Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mersin'de Trafik Kazaları: 2 Ölü, 3 Yaralı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Mersin'in Silifke ilçesinde meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Mersin'in Silifke ilçesinde meydana gelen iki ayrı trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Kazım Şaylı'nın (15) kullandığı 33 K 6533 plakalı motosiklet, sürücünün aşırı hız yüzünden direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Arkum beldesi Arkarası Mahallesi'nde devrildi. Kazada motosiklet sürücüsü Kazım Şaylı hayatını kaybederken, yanında bulunan U.B. (14) ve H.Ç. (15) yaralandı. Durumu ağır olan H.Ç.'nin Mersin Devlet Hastanesi'ne sevk edildiği bildirildi.

Atayurt beldesindeki kazada ise Mustafa Kemal Kurt (45) yönetimindeki 25 FP 226 plakalı otomobil, Silifke yönüne giderken Mustafa Kemal Uysal'ın (18) kullandığı 33 KAD 36 plakalı motosiklete çarptı. Kazada motosiklette bulunan ve ağır yaralanan Erdem Malatyalı (19), kaldırıldığı Silifke Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Motosiklet sürücüsü Uysal ise tedavi altına alındı.

Her iki kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
    ALINTIDIR
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Allah rahmet eylesin..
    dün akşamda izmir bornıvada bi arkadaş kaza yapmış tellevizyonda gördüm bi kaç kırığı varmış inşallah biran evvel iyileşir.
    Ama yine kask yokmuş tabi.

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Allah rahmet eylesin. Bir motosiklete üç kişi binmişler, hiç doğru bir hareket değil
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    zaten mersinin hemen üst tarafında erdemliden başlayarak antalyaya kadar ehliyet ve kask kullanmak günah. her fırsatta karşılaştıklarımıza uyarıda bulunup anlatıyoruz ama hiç de ciddiye almıyorlar. hatta adana kozana gittiğimizde ordaki gençlere sorduğumda "adını ilk kez duyduk" gibi alaycı sözleri hiç de hoş değildi.
    mersinli olmama rağmen ( kişiye özel veya aşağılayıcı anlaşılmasın ) ayakta kundura ya da terlik , üstte şalvar-şort , bağrı açık, kasksız, eldivensiz zibidi sürüsü/leri oldukça, biz istediğimiz kadar miting yapalım. hadi kendileri geberip gittiler, kazaya karışan araçlardaki insanların ailelerinin vebalini kim çekecek????

ama biz full koruma, ehliyet, ruhsatla giderken çevirip kıllık yapmasını bilen emniyet mensuplarına da ayrıca teşşekür ederim(!) hele nişan yapacağım gün koştururken beni yolda durdurup, tüm açıkalamalarıma rağmen; yolda sıkıştıran arabadan kaçmak için sadece arayı açmak niyetiyle 100 metre kadar mesafede 100 km hızla gittiğimi, hatta kendilerinin durdurduğu anda sağ şeritte ve 35 km ile seyrettiğimi gördükleri halde 265 ytl ceza kesmeyi vazife sayan memurlarımıza da ayrıca şeref ve üstün hizmet madalyası verilmesini talep ediyorum.

yok yooook yuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhh çekiyorum hepsine!!!!!
    ( hala rahatlamadım, deşarj olmam için içimden ve rtük ve imla kurallarına
    aykırı olarak devam ediyorum )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

ibrahim16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    UAG.125
    Kaza demek doğrumu acaba intiharolmasın yaşları 14. 15. aşırı hız.
    ALLAH rahmet etsin gerideki kalanlara sabırlar.
    WwW.MoToSiKLeT.NeT

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Bu iki kazada yanlış değilsem üç kişi hayatını kaybetti.Silifke hastanesinde çalışan arkadaşımdan öğrenmiştim.Silifke ve yakın köylerinde trafiğin acilen önlem alması lazım.Aksi takdirde ölümlü kazaların sonu gelmeyecektir.
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

Çok üzücü geçmiş olsun Allah rahmet eylesin.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Allah Rahmet eylesin, geride kalanlara sabır diliyorum.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakta kundura ya da terlik , üstte şalvar-şort , bağrı açık, kasksız, eldivensiz zibidi sürüsü/leri oldukça, biz istediğimiz kadar miting yapalım. hadi kendileri geberip gittiler, kazaya karışan araçlardaki insanların ailelerinin vebalini kim çekecek????
    Kim suçlu kim sucsuz bilinmez ama korumasız motorsiklet kullanıyorsa %100 bana göre suçludur. Geride kalan ailelere Allah sabır versin
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    CBR 600 F di satıldı
    bir silifkeli olaraktan bu haberi burdan duydum ve cok üzüldüm zaten su an silifkede emniyet cok sıkı bir şekilde kask takmayanlara ve ehliyetsiz olanları denetliyor ve ceza kesiliyor 60.000 nufuslu bir sehirde 30.000 motosikletli var bayağı büyük bir oran ama fark ettiğim 3 yıl öncesine göre bu son yılda kask takıp ehliyetli kullancıların asırı derecede artmış olması

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Allah rahmet eylesin...

Motosikleti
    Yamaha XT660 R
    bende bir silifkeli olarak ölenlere allahtan rahmet diliyorum!!!

yalnız 15 yaşındaki çocukların bir motora 3 kişi binmesi ve gencecik yaşlarında hayatlarını kaybetmesi gerçekten çok üzücü...

bu üzücü kazalarda suçlu tabiki cahillik bence başka bir açıklaması olamaz... muyi arkadaşımızında dediği gibi silifke emniyet hemen hemen hergün şehir merkezinde motorsikletlileri denetliyor...

silifkeli olarak çok üzüldüm ama kask yok ölüm var ......

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten mersinin hemen üst tarafında erdemliden başlayarak antalyaya kadar ehliyet ve kask kullanmak günah. her fırsatta karşılaştıklarımıza uyarıda bulunup anlatıyoruz ama hiç de ciddiye almıyorlar. hatta adana kozana gittiğimizde ordaki gençlere sorduğumda "adını ilk kez duyduk" gibi alaycı sözleri hiç de hoş değildi.
    mersinli olmama rağmen ( kişiye özel veya aşağılayıcı anlaşılmasın ) ayakta kundura ya da terlik , üstte şalvar-şort , bağrı açık, kasksız, eldivensiz zibidi sürüsü/leri oldukça, biz istediğimiz kadar miting yapalım. hadi kendileri geberip gittiler, kazaya karışan araçlardaki insanların ailelerinin vebalini kim çekecek????

ama biz full koruma, ehliyet, ruhsatla giderken çevirip kıllık yapmasını bilen emniyet mensuplarına da ayrıca teşşekür ederim(!) hele nişan yapacağım gün koştururken beni yolda durdurup, tüm açıkalamalarıma rağmen; yolda sıkıştıran arabadan kaçmak için sadece arayı açmak niyetiyle 100 metre kadar mesafede 100 km hızla gittiğimi, hatta kendilerinin durdurduğu anda sağ şeritte ve 35 km ile seyrettiğimi gördükleri halde 265 ytl ceza kesmeyi vazife sayan memurlarımıza da ayrıca şeref ve üstün hizmet madalyası verilmesini talep ediyorum.

yok yooook yuuuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhh çekiyorum hepsine!!!!!
    ( hala rahatlamadım, deşarj olmam için içimden ve rtük ve imla kurallarına
    aykırı olarak devam ediyorum )
    tam ben yazacaktım.oyüzden grdim.
    silifke denen ilçede ben kask kullanan bir motorcuya rastlamadım!!!!!
    bide hepsi modifiye delisi.yada modifiye anlayışımız farklı.çoğunda ayna dahi göremedim.
    ama yinede allah rahmet eylesin
    Orgazma Dudak Büktürür

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Kazalarda ölen kardeşlerimize Allah rahmet eylesin.
    Gençliğin verdiği heyecanla motosiklete binip (hemde üç kişi bir motosiklet) birde sürat yapmaları sonları olmuş. Tabi ki biz burada kimin suçlu yada suçsuz olduğunu bilemeyiz ama bu konularda ailelere çok iş düşüyor. Ben kendi namıma 18 yaşına gelmiş olan oğluma scooterimi kullansın diye vermiyorum ve benden habersiz binmeside mümkün değil. Zamanı geldiğinde (şu an yüksek okulda okuyor) benim denetimimde ve ehliyetini aldığı zaman ancak yollara çıkacak.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    [QUOTE=yürekçe;1425452]

ama biz full koruma, ehliyet, ruhsatla giderken çevirip kıllık yapmasını bilen emniyet mensuplarına da ayrıca teşşekür ederim(!) hele nişan yapacağım gün koştururken beni yolda durdurup, tüm açıkalamalarıma rağmen; yolda sıkıştıran arabadan kaçmak için sadece arayı açmak niyetiyle 100 metre kadar mesafede 100 km hızla gittiğimi, hatta kendilerinin durdurduğu anda sağ şeritte ve 35 km ile seyrettiğimi gördükleri halde 265 ytl ceza kesmeyi vazife sayan memurlarımıza da ayrıca şeref ve üstün hizmet madalyası verilmesini talep ediyorum.QUOTE]

Zaten, bu memlekette, polisin gücü sadece ve sadece kanunlara-kurallara saygılı olan bizler gibi insanlara yeter, zibidilere yetmez.

Bakın bir olay anlatayım.Olayın kahramanı 20-21 yaşlarında bir ünv. öğrencisi. (ünv. öğrencisi ama, adam feleğin çemberinden geçme)

Bu eleman 2008 kasım ayında, akşam saatlerinde Manisa'dan İzmir'e dönerken, emniyet kemeri takmıyor, Sabuncubeli'nde rutin görev yapan trafik ekibinden bir polis bunun kemersiz olduğunu görüp durduruyor.Aralarında geçen konuşma:

Polis : Kemer takmamışsınız, evraklarınızı alayım.
    Eleman: Neden?
    P : İşlem yapıp ceza yazacağım.
    E : Evraklarımı vermiyorum, sen, benim kemer takmamış olduğumu
    ispatlayabilir misin? ben, şimdi durunca kemeri çıkardım, elinde bir delil var mı?
    P : Ulan git, akşam akşam bela mısın başımıza, nesin, git, yürü.

Sonuç; yapılan hiç bir işlem yok.

allah rahmet eylesin....

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı muyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir silifkeli olaraktan bu haberi burdan duydum ve cok üzüldüm zaten su an silifkede emniyet cok sıkı bir şekilde kask takmayanlara ve ehliyetsiz olanları denetliyor ve ceza kesiliyor 60.000 nufuslu bir sehirde 30.000 motosikletli var bayağı büyük bir oran ama fark ettiğim 3 yıl öncesine göre bu son yılda kask takıp ehliyetli kullancıların asırı derecede artmış olması
    Alıntı umutk00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir silifkeli olarak ölenlere allahtan rahmet diliyorum!!!

yalnız 15 yaşındaki çocukların bir motora 3 kişi binmesi ve gencecik yaşlarında hayatlarını kaybetmesi gerçekten çok üzücü...

bu üzücü kazalarda suçlu tabiki cahillik bence başka bir açıklaması olamaz... muyi arkadaşımızında dediği gibi silifke emniyet hemen hemen hergün şehir merkezinde motorsikletlileri denetliyor...
    Alıntı Limankalesi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silifkeli olarak çok üzüldüm ama kask yok ölüm var ......

Öncelikle forumda bu kadar Silifke'li olduğunu bilmek, bir Silifke'li olarak beni çok memnun etti.Ancak burada verdiğimiz bilgiler doğru değil.Silifke'nin nüfusu 60.000 değil 2008 rakamlarına göre 112.000 dir.Motosiklet sayısı ise 17.000 civarındadır.Türkiye'de nüfusuna oranla en çok motosiklet bulunan yerleşimlerindendir.Sıcak iklimi, küçük bir şehir olması ve halkın gelir düzeyinin düşük olması motosiklet kullanımını yaygınlaştırmıştır.Konunun tek iyi tarafı bu zaten.

Maalesef güzel ilçemizde kask takan bir Allahın kuluna rastlamak mümkün değil.Polis rutin denetlemeler yapıyor ama bu yeterli ve caydırıcı düzeyde değil.Neredeyse motosikletlerin 3'de 1 lik kısmı modifiye edilmiş durumda.Ve ehliyetsiz kullanıcıların sayısı bir hayli fazla.Bu durumda özeleştiri yapmak düşüyor bize.İnsanı sıcakkanlı ve iyiliksever memleketimde maalesef karşısındaki kadar kendini düşünmüyor Silifkeli'ler....

http://www.silifke.org/

http://www.silifke.gov.tr/index1024.htm

http://www.silifkemiz.net/

http://www.silifke-bld.gov.tr/
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler