslar bende bi emniyet görevlisi olarak konusuyorum,trafikte o kadar çok kendini bilmez,dengesiz sekilde motor kullanan arkdaşlar varki bu denetimler olmasa belki yarın senin okuldan cıkan cocuğuna carpacak belki arkasına bindirdiği arkadasının ölümüne neden olcak vs... bunlar çoğaltılabilir.bizimde amacımız bu doğabilecek tehlikeleri en aza indirgemek,kaza sayısını ölüm saysını azaltabildiğimiz kadar azaltmak.lütfen butür şeylerde gocunmayalım.bizde bura babamızın işini yapmıyoruz devlet için millet için halkın huzuru için calısıyoruz.herkese kazasız belasız günler..

Alıntı Derkunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün seçenekler doğru. Birde motorda eksiklik diğer araçlara göre daha fazla, birde motoru durdurmak kolay yoluda tıkamıyor çek kenara demek yetiyor. Çekmezsen o sihahını çekip seni ............ yaşanmış olay.
    cekmezsen o silahını çekip seni....... die bişy yok.sen burda bi memurun yaptığı seyle bütğn polislerii genelliyosun.keske olmasaydı ama olmustur ona bişey diyemiyorum ama bu sadece polisler için gecerli bişey deil bütün meslek gruplarında cıkar böleleri.sen ne iş yapıyosun bilmiyorum ama emin ol senin meslektaslarındada vardır kendini bilmezler.sakın yanlış anlamayın ben burda kimseyi savunmuyorum sadece istediğim bi kişinin yaptığı hatayı bi teskilata yüklemeyelim.saygılar

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar dikkat köprü girişinde Polisler durdurup Trafik Sigortası kontrolü yapıyorlar sigorta tarihi geçmiş ve yeniletmemiş olanların motorları bağlanıyor.
    Ben 2 ay kadar önce yenilemiştim neyseki yırttım.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    geçen hafta mudanya da girişte durdurdular
    bu esnada yanımızdan bir sürü KASKSIZ motorcu geçti
    onları neden durdurmuyrosun dediğimde
    şu anda seninle ilgileniyorum, herkesi aynı anda durduramam ya dedi
    söylediğinde haklı
    benimle ilgilenirken diğerlerini durduramaz ki

neyse
    bende eksik evrak vs yoktu
    bütün bu kontroller 5 dakka ya sürdü ya sürmedi
    bu arada yanımızdan kasksız geçenleri saydım
    iki elimin parmakları yetmedi

galiba bu kasksız motorcular polisin birini durdurmasını bekliyor
    ve polis durdurunca da vızır vızır yanımızdan geçiyorlar
    valla iyi cesaret

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    alakasız olcak ama bişey sorcam ben yeni motor alıcağım ve ehliyetim yok ehliyette almak istiyorum direk başka ehliyet grublarını almadan a2 veriliyormu ve tahminen ne kadara mal oluyor kaç ayda çıkar kusura bakmayın acemiyim ama motor sevigisinide yasalara uygun yaşamak istedim.

Motosikleti
    mondial 151 rs
    Alıntı stubborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kontroller sıklaşsın.sıklaşsınki ehliyetsiz kasksız bir arkadaşında dediği gibi motora tarzan gibi değilde,bilinçli binilsin...
    dostum öyle diyosun tamm güzel ama motorsiklet ehliyet yasın kucultsunler ozaman . eskiden 16 yasıma gelsemde ehliyet alsam diyorum simdi 18 yasına gelsemde ehliyet alsam diorm bu vatan böyle oldukca ehliyetsiz kullanacağım yasım gelsede gelmesede ;)

unknown07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi GP1 250
    walla alanyada da durum böle hergün en az bi çevirmeye giriyom bende...bunun nedenide şu:bu çin motorlarının piyasamıza girmesinden sonra artık herke motor sahibi olabilir oldu..eskiden bilinenler bi honda yamaha suzuki..onların modellerinede herkesin parası yetmezdi yada o kadar para bağlamak istemezlerdi..ancak çin motorlarının gelmesiyle herkes kolayca motor sahibi olabiliyor..ve motor sahibi oldukları yetmiyor ehliyetsiz ve kasksız kullanıyorlar bide bazıları akrobatik hareketler yapmaya çalışıyolar ve eksozu açtırıyolar..zaten hiç anlamadığım o egsozları açık motor üzerinde o gürültüde nasıl seyir edebiliyolar...herneyse bence bu sorun bu sebeplerden..zaten ben her çevirmede o tiplerin ve ailelerinin kulaklarını çınlatıyom ) ve bence bu sorunun çözümü ancak bi yaptırımla olur..Yani motor satıcılarına şöle bi zorunluluk getirilmeli:motor alıcak kişi bayiye gittiğinde ehliyeti istenip online sorgudan sonra motor satılmalıdır..tabi bu olaya da motor satıcıları karşı çıkcağı için(sonuçta bu durum satışlarını etkileyecek) bu çözüm de zor uygulanır türkiyede..
    OZAN GÜLMEZ
    E-Mail = unknown_member07@hotmail.com
    Facebook = https://www.facebook.com/ozan.gulmez2

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    iyi ki çin malı motorlar piyasaya girmiş
    ben de çin malı motorlar sayesinde motosikletli hayata merhaba diyenlerdenim

umarım trafik denetimleri artar da kasksız kullananların sayısında azalma olur
    gerçi kask takılmıyorsa polis noktasından da geçilmez etrafından dolaşılır

unknown07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi GP1 250
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ki çin malı motorlar piyasaya girmiş
    ben de çin malı motorlar sayesinde motosikletli hayata merhaba diyenlerdenim
    zaten bende keşke girmeseydi demek istemedim orda..yanlış anlaşılmasın lütfen..sadece bu motorları benim bölgemde bilinçsizce kullanan çok sayıda insan war..ben bunu örneklemek istedim..kullanılır kullanılmaz demiyorum çünkü herkesin kendine göre ayırabileceği bi bütçesi war..buna kimse bişey diyemez..ama alanlar alanyada bilinçsiz insanlar ve kask dahi kullanmıyorlar,egsozunu açtırıyorlar,garip hareketler yapıyorlar giderken ve bu tüm motorcuların adınında lekelenmesine yol açıyor..ben buna dikkat çekmek istedim..Sözlerim Yanlış Anlaşılmasın Lütfen..
    OZAN GÜLMEZ
    E-Mail = unknown_member07@hotmail.com
    Facebook = https://www.facebook.com/ozan.gulmez2

ALPERRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500 GRİ
    Bu güne kadar 1 defa durduruldum. Edirneden gelirken mahmutbey gişelerde ehliyet kontrolü için (ruhsata hiç bakılmadı) ve tahminimce sadece motorsikletlilere yönelik bir kontroldü.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Polisler beni 100 lerce kez durdurulduktan sonra otobüs yoluna girmekten 61 lira cezayı yazdılar rahatladılar sonunda

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    trafikte gurup sürüşlerinde bizim duyarlı halkımız trafikte 5 / 6 motoru görmeye alışık olmadığından kendilerine tehlike olarak görüyolar şikayette bulunuyolar şimdi burdan bende bişe dicemde olmucak.genelde çevirme sebepleri şikayet üzerine oluyor
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    HONDA CBR 600F
    bi kaç kere durduruldum zor yırttım şu an A2 sertifikam elimde ay başında alıcam ehliyetimi..

bi kere durdurdu. eldiven kask gözlük mont, herşey tamam. hemen arkamda kasksız bi motosikleti daha durdurdu.. (Allah gönderdi onu) bana devam et dedi, onu sorguya çekti

ehliyet sınavına giderken kırmızı ışıkta bekliyorum motorla, polis kasksız bir motosikletciyi durdurmuş.. beni örnek gösteriyo.. eldine kask mont gözlük vb..

Motosikleti
    Kuba cg100 sport
    ya arkadaşlar, malesef bazı zibidiler motosikletler üzerinde şaklabanlıklar yaptığı için ben bile gıcıklanıyorum.. tam soytarı tiplemeler. motosiklet pazarındaydım dün mobylet'e binmiş ekzoz da tam açık bağırtıyor motoru, fren yok bişe yok aralardan basıyor gaza, ölümüne aptalca... sanki çok hevesleniyormuşuz gibi :D halbuki zekalarına üzülüyorum sadece... yazııık sadece yazıık...
    bunlar cehalletten geliyor..
    zaten memlekette halkın cahiliyetinden dolayı bu durumda.

Motosikleti
    çelik tiger150
    benim gözlemlediğim kadarıyla normalde trafik polisleri motorlarla ilgilenmiyor özel emir geliyo motorları kontrol edin diye o zaman ozellikle scooterın varsa garanti durduruyorlar.. benim kaskım montum dizliğim falan herşeyim takılıydı durdurdular ehliyet ruhsat dediler verdim iyigünler dediler geçtiler büyütülcek bişey yok ancak devamlı başıma gelse isyan ederim ama isyanda bi işe yaramaz;)))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 ----------

Alıntı ierisen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar, malesef bazı zibidiler motosikletler üzerinde şaklabanlıklar yaptığı için ben bile gıcıklanıyorum.. tam soytarı tiplemeler. motosiklet pazarındaydım dün mobylet'e binmiş ekzoz da tam açık bağırtıyor motoru, fren yok bişe yok aralardan basıyor gaza, ölümüne aptalca... sanki çok hevesleniyormuşuz gibi :D halbuki zekalarına üzülüyorum sadece... yazııık sadece yazıık...
    bunlar cehalletten geliyor..
    zaten memlekette halkın cahiliyetinden dolayı bu durumda.
    cahil cesareti işte.. scooterde zaten vitessiz olduğundan cevir gazı gitsin allah ne verdiyse tamam gitsinde bakalım nası durucak geçen bi arabanın içinden geçmeye çalıştı bi salak geçemedi tabi neyseyi bişey olmadı... bide bunlar arasında bi düşünce var kask takmam abi ne işim olur bana gerekmez tmm sen odun olabilirsin ama bu mecazi anlamda solenio adamlar harbi kendilerini odun zannediolar heralde

yani polis bole tipleri durdursun ceza da kessinki motorsiklete adam gibi binecek olan binsin.. bizde üzücü haberleri duymıyalım(en azından baya azalır)

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler